Erdoğan: CHP sınıfta kaldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin sınıfta kaldığını açıkladı.

Erdoğan: CHP sınıfta kaldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin sınıfta kaldığını açıkladı.

Erdoğan: CHP sınıfta kaldı
27 Nisan 2019 - 18:39

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampında partisinin bürokratlarına S-400 ve CHP hakkında açıklama yaptı.

CHP'nin sınıfta kaldığını ve kendilerinin bu seçimi kazanmış olarak gördüklerini, Ankara ve İstanbul'u kendilerinin asla kaybetmediklerini düşündüklerini açıklayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, meclis çoğunluğunun AK Partinin gücünü koruduğu bir yer olduğu ve bunun yönetimde söz sahibi olduklarını devam ettirdikleri anlamına geldiğini açıkladı.

Erdoğan, S-400 füze savunma sistemleri hakkında ise ABD ile ciddi kötü bir görüş ayrılıkları olduğunu  ''ABD ile S-400 konusunda ciddi bir görüş ayrılığı halindeyiz. Kim ne derse desin bizim için asıl önemli olan ülkemizin istikbalidir. Suriye'deki terör bataklığını kurutmaya yönelik adımları atmayı ve derhal S400 ve benzeri güvenlik tahkimatlarını yapmayı sürdüreceğiz. Şu şöyle demiş bu böyle demiş hepsi bir kenara. Biz ne diyoruz o önemli.''  sözleriyle netleştirdi.

Gündemde oy iddiaları olduğunu ve bu iddiaların YSK tarafından incelenmeye devam ettiğini açıklayan Erdoğan, YSK ile AK Parti'nin itirazlar süresince hukuk anlamında ne gerekiyorsa yaptıklarını açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum