DOLAR

32,8248

0.04%
EURO

35,2439

-0.18%
ALTIN(gr)

2.451,13

-1,53%
BİST 100

%
Kripto para borsası Binance, yerle yeksan oldu! Öyle bir dava açıkdı ki… Kripto piyasası yerlerde
  • Finans 365
  • Kripto Paralar
  • Kripto para borsası Binance, yerle yeksan oldu! Öyle bir dava açıkdı ki… Kripto piyasası yerlerde

Kripto para borsası Binance, yerle yeksan oldu! Öyle bir dava açıkdı ki… Kripto piyasası yerlerde

ABONE OL
1 Nisan 2023 17:54
Kripto para borsası Binance, yerle yeksan oldu! Öyle bir dava açıkdı ki… Kripto piyasası yerlerde
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto piyasası yerlerde… Kripto para borsası Binance, yerle yeksan oldu! Öyle bir dava açıkdı ki… Kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao, ABD’nin Chicago eyaletinde açılan davada yasaları ihlal etmekle suçlanıyor. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından açılan davada, Binance’in CFTC’ye kaydolmamış olması yasal zorunluluk ve hükümlülükleri ihlal ettiği iddiasıyla suçlandı.

Davada yargılanan Binance ve Zhao için para cezası ve bazı tedbirlerin alınması talep edildi. CFTC Başkanı Rostin Benham, komisyonun dijital varlık pazarında suistimalleri durdurmak için tüm yetkisini kullanmaya devam edeceğini belirtti. Benham, uzun yıllardır Binance ve Zhao’nun CFTC’ye üye olmadan suç işlediklerini ifade etti.

Dava Haberinin Ardından Kripto Piyasası Yerlerde

Binance ve sahibi Zhao’ya açılan davanın kamuya açılmasının ardından, kripto borsasında sert düşüşler yaşandı. Sert düşüşler özellikle Marathon Digital, Coinbase Global ve Riot Platforms platformlarında gözlemlendi. Bu kripto borsalarında yaşanan düşüş yüzde 10’un üzerinde gerçekleşti. Ayrıca dava haberlerinin ayyuka çıkmasıyla Bitcoin’de de ciddi bir düşüş yaşandı.

Bitcoin, ABD’de yaşanan bankacılık kriziyle birlikte yukarı yönlü hareketine başlamıştı ve o zamandan beri yükselişine devam ediyordu. Ancak Binance’e açılan davanın ardından BTC, 27 bin doların altına düşerek yükseliş ivmesini kaybetti.

Binance, ABD Yasalarını İhlal mi Ediyor?

Kripto para borsası Binance, uzun süredir ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından yakın takibe alındı. Milyonlarca kullanıcının her gün işlem yaptığı Binance, ABD yasalarına göre CFTC’ye üye olmak zorunda. Aksi takdirde, ABD’nin yasal hükümlülüklerinden birini yerine getirmemiş sayılır.

CFTC, durumu tespit etmesinin ardından ABD’nin Chicago eyaletinde Binance’e dava açtı. Açılan davada Binance için para cezası ve tedbir kararı istendi. Davanın nasıl sonuçlanacağı henüz belli değil, ancak Binance’in CFTC’ye üye olmaması ABD’de büyük bir sorun olarak değerlendiriliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP