Milyonlarca Emekli İntibak Yasasını Bekliyor

2000 ve sonrasında emekli olanlar için intibak yasası görüşülecek.

Milyonlarca Emekli İntibak Yasasını Bekliyor

2000 ve sonrasında emekli olanlar için intibak yasası görüşülecek.

Milyonlarca Emekli İntibak Yasasını Bekliyor
Editor: Serhat KARAMAN
15 Mart 2019 - 14:11

5 milyon emeklinin gözü mecliste yeni yılda emeklilere intibak yasası bekleniyor. Yasanın meclisten geçmesi durumunda emekli maaşları ne kadar olacak? Yeni zam oluşacak emekli maaşları ne zaman verilecek?

 Tüm bunlarla ilgili detaylar haberimizde bulabilirsiniz 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar için intibak yasası meclisten geçerse emekliler 355 liraya varan maaş artışı ile karşılaşacaklar. 5 milyon emekli yeni maaşlarını bekliyor. Türkiye Emekliler Derneği meclise sunduğu intibak içerikli üç ayrı yasa teklifinin bulunduğunu anlattı.

 Türkiye Emekliler Derneği yeni intibak için umutlu 2000 öncesinde emekli olan vatandaşların intibak düzenlemesinden yararlanabilmesi için çalışmalar yapılıyor. Ayrıca bu yasa çıkarsa Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu detaylı bir çalışma yapacak.

2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşları tekrardan hesaplanarak düzenlenecek. Ayrıca emeklilere prim ödemeleri ve hizmet sürelerine göre farklı zamları verilecek yani düzenleme her emekliye farklı bir şekilde yansıyacak. 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lı ile 50 ila 355 lira arasında yeni zam alacak yeni intibak artışını maksimum 350 lira seviyelerinde olması bekleniyor.  Yapılacak intibak düzenlemesi ile birlikte toplamda 5 milyon emeklinin bu kapsamda yararlanacağını açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum