YSK Başkanı Sadi Güven: Ekrem İmamoğlu önde!

YSK Başkanı Sadi Güven, gelen tepkilerin ardından açıklama yaptı.

YSK Başkanı Sadi Güven: Ekrem İmamoğlu önde!

YSK Başkanı Sadi Güven, gelen tepkilerin ardından açıklama yaptı.

YSK Başkanı Sadi Güven: Ekrem İmamoğlu önde!
01 Nisan 2019 - 09:15

YSK Başkanı Sadi Güven, gelen tepkilerin ardından basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında YSK'nın elinde olan sonuçların Ekrem İmamoğlu'nu önde gösterdiğini belirten YSK Başkanı Sadi Güven, farklı veri akışı sağlayıcıları nedeniyle kendisinin arada bırakılmamasını ve kendisinin bu konuda görevini yerine getirdiğini açıkladı.

YSK Başkanı Sadi Güven, "Şu an itibarıyla Ekrem İmamoğlu 4 milyon 159 bin 650 bana gelen rakam. Binali Bey'in 4 milyon 131 bin 761 oyu sisteme tanımlanmış vaziyette. İtiraz süreçleri devam ediyor." dedi.

Son 24 saate yakın bir süreden beri devam eden tartışmalarda Ekrem İmamoğlu'nun mu yoksa Binali Yıldırım'ın mı kazandığı belli olmadı. 

Tüm şehirler belli olurken İstanbul'u kazanan adayın açıklanmaması ve YSK tarafından resmen bir basın açıklaması düzenlenmemesi tepkilere sebep oldu.

Gece boyunca oyları bekleyen ve sayımın son bularak resmen sonuçların alınmasını isteyen İstanbullular ise sonuçların derhal açıklanmasını istemilerdi.

Sadi Güven, Ekrem İmamoğlu'nun 28 bin oy farkla önde olduğunu açıklarken, Ekrem İmamoğlu cephesinden ise sürekli olarak belirli aralıklarla hükümet yetkililerini uyaran açıklamalar yapılmaya devam ediliyor.

Hükümet bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum