Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinde saldırıya uğradı.

Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinde saldırıya uğradı.

Son Dakika: Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı!
21 Nisan 2019 - 15:34

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğradı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıların kendisini durduramayacak olduğunu, CHP'nin Türkiye için adım atarken, kendisinin bu ülke için can vermeye hazır olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olaydan saatler geçmesine rağmen açıklama yapmaması ise tartışma konusu yarattı.

Kılıçdaroğlu, "bu tezgahlar bizi durduramaz. Ne yaparsanız yapın asla vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

CHP'li Öztrak ise olayla ilgili, "Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu organize bir eylem. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır. Bu saldırının azmettiricileri bellidir, adına gazete denen bir takım paçavralar da kimler Cumhuriyet Halk Partisi'ne ve Cumhuriyet Halk partilileri hedef gösterdi ise son kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam telkinlerinde bulunduysa Halk Partililer'in şehit cenazelerine alınmaması için emir verdiyse meydanlarda, bu ülkenin kurucu partisine Kemal'in iki büyük eserimden biri dediği Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduğuysa, bu saldırının altyapısını hazırlayanlar onlardır. Askerimize Kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainler de attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çıkışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında amaç birliği var. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır.

Halk Partisi'nin her bir üyesi bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydı. Gün kızgın demiri soğutma günü ise herkes de buna göre davranmalıdır ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasi lider olduğunu üzülerek görüyoruz. Sağduyuya davet ediyoruz, siyasi menfaatleri için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır.Şu ana kadar daha bir kişi bile tutuklanmadı. Oysa failler bellidir, güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alarak derhal istifa etmelidir. Bu arada Milli Savunma Bakanlığı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyenlere dönüp de "mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu nasıl bir cümledir?" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum