Pazarcı Tanzimden Tanzimdeki Vatandaş Pazardan Şikayetçi

Tanzim satışdaki vatandaş pazarı, pazardaki ise tanzimi beğenmiyor.

Pazarcı Tanzimden Tanzimdeki Vatandaş Pazardan Şikayetçi

Tanzim satışdaki vatandaş pazarı, pazardaki ise tanzimi beğenmiyor.

Pazarcı Tanzimden Tanzimdeki Vatandaş Pazardan Şikayetçi
Editor: Serhat KARAMAN
15 Mart 2019 - 12:35

Türkiye birkaç aydır tanzim satış noktaları ile gündeme gelmeye başladı. Bazı vatandaşlar tanzim satış noktalarına çok başarılı bulurken bazıları ise tanzim satışlardan çok mutlu değildi. Tanzim alışveriş yapan vatandaşlar pazardaki sebze ve meyvelerin son derece pahalı olduğunu ifade etti.

 Pazar’daki bazı vatandaşlar ise tanzim satış noktalarında satılan sebze ve meyvelerin son derece kalitesiz olduğunu ve bu yüzden o noktalardan alışveriş yapmak istemediklerini söyledi. Tanzim satış noktasından alışveriş yapan vatandaşlar ise pazardaki sebze meyveler çok pahalı tanzim satış ürünleri hem çok ucuz hem de kaliteli açıklamalarında bulundu.

Türkiye'nin ortalama olarak 1 aylık tanzim bilançosu açıklandı. Açıklanan verilere göre en çok satılan ürün patates oldu. Ayrıca domates ve soğan da en çok satılan ürünler arasında yer alıyor domates 3 TL patates ve soğan 2 liradan olarak satıldı. Pazara gelen tüketici ise tanzim satış noktalarından çok memnun değil tanzim noktalarında satılan sebze ve meyvelerin son derece kalitesiz olduğunu söyleyen tüketiciler tanzim noktalarından alışveriş yapmadıkları için mutlu olduklarını söylediler.

İstanbul Beşiktaş'ta bir semt pazarında patates ve soğan 6 liradan satılıyor tanzim satış noktalarında ise domates 3 lira patates ve soğan 2 liradan alıcı buluyor. Pazar alışverişlerinde ki bir tüketici ise tanzim de ki ürünleri neden almıyorsunuz sorusuna kalitesiz olduğu için tercih etmiyorum. Açıklamasında bulundu ancak tanzim satış noktasından alışveriş yapan bir başka tüketici ise pazardaki ürünler çok pahalı tanzim satış ürünleri hem ucuz hem de kaliteli açıklamalarını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum