İmar Barışı Başvuru Süresi Uzatıldı

İmar barışı uygulamasında başvuru süreci uzatıldı. Alınan karara ilişkin detayları haberimizde aktarıyoruz.

İmar Barışı Başvuru Süresi Uzatıldı

İmar barışı uygulamasında başvuru süreci uzatıldı. Alınan karara ilişkin detayları haberimizde aktarıyoruz.

İmar Barışı Başvuru Süresi Uzatıldı
31 Aralık 2018 - 11:52

Uzun süredir başvuru sürecinin uzatılıp uzatılmayacağı merak edilen İmar Barışı uygulaması konusunda beklenen oldu ve başvuru süreci uzatıldı. İmar Barışına dair yapılan açıklamada uygulama için başvuru sürecinin 6 ay uzatıldığı açıklandı. 

İMAR BARIŞINDA BAŞVURU SÜRECİ UZATILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu konuşmaısnda başvuru sürecinin uzatılması konusunda açıklamalarda bulunmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı.


"Sürecin uzatılmasına ilişkin ciddi talep var, bunu biz 31 Aralık'ta inşallah değerlendirmiş olacağız ancak 31 Aralık'a kadar vatandaşımızın ödemelerinin yapılabilmesi adına tüm kamu bankaları açık olacak ve imar barışı sürecinden vatandaşımız hafta sonu da faydalanabilecek. Diğer özel bankalarımızla da görüşmeleri sürdürüyoruz, bunun hem bakanlığımız internet sitesinde hem de bankalarımızın sitelerinde duyuruları olacaktır. Hafta sonu da bankalarımız açıktır, imar barışından vatandaşlarımız faydalanabilir."

İMAR BARIŞI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

İmar Barışı uygulaması için başvuru yapacak olan vatandaşlar e-Devlet şifresi ile "www.turkiye.gov.tr" adresine veya "e-Devlet" mobil uygulamasına giriyorlar. e-Devlet uygulamasına erişim sağlayan vatandaşlar burada yer alan kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait sayfaya ulaşıyorlar. Sayfaya giriş yapan yapı sahipleri, "İmar Barışı Başvuruları" bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlıyor.

Emlak Haberlerinden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum