İşsiz Gençlere 75 TL Günlük Cep Harçlığı ve Aranan Meslekler İçin Eğitim

İŞKUR tarafından yürütülen İşsiz Gençlere 75 TL Günlük Cep Harçlığı ve Aranan Meslekler İçin Eğitim uygulamasına kimler nasıl başvuruda bulunur?

İşsiz Gençlere 75 TL Günlük Cep Harçlığı ve Aranan Meslekler İçin Eğitim

İŞKUR tarafından yürütülen İşsiz Gençlere 75 TL Günlük Cep Harçlığı ve Aranan Meslekler İçin Eğitim uygulamasına kimler nasıl başvuruda bulunur?

İşsiz Gençlere 75 TL Günlük Cep Harçlığı ve Aranan Meslekler İçin Eğitim
15 Aralık 2018 - 13:39

İşsiz gençlere sağlanan günlük 75 TL cep harçlığı uygulamasından faydalanmak isteyen vatandaşların sağlamaları gereken başvuru koşulları, yapmaları gereken işlemler ve bu program sonunda elde edecekleri kazanımlara ilişkin ayrıntıları Finans365.com olarak aşağıda aktarıyoruz. 

75 TL CEP HARÇLIĞI UYGULAMASINA BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR tarafından düzenlenen bu programın amacı işi olmayan gençlerin iş sahibi olmasını sağlamak. Bu kapsamda uygulamalara katılacak olan vatandaşların sağlamaları gereken ilk şart yaş şartı. Buna göre adayların 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük olmaları gerekiyor. Sağlanması gereken ikinci şart ise vatandaşların İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmaları şartı. Ayrıca programa katılmak isteyen kişilerin işverenin bir ve ikinci derece akrabası veya eşi olmayanlar katılabiliyor. Programa katılmak isteyen vatandaşların emekli de olmaması gerekiyor.

Bu şartları sağlayan vatandaşlar ise günlük 75 TL ile mesleki eğitim kurslarına katılabiliyor. Başvuru yapılabilecek yani aranan meslek grupları arasında Kodlama, Yenilenebilir Enerji, Siber Güvenlik ve Bulut Bilişim alanları bulunuyor. Bu programlara katılan adaylar 9 ay boyunca kurslara devam edecekler ve bu süre zarfında 75 TL cep harçlığı alacaklar. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Günlük 75 TL uygulamasına vatandaşlar İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. Buna göre programa başvuru yapmak isteyen gençler 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine istenildiği zaman İşbaşı Eğitim Programlarına başvuru yapabileceklerdir.

İş Başı Eğitim Programlarına katılım şartları; Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak.

Destek Haberlerinden anlık haberdar olmak için bizleri takip edin

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı Finans365.com 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Dilek Dadal
  6 ay önce
  Yas siniri niye var anlamiyorum 40 yasindaki anlamiyor mu? Kurs bu katilmak isteyenler katilsin. Yaş sinirini kaldirin
 • Ugur isik
  6 ay önce
  Benin üç işim yok bana bilgi verim
 • Yorumsuz yorum
  6 ay önce
  29 yaş üstü ölsün,yani...!
 • Hüseyin Gezer
  7 ay önce
  ÖLMÜŞSEM CAN KIYMET EDER Mİ? Dağlara bakıyorum Dağlar bana Umutlarım tükendi İşsizlik kurasında Hep boş çıkıyor şansımıza Yaşamımız oflardan Yarınlara umutlara amaçlara küs Keremiz-Aslıyız Ferhatız-Şiriniz Mecnunuz-Leylayız Ağıtlarımız dağlarca Yüreklerimizde yara büyük Gökyüzü derman Derde çare ne arar Yaşam buysa İşsiz güçsüz Elim gitmiyor Yüreğim yürü demiyor Beni yaşama taşıyan Güzel işlere Güzelliklere Borç defteri Kara defter Kuyruk hastalık Kuşatmış yaşamımı İnsanca yaşamak istiyorum Çekin yaşamımdan Kara defteri Benim sorunum Açlık işsizlik Ve gelecek korkusu Ölmüşsem Can kıymet eder mi // Hüseyin Gezer