Şenol Güneş'in Sağlık Durumu Nasıl?

Beşiktaş Fenerbahçe derbisi, akıl almaz olaylara sahne oldu. Başından yaralanan Teknik Adam Şenol Güneş hastaneye kaldırıldı ve tedavisinin sürdüğü açıklandı.

Şenol Güneş'in Sağlık Durumu Nasıl?

Beşiktaş Fenerbahçe derbisi, akıl almaz olaylara sahne oldu. Başından yaralanan Teknik Adam Şenol Güneş hastaneye kaldırıldı ve tedavisinin sürdüğü açıklandı.

Şenol Güneş'in Sağlık Durumu Nasıl?
20 Nisan 2018 - 11:41

Fenerbahçe ve Beşiktaşlı futbolseverler başta olmak üzere, Türk futbol kamuoyunun merakla beklediği derbi olaylı geçti. Çıkan olaylar nedeniye soyunma odasına giden Mete Kalkavan maçın tatil edilmesine karar verdi.

Maç gergin başladı

Maçın başlangıcı da devamının habercisiydi. Maçın lk yarısında Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma'ya korner atışından önce atılan yabancı maddeler nedeniyle hakem maçı bir süre durdurdu. Hakem Mete Kalkavan saha komiseriyle görüşerek önlem alınmasını istedi. Kısa bir süre duran maç tekrar başladı.

Pepe'ye kırmızı kart

Maçın 30. dakikasında Adriano'nun kaptırdığı topu kazanmak için Josef De Souza'ya sert bir müdahalede bulunan Beşiktaşlı Pepe doğrudan kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı. İlk yarı 0-0 berabere sonuçlandı.

İkinci yarı gergin başladı

İkinci yarı oyuncu değişiklikleriyle başladı. Beşiktaş'ta Vida ve Lens, Fenerbahçe'de ise Valbuena oyundaydı. İlk yarının hemen başında taç çizgisi kenarında Medel ve Valbuena arasında yaşanan itişme her iki oyuncunun hakem Mete Kalkavan tarafından sakinleştirilmesiyle son buldu.

Q7 yine korneri atamadı

Çıkan olaylar öncesinde Beşiktaş'ın kazandığı köşe vuruşunu kullanmak için köşe gönderine giden Qauresma yine madde atılması üzerine geri çekildi ve oyun bir süre daha durdu. 

Şenol Güneş'in başına yabancı cisim

Maçın 57. dakikasında Beşiktaşlı yedek kaleci Tolga Zengin ile yedek kulübesinin arkasında maçı takip eden Fenerbahçe taraftarı arasında tartışma çıktı.  Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş tartışmayı yatıştırmak için Tolga Zengin'in yanına geldi. Bu sırada tibünden atılan yabancı cismin Şenol Güneş'in başına isabet etmesi üzerine Şenol Güneş yere düştü. Bir süre kulübede oturan Şenol Güneş soyunma odasına gitti. Beşiktaşlı futbolcular da teknik diirektörlerinin arkasından soyunma odasına yöneldi.

Koridorlarda arbede yaşandı

Beşiktaşlı futbolcuların soyunma odasına yönlendiği sırada koridorlarda arbede yaşandı. Soyunma odasında tıbbi müdahalede bulunulan Şenol Güneş'in başına beş dikiş atıldığı öğrenildi. Hakem Mete Kalkavan maç temsilcileri ve yardımcı hakemlerle yaptığı toplantı sonrasında maçın tatil edilmesine karar verdi. Maç hakkındaki nihai karar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecek. Talimatnameye göre maç sonucunda Beşiktaş'ın 3-0 galip ilan edilmesi en yüksek ihtimal olarak gösteriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum