Kamuya 1151 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

KPSS puan sıralaması esasına göre kamu personeli alımı yapan kamu kurumları. 5 farklı kamu kurumu yayımladığı ilan ile çok sayıda kamu personeli alımı yapaklarını duyurdular. Söz konusu ilanlara ilişkin ayrıntıları haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kamuya 1151 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

KPSS puan sıralaması esasına göre kamu personeli alımı yapan kamu kurumları. 5 farklı kamu kurumu yayımladığı ilan ile çok sayıda kamu personeli alımı yapaklarını duyurdular. Söz konusu ilanlara ilişkin ayrıntıları haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kamuya 1151 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor
03 Aralık 2018 - 12:31

Kamu kurumları ve kamu kurumlarına bağlı birimler DPB veya İŞKUR üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerine kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza 4 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını derledik. İşte alım yapacağını açıklayan kurumlar ve detayları

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla kamu personeli alımı yapacağını duyuran 5 kamu kurumu arasında, 

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Trabzon İçmesuyu Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü bulunuyor. 

Bu kurumlar yayımladıkları ilanlarda ise çok sayıda pozisyonda personel alımı yapacaklarını açıkladılar. Kurumların alım yapacakları kadro detaylarını haberimizin altında bulunan bağlantılardan görüntüleyebilirsiniz. 

BAŞVURU KOŞULLARI

5 farklı devlet kurumu tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapmak için bazı koşullar bulunuyor. Kurumların belirlediği bu koşullara haiz olan adaylar ise memur alım ilanlarına başvuru yapabiliyor. Bu koşullar ana başlıkları ile şu şekilde,

İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Eğitim şartını sağlamak, KPSS'den istenilen düzeyde puan almış olmak ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak ve yaş şartını sağlamak. koşulları bulunuyor.

İLAN METİNLERİ

Söz konusu ilanlara ilişkin tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 

En Az 50 KPSS Puanıyla VHKİ ve Memur Alımı Yapılacağı İlan Edildi ilanı için TIKLAYINIZ

50 KPSS Puan Şartıyla 170 Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımladı ilanı için TIKLAYINIZ

Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. Genel Müdürlüğü personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

16 Farklı kadro için 461 personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Milli Savunma Bakanlığı 60 KPSS İle 523 Sözleşmeli Personel Alım İlanı için TIKLAYINIZ

Kamu Kurumlarının Memur Alımlarından Haberdar Olmak için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum