Kamuda Yükselmenin Önü Açılacak

Kamuda Yükselmenin Önü Açılacak

Hükümet, kamuda çalışan yaklaşık 3 milyon çalışan memuru ilgilendiren yeni bir düzenleme için çalışmalara başladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çalışma Bakanlığı ile işbirliği yaparak yürütülen çalışma kapsamında, kamu çalışanlarının görevlerinde yükselmelerinin önünün açılması için yeni bir düzenlemeye gidiliyor.

05 Ocak 2018 - 11:47 - Güncelleme: 05 Ocak 2018 - 11:53

Hükümet, kamuda çalışan yaklaşık 3 milyon çalışan memuru ilgilendiren yeni bir düzenleme için çalışmalara başladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Çalışma Bakanlığı ile işbirliği yaparak yürütülen çalışma kapsamında, kamu çalışanlarının görevlerinde yükselmelerinin önünün açılması için yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Çalışmalarına başlanılan düzenleme ile ek gösterge sisteminde değişiklik yapılıyor.

Ek Gösterge Sisteminde Düzenleme

Kamu çalışanlarını ilgilendiren düzenleme ile hem görev ücreti hem de emekli maaşını önemli oranda belirleyen ek gösterge cetvelinin yeniden düzenlenmesine karar verildi. Yapılan düzenleme kapsamında, kamuda kariyerin ve liyakate göre yükselmenin önünü açacak düzenleme ile zor şartlarda görev yapan personele emsaline göre daha yüksek ücret ödenmesinin önü açıldı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Çalışma Bakanlığının birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında, yaklaşık 3 milyon memurun kamuda yükselmesinin önünün açılacağı kaydedildi. 

Ücretlerinde Değişmesi Bekleniyor

Sabah Gazetesi'nden Hazal Ateş'in haberine göre, bu kapsamda yapılan düzenleme ile kamuda yükselmenin, çalışanlarının kendilerini ifade edebilmelerinin önünü açılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra, memur sendikaları yardımcı hizmetler sınıfına da ek gösterge verilmesini isterken, düzenleme ile çalışanların mali haklarıyla ücret sisteminin değişmesi de seçenekler arasında yer alıyor.


Yapılan düzenleme ile maaşların, temel ücret, görev ücreti, başarı ücretinden oluşması da öngörülüyor. 

Birçok Çalışan Şikayetçi

Bunun yanı sıra, birçok kurumda, müdür, şube müdürü unvanlı kadrolarda görev yapanlar haklarında geçerli olan ek gösterge rakamlarının düşük olmasından ve hiyerarşiye uygun olmamasından dert yanıyor.

finans365.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bankalar Emeklilere 600 Lira Promosyon Sunuyor
Bankalar Emeklilere 600 Lira Promosyon Sunuyor
Kripto Para Piyasası Çöküşte
Kripto Para Piyasası Çöküşte