Maddi Yardımlar Devam Ediyor! E-Devlet, Valilik, Kaymakamlık, Belediye, Muhtarlık Haziran Ayı Yardımları

Maddi yardım ve gıda yardımı alınabilecek devlet kurumları hangileridir? E-Devlet, Valilik, Kaymakamlık, Belediye gibi kurumlardan maddi yardım başvurusunda bulunulabiliyor. Peki bu kanallardan korona virüsü sebebiyle ya da normal zamanlarda maddi yardım talebinde bulunulurken nasıl bir yol izlenmeli? Maddi yardım başvurusu esnasında istenen evraklar nelerdir? Kaç çeşit yardım kalemi vardır? Tüm bu soruların cevaplarını derledik.

Maddi Yardımlar Devam Ediyor! E-Devlet, Valilik, Kaymakamlık, Belediye, Muhtarlık Haziran Ayı Yardımları

Maddi yardım ve gıda yardımı alınabilecek devlet kurumları hangileridir? E-Devlet, Valilik, Kaymakamlık, Belediye gibi kurumlardan maddi yardım başvurusunda bulunulabiliyor. Peki bu kanallardan korona virüsü sebebiyle ya da normal zamanlarda maddi yardım talebinde bulunulurken nasıl bir yol izlenmeli? Maddi yardım başvurusu esnasında istenen evraklar nelerdir? Kaç çeşit yardım kalemi vardır? Tüm bu soruların cevaplarını derledik.

Maddi Yardımlar Devam Ediyor! E-Devlet, Valilik, Kaymakamlık, Belediye, Muhtarlık Haziran Ayı Yardımları
07 Haziran 2020 - 11:03 - Güncelleme: 07 Haziran 2020 - 11:03

Ekonomik anlamda sıkıntıda olan vatandaşlar maddi yardım ve gıda yardımı alabilecekleri devlet kurumlarını ve dernekleri araştırıyorlar.

Korona virüsü belasından dolayı ihtiyaç sahibi vatandaş sayısında aşırı bir artış yaşandı. Vatandaşlar bu zorlu süreçte yardım alabilecekleri kapıları aşındırıyorlar. Ekonomik olarak zor durumda olan kişilerin başvuruda bulunup yardım alabileceği kurum ve kuruluşları derledik.

Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz yardımları ilgili kurumlardan gerekli başvuru ve evrak işlemlerini tamamladıktan sonra alabilirsiniz.


Geliri Olmayanlara Yapılan Devlet Yardımları Nelerdir?

Devlet geliri olmayan vatandaşlara birçok kalemde yardım seçeneği sunmaktadır. Bu yardımlardan bazıları, nerelere başvuru yapılacağı ve yararlanma şartları şu şekildedir:

Öğrenci yardım parası; Sed başvurusu olarak bilinmektedir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bu bursu almak için ailenin fakir ve ihtiyaç sahibi olması şartı aranmaktadır. Her aileden bir öğrenci bu bursu alabilir. Bu destek sürekli devam eden bir destek değildir. Kişinin ailesinin durumunun 6 aylık zaman diliminde denetlenmesi sonucunda bursun devam edip etmeyeceğine bakanlık görevlileri karar vermektedir. Şu an da en düşük öğrenci yardımı 450 TL’dir.

Yakacak ve Gıda Yardımı; Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen bu yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere senelik 500 kilogram kömür yardımı ve temel ihtiyaç malzemelerini içeren gıda paketlerinin dağıtılmasıdır. Bu yardımdan yararlanmak için kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurulması gerekmektedir. Geliri olmayan fakir aileler bu yardımlardan ilgili kurumların incelemeleri sonrasında yararlanmaktadır. Bu yardımı alabilmek için gelir sahibi olunmaması, herhangi taşınır taşınmaz bir mala sahip olunmaması gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı; kişilerinin herhangi bir gelirlerinin olmaması sebebiyle bağlanan maaştır. Kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat ederek fakirlik dosyası açtırılır. Bu maaşı alabilmek için herhangi bir sosyal güvencenin olmaması, herhangi bir maaşının bulunmaması gerekmekle birlikte taşınmaz gelirinin muhtaçlık maaşından az olması gerekmektedir. Şu an ki fakirlik maaşı 500 TL civarındadır ve bu maaş PTT ve Ziraat Bankası şubelerinden çekilebilmektedir.

Yardım Kalemleri
 • Barınma için duruma göre aylık 317 TL, 
 • Çocuk için sağlık yardımı her çocuk için ayrı ayrı 30 TL, 
 • Yakacak için 500 kilo kömür, bazı bölgelerde 500 kilo daha fazla verilebiliyor veya duruma göre daha fazla verilmesi uygun görülebilmektedir, eğer soba kullanıyorsanız ve gelir düzeyiniz düşük ise en yakın kaymakamlığa lütfen başvuruda bulunun ve hakkınızdan yararlanın,
 • Eşi vefat etmiş kadınlar için aylık eğer dul maaşı alıyorsa bu para verilmez 250 TL,
 • Engelli raporu olan vatandaşlara 2022 aylık yardımı ve engelli raporunda ağır engelli görünüyor ise aylık 1.305 TL bakım maaşı, 
 • Evde 65 yaş üstü olanlara aylık 601 TL,
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaşlı ve engelilere özel olarak bazı beldelerde temizlik ve haftalık yemek yardımı,
 • Üniversite öğrencileri için burs
 • Yeni evleneceklere çeyiz parası olarak 15 bin TL ödeme (belirli durumlarda)

Kaymakamlık Yardımı

Kaymakamlık yardımlarından yararlanacak olan ailelerin maddi durumlarının oldukça düşük olması gerekmektedir. Maddi yetersizlikler sonucunda ailesini geçindiremeyen, çocuğunu okutmakta zorlanan ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamayan ailelere kaymakamlıklar tarafından maddi yardımların yanı sıra gıda, giyim, eğitim, sağlık ve yakacak gibi desteklerde verilmektedir. Bu yardımlardan yararlanacak olan ailelerin taşınabilir veya taşınamaz mülkünün bulunmaması gerekmektedir.

Belediyeler Hangi Maddi Yardımları Yapıyor?

Belediyelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağladığı yardımlar sırasıyla aşağıdaki gibidir;

 1. Gıda kolisi yardımı
 2. Belediye nakit yardımı
 3. Geliri elverişli olmayan hanelere kira desteği
 4. Kırtasiye yardımı
 5. Sosyal yardım kartları
 6. Sosyal yardım kuponları
 7. Sosyal yardım kontörleri
 8. Tıbbi malzeme ve ilaç yardımı
 9. Yakacak kömür ve odun yardımı
 10. Mama ve bebek bezi yardımı
 11. Süt yardımı
 12. Giyecek yardımı
 13. Engellilere verilen destekler
 14. Asker ailelerine ayni yardım
 15. Gazi, gazi yakınları ve şehit yakınlarına yapılan yardımlar
 16. Öğrenciler için belediye bursu
 17. Öğrencilere yönelik yardımlar
 18. Yaşlılar için belediye bakım hizmeti
Valilikten Nasıl Yardım Nasıl Alınır?

Dar gelirliye kira yardımı adı altında maddi durumu belli bir gelirin altında olan ya da hiç geliri olmayan kimselere devlet tarafından yardımda bulunulmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için iki yol izlenebilir. Birincisi kaymakamlıklar aracılığı ile müracaattır. Diğeri ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine yapılan müracaatlardır. Bu başvurularda şu belgeler istenir:

- Kimlik belgesi ve fotokopisi
- İkametgah belgesi
- Geliri olmadığına dair gelir testi
- Kira yardımı istendiğine dair başvuru dilekçesi
- Kira yardımından yararlanabilmek için başvuru sahibinin şu şartları bir arada bulundurması gerekmektedir:
- Herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
- Emekli maaşı ve anne babadan kalan maaş da dahil olmak üzere herhangi bir maaş sahibi olmamak gerekir.
- Gayrimenkul ya da menkul cinsinden herhangi bir mal sahibi olmamak gerekir.

Başvuran kimsenin yoksul olması gerekir.

Kaymakamlık ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerine yapılacak kira yardımı müracaatlarının cevabı en geç 15 gün içinde başvuru sahibine iletilmektedir. Değerlendirilen her vatandaş için ilgili kurumlar inceleme başlatmakta ve bu inceleme sonucunda olumlu ve olumsuz olarak başvuru sahibine cevap verilmektedir. Eğer başvuru olumlu ise kira yardımı bağlanmakta ve aylık olarak bu yardım PTT aracılığı ile yardıma muhtaç kimseye verilmektedir. Kira yardımları bulunulan ile göre değişmekle birlikte en düşük kira yardımı 550 TL’dir.

Son zamanlarda Açık Kapı sisteminden yardım yapılıyormuş gibi bir algı oluştu kamuoyunda. Açık Kapı sistemi vatandaşların şikayetlerinin iletildiği mercidir. Yardım mercii değildir.

YORUMLAR

 • 83 Yorum
 • Sevgi dogan
  3 ay önce
  Evim kira dört çocuğum var üçü okula gidiyor birinide göndermedim eşim çalışmıyor yardımınızı bekliyoruz
 • Sevgi dogan
  3 ay önce
  Benim evim kira dört çocuğum var üçü okula gidiyor birinide göndermedim eşim çalışmıyor yardımızı bekliyorum
 • Dilek
  3 ay önce
  2 çocuğum var eşimden boşandım daha öncesinde ev işleri yevmiyeli işlere giderek ihtiyaclarimi karşılamaya çalışıyordum fakat corona virüs yüzünden işlerime gidememekteyim kiramı faturalarimi ödeyemiyorum cocuklarimin ihtiyaçlarını larsilayamiyorum çok zor durumdayim lütfen yardimci olun herturlu yardımlarınıza ihtiyacım var.
 • Döne Cırcır
  3 ay önce
  Hayırlı ramazanlar bende koran virüs nedeniyle magdur olanlardanım eşim ceza evin de yatıyor ve iki çocuğum var ben ise daha önce evlere temizliye gidiyordum bu virüs yüzünden çalışamıyorum bi gelirim yok bana her anlamda yardım ettmenizi istiyorum çok mağdurum en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum....
 • Handan ulgen
  3 ay önce
  Hayırlı ramazanlar benimde üç çocuğum var onların istediklerini alamıyorum iki aylık kiram duruyor bakal da borca birsey vermiyor artık çeyreğini suyumu kesiceklermis telefonuma mesaj geliyo nolur bir yardımcı olun nolur allah rızası için gelin evime bi durumuma bakın
 • Gökhan tekin
  3 ay önce
  Ailem ile kalıyom evliyim tersoluktan yüzlerine bakamaz oldum Rezillik diz boyu vallah
 • Sultan tatu
  3 ay önce
  Kocam 2 aydır çalışmıyor çalıştığı fabrika kapandı ev kira iki çocuğum var hiç bir yerde gelirimiz malımız bişeyimiz yok iki ev kirası geçiyor elektrik su çok zor durumdayız devletin yardımını okadar yazıldık alamadık burda hep evi arabası olana yardım paketleri dağıtılıyor görüyoruz biz muhtacız bize verilmiyor lütfen bizede yardım edilsin bu ramazlıkta Allah görüyor yardım bekliyoruz
 • LUCİCA DRAGOİ
  3 ay önce
  BENİM ENGELLİ RAPORU VAR FAKAT SIZ BANA NEDEN DÜŞÜK MAŞİ VERİYOSUN BANA. BEN ÇOK ASTAYM. BANA YARDIMCI ÖLURMUSUNUZ SEVİNİRİM EV KİRA BEN HİPERTANSİYON ASTAYM VAR ŞEKER ASTAYM VAR ASTIM ASTAYM VAR
 • Ayse atuğ
  3 ay önce
  Benim evim kira eşim çalışmıyor eşinin akciğer enfeksiyonu var ika aylık kızım var bir yaşında oğlum var sizden yardım umut bekliyorum elde sıfır mama bezi kalmadı faturalarınızı bile ödeyemedik daha ve annemden aldık borç
 • Metın sengul
  3 ay önce
  İşşizım sıgortam yok oglum okuyor gelırım yok madurum yardım ıstıyorum 05438290218 ramazanınız mubarek olsun
 • Hakan ÇOBAN
  3 ay önce
  Selam aleyküm Ben 2 ay oldu çalışmıyorum kiram falan hepsi kalmış sizden yardim istyorum
 • Burcu Ulusoy
  3 ay önce
  Hayırlı Ramazanlar Ben de coronavirüs nedeniyle mağdur olanlardanım eşim inşaatta amele olarak çalışıyordu Şu anda çalışmıyor ve 3 çocuğum var bir tanesi daha 11 aylık Lütfen bize de yardım edilmesini istiyorum geri dönüş Maddi manevi yardım yaparsanız sevinirim Hayırlı Ramazanlar Allah razı olsun
 • h NARÇİN
  3 ay önce
  valla madi durumum hiç iyi deyil kiradayım çok kötüyüm çucuklarıma doğru düzgün bir şey alamıyorum eşim desen daha öncehastalık geçirmiş şalışamıyor evde şuan
 • huseyin Biçer
  3 ay önce
  Benle beraber 6 kişilik alileyiz virüs den dolayi calisamiyorum serbest meslek calisaniyim acil yardima ihtycim var ilgilenenlerden allah razı olsun 05380850288
 • Yunus
  3 ay önce
  2 cocugum var calismiyorum nasil yardim da basvurabilirim
 • Hulya üstündağ
  3 ay önce
  Yardim iadiyorum ne olur yardim edin gıda olur para olur alan rızası icin
 • sinan usta
  3 ay önce
  cok zordayim sigortam yok calismiyorum kiradayim maddi yonden sikintimvar yardima ihdiyacim var
 • Gülsen
  3 ay önce
  Yardımlardan faydalanmak istiyoruz evimiz kira nakit yakacak gıda e devlet şifresi olmayanları da görün lütfen
 • Levent kapalak
  3 ay önce
  4 çocuğum var çalışmıyorum kirada otuyorum onların ihtiyaçların karşılayacak kadar para yardım istiyorum giyecek elbisesi yok çaresizim 05447370773
 • Naciye sezgin
  3 ay önce
  4 tane çocuğum eşim karantinada adana da yurtta kalıyor bizde çok mağdurum bize bir yardım eli uzatsanız ne olur çocuğumun birde ben beraber oruç tutuyor üzenli beslenemiyor
 • Fatih ışık
  3 ay önce
  Benim 3 cocumvar eşimden ayrıldım çocuklarıma eşime bişeyler alamıyorum yolluyamiyorumdiye kendi ayilem bile eve almıyor beni çalışamıyorum işyok zordurumdayim yardımlarınızı bekliyorum
 • Mehmet
  3 ay önce
  Ben.çalismiyurum
 • Emine Toptaş
  3 ay önce
  3 çocuğum var eşim işten çıkartıldı 3 ay kiram birikmiş faturalarım birikmiş yardıma çok ihtiyacım var lütfen bana bir yardım eli uzatın lütfen yardımlarınıza çok muhtacız Maddi yardım yapmanızı beklerim
 • Turkangunes
  3 ay önce
  Dargerli cok zor durumdayız yardım istiyorum gida istiyorum 5kisi yasiyoruz her tür yardım istiyorum telefon numarası 5335990465
 • Yasin öztürk
  3 ay önce
  Hayirli ramazanlar 2tane cocumvar çalişamiyom kiram doğalgaz su ödemiyorum sizlerden bir yadim talep etmekteyim allah rızası için yardim edin
 • Ayselturan
  3 ay önce
  Esim çalışmıyor ikizlerim var 4 çocuğum var perisaniz esim kalp hastası calisamiyor yardım bekliyoruz 0543 6810963
 • mehmet akdağ
  3 ay önce
  magdurum işsizim yardıma ihtıyacım vr
 • melek ceylan
  3 ay önce
  Bizede el uzatin lutfen
 • Mikail.ulaş
  3 ay önce
  3.çocuk.var.bir.tane.engeli.okutamiyorum.kora.vürüs.nedeniyle.çalışmıyorum.borç.var.dardayim.yardımları.bekliyorum
 • mehmet dereçineli
  3 ay önce
  çok zordurumdayım perişanım kalp hastasıyım kiramı ödüyemiyorum yardım istiyorum 0554 3999444
 • Yasemin ozu
  3 ay önce
  Hayirli gunler benim uctane cocugum var onlar icin yardim istiyorum onlarin ihtiyacini karsilayacak kadar para yardim olsun esim calismiyor evde yiyecek yemek yok cocuklarim cok küçük ucbucuk yasinda kizim var ve ikiz cocuklarim var ikibucuk yasindalar ne olursunuz yatdim edin kaymakamlik bize ulasin cumhur baskanim ne olursunuz herkese yarim ediyorsunuz bizede edin cocuklarim daha cok kucuk sevgiye muhtactirlar ramazanlik geliyor mubarek ayidir neolursunuz yardim edin cocuklarim dogru durust bisi yiyemiyorlar onlara ihtiyaçlarını alabiyoruz ancak siz yardim ederseniz olun cocuklarima ac kalmasinlar bizde para sıkıntısı yasiyoruz güvencemiz yok sosyal yardımı almadim cocuklarim sut beze ihtiyaclari var ne olur
 • Salih kaplan
  3 ay önce
  Salih kaplan istanbul esenyurt da Yasiyorum kiraciyim fabrikada asgeri ücrete çalışıyorum cok sikinti çekiyorum kirami ödeyemiyorum gida yardımı ıstiyorum sesimin duyul masini istiyorum 0546 531 0933
 • Yıldız Akyüz
  3 ay önce
  İyi günler. Eşim asgari ucret alıyor borcumu var kira elektrik şu ve doğalgaz faturalarını zor ödüyoruz evimizde koltuk hali Minder yok zorunlu ihtiyaclarimizi da alamıyoruz 1 bebeğim var 2 buçuk yaşında çocuğum var bez süt ihtiyaçları var. Hiçbir yerden yardım almıyorum.ve devlete bağlı hicbiryerde kaydında yok. Lütfen yardım edin. Gıda kolisi yardım parası ne olursa
 • Yakup aksoy
  3 ay önce
  Tüm yardımlardan istiyorum çok zor durumdayım bu yardımlardan bende yararlanmak istiyorum merkez mahallesi37sok no 6ic kapi3 cep05417815386
 • Gülbin güneş
  3 ay önce
  Ben eşimden ayrıldım bir çocuğum var yardıma ihtiyacım var şahinbey gaziantep
 • Mehmet Çetin
  3 ay önce
  8 kişilik aileyiz işsizim yardım almadım ne yapacam bilmiyorum gelir yok iş yok
 • selvi
  3 ay önce
  yardım istemek için illede birilerinim ölmesimi gerekiyor ihtiyacı olana değil ihtiyacı olmayanın sesine daha fazla cevap veriliyor ben günlerdir hiçbir başvuruyu tamamlayamadım mutlaka birçözemediğim sorun çıkıyor hiçbir başvurum kabul edilmedi maddi yardım desteği istiyorum
 • AmiNe gündüz
  3 ay önce
  Benim Madi durumum yok benim sağlık güvence yak ama bu yardımdan yaralanamadım ben kiracıyım ve kiramı dahi ödüyemiyorum eşim işten çıkarıldı ve elektrik ve suyu bile ödüyemicez onun için lütfen sizinde yardım telabı istiyorum
 • Sultan tatu
  3 ay önce
  Gaziantep te asgari ücretle çalışıp ev geçindiriyordu eşim neredeyse 2ay olucak çalıştığı fabrika kapandı ev kira 2 okuyan çocuğumuz var hiçbir gelirimiz desteğimiz yok araştırabilirler çok zor durumdayız lütfen Allah rızası için her türlü yardımlarınızı bekliyoruz bizede yardım edin 05535361144 hastanede iş olursa bende çalışırım
 • Feridedemir
  3 ay önce
  Benim 5çocuğum var 4okuyor hiç gelirim yok çocuk maaşı da alamıyorum çok ihtiyacım var
 • Methiye sakci
  3 ay önce
  Eşim calişmiyor bir aydir ve iki aylık kiramizi veremedik hiç bir gelirimiz yok ne olur yardim edin
 • Methiye sakci
  3 ay önce
  Eşim calişmiyor bir aydir ve iki aylık kiramizi veremedik hiç bir gelirimiz yok ne olur yardim edin
 • Semra güden
  3 ay önce
  İki cocugum var esim ceza evinde bende yardım istiyorum
 • Nazlı karabacak
  3 ay önce
  3kızım var öğrenci oğlum asker eşimden ayrıyım ev kira sosyal güvencem yok televizyonun bile yok alamadım. Ebadan çalışamıyor lar alışamıyorum rahatsızım. Öğrenci aylığı istiyorum 500tl 800tl gıda erzak giysi. Nakit maddi sıkıntıdan dolayı kızımı okuldan aldım ünüversiteyi dondurdu harç parasını yatıra adım yicek nakit para sıkıntısı çekiyorum yardım edi
 • Salih kaplan
  3 ay önce
  Salih kaplan istanbul esenyurt da Yasiyorum kiraciyim fabrikada asgeri ücrete çalışıyorum kiraciyim cok sikinti çekiyorum esim rahatsiz sesimi durulmasını ıstiyorum 0546 531 0933
 • Yarış
  3 ay önce
  Çok acil yardıma ihtiyacım var yardim edermisiniz
 • Hür halıcı
  3 ay önce
  Nasıl bir site yapmışlar açık kapı deyil kapalı kapı.koysaydınız . yardım baş vurma deyil vuramama. Bu insanlara dalğ geçmek sır.
 • Eylul
  3 ay önce
  Merhaba sesim olmanizi istiyorum cunku cok zor durumdayi hic bir gelerim yok kiraciyim iki cocuğum var eşim koronadan dolayi isten cikarildi ve biz evin kirasını bile veremiyoruz çocuklarım küçük ve onların bezini bile alamıyoruz daha önce el işleri yapiyordum şimdi onu da yapamıyorum lütfen biri duysun sesimi
 • Amine ipek
  3 ay önce
  Esim isi yok erzak yardimi istiyoum 1 cocuk var 1 yas bez sut istiyorun
 • 3 cocukgum var durm vahim param yetimitor
  3 ay önce
  3 cocugum var durun sıkintili
 • Pembe mavitaş
  3 ay önce
  Lütfen acil yardima ihtiyacım var büyük oglum ve ben virusten dolayi calisamiyoruz ayrica küçük oglum ceza evinde acilen kuru gıda ve maddiyata ihtiyacım var ayrıca 70 yasinda babama bakiyorum
 • Canan bozkurt
  3 ay önce
  2 kızımla yaşıyorum evim kira 16 17 yaşlarımfa 2 side okuyor saglık meslek lisesi okıturken zorlanıyorum sadece temel ihtiyaçlarımız için yardım istiyorum 49 yaşındayıö yülsek tansiyon haatasıyım işede almıyorlar
 • Şirin kaya
  3 ay önce
  Çalışmıyorum kiracıyım 3çocuğum var hicbir yardım gelmedi
 • Mehmet
  3 ay önce
  Meraba evde tek ben çalışıyordum yomiye ile şimdi bu virüsten dolayı calisamiyorum ayrıca köyüm 14 gün karantinada idi bi 14 gün daha uzatıldı 4 kişilik bi aileyim elde avucda bişey kalmadı ne yapacağımı bilmiyorum
 • kalender
  3 ay önce
  korena vürüsü nedeni ile iki aydır işsizim evim kira iki çocgum ögrenci başka gelirim yok yardım talep ediyorum.
 • irfan toprak
  3 ay önce
  iyi günler 6 çocuğum eşim ve ben olmak üzere 8 nüfus lü bir aileyim kendim özürlüyüm hiç bir gelirim yok kirada yaşıyorum virüsten önce gündelik işlerle geçim sağlıyorduk ancak virüs nedeniyle iş bitti perişanız lütfen yardım edin çocuklarım aç kirayı ödeyemedim ev sahibi çık diyor ne yapacağımı bilmiyorum
 • Sehrinur gemici
  3 ay önce
  Esimde bende issizm iki tane cocugum var yardm alabilirmiyim
 • Gülseren Baş
  3 ay önce
  Acız ac heryere başvurduk dayımız yokki yardım alalım çok adi bir sistem adalet ihtiyacı olan ac dayisi olan tokta sutokta
 • çanakkale fatih
  3 ay önce
  10 06 2019 tarihinde Çanakkale ye eşim ve çocuğum ile yerleştik.90 model renault station aracım ile köy kahveleri ve meydanlarında şekerleme-çerez çeşitleri satarak;600 tl ev kiramı,önceki evliliğimden ödemek zorunda olduğum 500 tl nafakayı ve evimin geçimini zorda olsa sağlıyordum.Gelirim yeterli olmadığı için sgk-bağkur yatıramıyorum.01 04 2020 tarihinde aracım ile kaza yapınca kullanılamaz hale geldi ve o günden bu yana gerek evde kullanmadığımız birkaç eşyayı cüzzi miktarlarda satarak gerekse arkadaş çevresinden geçici işler yaparak geçinmeye çalıştık.Şu anda herkes aynı durumda olduğundan ne iş imkanı kaldı nede geçinme imkanı kaldı.Köy meydanları ve kahveleri boş ve bizde çıkmamız yasak olduğundan tabiri caizse tıkandık kaldık.Bu ay ev kiramı veremedim.Evim sobalı ama kömür odun alamadım.Yardım talebimi dikkate almanızı rica ediyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.Evine yetememek çok zor bir durummuş,lütfen yardımcı olun.. 5529421602
 • Abide õzdemir
  3 ay önce
  Maddi yardıma ihtiyacım var kirada oturuyorum üç çocugum var eşim bir aydır çalışmıyor iki kiram birkti faturalar ikişer tane oldu bende belimden rahatsızım fıtık ve kayma var herhangi bir gelirim yok yardımınıza ihtiyacım var
 • Nahide besalti
  3 ay önce
  Benim gerçekten ihtiyacı var eşim cezaevinde uctane ufak çocuğum var bez şut gıda giyim mutlaka para demiyorum lütfen bize yardımcı olun ağlıyorum yetişemiyorum hiç birşey lütfen
 • Filiz özkök
  3 ay önce
  Bende yardım ısdıyorum kaymakamlıkfan 2 ayda bir yardım alıyorum ıkı oglum ceza evinde bınlıra yardımdan yararlanamadım re etmısler esımın ısı yok SSK dan ucyuz elli TL maası var duyun bızıde duyun Allah askına
 • Serdar Yıldırım
  3 ay önce
  Merhaba ben bir aydır çalışmıyorum işsiz im 2cocuk var ev kira ihtiyacım olmasa yazmadım gerçekten yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 05050500503
 • Halime lacinok
  3 ay önce
  Adım halime esimden ayriyim iki cocugumla yasiyorum oglum asker kizim okuyor gecimimi sagliyamiyorum kirami odeyemiyorum faturalarimi odeyemedim nolursunuz yardim edin telefonum 0531 858 67 1.
 • Emel baran
  3 ay önce
  Benim eşim cezaevinde banada yardim verbilirmisiniz 0538403953.
 • Ayfer
  3 ay önce
  Merhaba benim 3 cocugum var tek eşim çalışıyor koparmadan dolayı 1 aydir çalışmıyor engelli cocugum var yardima ihtiyacim var
 • TUGBA ÖZÇELEBİDİR
  3 ay önce
  Binim eşimde işten çıktı 2 çocugum var ve kiram 950 maddi durumum yok lütfen yardım edin
 • Hüseyin Güner
  3 ay önce
  Allah belanızı versin inşallah bn kaç defa başvuru yaptım yardim alamadım neymiş bulundun vakıfa başvuru yapmam gerekiyor ya zaten yardımlar kendi yatıyor hesaba
 • Ceylan bulut
  3 ay önce
  Benim eşim inşaat işcisi şu anda adana da bu virüsten dolayı mahsur kalmış bir durum da 3 kızım var büyük kızım bundan 16 gün önce çok ağır bir menenjit geçirdi tam 36 gün hastahanede kaldı ve şu anda ilaç kullanıyor bur da havalar soğuk benim yakacağım bitti bitecek yeme içmekten giyim bunlardan bahsetmiyorum bile çalmadığım aramadığim kapı telefon kalmadı bana söyledikleri tek şey sigorta var ama eşim 6 gün çalıştı ve sigortanın 3 ay geçerliği var eee zaten bu 3 ay içerisinde benim eşim çalışması gerekiyor ama gelde onlara anlat burda cevremde herkes yardim alıyor bir biz alamıyoruz ne olur biri bana ulaşsin kendim için değil çocukların için istiyorum
 • Mısra Çimen
  3 ay önce
  Benim eşim çalışmıyor vuruş nedeniyle çocuğumun bezi ve sütü yok Allah rızası için yardım edin bize bizi görmezden gelmeyin
 • Raziye
  3 ay önce
  Mrb benim evim kira kiramı ödeyemiyorum oğlumun eğitim alması gerekiyor birde ortapedi ayakkabı üst baş bize yardımcı olmanızı istiyorum raporu var çok kredi borcum var eşim yok çok zorlaniyorum yardımcı olursanız sevinirim 4yaşında oğlum var down sendromlu oğlum için istiyorum çünkü ihtiyaçlarımız var
 • Ümran fenerli
  3 ay önce
  Nerde oturuyorsun raziye
 • Gamze arslan
  3 ay önce
  Yurtdısına yardım ettınız bıze gelınce 500tane soru soruyoaunız oda 150lıralık yardım ıvın bumu kendı ınsanına sahıp cıkma benım 5aylık cocugum var bı kırık besıgı var oda elımde kaldı bızım dr durumumuz yok ne olur bızıde gorsenız sesımı duysanız evladıma besık alamadım ben besık
 • Raziye
  3 ay önce
  Mrb benim evim kira kiramı ödeyemiyorum oğlumun eğitim alması gerekiyor birde ortapedi ayakkabı üst baş bize yardımcı olmanızı istiyorum raporu var çok kredi borcum var eşim yok çok zorlaniyorum yardımcı olursanız sevinirim oğlumun ihtiyacla ri için yardımcı olmanızı 4 yaşında down sendromlu oğlum için istiyorum
 • Günay türkmen
  3 ay önce
  Korona yüzünden eşim işten çıkarıldı cocuklarim var yardım edin
 • Ahmet
  3 ay önce
  Engelli çocuğum var evde bakım ayligl alıyor ama evimiz kira 800 tl yetmiyor yardım alabilirmiyiz
 • sevim yele
  3 ay önce
  bende yardım istiyorum evim kira kıramı odeyemıyorum eşim calışamıyor 4 tane cocuğum var maddi durumum iyi değil yardımınızı taleb edıyorum ankara keçiören kuşcagız mahallesi akkiraz sokak no 1/2 0541664539.
 • AYŞEN
  3 ay önce
  BEN AZERBAYCAN VATANDAŞIYIM İZMİRDE YAŞAYIROM BÖBREK HASTASIYIM BİR KÜÇÜK BEBEĞİM VAR ÇOK MAĞDUR DURUMDAYIM BANA YARDIM EDERMİSİNİZ
 • Hüseyin Güner
  3 ay önce
  05467400483 arayın yardim ederim iyi günler dilerim
 • Mehmetmadiyakut
  3 ay önce
  Mereba abi ben mehmet madi yakut tcm 32240116784 abi babamla oturuyum diye devlet bana ve eşime 1000 tele destek vermedı bnim 4 çocuğum var ben inşaata gidip ekmek kazaniyorum şim viros nedeniyle gitmiyorum allaha revami ben başkaaagelirimde yok araştirin yalanmi sesimizi nereye doyuralim
 • Ömer demir
  3 ay önce
  Benim 3 yıldır kronik hastasiyim kalp kapaği rahatsizliği hiper tansıyon astım hastasıyım 3 yıl oldu çalisamıyorum oturdugum ev kıra hiç bir gelirim yok iki ayda bır vakıf 200tl veryor 58 yasindayım esim ve bir cocugum var 13 yaşindaramazanda geldı her hangi bir yardim alamadm acil yardim bekliyorum 05349823041
 • Ömer
  3 ay önce
  Ömer böbrek nakli hipertansiyon şeker kemik erimesi hastasıyım şuanda zor durumdayım birikmiş kiram eczane borçlarim var ALLAH'RIZASI için yardımcı olurmusunuz evraklarimi var yalvarırım beni görmezden gelmeyin
 • İbrahim mzdemir
  3 ay önce
  Allahtan başka kimseye yalvarma