Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Herkes haddini bilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimler hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Herkes haddini bilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimler hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Herkes haddini bilecek
05 Nisan 2019 - 14:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerde İstanbul hakkında konuştu.

Seçim sürecinin bittiğini ve mahkeme sürecinin başlatıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sayımların tekrar devam ettiği uyarısında bulundu ve ''herkes haddini bilecek!'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, AK Parti olarak seçimlerde %53.3 oranında büyük bir başarı elde ettiklerini karşı tarafın ise %47 oranında oy aldığını açıkladı.

Erdoğan, Öncelikle şunu ifade etmemiz lazım, olayın seçim süreci bitti. Şimdi olayın mahkeme süreci var. Bu mahkeme sürecinde bu işin 3 basamağı var. İlçe, il seçim kurulları ve YSK. YSK, bu mahkeme sürecinin patronudur. Nihai karar oradan çıkacaktır. Bu seçimlerin nihai kararını Yüksek Seçim Kurulu verecektir. Yüksek Seçim Kurulu nihai kararı verdiği andan itibaren de iş bitmiştir. Bazen bakıyorum, ağzı olan konuşuyor. Yaşamamışlar, belirli kariyeri olan da konuşuyor. Ben damdan düşerek geldim. İstanbul'da tercihli oyla seçim yapıldığı zaman İstanbul'un ilçe ve il seçim kurullarından milletvekili seçilmiştim. YSK'ya müracaat sonrası alındı. Nahai olduğu için yapılacak bir şey yoktu. Sonra İBB Başkanı oldum.'' dedi.

Kendisinin seçildiği dönemleri hatırlatan Erdoğan, %25.19 oyla seçildiğinde kendisinin de bu tür süreçler yaşadığını ve bunun yasal olarak her partinin hakkı olduğunu ve AK Parti'nin bu hakkı kullandığını açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında İmamoğlu canlı yayında Facebook hesabında açıklama yapıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum