En Çok Para Kazanan 15 Teknik Adam!

Futbol dünyasında özellikle son yıllarda ekonomik yönden büyüme gerçekleşti. Bu büyümeden herkes payına düşeni fazlasıyla alır hale geldi.

En Çok Para Kazanan 15 Teknik Adam!

Futbol dünyasında özellikle son yıllarda ekonomik yönden büyüme gerçekleşti. Bu büyümeden herkes payına düşeni fazlasıyla alır hale geldi.

En Çok Para Kazanan 15 Teknik Adam!
19 Nisan 2018 - 17:41

Futbol endüstrisinin gelişimi

Transfer dönemlerinde kulüplerin 1 futbolcu için ödedikleri bonservis bedeli tüm dünyanın ağzını açık bırakan rakamlar oluyor. Bu ödenen bonsevislerin yanında futbolcunun kendisine ödenen paralarda aldı başını gitti.

O yüzden artık dünya futbolunda takımlar arasında bir uçurum meydana gelmiş oldu. Bİr takım ya çok iyi oyunculara sahip ya da onlarla mücadele dahi edebilecek kapasiteye sahip olmayan takımlar olarak ikiye ayrılmış durumda. Bunun sonucunda da özellikle Devler Ligi diye nitelendirdiğimiz Şampiyonlar Ligi de her sene alıştığımız takımların kazandığı bir turnuva haline geldi. Futbol endüstrisi bu kadar gelişmişken futbolculara kulüplere ödenen paralar önemli miktarlara ulaşmışken teknik direktörlerin ne kadar ücret aldıklarını sizler için derledik

En fazla kazanan teknik direktörler

Dünyanın önde gelen teknik adamlarının kazandığı paralar hiç gündeme gelsemese de onlar da hatrı sayılır paralara takımlarını yönetiyorlar. Bu isimlerin en çok kazananı herkesin şaşıracağı bir isim Avrupa' dan değil Çin' den bir teknik adam. Çin Milli Takımı' nı çalıştıran Marcello Lippi. 20.6 milyon Euro' ya takımını çalıştıran Lippi en çok kazanan teknik adamlar listesinde zirvede bulunuyor. Lippi' yi takip eden isimse Manchester City' nin başında şampiyonluğa ulaşan Pep Guardiola. Guardiola kazandığı 18 milyon Euro ile listenin ikinci sırasında yer alıyor. Guardiolayı ezeli rakibi Jose Mourinho 17.21 milyon Euro ile takip etti.  Bir başka karizmatik teknik adam Andre Villas-Boas Çin' de kazandığı 12.62 milyon Euro ile listenin 4. sırasında kendine yer buldu. Listenin 5. sırasında da Çin' de görev yapan bir isim Fabio Capello var. Capello Çin kulübünde 10.5 milyon Euro kazanıyor. Arsenal' in teknik direktörü Arsene Wenger 10.2 milyon Euro kazanırken, Jürgen Kloop 8 milyon Euro ile listede yer alıyor. Listemizin sonunda kazandığı 7.46 milyon Euro ile Chelsea' nın çalıştırıcısı Antonio Conte yer alıyor. Futbol endüstrisinin bu mali gelişimi daha çok paraların kazanılacağını gösteriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum