Havaya Aldanmayın Soğuk Hava Geliyor

Hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde düşecek. Marmara da 10 derece düşecek.

Havaya Aldanmayın Soğuk Hava Geliyor

Hava sıcaklıkları önümüzdeki günlerde düşecek. Marmara da 10 derece düşecek.

Havaya Aldanmayın Soğuk Hava Geliyor
19 Mart 2019 - 12:50

Son dönemde artan hava sıcaklıkları ile beraber özellikle İstanbul'da vatandaşlar açık alanlara akın etmişti. Önümüzdeki günlerde yurt genelinde yağışlı ve soğuk havanın etkisi hissedilecek. Uzmanlar İç Anadolu'da Batı Karadeniz İç Ege'de Karla Karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışının etkili olmasını bekliyor.

 Marmara Bölgesi'nde de 10 derecelik bir düşüş söz konusu olacak. Hafta içerisinde Marmara'da hava sıcaklığı 20 dereceyi aşmış Ege ve Akdeniz'de de 24 derecelere kadar çıkmıştı. Doğu Anadolu çok fazla ısınmasa da o bölgede de kar yağışı etkisini kaybetmişti. Erzurum'da beklenen en yüksek sıcaklık 0 derece yurdun geri kalan kısmını özellikle Karadeniz İç Anadolu ve Ege'de sıcaklıklar gündüz tırmanırken gece de ani düşüşler gerçekleşebiliyor.

Çarşamba gününden itibaren yurdun tüm genelinde hava sıcaklıklarının düşmesi ve rüzgârın Kuzey yönünden esmesi bekleniyor. Anadolu'da Batı Karadeniz İç Ege'de Karla Karışık Yağmur yüksek kesimlerde de kar yağışı etkisini gösterecek. Marmara'da sıcaklıklar 10 derece birden düşecek İstanbul’da salı günü Güneş etkisini gösterse de önümüzdeki üç dört gün yağış olmayacak.

 Cumartesi günü hava sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte yağmur yağması muhtemel Ankara’da ise güneş etkisini gösterecek ve sıcaklıklar 18 dereceye kadar çıkacak. Cumartesi günü sıcaklık 7 dereceye kadar inecek. İzmir’de güneş etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. 20 dereceye gelen sıcaklıklar sayesinde güneş olacak hafta sonuna kadar İzmirliler 18 19 20 dereceleri görecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum