Antalya'da İlk Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Gerçekleştirildi

Antalya'da kapalı böbrek taşı ameliyatı yapılmaya başlandı

Antalya'da İlk Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Gerçekleştirildi

Antalya'da kapalı böbrek taşı ameliyatı yapılmaya başlandı

Antalya'da İlk Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı Gerçekleştirildi
10 Kasım 2017 - 17:35

Antalya'da kapalı böbrek taşı ameliyatı yapılmaya başlandı.

Sol böbreğinde 2.5 cm taş tespit edilen Yavuz Yanar adlı hastaya, 1 cm'lik kesiden girilerek PNL ameliyatı uygulandı.

İlk Ameliyat Gerçekleştirildi

Antalya Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kapalı böbrek taşı ameliyatı yapılmaya başlandı. İlk ameliyat Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Yardımcı Doçent Doktor Murat Uçar, tarafından gerçekleştirildi.

Hastanede ilk kez gerçekleştirilen Perkütan Nefrolitotomi (kapalı böbrek taşı) ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Hasta Yavuz Yanar, ameliyat sonrası 3 gün içerisinde taburcu edildi.

İyileşme Süresi Kısaltıldı

Böbrek taşı ameliyatlarının bundan sonra artarak devam edeceğini aktaran Yardımcı Doçent Doktor Murat Uçar; “ Sırt bölgesinden yaptığımız 1 cm’lik keseden girerek hastamızın sol böbreğinde bulunan 2.5 cm’lik taşı kırarak çıkardık ve ameliyatımızı başarılı şekilde tamamladık. Uyguladığımız bu yöntem ile hastalarımızın iyileşme ve hastanede kalma süreleri kısalmaktadır” açıklamasında bulundu.

Ortak Kullanım Sözleşmesi

ALKÜ ile hastanenin arasında gerçekleşen ortak kullanım sözleşmesiyle birlikte ortak sağlık çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam ettiğini belirten hasta Yavuz Yanar; “Bu anlaşma sayesinde güçlenen genç ve dinamik kadromuzla birlikte hastanemizde daha önceden yapılmayan ameliyatları yapmaya başladık. Hasta ve hasta yakınlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak için hastane yönetimi olarak çalışmaktayız. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'na destek ve yardımlarından dolayı da teşekkürü bir borç bilirim. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı'na da akademik destek ve işbirliği için teşekkürlerimi iletiyorum. Yard. Doç. Dr. Murat Uçar'ı da tebrik eder, başarılarının devamını dilerim" ifadelerine yer verdi.

Finans365.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum