İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu / Puanı En Az Kaç Olmalı?

Acil nakit paraya ihtiyacım var diyen kişilerin büyük bir bölümü bankadan kredi çekmeyi tercih ederken bankanın kredi onayı vermesi için ise belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olunması zorunludur. Peki, ihtiyaç kredisi çekmek için kredi puanı en az kaç olmalı?

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu / Puanı En Az Kaç Olmalı?

Acil nakit paraya ihtiyacım var diyen kişilerin büyük bir bölümü bankadan kredi çekmeyi tercih ederken bankanın kredi onayı vermesi için ise belirli bir kredi notu ortalamasına sahip olunması zorunludur. Peki, ihtiyaç kredisi çekmek için kredi puanı en az kaç olmalı?

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Kredi Notu / Puanı En Az Kaç Olmalı?
30 Ekim 2018 - 16:30 - Güncelleme: 12 Ağustos 2019 - 20:54

Bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin kredi onayı alması için bankanın yürüteceği kredi istihbaratı sürecinin olumlu sonuçlanması zorunludur. 

Bu süreçte kredi başvuru formu dolduran kişilerin değerlendirildiği kriterlerden biride kredi notu ortalamalarıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin ne yazık ki kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda kullanabilecekleri kredi tutarı rakamı da düşmektedir. 

Kredi Çekmek İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir?

Bankadan kredi çekmek için aranılan kriterlerin başında kredi notu ortalaması gelmektedir. En düşük kredi notu sıfır seviyesinden başlamakta olup kişinin mali performansına bağlı olarak yükselmekte ve en yüksek kredi notu ortalaması olan 1850 puana kadar yükselmektedir. 

Bankadan kredi çekmek isteyen kişilerin belirli kredi notu ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Bu not ortalaması kullanılmak istenen kredi tutarı ve kredi türüne göre değişmekle beraber yüksek riskli kredi notu ortalaması olan kişilerin bankadan kredi çekmeleri çok zordur. 

Kredi Notu 1400 Puan ve Üzeri Olanlar Kolay Kredi Onayı Alıyor!

Bankalar bozulan ekonomik göstergeler nedeni ile daha zor kredi onayı vermeye başlarken kredi başvuru formu dolduran kişilerin en az kredi notu 1400 puan ve üzeri olması gerekiyor. 

Kredi notu 1200 puan ile kredi notu 1300 puan arasında olan kişilerin ise kredi red kararı ile karşı karşıya kalmamak adına ya ipotekli kredi başvurusu yapması ya da maaşlarının çok daha altında bir kredi tutarı için başvuruda bulunması gerekiyor.

Kredi notu 1100 puan ve altında olan kişileri ise altın teminatlı banka kredisi gibi nakit teminatlı krediler dışında ne yazık ki kredi onayı almaları son derece düşük bir ihtimal olarak görülmektedir. 

Bankaların güncel kredi faiz oranları, kredi ve kredi kartı kampanyaları, ekonomi ve finans dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmek için sayfalarımızı ve mobil uygulamamızı indirebilirsiniz...

Android Mobil Uygulama İçin TIKLAYINIZ...

Facebook Sayfamız İçin TIKLAYINIZ...

Twitter Sayfamız İçin TIKLAYINIZ...

Finans365.comYORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Davis
  1 ay önce
  Herkese merhaba. Halihazırda saf kalp kredilerinden kredi almış kişilerden gelen yorumları gördüm ve onların tavsiyeleri doğrultusunda başvurmaya karar verdim ve sadece birkaç saat önce kendi kişisel banka hesabımda talep ettiğim toplam tutarı 100.000 € onayladım. Bu gerçekten harika bir haber ve gerçek krediye ihtiyacı olan herkese e-postaları (elenanino0007@gmail.com) aracılığıyla başvurmalarını tavsiye ediyorum. Şimdi talep ettiğim krediyi aldığım için mutluyum.
 • sofi loan
  1 ay önce
  Bir işletme / yatırım düşünüyorsanız, Sofi Loan Finance tam size göre: Sizin gibi 15.000'den fazla girişimciye 180 milyon doların üzerinde ticari kredimiz var. İşinizi büyütebilmeniz için size gerçek bir işletme kredisi sağlamak için belirlenmiş risk teknolojimizi kullanıyoruz. Eğer ilgileniyorsanız, bugün sofiloanagent04@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçin.
 • Hızlı kredi teklifi şimdi başvurulsun mu?
  1 ay önce
  Krediye ihtiyaç duyan kişilere yardım etmek için oluşturulmuş yasal bir organizasyonuz, finansal zorluk yaşıyorsanız veya finans karmaşası yaşıyorsanız ve kendi işinizi kurmak için krediye ihtiyacınız varsa veya faturaları ödemek için bir krediye ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin. veya kişisel kredi, iyi bir iş kurma veya yerel bir bankadan kredi alma konusunda sorun yaşıyorsanız, bugün bize e-posta yoluyla ulaşın: socialfundltd@gmail.com
 • LOAN
  1 ay önce
  Krediye ihtiyaç duyan kişilere yardım etmek için oluşturulmuş yasal bir organizasyonuz, finansal zorluk yaşıyorsanız veya finans karmaşası yaşıyorsanız ve kendi işinizi kurmak için krediye ihtiyacınız varsa veya faturaları ödemek için bir krediye ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin. veya kişisel kredi, iyi bir iş kurmak veya yerel bir bankadan kredi almakta sorun yaşıyorsanız, bugün bize e-posta yoluyla ulaşın: socialfundltd@gmail.com
 • michael murray
  6 ay önce
  Size iyi günler, şimdi çok mutluyum çünkü bugün 12.000 € 'luk borcumu bugün bu iyi şirketten aldım, ayrıca hızlı bir krediye ihtiyacınız varsa onlarla da iletişime geçebilirsiniz. : 16026073029
 • infocrimecommission380@gmail.com
  9 ay önce
  Merhaba Sizi dünya çapındaki ABD Ekonomik ve Finans Komisyonu'na bekliyoruz, ben ABD'den ancak Nijerya merkezli Bayan Franca Morris. EFCC ofisinin CEO'suyum, İnternet dolandırıcıları tarafından dolandırılan insanlara tüm kayıp paralarını geri kazanmaları için yardımcı oluyoruz. Eğer bir aldatmaca kurbanı olduysanız, çalıntı fon ve varlıklarını kurtarmak için şimdi bizimle irtibata geçiniz: infocrimecommission380@gmail.com Ekonomik ve Mali Suç Komisyonu (EFCC)
 • james michael
  10 ay önce
  Merhaba bugünlerde iyi bir borç veren almak çok zor ama hala güvenilir bir borç veren olduğunu söylemek istiyorum Bay James Michael. Bir kez dolandırıldım bir iş başlatmak için nakit para çok düşüktü ama bir arkadaşım bana bir borç veren tavsiye. İlk başta merak ettim ve korktum, Birçok düşünceden sonra bu özel borç vereni denemeye karar verdim ve prosedürleri oldukça basitti ve krediyi aldım. Bu büyük ödünç verenin takdiriyle teşekkür etmeye çalışıyorum, hepiniz bu iyi ödünç vereni denemelisiniz ve E-posta ile iletişime geçebilirsiniz: (jamesmichaelloanservices@yahoo.com)
 • https://www.finans365.com/emekli-calisan-issiz-ayrimi-olmadan-devlet-basvuran-herkese-maddi-yardim-v
  10 ay önce
  % 3 faiz oranı ile hızlı ve rahat krediniz için başvurun. biz 4 saat kredi teslimat hizmeti ile 24 saat çevrimiçi hizmet sunuyoruz. Krediniz için bugün bize ulaşın: email: kateloansss@hotmail.com
 • pal
  10 ay önce
  Şirketimiz şimdi yıllık% 5 düşük faizli krediler sunuyor ve kredilerimiz 30 yıl boyunca 5.000 ABD Doları (5.000 ABD Doları) ile 10.000.000 ABD Doları (10 milyon ABD Doları) arasında değişmektedir ve hizmetlerimiz hızlı ve güvenilirdir. Çünkü meşru davranıyoruz. İlgili başvuru sahiplerinin bizimle iletişime geçmeleri önerilir. instagram: palcichloaninvestments e-posta: palcichloaninvestments@gmail.com