CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yapılan linç girişimi saldırısından sonra konuşuyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yapılan linç girişimi saldırısından sonra konuşuyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşuyor
21 Nisan 2019 - 17:22

Ankara'nın Çubuklu ilçesinde şehit cenazesine giden ve burada bir grup kişinin 'kasten adam öldürmeye' yönelik linç saldırısına maruz kalan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi binası önünde yoğun kalabalığa konuşuyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ''Ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozamayacaklar. Hiç kimse unutmasın Kuva-i Milliyecilerin CHP’nin Genel Başkanıyım. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

İstiyorlar ki şehit cenazelerine katılmayayım ama ben katılacağım. Bu şehitler 82 milyonundur. Bunların cenazeye, ezana da saygısı yok. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrım yapmadık. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz?

Uğradığım saldırı beni üzmedi. Biz her zaman hakkı, hukuku savunduk. Beni üzen şey şehide saygısızlıktır. Şehidimizin namazı bile doğru dürüst kılınmadı.

Benim için dar ağaçları kurdular. Size söz veriyorum, bir canım var o da bu ülkenin bekası, kalkınması, çocukların güzel günleri için vermeye hazırım. Hiçbir saldırı biri yıldıramaz.

Bu o köye dışarıdan gelenlerin saldırısıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıldıramayacaklar. Biz asla vazgeçmeyeceğiz.'' diye konuştu.

Saldırıda Kılıçdaroğlu suratına yumruk yerken, birçok darbeye maruz kaldı ve kalabalık bir grup Kılıçdaroğlu'nun zorla sığındığı evin Madımak'ta olduğu gibi kabul edilmesi imkansız şiddet ve tehdit dolu söylemler ortaya attı.

Birçok vatandaş ise saldırıları kınadıklarını, devlet görevlilerinin ise görevlerini yerine getirerek bu konuda gerekli yargı sürecini derhal başlatmalarını istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum