İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan saldırı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırı hakkında 1 gün sonra açıklama yaptı. İstifa istekleri hakkında ise açıklama yapmadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan saldırı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırı hakkında 1 gün sonra açıklama yaptı. İstifa istekleri hakkında ise açıklama yapmadı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan saldırı açıklaması
22 Nisan 2019 - 15:06

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun köyde şehit cenazesinde planlı olduğu iddia edien saldırıya uğramasından sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medyada milyonlarca vatandaş istifa çağrıları yayınlamıştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Neresinden bakarsanız bakın müessif bir hadisedir. Alışkanlıklarımızla, kültürümüzle, yaşantımızla örtüşmeyen bir hadisedir." dedi.

Soylu, "Dün yaşanan bu hadisedeki temel üzüntümüz şudur. Biz şehit cenazelerini, milletçe huşu içinde gerçekleştirir ve acımızı da hep birlikte yaşayarak, paylaşarak hafifletmeye çalışırız. İnancımızın gereği, geleneğimiz ve alışkanlığımız da budur. Bunu teminen de cenaze namazını kıldıran müftülerimiz, imamlarımız, özellikle slogan atılmaması hususunda, her zaman şehit cenazelerinin katılımcılarına tembihatta bulunurlar. Elbette ki siyasetçiler zaman zaman gerek şehit cenazelerinde gerekse başka ortamlarda birtakım sitemlerle, bireysel veya bir grup tarafından tepkilerle karşılaşabilirler. Ancak burada, bu tepkinin fiziki saldırıya dönüşmesi söz konusudur ve bizim bunu tasvip etmemiz, elbette ki mümkün değildir. Neresinden bakarsanız bakın, müessif bir hadisedir, alışkanlıklarımızla, kültürümüzle, yaşantımızla örtüşmeyen bir hadisedir.

Eldeki verilerle hadiseye karıştığı anlaşılan 4 kişi tespit edilerek ifadeleri alınmak üzere ilçe jandarma karakoluna getirilmiş, bu 4 kişi ile birlikte yine fiziki saldırıya karışan il dışına çıkmış şehit yakını da getirilerek savcılığa teslim edilmiştir. Yani toplam beş kişi... Ardından biri kadın olmak üzere 4 kişi daha yine ilçe jandarma komutanlığınca savcılığın talebi üzerine getirilerek teslim edilmiştir. Bu 9 kişinin tamamı Akkuzulu köyündendir. Memleketime, ülkeme, milletime yapmış olduğum hizmetin bedelini ödemeye hazırım. Bunun tayin edicisi ne Kılıçdaroğlu'dur ne de avanesidir." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum