İmamoğlu: YSK'ya sesleniyorum, kararınızı netleştirin!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK'ya seslendi.

İmamoğlu: YSK'ya sesleniyorum, kararınızı netleştirin!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, YSK'ya seslendi.

İmamoğlu: YSK'ya sesleniyorum, kararınızı netleştirin!
12 Nisan 2019 - 21:39

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, seçimlerden 13 gün geçtiğini ve bugüne kadar karar verilemediğini açıkladı. YSK'nın kararını netleştirmesini isteyen ve bunu kısa süre içerisinde yapmasını isteyen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "O gün bu kararı alanlar, bugün, yanlış yaptıklarının farkında. Biz, Suriyelilerin vatanlarına dönmesini istiyoruz. Biz, susan olmayacağız, uluslararası platformda susan dilsiz şeytanlara da şunu söyleyeceğiz. Kardeşim, yerin altındaki petrolle ilgilenene kadar, bu topraklarda barışı temin etmek için gerekeni yapın. 16 milyon insanın belediye başkanı olarak uluslararası tüm platformlarda sizin sesinizi dile getirip, 'Suriye'nin petrolüyle ilgileneceğinize oradaki insanların kardeşliği, huzuruna imkan tanıyın, destek olun, bir an önce Türkiye'de misafir ettiğimiz Suriyeli insanlar vatanlarına dönsün.' diyeceğiz. Bu kadar net. Bunları niye anlattım. Çünkü ben artık İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım." dedi.

YSK'nın kararını bir an önce vermesi gerektiği konusunda beklediklerini ve bugüne kadar YSK'nın attığı adımların karar olmadığına değinen İmamoğlu, "Kadın, değişimi gerçekleştirebilir. Bu sevgi, bu kucaklama bizim sorumluluğumuzu artırıyor. Büyükşehir belediyesine gittiğinde orada çalışan arkadaşlarım, İBB çalışanları, bakın bu adam size söz veriyor. İBB çalışanlarına, alın teriyle ekmeğini kazanan, üreten, kişiye, partiye değil, topluma, 16 milyona hizmet eden herkesin başımın üstünde yeri var. Bizim aynı şekilde büyükşehir belediyesine iş yapan iş insanları, müteahhitler, şirketler, orada işinizi yapmışsanız, karşılığını bu millete hizmet olarak vermişseniz siz de hiç korkmayın, sizin de yeriniz başımızın üstü. Kimse bizden partizanlık üzerinden işler beklemesin, biz herkesi kucaklayacağız. 1994'te Sayın Cumhurbaşkanı büyükşehir belediyesini kazandığında, millet ve dönemin iktidarı görevi teslim etti mi? 2002'de bütün Türkiye'deki seçimi kazandılar ve o dönemin iktidarı, o dönemin karar vericileri görevi teslim ettiler mi? Ya kardeşim niye böyle yapıyorlar? AK Partili kardeşlerime soruyorum. Ben bugün o partinin adayı olsaydım acaba ne düşünürlerdi? Ben, kendimi 16 milyon insanın vicdanına, ahlakına kendimi emanet ediyorum. Bu şehirde yeni bir başlangıç var artık. Bu şehirde yeni bir dönem başlamıştır." diye konuştu.

CHP ve İYİ Parti adayı olan Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 15 binden fazla oy farkı ile seçimi aldıklarını iddia ederken, AKP yönetimi ise bu konuya karşı çıkıyor ve usulsüzlükler olduğunu, YSK'nın kararının Ekrem İmamoğlu tarafından demokratik olarak beklenmesi gerektiğini iddia ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum