Erdoğan: Bu iş bitmiştir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ortak basın toplantıdında açıklamada bulundular.

Erdoğan: Bu iş bitmiştir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ortak basın toplantıdında açıklamada bulundular.

Erdoğan: Bu iş bitmiştir!
08 Nisan 2019 - 22:18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da düzenlenen görüşme kapsamında Türkiye ve Rusya arasında ikili ilişkilerin ne durumda olduğu ve nasıl geliştirilebilecek olduğu konusunu görüştüler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 2 saat 15 dakika basına tamamen kapalı olarak yapılan görüşmede S-400 gündemin en önemli maddesini oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu süreçte S-400 konusunun artık kapandığını ve tüm anlaşmaların imzalandığı ve artık bundan sonra sadece teslim sürecinin olduğunu açıkladı.

Putin ise Rusya ve Türkiye arasında devam eden savunma işbirliğinin artarak katlanacak olduğunu ve devam eden işbirliği kapsamında Rus askeri ürünlerinin Türkiye'ye satışına devam edecek olduklarını açıkladı.

S-400 sistemini satın amasının ardından ABD ve NATO'dan tepki çeken Türkiye'ye en son ABD yönetimi ikisi arasında bir tercih yapmasını ya NATO'dan çıkacağı ya da S-400 füzelerine sahip olacağı konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yönetiminin kısa sürede karar vermesini istemişti.

Erdoğan, "Yol haritamızı belirlemişiz, çizmişiz, adımlarımızı atmışız. Her şey bitmiş, şimdi bizden kalkıp da 'buradan vazgeç' diye tavsiyelerde bulunanlar demek ki bizi de tanımıyor olacaklar. Biz bu konu ile ilgili olarak bir şeyin sözleşmesini yapmışsak bu iş bitmiştir. Ona göre yolumuza devam edeceğiz. Bu bizim egemenlik hakkımızdır." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum