KOSGEB Bilgisayar Desteği Nasıl Alınır? (Başvurusu ve Şartları)

Kosgeb, bilgisayara ve yazılım desteği için aranan şartlar nelerdir, nasıl başvurulur?

KOSGEB Bilgisayar Desteği Nasıl Alınır? (Başvurusu ve Şartları)

Kosgeb, bilgisayara ve yazılım desteği için aranan şartlar nelerdir, nasıl başvurulur?

KOSGEB Bilgisayar Desteği Nasıl Alınır? (Başvurusu ve Şartları)
31 Aralık 2018 - 15:11 - Güncelleme: 10 Ağustos 2019 - 23:13

KOSGEB destekleri ve başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili olarak, KOSGEB’in iş kurmak isteyen girişimcilere sağladığı destek ile yeni bir iş kurma zorluklarını aşmakta işletmelere yaptıkları üretim ve sundukları hizmetlerle ekonomiye canlılık katmakta, yeni açılan iş sahalarıyla ülkenin istihdam sorunlarına çözüm olmaktadır. İşletmelerini geliştirmek, büyütmek ve ekonomik sahaya çıkmak isteyen yerel işletmelere de kurumsallaşma, iş verimliliği ve ihracat konularında KOSGEB kursları destekler vermektedir.

KOSGEB Bilgisayar ve Yazılımcı Desteği Nedir?
KOSGEB destek programlarına bilgisayar desteği de eklenerek, girişimcilere verilen destekler genişletilmiştir. KOSGEB resmi sitesi üzerinden de yayınlanan KOBİGEL-KOBİ Destek Programı 2018 Yılı Teklif Çağrısına göre, toplamda 700 milyon TL bütçe oluşturulmuştur. Bu bütçenin 200 milyon TL’si yazılım sektöründeki iş fikirlerine ayrılmıştır. Yazılım sektörü, son birkaç yıldır büyük bir önem kazanarak ilgi çeken bir sektör halini almaktadır. Günümüzde bilgisayar, tablet ve akıllı cep telefonlarının yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile yazılımcı ihtiyacı da artmaktadır.
Yazılım sektöründe henüz yolun başında sayılan ülkemizin sektörde daha üst sıralara çıkmasını sağlamak için, yazılım sektörüne dair iş planı olanlara KOSGEB tarafından destek verilmektedir. Bu destekler kredi, hibe ya da bilgisayar desteği olarak temin edilebilmektedir.
Yazılım sektörü ile ilgili verilen hibe ve destekler, 8 alt başlık olarak kategorilenmiştir. Bu Kategoriler;

 1. Veri madenciliği,
 2. Bulut bilişim,
 3. Nesnelerin interneti,
 4. Yapay zeka,
 5. Akıllı uygulamalar,
 6. Bilgi güvenliği,
 7. Robot ve otomasyon yazılımları ve
 8. Bilgisayar oyunları alanında destek başvurusunda bulunmak mümkündür.

KOSGEB Bilgisayar ve Yazılımcı Desteğine Nasıl Başvurulur?
KOSGEB desteklerine başvuru yapacakların atması gereken adımlar KOBİ ya da şahıs olmalarına göre değişiklik göstermektedir. KOBİ olarak başvuru yapmak isteyenler öncelikle KOSGEB  giriş ile sisteme kayıtlarını yaptırmalıdır. Sisteme ilk kayıt gerçekleştirildikten sonra desteklere başvuruda bulunulabilir.
KOSGEB Bilgisayar Yazılım Desteği KOBİ’lere verildiğinden, bir sonraki yılda başvuru yapmak isteyenler kayıtlarını erkenden yaptırmalıdır. Yazılım sektöründe bireysel olarak çalışan ve iş kurmak isteyenlerde KOSGEB eğitimlerine katılmalıdır ve desteğe başvuru için detaylı bir iş planı hazırlanmalıdır.

Finans365.com Özel İçerikYORUMLAR

 • 1 Yorum
 • Fikriye kurt
  2 yıl önce
  Yayınladığınız haberleri yakınen takip etmeye çalışıyorum Özellikle Kosgeb hibe teşvik gibi destekleri kaçırmamaya çalışırım takipçinizim Butür haberleri mesut beyden ve https://abprotime.com/ adresinde bulabiliyorum