LC Waikiki Kimin? LCW'nin Hayırsever Sahibi Kim?

LC Waikiki'nin (LCW) sahibi çok hayırsever bir iş adamı olarak biliniyor. Korona pandemisi günlerinde tüm üretimini maske ve koruyucu kıyafetler üzerine yoğunlaştıran LCW milli bir görev ifa ediyor. Bir dönem terör örgütü ile ilişkili ortakları var diye haklarında yalan haberler yapılan LCW'nin gerçek sahibi bakın kim? Türkiye'nin bir çok il ve ilçesinde mağazaları bulunan LC Waikiki'nin sahibi nereli? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde.

LC Waikiki Kimin? LCW'nin Hayırsever Sahibi Kim?

LC Waikiki'nin (LCW) sahibi çok hayırsever bir iş adamı olarak biliniyor. Korona pandemisi günlerinde tüm üretimini maske ve koruyucu kıyafetler üzerine yoğunlaştıran LCW milli bir görev ifa ediyor. Bir dönem terör örgütü ile ilişkili ortakları var diye haklarında yalan haberler yapılan LCW'nin gerçek sahibi bakın kim? Türkiye'nin bir çok il ve ilçesinde mağazaları bulunan LC Waikiki'nin sahibi nereli? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde.

LC Waikiki Kimin? LCW'nin Hayırsever Sahibi Kim?
21 Mayıs 2020 - 17:15 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 17:15

Türkiye'de ilk faaliyet gösterdiğinde maymun amblemi ile özdeşleşen LCW (LC Waikiki) markası bakın gerçekte kiminmiş? Hayırsever bir işadamı.

Sahibi Türkiye’nin en zengin 10 kişisi arasında. Kurucusu ve sahibinin kim olduğunu öğrenince şaşıracaksınız!

Türkiye’de yaşayıp oradan alışveriş yapmayan sanırım yoktur. Fiyatlarındaki caziplik müşterilerini çekiyor. Yıllardır sahipleri hakkında çok konuşuldu. Ama kimliği bu gün ortaya çıktı.


1988 yılında kurulan ve 1997 yılından bu yana Türkiye’de LC Waikiki Mağazacılık çatısı altında hizmet veren LC Waikiki, “İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonu ve “ulaşılabilir moda” anlayışıyla Türkiye’yi giydiriyor. LC Waikiki, büyüme serüvenini 31 yıldır hem yurt içi hem de yurt dışında sürdürüyor. Hazır giyim sektörünün lideri LC Waikiki, bugün, 47 ülkede yaklaşık 1000 mağazası ve 43.200 çalışanıyla hizmet veriyor.

Kısa adı LCW( LC Waikiki) olan markayı 1985 yılında Fransa‘da George Amoual kurulmuştur. Ama şuanki sahibi o değildir. Bir Türktür.

Türkiye’deki LC Waikiki giyim sektöründe tüm dünyaya hizmet eden bir markadır. Şirketinin ismi Hawaii adasında yer alan Waikiki plajından ve Frsansızca’da ”arkadaşlar” anlamında ki Les Copains kelimelerinin ilk harflerini alarak LC Waikiki olarak belirlenmiştir.

Dünyada büyük bir marka olan ve yüksek satış cirolarına ulaşan LCW’yi 1991 yılında Taha Grup‘un kurduğu Tema Tekstil‘e Türkiye satış lisansını satın almıştır. Böylece Türkiye’de özellikle orta kesim diye tabir edilen bütçe grubu için yaygın giyim markasından biri olmuştur. Bu gelişmenin ardından 1997 yılında dünyadaki tüm LC Waikiki ortakları şirketi satmaya karar verdiler. Bunun üzerine Tema Tekstil ismini Tema Mağazacılık A.Ş. olarak dünyadaki tüm LCW isimlerinin hakkını satın aldı. Böylece marka merkezi İstanbul olan bir Türk markası haline geldi.

Kim Kurdu : George Amoual

LC Waikiki sahibi kim: Mustafa Küçük, Vahap Küçük, Halis Küçük, Şefik Yılmaz Dizdar, Leyla Dizdar, Ayşe Pürlen Dizdar, Pamir Güçlü Dizdar, Georges Amouyal, İsmail Hakkı Kısacık, Yalçın Çağlar, Murat Mısırlı, Muzaffer Mustafa İşçan, Muhammed Mazlum Yıldırım.

MUSTAFA KÜÇÜK KİMDİR?

Forbes’ın bu sene 11.’sini düzenlediği Türkiye’nin en zengin kişileri listesi’ne göre ilk kez milyarder olan Mustafa Küçük, 1963 yılında Malatya Doğanşehir’de köylü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kısıtlı eğitim imkanlarına rağmen bulunduğu ilçeden üniversiteyi kazanan 2 kişiden biri oldu. 1986 yılında, yüksek lisans eğitimi sırasında tanıştığı arkadaşının ailesinin 8 küçük makinelik atölyesinde iş dünyası ile tanıştı. 1987’de Tema Tekstil’in teklifi ile bir apartmanın bodrum katında bir atölyede kendi işine başladı. İşe başladığında, bir şoför ve bir sekreterle birlikte 3 kişiydiler. Daha sonra numune dikmek için bir dikiş makinesi ve bir de kesim masası aldı. Bir süre tedarikçi firmalarla iş yaptı.

Zamanla nakış, baskı, etiket, boyahane yatırımı yaptı.Mustafa Küçük, 1988’de Tema Tekstil’in Genel Müdürlüğü görevinin ardından Tema Holding’in Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. 2000’de Taha Holding’te perakende ve üretim gruplarının ayrılması kararı çıkınca perakende sektöründe Tema Grubu’nun CEO’luğunu üstlendi. Küçük, LC Waikiki, LCW, South Blue ve X-Side markalarının geliştirilmesi ve mağazalar zincirinin oluşturulması sorumluluğunu yürütüyor.

Türkiye’nin en zengin 10 kişisi arasında 10.sırada yer alıyor.

Dar gelirli vatandaşların sıkça tercih ettiği mağazalar arasında LCW'de yer alıyor.

YORUMLAR

 • 79 Yorum
 • zekiye karaa
  1 yıl önce
  Benim acil yardıma ihtiyacımvar nolursunuz ulaşın
 • edy
  1 yıl önce
  covit-19 nedeniyle giysi üretimini durdurup ücretsiz sıhhi malzeme üreten yerli ve milli bir grup.
 • Ç .E
  1 yıl önce
  Evet ucuz satıyor çünkü ürünleri imalatçılardan Ucuz Alıyor . Binlerce Üretiçisi var. Lcw para kazanıyor . imalatçıları tetarikçileri .para kazanıyor . Çünkü hepsi Fason atölyelerin sırtına biniyor adam sadece işçisinin maaşı birde kira .verebiliyor Elemanın sigortasını vergisini . Ödeyemiyor. Sonrada borçtan batıyor. Kapatıyor. Devlete zarar Ama birtarafta LCWaikiki devleşiyor. Büyüyor. Kimin parası ? ödenemeyen vergiler sgk ödeyeyememiş. İnceleyin bakın batanların hepsi LCWaikiki Çalışmıştır. Tatbiki ucuz satılır. Şirketleri her türlü etginlik yapıyorlar. Ama alt üreticileri vay haline. Neyse tok acın halinden anlamaz. Yaşayalım görelim.
 • Kâmil Deniz
  1 yıl önce
  Fransız markası iken İstabul mağazasından bir mont almıştım. 20 yıldır eskimedi bıktım birine verdim. Fakat şimdi pek kalite kalmadı.
 • Serkan bacaksız
  1 yıl önce
  Ben bu firmada depo personeli olarak çalışmaktayım Allah razı olsun hakkınızı veriyorlar Allah daha çok versin
 • Yeter yetti
  1 yıl önce
  Mahmutpasqnin mağaza versiyonu
 • Bahattin Tanış
  1 yıl önce
  Ürünlerin özellikle keten pantolonların birinci yıkamadan sonra renkleri değişiyor birde aynı seriden bazı ürünlerde kesim hatası var. Özellikle pantolonların yan dikişleri ya öne ya arkaya kayıyor.
 • Gül.
  1 yıl önce
  Evt cocuk pantolon beğendim .
 • Nurdan erkan
  1 yıl önce
  Evet türklerin eine geçince fiyat ucuzladı güzel. Ama kalite sıfır. Düşürdünüz 15 yıl önceki. Lc. Den eser yok. 2 çocok büyüktüm kıyafetlerle. Eskimedi birde kızkardeşime verdim. Onların çocuklarda büyüdü. Nerede o eski kalite. Eser yok. Pazar malı gibi. Makinaya at. Renk farklı.
 • Hatice tunc
  1 yıl önce
  BÜyük bedenlerde model yapsa varya alır götürür turkiyede bir olur maslesefki buyuk bedenlerde hep tesettur
 • ramazan biçer
  1 yıl önce
  helal olsun yolu açık olsun o kadar insan ekmek veriyor türkiyenin ülkenin ekonomisine nakit aktarıyor allah dada çok versin böyle insanlara
 • Gülşen
  1 yıl önce
  Canım lcwam benim dünyalara değişmem
 • Ayhan Sarılı
  1 yıl önce
  Ben lcwakikide 3sene çalıştım esenyurt deposunda Mustafa bey çok mütavazi ve işçisinin hakkını sonuna kadar veren dürüst bir iş adamı ALLAH ondan razı olsun maalesef işi bıraktım bazı nedenlerden dolayı ama patronu olacak Mustafa beye lafım yok
 • Fatma özlü
  1 yıl önce
  Artık dar gelirlilerin alışveriş mağazası olmaktan çıktı maalesef,fiyatlar yükseldi
 • Deli Kenan
  1 yıl önce
  Şu Milletin Attiği Yorumları Begenmeyen A*** İnsan Surusu Mallar Her Şeye Mualaefetsiniz Salaklar
 • saniye
  1 yıl önce
  gecen sene ürunler cok şikdi pulu thsörtler kiyafetle modelr hosdu aldim bu sene gitim alamadim guzel modeler hic yokdu normale donmus tekrar gecen seneki koleksioyolar gibi şik modeler bekliyoruz
 • Fatmanur g.
  1 yıl önce
  Bende LCW çalışanıyım. Vahap Küçük, Mustafa Küçük çok mütevazı insanlardır. Dostlarım bana zor günde yardım etmedi bu şirket etti. Bayramlardaki o yardım elinide unutmuyorum. Allah Vahap Küçükten ve Mustafa Küçük'ten razı olsun. Bu şirkette çalıştığım için çok şanslıyım bence. Allah daha fazla kazanç versin bu şirkete.
 • Ayhan
  1 yıl önce
  Urunleri bes para etmez
 • İbrahim
  1 yıl önce
  EYER DEDİGİNİZ GİBİ SAHİBİ TURK İSE RABİM YOLUNU ACİK ETSİN HİÇ YAPMASAK SENEDE BİN LİRALİK ALIŞ VERİŞ YAPARİZ AİLECEK MEMNUNUZ SON DONEMDE FİYATLARİ COK ARTİ BİRDE MODAYA UYACAĞIZ DİY SAÇMA MODELER ÇİKARMAYA BASLADILAR LÜTFEN DAHA DİKAT EDELİM
 • Levent osman
  1 yıl önce
  Tereddütsüz sahibi türktür Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde bilinen bir ailedir hatta bir Vahap küçü oranın belediye başkanıydı
 • Zerrin fidan
  1 yıl önce
  Ben satış ve iletişim konusunda üstlerine tanımıyorum. Helal olsun
 • Selma Kurtoğlu
  1 yıl önce
  Eskiden 90 yillarda kalitesi ve tarzi ile cok guzeldi sonradan bozdu arada takip ettiginde bazi guzel seyler buluyorsun.
 • Mustafa
  1 yıl önce
  Ben de çok başarılı buluyorum. Ürünlerinden çok memnunum. Üniversite yıllarından beri giyiyorum. Çocuklarım da çok seviyor. Allah böyle markalarımızı dünyaya tanıtmaya çalışan iş adamlarımızı muvaffak etsin.
 • Salih cülfük
  1 yıl önce
  On numara beş yıldız olarak biliyorum bende herzaman alış veriş yapıyorum süper uygun ve kaliteli ürün satıyorlar ben razıyım Allah ta razı olsun emeği geçen herkesten...
 • Necmettin şahin
  1 yıl önce
  Tebrikler,Türk insanı böyle olmalidir.
 • M. B.
  1 yıl önce
  Vaikikinin ilk sahipleri. Karaca diye Türkiye'de bir firma vardı ve Türk markasiydi. Sahibi Hayrettin Karaca'nın oğlunu. Niye. Oldurttunuz vaikiki. Mağaza deyil. Copluktur o kadın kıyafetleriniz nedir öyle kadın giyimi keppaze ettiniz karaca gibi bir Türk markasinida sahipsiz bırakınız iflas edeceksiniz
 • O Y
  1 yıl önce
  Malatyalı = tekstil okadar
 • Serkan arslan
  1 yıl önce
  Benim marka takıntım yok, normal marka bi kot alacagıma lcw ye gidip aynı paraya 3 tane kot alabiliyorsun ve cesit bol. Tişörtler de gayet iyi ve uygun. Ama şortları 1 ayda yırtılıyor..aynı kamuflaj şortu sevdiğim için 4 defa aldim, hepsi de 1 ayda yirtildi
 • Nimet Sayar
  1 yıl önce
  Yok adamlar sattığı ürünün arkasında duruyor satış fişimi kaybettim yinede değiştiler hemde 1 ay olmuştu ürünü alali
 • Ahmet Duran akbulut
  1 yıl önce
  Tekstil den talep bana 50 yıkamalık kumaş gönder 20yıl eskimeyecek kumaşı taşlayıp asitlerle ömrünü kısaltıp kaliteyi düşürüyorlar ki 5 6 ay sonra yeni kıyafet alınsın
 • ZARA
  1 yıl önce
  en iyi giyim ZARA ZARA MAN ZARA HOME
 • Hakan
  1 yıl önce
  İş diktirdiginiz dükkanlarda işçiler 2.300 e makinacilik yapıyor. fason fiyatlari düşük diyerek doğru düzgün bir maaş vermiyor. Size iş dikenler bile umurunuzda değil. Diyecek söz yok.
 • Ismet turhan
  1 yıl önce
  İnugiltereden direk cerkezkoydeki boyahaneye üretim müdürü olarak gelmiştim 1997 o zamanlar mustafa küçük bey ve takımın vizyonunun mükemmel olduğunu sezdim inanın mustafa küçük gibi patronlar olduğu müddetçe turkiyenin ticarette omuzları her zaman dik olur müthiş bir vizyon kendilerini tebrik ederim nereden nereye inşallah daha yükseklere gelirler tebrikler mustafa bey tebrikler lcw
 • Ferhan Bartın
  1 yıl önce
  Bende bu magazanin malları neden rezil gibi oldu diyorum..şimdi anlaşıldi..kalite bayagı düştü...
 • Arif doğan
  1 yıl önce
  Birde kumaş ve fasonunun yüzde yüzünü Türkiye'de yaptırsa ülke kalkınmasına yardımcı olsa iyi olur.
 • mahoağa
  1 yıl önce
  lcw eskiden bir markaydı şimdi bit pazarı ürünü satayi
 • Gürkan kara
  1 yıl önce
  Yazık ona verilen paralara pazardan alsan daha mantıklı ,hem bence uygunda pek değil
 • Ayda n
  1 yıl önce
  Dar gelirli geniş gelirli alıyorsun giyorsun ne sarkıyor ne değişiyor çocukların hergün yıkanıyor
 • İrfan kılıç
  1 yıl önce
  Ben Corum Gazi caddesi lcv mağazasından pantolon aldım.diz tarafı bir hafta içinde renk değişti.magazaya gittim,ürünü incelemeye göndereceklerini söylediler.15 gün sonunda bunda bir şey yok diye pantolunu bana verdiler.bende değişmis renkteki pantolunu giyemiyecegimi söyledim.magaza yetkilileri ne degiştiler,ne de parasini odemediler.pantolonu mağazaya bıraktım.Lcv mağazasına hakkımı helal etmiyorum.
 • Aysel tanya
  1 yıl önce
  Aynen bazı ürünleri çok kotu
 • Banu PEKTAŞ
  1 yıl önce
  Benimde başına geldi aynı şey berbat ürünleri marka herşeyi sattırıyor ıste önemli rol oynuyor burda marka
 • Ahmet Yılmaz
  1 yıl önce
  Lc wakiki olmasaydı fırsatçılar vatandaşı soyacaktı wakiki bu fırsatçıların önüne geçen en büyük firmadır seversiniz sevmezsiniz alış veriş yaparsınız yapmazsınız ama diğer firmalardan ürün alıp giyinebiliyorsanız bunu wakikiye borçlusunuz
 • Yılmaz dursun
  1 yıl önce
  Burası Türkiye İsrail değil etiyide domuz yağı var diye batirmislardi ver üç kuruşu istediğine saldirsinlar bu kadar ucuz
 • Resul Çelik
  1 yıl önce
  Helal olsun Başarılı bir firma
 • Ali Keçeli
  1 yıl önce
  Her zaman derdim ya bunlar bedava dağıtıyor herhalde. İçeri insan kaynıyor ama sonradan öğrendim.Bilmeden kestirip yorum yapan arkadaşlar. Lcw nin Yaptığı zekât ve hayır işlerini bir bilseniz dudaklarınız uçuklar. Özelliklede öksüz ve yetimlere.Şahsım ben biliyorum ve şahit oldum. Allah razı olsun onlardan.
 • Gökmen Gökeri
  1 yıl önce
  Mustafa küçük ve vuhap küçük cok mütavazi ve adamlardır bunlar için hiç kimsenin kütü düşündüğünü sanmıyorum ben lc wakiki de calışmakdan mutluyum
 • Ercan Doğan
  1 yıl önce
  Yabancı olsa milletimizin daha hoşuna gider. Yerli ve milli marka olduğundan dolayı gurur duyuyorum. İnşaAllah bu tarz firmalarımız artar. Herkesin desteklerinin artması gerekiyor. Tabi bu tarz firmalarında kaliteyi arttırması şart.
 • Şeyma kılıç
  1 yıl önce
  Eski bı calisani olarak söylüyorum 8 yıl çalıştım ve 2.isten ayrilisim doğum sebebiyle ayrıldım ve inanin Haklarımı sonu a kadarverdi ve çoğu yerde mahkemelik oluyosun ama adamlar haktan korkuyolar gerçekten evet yorucu çalışma şartları var ama maaş 1 gün bile gecikmiyo du zamanında çok kaliteliydi ürünler son zamanda kalite sıfır deniyo pnt lar renk atiyo deniyo ya 2 yıl garanti veriyo bu yüzden kimseyi mağdur etmiyo 1 ay para iade 2 yıl ürün garantisi var kim yapiyo bunu hangi mağaza yapiyo kullanim hatası deyip gonderiyolar yani kısaca rahat alışveriş yapılacak mağaza zinciri ve ürün garantisi var ama yinede size kalmış
 • Melahat arpacı
  1 yıl önce
  S.a.şeyma hanım benim kızım üniversite okuyor basan ayriyiz parttayim çalışmak istiyor başvuru yaptı malesef eli boş çıkıyor mağaza çalışanları temiz hoşunuza gitti elimiz boş dönüyor uz bize yardımcı olur musunuz rica etsem
 • Zynp
  1 yıl önce
  Ayakkabı aldım 2ay giydikten içindeki astar çıktı ne yapabiliriz diye sordum hemen değiştirdiler süperler
 • Çığdem iyilikli
  1 yıl önce
  Kesinlikle katiliyorumnfakat biraz kaliteyi arttırmalari lazım sevgiler LCW...
 • İbrahim Ağaoğlu
  1 yıl önce
  Yeni haber değilki yıllardır bilinen gerçek sende çalış seninde olsun
 • Yavuz
  1 yıl önce
  Ben beğenmiyorum
 • Suheyl Gazi
  1 yıl önce
  Amma attin yaaa.
 • Muallimnado
  1 yıl önce
  Bu cv ye kim inanır kadir inanır hahhahaaaa
 • Recep Arif
  1 yıl önce
  Milli bir kimliği sağlam bir maneviyatı varsa Allah yardımcısı olsun. Bende kalite düştü fikrine katılıyorum. 80-90 lı yıllarda ki gibi değil. Kardeşlerim biraz dikkat ederse hem kazançları hem sevapları artar.
 • leonadas
  1 yıl önce
  ortaokulda aldigim kabani lise hatta universite yilllarinsa giydigim 1990li yillarda sonn derece kaliteli bir markaydi ama simdi aldigin urunleri 1 sene giymeden cope atilan bir marka
 • Ilhan baydar
  1 yıl önce
  Helal olsun basarilarinin devami dilegi.ile saygilar
 • Erkan ipek
  1 yıl önce
  Bunu yıllardır biliyoruz zaten
 • Lc waikiki ye
  1 yıl önce
  Abi ben 1990lı yılarda aldığım bir swete neredeyse 5 sene giydim sapasağlamdı şimdi cılkı çıktı el insaf şuanda tüekiyede harbiden kaliteli markaları aşmış durumda ama fiyat olarak malları iğre derecede bozuk acilendüzeltmezse rodinin başına gelen ona da gelecek batar
 • Bu456
  1 yıl önce
  Yanlan olabilir ekonomiye zarar gelmesin diye tv de medya cikmadi ört bas olayı olabilir satışlar etkilenmesinler diye yinede dikkatli bilinçli olmak lazim onlar bu der şu der
 • Mahmut özen
  1 yıl önce
  Allah yolunu açık etsin.Mustafa küçük gibi patronlara ihtiyacımız var.
 • Emine Hande Yazdıran
  1 yıl önce
  Aynı zaman da bir sürü küçük esnafın işini de çaldı lcw yüzünden ufak çaplı çocuk giyim mağazaları ekmek yiyemiyor.
 • Üzeyir kaplan
  1 yıl önce
  Lcwaikiki olmasa idi çocuğuna kabanı 1500 TL ye zor alırdın çocuk firmalarından
 • Elif özger
  1 yıl önce
  Sahibine sesleniyorum ben orda çalışmak istiyorum ama giremedim lütfen benim sesimi duyun bulaşık bile yıkarım yardımcı olun yardım edin
 • Omer tiran
  1 yıl önce
  Far gelirli vatandas diyerek me demek istiyorsunuz
 • Zynp
  1 yıl önce
  Fakir demek istiyor.
 • ss
  1 yıl önce
  oyuzden ilk urunlerdeki kalite ve estetik yok
 • Süleyman Uzunkavakaltındayataroğlu
  1 yıl önce
  LCW eskiden kaliteli çocuk ürünleri ile bilinen üst düzey bir mağazaydı.Şimdilerde ise kalitesiz ürünler satan aldığını 1 yıl bile giyemediğiniz mağazalar zinciri oldu.Marka kaliteden uzaklaştıkça marka değerini de kaybetdi.Böyle devam ederlerse sürekli müşteri potansiyeli gider,bir kerelik satışlar yapan vur kaç mağaza zincirine döner.Hiç memnun olamadığım bir mağaza özellikle kot pantolonlarının kalitesizliğini çok kereler yaşadım.Son 4 yıl içinde 7 kot pantolon aldım hiçbiri şu an mevcut değil ya çeşitli yerlerinden yırtıldı yada rengi attı.Keşke daha kaliteli kot ürünlerine de yer verseler.Mevcut şartlar da bir daha uğramıycağım bir yer..
 • Yusuf aydın
  1 yıl önce
  4 yılda 7 pantolon almıs hala ugramam dıyor
 • Ahmet öz
  1 yıl önce
  Beş para etmez. Lc waikiki at çöpe bir pantolon. 10 giyemezsin
 • Ahmet Gulenc
  1 yıl önce
  Evet ürünleri kalitesini düşürdü muhtemelen satınalmasinda yada fason üreticilerinde bir sorun var bir kot bir yıl zor giydim ince ve dokuması zayıf yırtıldı diz ve baldırdan,ya bilinçli yada bilinçsiz eksiye gidiyor bu aralar ya satar yada komple satınalma ve kumaş secimi ve ya tedarikçileri değişir, yoksada 90 li yıllardaki çıkan markalar gibi unutulur gider kısacası yazık olur
 • İsmail KUTNU.
  1 yıl önce
  Helâl olsun.halkın içinden çıkmış ve kendi çalışkanlığı veâzmi ile buralara gelmiş.kaliteyi ucuza satıyor.Bende LC waikiki,'ye ihtiyaç halinde ilk uğradığım mağaza...
 • Ne var
  1 yıl önce
  Çalışanlara nasıl davranıyor ona bakarım ben.Gerisi teferruat.
 • Rukiye iscioglu
  1 yıl önce
  Harika cok iyi bu haber beni cok mutku etti insallah basarilari yillarca surer yerli uretim.
 • Ayşe salginoglu
  1 yıl önce
  Süper ben çok begeniyorum
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Bizde inandık.Birileri aon zamanda zengin oluyor
 • Mustafa gürbüz
  1 yıl önce
  ALLAH BÖYLE ŞİRKET SAHIPLERININ VE ŞİRKETLERİN SAYISINI ARTIRSIN ÇOK EKMEYINI YEDIM SAYIN VAHAB BEY VE MUSATAFA BEY ÇOK YARDIM SEVER BIRI ÇOK YAKINDAN TANIDIM ALLAH IKI CIHANDADA YÜZÜNÜZÜ KARA ÇIKARMASIN SELAM VE SAYGILARIMLA
 • Hasan göktekin
  1 yıl önce
  Ne güzel adam sıfırdan zengin olmuş Her kese kısmet olmuyor nasip belki bizede güler