Oğuzhan Fenerbahçe'ye Mi Gidiyor?

Son zamanlarda başkanlık yarışında Ali Koç ve Aziz Yıldırım ile sıkça gündeme gelen Fenerbahçe’de bu kez transfer iddiaları yankılanıyor.

Oğuzhan Fenerbahçe'ye Mi Gidiyor?

Son zamanlarda başkanlık yarışında Ali Koç ve Aziz Yıldırım ile sıkça gündeme gelen Fenerbahçe’de bu kez transfer iddiaları yankılanıyor.

Oğuzhan Fenerbahçe'ye Mi Gidiyor?
06 Nisan 2018 - 12:32

Edilinilen bilgilere göre Aziz Yıldırım’ın Oğuzhan Özyakup için düğmeye bastığı ve bu transfer ile hem Ali Koç’a hem de ezeli rakibi Beşiktaş’a bir çalım atacağı yönünde.

500 Bin Euro’ya Gelmişti

6 sezon önce Arsenal takımından transfer edilen Oğuzhan Özyakup’un transfer bedeli 500 bin Euro olarak kayıtlara geçmişti. Beşiktaş’ta oynadığı etkileyici futbolu ile piyasa değerini 15 milyon Euro’ya katlayan Oğuzhan’ın bu sezonki performansı hem teknik ekibi hem de taraftarı tatmin eder yönde değil.

Bu Sezon Eskisi Gibi Değil

Son zamanlarda Beşiktaş orta sahasının vazgeçilmez isimlerinden olan Özyakup, bu sezon eski performansının biraz gerisinde kalmış durumda. Henüz golle buluşamayan Beşiktaşlı yıldızın Beşiktaş’tan ayrılacağı yönünde gelen bilgiler var. Menajeri Kees Vos'un “5 Avrupa kulübü onunla ilgileniyor” şeklindeki açıklaması da hem Beşiktaş yönetimini telaşa sokmuş hem de Beşiktaş taraftarının kafasında soru işaretleri bırakmış durumda.

Beşiktaş ile Henüz İmzalamadı

Hollanda doğumlu Türk futbolcu bu sezon Süper Lig’de siyah beyazlı forma ile 20 maça çıkarken toplam 1157 dakika forma giydi. Şampiyonlar Ligi’nde ise 7 maçta 444 dakika görev alan 25 yaşındaki futbolcu henüz golle tanışamazken 3’ü Süper Lig’de ve 4’ü de Ziraat Türkiye Kupası’nda olmak üzere toplam 7 asist ile takımına katkı sağladı. Sezon sonu Beşiktaş ile sözleşmesi bitecek olan yıldız futbolcunun henüz herhangi bir imza girişiminde bulunmaması da transfer olacağı yönündeki söylentileri güçlendirir nitelikte.

Caner, Gökhan ve Lens’e Karşı Oğuzhan

Geçtiğimiz sezonlarda Fenerbahçe’nin 3 önemli futbolcusunu Beşiktaş’a kaptırması her iki camiada da deprem etkisi yaratmıştı. Caner Erkin, Gökhan Gönül ve Jeremain Lens’in kaybedilmesi ile sinirlenen Fenerbahçe taraftarına karşılık Beşiktaş taraftarı bu 3 önemli futbolcunun takımlarının kadrolarına katılmasından sonra adeta çılgına dönmüştü.

Aziz Yıldırım’ın ise Caner, Gökhan ve Lens’e misilleme olarak Oğuzhan’ı Fenerbahçe’ye katması bekleniyor.

Van Persie’nin Menajeri Devrede

Daha önce Fenerbahçe kadrosuna Van Persie’nin katılmasında etkili olan menajer Kees Vos ile Aziz Yıldırım’ın temasta olduğu ve Oğuzhan Özyakup transferi için çalıştığı ifade edildi. Robin Van Persie, Kees Vos aracılığı ile Fenerbahçe’ye büyük umutlar ile transfer olmuş ve bu transfer futbol camiasında büyük ses getirmişti. Ancak Persie, etkisiz ve isteksiz futbolu sonrası takımdan gönderilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum