Türk Hava Yolları Öğrenci Personel Alacak

THY part time öğrenci personel alımı yapacak. Bu personeller Anadolu istasyonlarında görev yapacak.

Türk Hava Yolları Öğrenci Personel Alacak

THY part time öğrenci personel alımı yapacak. Bu personeller Anadolu istasyonlarında görev yapacak.

Türk Hava Yolları Öğrenci Personel Alacak
09 Mart 2019 - 09:55

Kariyer fırsatları noktasında en fazla tercih edilen firmalardan olan Türk Hava Yolları, Anadolu istasyonlarında öğrencileri istihdam edecek. Öğrenciler bu istasyonlarda part time olarak çalışabilecek. Türk Hava Yolları’nda part time çalışmak isteyen kişiler firmanın web sitesinden 13 Nisan 2019’a kadar başvurularını yerine getirebilirler.

Türk Hava Yolları’nın web sitesi üzerinden başvuru yapacak olan kişilerin bu noktada sadece bir tane tercih hakkı bulunmaktadır. Yapılan duyurularda okuduğu okulun bulunduğu ilin dışında başvuru yapan kişilerin yapacakları başvuruların kabul edilmeyeceği ve bu kişilerin sürece davet edilmeyeceği açıklandı. İlan 13 Nisan 2019 yılına kadar yayında kalacak.

Türk Hava Yolları’nın sitesinde bulunan açıklamalara göre çalışma yerleri Antalya, Gazipaşa, Gaziantep, Erzurum, İzmir, Hakkari, Nevşehir, Kahramanmaraş, Trabzon, Şanlıurfa ve Van şeklindedir. Öğrenciler haftada minimum 20 saat çalışırken maksimum 30 saat çalışabilmektedir. Adaylar başvurularını yaptıktan sonra İngilizce ve genel yetenek noktasında online sınava girerek sürece davet edilecek ve sürecin sonunda ise iş teklifinin yapılmasıyla istihdam sağlanacak.

Türk Hava Yolları’nın başvuru şartları arasında 01.01.1995 ve sonrasında doğmuş olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve adli sicil kaydı bulunmaması gibi şartlar bulunmaktadır. Ek olarak 4 yıl eğitim vermekte olan üniversitelerin birisinin 3’ncü bölümünde öğrenci olunması gerekir. Kişinin ortalaması ise 4’lük sistemde minimum 2,72, 100’lük sistemde ise minimum 70,4 olması gerekmektedir. Aynı zamanda iyi seviyede İngilizce bilinmesi gerekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum