Aralık Ayı Kadrolu Memur Alım İlanları

Aralık ayının girmesinin ardından DPB üzerinden yayımlanan ve başvuru süreci devam eden kadrolu memur alımlarını sizlere aktarıyoruz. Alım yapılacak kadrolar ve diğer detaylar haberimizde...

Aralık Ayı Kadrolu Memur Alım İlanları

Aralık ayının girmesinin ardından DPB üzerinden yayımlanan ve başvuru süreci devam eden kadrolu memur alımlarını sizlere aktarıyoruz. Alım yapılacak kadrolar ve diğer detaylar haberimizde...

Aralık Ayı Kadrolu Memur Alım İlanları
02 Aralık 2018 - 08:49

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden kadrolu memur alım ilanı yayımlayan ve başvuru süreci devam eden ilanlar bulunuyor. 

Finans365.com olarak bu alım ilanlarına dair bilinmesi gerekenleri sizlere aktarıyoruz. Kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları, alım yapılacak kadrolar ve başvuru detaylarını sizlere aktarıyoruz. 

ARALIK AYI KADROLU MEMUR ALIM İLANLARI

DPB'nin internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alımlarına göre İçişleri Bakanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü kadrolu memur alımı yapacaklarını duyurdular. 

İki Kurumda alımlarını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacaklar. Kadrolu memur alımı için ilan yayımlayan bu kurumların alım yapacakları kadrolara ilişkin detaylar ise şu şekilde,

İçişleri Bakanlığı toplam 27 memur alımı yapacak alımlar Stajyer Kontrolör ve Avrupa Birliği Uzman Yardımcılığı kadrolarına olacak KPSS şartı en az 70 puan. Göç İdaresi Başkanlığı yayımladığı personel alım ilanında, İl Göç Uzman Yardımcısı kadrosuna 45 personel alımı yapacağını duyurdu. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kadrolu memur alımlarına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. Ayrıca aşağıda yer alan genel koşullara ek olarak adayların kadroların gerekliliklerine göre belirlenen özel koşulları da sağlamaları gerekiyor. 

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. 

İLANLARA DAİR DETAYLAR

İlanlarda yer eğitim şartı ve diğer ayrıntıları görüntülemek için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

DPB'de Yeni İlan! Göç İdaresi 45 Kamu Personeli Alıyor

İçişleri Bakanlığı 70 KPSS Puan Şartıyla Kadrolu Memur Alım İlanı

Bu tür personel alım ilanlarından sürekli haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum