DOLAR

32,2148

0.13%
EURO

35,0236

0.08%
ALTIN(gr)

2.505,66

0,12%
BİST 100

%
SGK’dan göbek attıran haber geldi! Aylığını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta tutana 18.500 TL…
 • Finans 365
 • Bankacılık
 • SGK’dan göbek attıran haber geldi! Aylığını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta tutana 18.500 TL…

SGK’dan göbek attıran haber geldi! Aylığını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta tutana 18.500 TL…

ABONE OL
30 Ekim 2022 12:33
SGK’dan göbek attıran haber geldi! Aylığını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta tutana 18.500 TL…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Aylığını Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta tutana 18.000 TL… SGK’dan göbek attıran haber geldi! Yazın son günleri bankaları ve bankaların maaşlara vereceği promosyonu konuşarak geçti. En iyi promosyonu yakalamak için emekliler defalarca fikir değiştirdi. Daha doğrusu en iyi promosyonu yakalamak isteyenler tarafından bankalar değiştirilip, maaşlar farklı yerlere taşındı. Bu konuda çok farklı açıklamalar yapılmaya başlandı. Yapılan açıklamalarda promosyon miktarları gün geçtikçe farklı şekillerde açıklanıyor.

Bu miktarlar emekliler için büyük bir fırsat olarak görülüyor. Bütün bu promosyon teklifleri birbiri ardına gelirken devlet bankaları oldukça suskundu. Birkaç yüz lira olan eski teklifleri veya o tekliflere yakın teklifler ile cazibiyetlerini yitirdiler. Birçok kişi devlet bankalarına sürekli güvenini korumasına rağmen maaşını özel bankalara taşımak zorunda kaldı. Özel bankalar ve önleri kuyruklar ile doldu. Ancak devlet bankaları yine sessizliğe devam etmeyi sürdürdüler. Sonunda beklenenin çok daha üstünde bir müjde ile ortaya çıktılar.

18 Bin 500 TL Ödeme

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli maaşı ya da dul ve yetim maaşı alanların hepsini ilgilendiren yepyeni bir teklif geldi. Üç yıl kendilerinde maaşlarını bulundurmak şartı ile artık devlet bankaları emeklilere 18 bin 500 TL tutarında promosyon ödemesi yapacaklar.

Bunun iyi bir fırsat olduğunu bilen birçok kişi maaşlarını en kısa zamanda devlet bankalarına taşıma hazırlığına başladı. Hatta bankadan bilgiler alınmaya başlandı bile. Bu şekilde hem de en güvenilir buldukları devlet bankaları aracılığı ile maaş ödemelerini alabilecekler. Haber hemen toplumun her kesiminde yayılmaya başlandı. Kesinlikle bu yola gidecek yani maaş taşıyacak çok sayıda emekli olacağı düşünülmektedir.

Nasıl 15 bin 700 TL Alınacak?

Sözü edilen promosyonu hak edebilmek için verilen son günden önce maaşın devlet bankasına geçirilmesi gerekiyor. Bu esnada banka ile aralarında bir sözleşme gerçekleşecek. Emekli bankada maaşını üç yıl tutacağına dair bir söz veriyor. Eğer sözünden dönerse promosyon miktarını iade edecektir.
Bunun sonrasında maaş taşıma işlemi gerçekleşmiş kabul edilir. SGK kanalı ile gelecek maaş bilgisine kadar ödeme yapılmaz. Maaşın yattığı ilk gün promosyon miktarı olan 18.500 TL’de hesaba geçecektir.

finans365.com özel haber

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (6)
 • Cengiz seven

  Ptt den maas alanl emekliler..biz unutulduk..

 • Erdoğan yaman

  Promosyon nasıl ödenecek ne zaman

 • Musa SARICAOĞLU

  SGK KURUMU borçlarını ödesin. Kamu bankalarının avukatı olmasın…

 • Umut

  Utanmazlar.işiniz gücünüz yalan haber.Okudukta ne oldu inandık mi.Terbiyesizlik

 • Yıldırım Beyazıt Başal

  Selçuk Geçer adlı kişinin ifadeleri doları yükseltme provokasyonudur.Muhtemelen doların 1 yıl önceki seviyelerde olmasından rahatsızdır.

 • Anonim

  Bu konu doğruysa ,SGK nun yazısını okumamız lazım,Doğru olup olmadığı ,Çünkü daha dün 750 t idi.


HIZLI YORUM YAP