Kalın: Esad ile diyalog kurmuyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye ile iletişimi direkt olarak kurmadıklarını açıkladı.

Kalın: Esad ile diyalog kurmuyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye ile iletişimi direkt olarak kurmadıklarını açıkladı.

Kalın: Esad ile diyalog kurmuyoruz
18 Nisan 2019 - 22:09

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye Devlet Başkanı Esad'la iletişimi direkt olarak kurmadıklarını, bir mesaj iletmeleri gerektiğinde İran veya Rusya üzerinden bu mesajı Suriye yönetimine ilettiklerini açıkladı.

Türkiye'nin Suriye ile iletişimde arabulucu aramadığını açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin Suriye yönetiminin üst düzey sözcüleri ve Esad ile görüşmek istemediklerini açıkladı.

Erdoğan ile ilgili açıklamasında ise "Sayın Cumhurbaşkanımız da açış konuşmasında bu seçimlerin başarıyla gerçekleşmiş olmasından, herhangi bir güven zaafına yol açmadan tamamlanmış olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ettiler ve bundan sonra 2023 hedeflerine kenetlenerek el birliğiyle Türkiye toplumunun bütününü hedefleyen bir ittifak ile çalışmalarımıza devam edeceğimizin altını çizdiler." diye konuşan Kalın, seçimlerin bitmesi ile beraber 4.5 yıl süre içerisinde daha farklı Türkiye'nin gündeminde olan konulara hükümet olarak odaklanacaklarını açıkladı.

PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri konusunda ise "Terörle mücadele kararlı bir şekilde bundan sonra da devam edecektir. Bu kurumlarımız arasında, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatımızın tam bir koordinasyon içerisinde yürüttüğü faaliyetlerle Türkiye'nin içinde ve dışında güvenlik alanında ciddi hissedilebilir bir ivmenin kazanıldığını, başarıların elde edildiğini memnuniyetle söyleyebiliriz. PKK terör örgütü olsun, PYD/YPG gibi iltisaklı terör örgütleri olsun, DHKP-C gibi, FETÖ gibi, DEAŞ gibi diğer terör örgütleri olsun bunlara karşı yoğun ve kapsamlı mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir. Terörle mücadele Türkiye'nin sadece sınırları içinde verilen bir mücadele değildir. Türkiye'nin sınırlarını, sınır ötesinde sağlamamız öncelikli hedeftir." açıklaması yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum