Kanal İstanbul’da Son Durum! Zaman Bitecek

Kanal İstanbul 2025 yılında hizmete girecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Kanal açıkladı.

Kanal İstanbul’da Son Durum! Zaman Bitecek

Kanal İstanbul 2025 yılında hizmete girecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Kanal açıkladı.

Kanal İstanbul’da Son Durum! Zaman Bitecek
23 Mart 2019 - 12:20

Gündemdeki soruları yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Kanal İstanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cahit Turhan 2025 yılında Kanal İstanbul'un hizmete gireceğini ve buradan deniz araçlarının geçmeye başlayacağını duyurdu.

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan Kanal İstanbul'un kesin olarak 2025 yılında hizmete gireceğini ve ülkemize önemli bir değer kazandıracaklarını söyledi. Tam teşekküllü olarak deniz araçlarının buradan geçeceğini söyleyen Turhan buradaki gecikmenin sebebi biziz Kanal İstanbul projesi aynı zamanda bir Şehircilik projesi olduğu için İstanbul'un marka değerini yükseltecek olan bir proje açıklamalarını yaptı.

Projenin yapım ve planlama kısmının çok büyük ölçüde bittiğini söyleyen Turhan proje kapsamında inşa edilecek kanalın yeri de belli kanal boyunca etrafındaki Deniz yapıları Liman yapıları ticari alanlar iskeleler Bunların hepsi ayrıntılı bir şekilde hazır ve tamamlandı. İmar planlama işlenmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na da ilettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı etrafında oluşacak şehir planlamasında büyük ölçüde bitirdi. Kanal İstanbul projesini yap işlet devret yöntemi ile yapmayı düşündüklerini söyleyen Turan proje tamamlandığı zaman yaklaşık maliyetin 15 milyar dolar olacağını söyledi.

Eğer Kanal İstanbul herhangi bir müşteri bulunamaması durumunda da kendi imkânlarımızla 2019 yılında Start vermeyi düşünüyoruz. Bu proje kapsamında 7 karayolu Köprüsü iki demiryolu geçidi 2 Metro geçişi yapmayı planladıklarını aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum