İşini Kaybeden, İşsiz Kalan Herkese Devletten Maddi Yardım! Açık Kapı Başvuru Ekranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona ile ekonomik olarak mücadele için yeni destek paketini açıkladı. Özellikle günlük yevmiye usulü ile kazanç elde edip işsiz kalanlar için yaptığı açıklama dikkat çekti. 2 milyon 300 bin haneye daha devletten maddi yardım açıklandı. Geliri olmayana maddi yardım başvurusu ekranı açıldı. İşte detaylar.

İşini Kaybeden, İşsiz Kalan Herkese Devletten Maddi Yardım! Açık Kapı Başvuru Ekranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona ile ekonomik olarak mücadele için yeni destek paketini açıkladı. Özellikle günlük yevmiye usulü ile kazanç elde edip işsiz kalanlar için yaptığı açıklama dikkat çekti. 2 milyon 300 bin haneye daha devletten maddi yardım açıklandı. Geliri olmayana maddi yardım başvurusu ekranı açıldı. İşte detaylar.

İşini Kaybeden, İşsiz Kalan Herkese Devletten Maddi Yardım! Açık Kapı Başvuru Ekranı
24 Nisan 2020 - 12:51 - Güncelleme: 24 Nisan 2020 - 12:51

Recep Tayyip Erdoğan tarafından daha önce açıklanan destek paketi uygulamaya konulmuştu. Bu kapsamda 1000'er liralar ihtiyaç sahiplerine adreslerinde kamu görevlileri aracılığıyla dağıtılmıştı.

Yeni destek paketinin detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan az önce canlı olarak televizyonlardan duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamadan satır başları:


Devletimiz milletiyle elele vererek ülkenin tüm imkanları salgın döneminin yol açtığı sıkıntılar ve tehditlerle mücadele için harekete geçirmiştir. Her ne kadar bazı kafalar bu dayanışma kültürünü anlamakta zorlanıyor olsa da hamdolsun millet üzerine düşen görevleri bihakkın yerine getirmektedir.

Sadece imkana değil aynı zamanda morale ve kararlılığa sahibiz. Her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıyor harekete geçiyoruz. Alınan tedbirler, özellikle bu sebeple çalışmaya ara veren işletmelerimizi istihdamı korumaları şartıyla kısa çalışma ödeneğinden vergi ötelemesine ve krediye kadar her türlü araçla destekliyoruz. İstihdamın sürmesi en büyük kriterimizdir.

Aldığımız tedbirlerle 2 milyondan fazla mükellefin muhtasar vergilerini erteledik. Firmalara ve gerçek kişilere kredi ödemelerini asgari 3 ay erteleyebilmeleri için finansman desteği sağlıyoruz. Kredi geri ödemelerini 180 güne çıkararak takip sürelerini uzattık.

İhracatçılara stok finansman desteği veriyoruz. Kredi Garanti Fonu'nun kapasitesini arttırdık. Belediyelerin kesintilerini kaldırarak 3 milyar liralık kaynak sağladık. KOSGEN geri ödeme desteklerinden sağlanan 136 bin işletmeye yapacakları banka kredi ödemelerini erteleme imkanı sağlıyoruz.  Bu ertelemeden kaynaklanacak maliyeti KOSGEB üstlenecektir.

Emeklilerimizin en düşük maaşını bin 500 liraya çekerek hem de bayram ikramiyelerini ödeyerek rahatlattık. 2 milyon 300 bin haneye yardım için hazırlıklara başladık. Özellikle yevmiye, günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olan, hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir.
İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin. Şu ana kadar kampanya hesaplarında toplanan meblağ yaklaşık 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. Ayrıca 43 milyon lira da SMS olarak toplandı. AK Parti Meclis Grubu hesabında toplanan yaklaşık 5 milyon liralık meblağ da buraya aktarılacaktır.  Kampanyaya destek veren her vatandaşımıza, kurumumuza, sanat, spor camiamızı, hayırseverlerimizi, sanatçılarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.

İdari düzenlemeleri Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ve bakanlıklarımızın genelgeleri ile yasal düzenlemeleri Meclisimizle çalışarak kanun olarak hayata geçiriyoruz. Kabine toplantımızda ayrıntılı olarak değerlendirdiğimiz kapsamlı yasa teklifini kamuoyuna süreceğiz. İnfaz düzenlemesi inşallah yarın TBMM genel kurulunda görüşülmeye başlanacaktır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar başvuruların nereden yapılacağını araştırmaya başladılar.

AÇIK KAPI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Açık Kapı yardım başvurusu, İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu ekran üzerinden alınmaya devam ediyor. Vatandaşlar en üst düzeyde iletişimin kurulması amacıyla açılan Açık Kapı, valilikler ve kaymakamlıklarda bulunan ve yardım başvurusu yapılan birimlere müracaat için kullanılmaktadır.
Yardım başvurusu için Açık Kapı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle, aşağıdaki linke tıklayın.

E-Devletiniz varsa E-Devlet ile başvuru yap, yoksa Başvuru Yap butonuna basın.

Başvuru ekranında TC Kimlik Numarası ile birlikte bazı bilgileriniz istenecektir. Bunları girin ve ben robot değilim butonunu işaretleyip onay kodu gönderin.

Sonraki ekranda karşınıza yardım başvurusu yapabileceğiniz bölüm gelecek. Buraya yardım başvurusu için taleplerinizi yazın ve başvurunuzu göndererek tamamlayın.

KORONA YARDIMI BAŞVURUSU YAPMA

AÇIK KAPI BAŞVURU VE SORGULAMA EKRANI


Yukarıda ki link üzerinden günlük yevmiye usulü ile kazanç elde edip işsiz kalanlar ve ihtiyaç sahiplerinin tamamı yardım talebinde bulunabilirler. Cumhurbaşkanı Erdoğan özellikle şu ifadenin altını çizdi. Yardıma muhtaç tüm vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğu yardımı alacak. Kimse mağdur olmayacak.

YORUMLAR

 • 13 Yorum
 • Mehmet ali cetin
  1 yıl önce
  Arkadaslar evin araban varsa devlet arkanda yoksa allah yardim etsin benim yan komsum evi var arabasi var isyeri var bide kapilarina 1bin tl yardim geldi benim yok bana gelmedi ayni sekilde esimin arkadasinin kuzenide oyle ve patronumun kardeside evi var yardim aliyor ben 1 nisanda her yere basvuru yaptim bugun olmus 24 ü hic ses yok oyuzden bu is partiye bakmiyor sadece bildigim birsey var evin araban varsa unutma arkanda dag gibi devletin vardir yoksa allah yardimcimiz olsun bu dunyanin ve partilerin adaleti budur akp si chp si hepsi ayni bok akp cikar yardim aciklamasi yapar verilen hicbir numara cevap vermez chp cikar gida verecegimder onlar kendi yandaslarina verir herkese 10bin destek kredisi derler 3bin verirler fatura sayac okumiyacak derler 40.tl su 79 geldi 100.tl elektirik 149.50 geldi 260 dogalgaz 390 geldi bumu adalet bu saaten sonra herkes yalan ogrendik artik kimin ne oldugunu hersey yalan herkes yalanci bolca dua edin allahdan baska hersey yalan
 • Ayşe karaca
  1 yıl önce
  Bende yardima ihtiyacim var eşim calismiyos is ten cikardilar 8 ay once isten cikardilar evim kira
 • Selda
  1 yıl önce
  Bende çok berişanım eşim özeleğitim servişcisi okul olmadığı için evde 4tane çocuğum var paraya ihtiyaçım var napacamı bilmiyorum nolu bizede yardım edin
 • Ibrahim sagban
  1 yıl önce
  Esnafı ama iş güç yok dukkan kirası elektrik hepsi durmuyor yürüyor birde unversitede cocuk okutup kyk çıkmadı mecburen ev tuttum gelir yok ne olacak bizim halimiz
 • Veysi aygün
  1 yıl önce
  Ben veysel işsizim hiç bir gelirim yok zengin kişilere sesleniyorum devletende bir destek almıyorum bu hastalıktan dolayı dışarıda çıkamıyoruz bir yardım elini uzat sınlar nom 0537468374. iban no TR 580001002000619114095003
 • Gülnur gök
  1 yıl önce
  Bizde maduruz kimse yardım elini uzatmıyor bende başvurdum ama hala bi ses yok
 • yasemın
  1 yıl önce
  Esımcalısmıyouccocuk varparayaıhtıyacımvar
 • ibrahim aldaş
  1 yıl önce
  Bende günlük çalışıyordum şuan iş yok çok daha önceleride sosyal yardımlaşmaya da boşvuru yaptım her seferinde red edildi evim yok arabam yok hiçbirşeyim yok 2 çocuğum ve eşim var şuan zor durumdayız ihtiyac sahiblerine hertürlü yardım yapılacak diye hani nerde açık kapıyada başvuru yapmak için girdim birçok kez denedim olmuyor yardımcı olursanız sevinirim hayırlı kadiller
 • Aselin
  1 yıl önce
  3 gündür milyon kere giriş yapmaya çalışıyoruz dükkan sahibleri kira diye diretiyir evinizde yiyecek ekmeğimiz kalmadı önce e devlet sistem arızası veriyor onu duzeltin
 • husnü coban
  1 yıl önce
  Konuşması güzelde bide görsek iyi olucak görüntü var ses yok
 • Dündar Tırıl
  1 yıl önce
  Merhaba ben dündar boyabat ta 25yıldır tüpcü lük yapıyorum evliyim 4çocuğum var isten çıkarıldım 25 icram var Araştırabilirsiniz çok zor durumdayım sesimi duyan var mı Yardım severlere sesleniyom Rabbim sizlere sağlık sıhhat versin 0542564065.
 • Aysel Bozdemir
  1 yıl önce
  Heryere başvurdum kimse gayde almadı muhtacim mağdurum eşim yok işten çıkarıldım gelirim yok evim kira maddi desteğe ihtiyacım var nerde bu yardımlar bizede verselerya kapı kapı urun satarak gecimimi sagliyordum virüsten dolayı durdu işten çıkarıldım iş yok ben nasıl geçincem
 • Emine duran
  1 yıl önce
  Eşim çalışamıyor inşaat isi de durduruldu çok maduruz elekterigimizi suyumuzu takside bağladık hiç bir gelirimiz yok kiram falan çok çok birikti sizlerden allah rızası için yardimlarinizi bekliyoruz