TC Kimlik No İle Devletten Herkese SED Maddi Yardım Başvuru Ekranı Linki

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olanlar 1000'er liralık sosyal yardımlarını alıyorlar. Korona virüsünden dolayı mağdur olan ve yardımlardan yararlanmak isteyipte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olmayan vatandaşlarda sosyal yardımlardan yararlanabilip yararlanamayacaklarını merak ediyorlar. İşte detaylar.

TC Kimlik No İle Devletten Herkese SED Maddi Yardım Başvuru Ekranı Linki

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olanlar 1000'er liralık sosyal yardımlarını alıyorlar. Korona virüsünden dolayı mağdur olan ve yardımlardan yararlanmak isteyipte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olmayan vatandaşlarda sosyal yardımlardan yararlanabilip yararlanamayacaklarını merak ediyorlar. İşte detaylar.

TC Kimlik No İle Devletten Herkese SED Maddi Yardım Başvuru Ekranı Linki
07 Nisan 2020 - 12:09 - Güncelleme: 07 Nisan 2020 - 12:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM kampanyası toplum vicdanında büyük ilgi duydu. Aile, Çalışma ve Sosyal Sigortalar Bakanlığı’nın yürütmesinde devam eden kampanya da toplanan bağış tutarları ihtiyaç sahiplerine kavuşturulacak.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da Kaydı Olmayan Vatandaşlara Ulaştırılacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olanlar 1000'er liralık sosyal yardımlarını aldılar, alıyorlar. Kaydı olmayan ama ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza da kaynak oluşturuluyor. Nasıl ve nereye başvuru yapılacağı ile ilgili detaylar haberimizin devamında.


Devletin Yapmış Olduğu Sosyal Yardımlar

Fakir ailelerin devlet yardımı alabilmesi için devlet tarafından uygulanan birtakım prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi sonrasında eğer başvuru sahibi gerekli şartları taşıyorsa devlet yardımından yararlanmaktadır. Devlet fakir ailelerin yardım taleplerini il valilikleri ya da ilçe kaymakamlıkları aracılığı ile almaktadır. Ayrıca yine fakir ailelere yardımda bulunmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları devlet yardımlarının dağıtılmasında etkin bir rol oynamaktadır.

Yardım sorgulaması ve başvurusu yapmak isteyenler aşağıda ki linkleri kullanabilirler.

KORONA YARDIMI SORGULAMA EKRANI TIKLA

KORONA YARDIMI BAŞVURUSU YAPMA

Geliri Olmayanlara Yapılan Devlet Yardımları Nelerdir?
Devlet geliri olmayan vatandaşlara birçok kalemde yardım seçeneği sunmaktadır. Bu yardımlardan bazıları, nerelere başvuru yapılacağı ve yararlanma şartları şu şekildedir:

Öğrenci yardım parası; Sed başvurusu olarak bilinmektedir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bu bursu almak için ailenin fakir ve ihtiyaç sahibi olması şartı aranmaktadır. Her aileden bir öğrenci bu bursu alabilir. Bu destek sürekli devam eden bir destek değildir. Kişinin ailesinin durumunun 6 aylık zaman diliminde denetlenmesi sonucunda bursun devam edip etmeyeceğine bakanlık görevlileri karar vermektedir. Şu an da en düşük öğrenci yardımı 450 TL’dir.

Yakacak ve Gıda Yardımı; Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen bu yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere senelik 500 kilogram kömür yardımı ve temel ihtiyaç malzemelerini içeren gıda paketlerinin dağıtılmasıdır. Bu yardımdan yararlanmak için kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurulması gerekmektedir. Geliri olmayan fakir aileler bu yardımlardan ilgili kurumların incelemeleri sonrasında yararlanmaktadır. Bu yardımı alabilmek için gelir sahibi olunmaması, herhangi taşınır taşınmaz bir mala sahip olunmaması gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı; kişilerinin herhangi bir gelirlerinin olmaması sebebiyle bağlanan maaştır. Kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat ederek fakirlik dosyası açtırılır. Bu maaşı alabilmek için herhangi bir sosyal güvencenin olmaması, herhangi bir maaşının bulunmaması gerekmekle birlikte taşınmaz gelirinin muhtaçlık maaşından az olması gerekmektedir. Şu an ki fakirlik maaşı 500 TL civarındadır ve bu maaş PTT ve Ziraat Bankası şubelerinden çekilebilmektedir.

Yardım Kalemleri
 • Barınma için duruma göre aylık 317 TL, 
 • Çocuk için sağlık yardımı her çocuk için ayrı ayrı 30 TL, 
 • Yakacak için 500 kilo kömür, bazı bölgelerde 500 kilo daha fazla verilebiliyor veya duruma göre daha fazla verilmesi uygun görülebilmektedir, eğer soba kullanıyorsanız ve gelir düzeyiniz düşük ise en yakın kaymakamlığa lütfen başvuruda bulunun ve hakkınızdan yararlanın,
 • Eşi vefat etmiş kadınlar için aylık eğer dul maaşı alıyorsa bu para verilmez 250 TL,
 • Engelli raporu olan vatandaşlara 2022 aylık yardımı ve engelli raporunda ağır engelli görünüyor ise aylık 1.305 TL bakım maaşı, 
 • Evde 65 yaş üstü olanlara aylık 601 TL,
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaşlı ve engelilere özel olarak bazı beldelerde temizlik ve haftalık yemek yardımı,
 • Üniversite öğrencileri için burs
 • Yeni evleneceklere çeyiz parası olarak 15 bin TL ödeme (belirli durumlarda)

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?
Dar gelirliye kira yardımı adı altında maddi durumu belli bir gelirin altında olan ya da hiç geliri olmayan kimselere devlet tarafından yardımda bulunulmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için iki yol izlenebilir. Birincisi kaymakamlıklar aracılığı ile müracaattır. Diğeri ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine yapılan müracaatlardır. Bu başvurularda şu belgeler istenir:
 • Kimlik belgesi ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Geliri olmadığına dair gelir testi
 • Kira yardımı istendiğine dair başvuru dilekçesi
Kira yardımından yararlanabilmek için başvuru sahibinin şu şartları bir arada bulundurması gerekmektedir:
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Emekli maaşı ve anne babadan kalan maaş da dahil olmak üzere herhangi bir maaş sahibi olmamak gerekir.
 • Gayrimenkul ya da menkul cinsinden herhangi bir mal sahibi olmamak gerekir.
 • Başvuran kimsenin yoksul olması gerekir.
Kaymakamlık ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerine yapılacak kira yardımı müracaatlarının cevabı en geç 15 gün içinde başvuru sahibine iletilmektedir. Değerlendirilen her vatandaş için ilgili kurumlar inceleme başlatmakta ve bu inceleme sonucunda olumlu ve olumsuz olarak başvuru sahibine cevap verilmektedir. Eğer başvuru olumlu ise kira yardımı bağlanmakta ve aylık olarak bu yardım PTT aracılığı ile yardıma muhtaç kimseye verilmektedir. Kira yardımları bulunulan ile göre değişmekle birlikte en düşük kira yardımı 550 TL’dir.

1000'er Liralar Evlere Dağıtılıyor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında nakit 1000 TL’lik sosyal yardımın, ailelere evlerinde teslim edilmeye başlandığını duyurdu.
 
Sabah saatlerinden itibaren yardım alacak olan ailelerin evlerine giden ekipler, kendilerine teslim edilen zarflar eşliğinde ihtiyaç sahiplerine 1000 TL’yi teslim etti.

Ekipler, “PTT’den geliyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın talimatı ile bundan sonra ödemeleri konutlarınızda gerçekleştireceğiz. İlgili emniyet müdürlerimiz ve tüm teşkilatımız ile sizlerin hizmetindeyiz” açıklamasını yaptı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma'da kaydı olmayıpta ekonomik açıdan sıkıntıda olanlar için yerel yönetimlere emir verildi. Belediye ve Kaymakamlıklarca korona virüsünden dolayı, işten çıkarılanlar, gelir sağlayamayanlar, ihtiyaç sahipleri tespit edilerek ayni ve nakdi yardımlar yapılacak. "BİZ BİZE YETERİZ" kampanyasında toplanan paralar korona virüsü belası geçene kadar ihtiyaç sahiplerine yardım olarak düzenli şekilde dağıtılacak.

Korona Virüsü Yardımlarına Başvuru Nasıl Olacak?

Muhtar, Belediye ve Kaymakamlıklar aracılığı ile başvurular alınacak. Yapılacak hızlı değerlendirmeler sonrası gerçek ihtiyaç sahipleri hızlıca belirlenip ayni ve nakdi yardımlar yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Önümüzdeki hafta başvuruların internet üzerinden online olarak başlayacağı belirtiliyor.

YORUMLAR

 • 87 Yorum
 • Yusuf yıkılmaz
  2 hafta önce
  Pandemi bana çıktımı nasıl öğreneceğim
 • Yusuf yıkılmaz
  2 hafta önce
  Benimde 4 tane çocuğum var nasıl yardım alabilirim
 • ulusoy yaycı
  3 ay önce
  ben işsizim eşim sadece 1117 tl ye tabi ama haala elimize geçmiş diyil maduruz
 • Sedat karaçal
  3 ay önce
  Benim 3 tane çucugumvar pazarciyim tuhafiye bülümünde esnafım şuan pazarımız ikinci bir emire kadar faaliyet göstermeyecek başka bir gelirim yok bizede bir destek verin evde kaldık bize bir el ozatın perişan olduk
 • Hülya ak
  3 ay önce
  Benimde üç tane öğrencim var asgari ücret neye yetecek lütfen bizde yardım
 • nuray
  3 ay önce
  Biz acliktan siz yemekten oleceksiz iftar da yiyecek hic bir seyimiz yok basvurmadik yer birakmadim fmf hastasiyim bagisik sistemim yok colsisin ilac kullanmak zorundayim onuda alamadm virus kaparsam geberirim sevinin biz bize yeterizmis
 • ömer arslan
  3 ay önce
  çalışmıyorum kirada oturuyorum çocuğum evde aç
 • Zeynep muş
  3 ay önce
  Lütfen yardımcı olun lütfen eşim mefat etti dört çocuğum var benim kıronik hastalığın var acil yardıma ihtiyacım var
 • elif bulut
  3 ay önce
  Lütfen öğrencilerin arasında ayrımcılık yapmayın
 • ömer/arslan
  3 ay önce
  çalışmıyorum kirada oturuyorum geçim sıkıntılarım var acil paraya ihtiyacım var çocuğum amaliyat olcak lütfen bizide görün.
 • İbrahim
  3 ay önce
  Devletimiz sağolsun bizim imdadımıza yetişiyo fakirin yanında ben 1000 tl aldım sağol tayyip baba
 • seringul mercan
  3 ay önce
  Eşim mevsimlik işci şuan calışmıyor çok ihtiyaçlız iki cocugumuz var hiç biyerden yardįm alamıyoruz allah rızası icin duyun bizi
 • Raziye yazıcı
  3 ay önce
  Evim kira kiramı ödeyemiyorum oğlumun eğitim alması gerekiyor birde ortapedi ayakkabı üst baş bize yardımcı olmanızı istiyorum raporu var çok kredi borcum var eşim yok kiramı ödeyemiyorum oğlumun eğitim alması gerekiyor birde faturalarımı ödeyemiyorum sizden gıda maddi giysi yardımı 4yaşında down sendromlu oğlum için istiyorum çünkü ihtiyaçlarımız annem kalp hastası ben kalp hastasi yim yardim
 • Suphiye Avci
  3 ay önce
  Kiradayim eşim calismiyor iñsaat işlerinde yevme iş olsa gidiyor sigorta yok 4 tane cocuk 4 ü de ögrenci ben şeker hastasiyim benim kucuk oğlumda kronik hastası söğren hastasi çok zor guñler geçiriyoruz esimin kredi borçlarida var kac tane kira icerde Lutfen gereken yardmin yapilmasini rica adiyorum
 • Meral Aydın
  3 ay önce
  Ben kanser hastasıyım bir oğlum var babasız büyütüyorum eşimden ayrılalı 11 yıl oldu koceli Gebze'de yaşıyorum ne olur Allah rızası için bizide görün
 • Hüseyin
  3 ay önce
  Calısmiyorum gelirim yok yardim istiyorum
 • Hakkı uzunöz
  3 ay önce
  Ben 1 aydır işten kaldırdılar çalışmıyorum işkurdan yardım edilicek dediler onuda alamadık evim kira hanımım tek başına hangisini yapıcağını şaştı yardım icin kaymakamlığa gittim buradan başvuramazsın kapalı dediler ben derdimi kime anlatıcam kafayı yemek üzereyim işyerine gidiyoruz kapalı ustalar tefonlarınıda kapatmış ne yapayım krona canımı alsın diye dua ediyorum hanımımın elini beklemek zor geliyor
 • Nurettin güldaş
  3 ay önce
  İşsizim hiç bir gelirim yok kirada oturuyorum 3 çocuk var 100 de 50 engelliyim durumum yok yardım edin lütfen
 • Rahime inan
  3 ay önce
  Evim kira esim bu hastaliktan dolayi çalışmıyor 3 cocugum var lutfen bana yardim edin
 • Mazhar
  3 ay önce
  Ben sigorta sız olduğum için hiç bir şekilde kısa çalışma ödeneğin yararlanamıyorum kıra ciyim virüs nedeniyle işimi kayıp ettim
 • Fatma yardımcı
  3 ay önce
  Allah rızası için yardım edin artk tok açın halinden hiç bir zaman anlamaz
 • Feridedemir
  3 ay önce
  Benimde 5 çocuğum var kiracıyım eşim çalışmıyor bende faydalanmak istiyorum
 • Serdar Yıldırım
  3 ay önce
  Merhaba ben 4 çalışmadım 1 ay çalıştım is yeri kapandı benim şuan çok zor durumdayım lütfen yardımcı olursanız sevinirim evim kira 2 çocuk var 05050500503
 • Emine çetin
  3 ay önce
  Sosyal yardım kurulu her ay vermiyor defalarca baş vurdum eşim yok iki kızım var ev kira ödeyemiyorum nolur çok zor durumdayım Allah rızası için bana yardımcı olun
 • Turkan akat
  3 ay önce
  Nerde parasi mali mulku var yardim ona yapiliyor
 • M..bcksz
  3 ay önce
  Benim çocuğum yok çünkü bekarım..gelirim yok çünķü issizim..Neden işsizim çünkü mesleğim yok..dolayısıyla borcum da çok..bide bu korona çıktı baş belası.ne bok yiyecez bilmiyorum..ikamet adresi le oturduğum yer adresi aynı değil..uygarlığa gidip bi fakirlik kağıdı doldurayım belki işe yarar..burdan kimseye ulaşılmaz..boşuna yazmayı
 • Zeynep yapicioğlu
  3 ay önce
  Benim eşim 6aydir ceza evinde evde calisisanim yok ikiz çocuklarım var 2yadinda bi okuyan kızım var maddi sıkıntılarım var geçim sıkıntısı yaşıyorum sayın devletimizden yardim istiyorum sevgilerimle 0535 404 26 7.
 • Zeynep yapıcıoğlu
  3 ay önce
  Eşim 6 buçuk aydır ceza evinde 3 çocuğum var geçim sıkıntısı yaşıyorum sayın devletimizden yardim istiyorum çocuklarım ikiz kucukler kızım öğrenci geçirmekte zorlanıyorum lütfen yardımcı olun
 • Yusuf latifoğlu
  3 ay önce
  Viruz nedeniyle calşa miyorum biraydır Kiramıda veremiyorum faturalarıda ödiyemedim muhtarada gidiyorsun oda numara veriyor munu arayın aryoruz Diyorki biz sizi aryacaız biti oda kapadı mevzu bu nebicim iş cok zor durumdayız ytkililer yardım etsin 0538 332 64 3.
 • Melıke
  3 ay önce
  Esim cezaevınde 1 kızım var ve hıc bir sekılde gelırım yok evim kıra yardım istiyorum acil allh rızası ıcın
 • esin sahin
  3 ay önce
  türkiye cumhuriyeti vatandaşi olarak bu devletimizin hiç bir yardiminda bize düşen hic birşey görmedim esim yanliz calışiyor asgari ücrete 2 cocugum var kirada oturuyordum kira veremediyim için kayimbabamin evinde oturuyorum bi sigortamiz var baskada bıseyimiz yok neden biz hiç biseyden faydalanamiyoruz ve benim hic bi bilgim yok bu konu hakkinda nerelere başvuruluyor diye evi barki varlikli insanlar aliyor yardim ben hiç bişey alamiyorum biride bize desin al kardeşim buda senin cocuklarinin hakki diye
 • Züleyha Güney
  3 ay önce
  Eşim koah hastası ben kalp hastası evden çıkamıyoruz eşim çalışmıyor her yere baş vurdum ama yardım edilmiyor bu nebiçim yardım biz insan degilmiyiz bu devletin vatandaşıyız 3cocugum var aç mı kalsinlar
 • Gamze karaca
  3 ay önce
  Merhaba vuruzden dolayl kimse ise almıyor eşimden ayrlylm 2tane çocuğum var evim kira isimde yok çok ihtiyacım kiramlda veredim bizde yardlm edin 0539 291 611.
 • A.ozdmr
  3 ay önce
  Numaran doğru olsaydı eve göz kulak olmak kaydıyla seni evde yatılı alabilirdim ama güvenmem gerekirdi bana ulaşmak istersen watsapdan tanıtıcı mesaj atıp ulaş sana şartlarını soyluyeyim 539844228. harici yazan çizen olmasın direk engeli başarım dinlemem dahi.
 • Aysel ahi
  3 ay önce
  Eşim aydır virüs nedeniyle hiç işe gidemiyor 1 tane kızım var evimde kira 2ci kiram geliyor ve inanın elektrik su foturami bile yatiracak evime erzak alak durumum kalmadı hiç bir şekilde yardım alamıyorum belediyeye gidiyorum biz başvuru alamiyoruz diyorlar Kaymakama gidiyorum bir kızın var diyip esin var oyüzden yadimci olmuyorlar artık şunu anladimki her yerde adamın varsa istedigini alıyorlar peki size sorayım benim gibi kimsesi olmayan ne yapsın allaha dua etmekten başka eğer birçare bulamıyorum
 • Yüksel gezer
  3 ay önce
  Gündeliye gidiyordum . Arada bir fakat vürüs nedeniyle çalışamıyorum .maddi durumum şuan .çokk kötü . Bende destek almak istiyorum . Oğlumla birlikte çok kötü durumdayiz. Yardıma acil ihtiyacımız var
 • Öznurkaraman
  3 ay önce
  Merhaba ben öznur karaman esim şeker hastasi esimin belli isi yok bende ev hanimiyim su anda cok magdurum sizden yapilcak olan tum yardimlarinizi bekliyorum cocuklarimin ihtiyaclarini bile karşilamiyorum
 • İsa toko
  3 ay önce
  Merhaba ben isa 4 çocuğum var 1 okuyo 3 evde ve 2 bezleniyo mamayiyo ayrıca ev kira covit19 nedeniyle işden çıkardılar beni ben kendimden geçtim çocuklara mama nez alamıyorum bende devletimizden yardım istiyorum
 • Şakir akbulut
  3 ay önce
  Hiç bi gelirim yok çok zor durumdayım devletimizin yardım elini bekliyoruz 0533714326.
 • musta
  3 ay önce
  Benimde o sosyal yardım parasına ihtiyacım var ben de yeni evliyim ve işsizim aylemle yaşıyorum aylemde anca kendine baka biliyor iki çocuk okutuyorlar lütfen yardımcı olun
 • Remziye çakabay
  3 ay önce
  Slm engeli çocuğum var bakım parasını alıyorum bu 1000 tl den faydalanamıyorum eşim de çalışmıyor ev borçum var çocuğum okula didemediği içn evde çok sıkılıyor ağlıyor abur cubur istiyor alamıyorum 3 çocuk herşey çok pahalı borçmu ödum evin masrafınımı yapım fırsatcılar her şeyi çok pahalı etiler bende bu 1000tl den fadalanmak istiyoum sesimizide duyun kızımın eyitici kartları vsr okulda kaldı çalaşımıyoruz onlarıda istiyor ve çok sıkılıyor bize yardım edin tl 0531356231.
 • Nazlı karabacak
  3 ay önce
  Slm 4 çocuğum var biri asker biri dışarıdan okuyordu ünüversite maddi durumdan dolayı dondurdu bir lise birde 7sınuf öğrenci var abam ın evin de kirayla oturuyom eşimden ayrıyım sağlığım elverişli değil çalışmaya rahatsızım sed yardımı mü künse yada 18 altı çocuk parası yada maddi destek bekliyorum
 • gökmen aydınhan
  3 ay önce
  gelirim yok 3 çocuğum var
 • Özde karakuş
  3 ay önce
  Hic bir yardımdan faydalanamıyorum iki çocuğum var eşim çalışamıyor evimizde yiyecek birşeyimiz yok gaziantepte oturuyorum bir hafta oldu tasinali yardım için başvuruda bulundum maske için başvurdum ama hiç ses seda yok çocuğuma bez alamıyorum kiraciyim bebegimin sütü yok şu durumda ne yapmam gerekiyor sesimi duyurmak için bilmiyorum duyun sesimizi
 • MURAT ELÇİN
  3 ay önce
  Merhaba ben murat kiracıyım ve zor durumdayım ve bir aydan belli boşdayım mayısda kiram doluyor 0530 267 52 6.
 • Gülşen kaya
  3 ay önce
  Benimde maddi durumum yok 3cocuk annesiyim üstelik 2 yaşında kronik hastalığı olan bir kızım var ben de 1000 tl lik yardim almak istiyorum
 • Elif kavun
  3 ay önce
  Eşim ceza evinde hiç bi gelirim yok 2 çocuğum var lütfen yardım edin kiramı ödeyemiyorum yardımlardan yararlanmak istiyorum gıda yardimi istiyorum osmaniye rahime hatun mahallesi hilmi kara boran caddesi 118/1
 • Hadiye kaçar
  3 ay önce
  Merhaba bende yardım istiyorum 4 çocugum var esımde bende çalısamıyorum evimiz kıra 600 lira lütfen yardım edin Allah rızası ıcın 0544431831.
 • Hadiye kaçar
  3 ay önce
  Merhaba benim 4 cocum var edımde bende issızız hastalıktan dolayı calısamıyorz ev kira 600 lira lütfen yardım edin
 • canankaragöz
  3 ay önce
  canan karagöz çalışmıyorum hıçbıryerden gelırım yok evım kıra oglum asker 1mılyar bnde faydalanmak ıstıyrum tc 2011327701.
 • Ayten
  3 ay önce
  Selam lütfen sesimi duyun artık ne olur yalvariyom size benim eşim calismiyor kolu kırık kiradayim üç çocuğum var HC bi yerde gelirim yk yardıma baş vurduk her gün arıyorum daha bişey çıkmamış diyo evimde tv bile yk iki ogrencim var çocuklarım ders dinlemiyorlar agliyolar bi yaşında bebeğimde var onları zor bakiyom aç yatiriyom çocuklarimi yardım istiyom ne olur Allah aşkına sesimi duyun 0537303550. eşim numarasi
 • ayse gokdemir
  3 ay önce
  ayse gokdemir 5 yaşında kızımla birlikte yaşıyorum gecimimi devletten aldım yardımlarla saglamaktayim iltihapli romatizma kas doku bozuklugu buransit hastasıyım zor durumdayım 1tl yardımdan bende faydalanmak istiyorum
 • İmam çiçek
  3 ay önce
  işten çık artıldım kiracının madde durumum yok. 543812449.
 • Dilek küçük
  4 ay önce
  Evim kira eşim kalp hastası çalışamıyor 2 de çocuklarım var çalışamıyor madi ve gıda yardım elimizi bekliyoruz teşekkür ederim sakarya mah288/24sokak no 2 hatay iskenderun
 • k A
  4 ay önce
  Herkes gibi benimde ihtiyaçim fazla küçük bebeğim var eşim yok yardım lütfen
 • ayhan özel
  4 ay önce
  Issız kaldim aileme bakamiyorum
 • nizamettin kaya
  4 ay önce
  ihtiyacım var 6 aydır işsizim evim kira 2 aydır kiramı veremedim ev sahibi cık diyor yarı ac yarı tok kalkıyoruz sofaradan duyun sesimizi ne olur 0542818588.
 • Galip merdan
  4 ay önce
  Kiraciyim 4 kişilik aileyim çalişmiyorum yardim bekliyon
 • SERDAR YILDIRIM
  4 ay önce
  Bende çalışmıyorum evim kira çocuklarım var ihtiyacım var 0505050500.
 • SERDAR YILDIRIM
  4 ay önce
  Lütfen bana da yardım dedin 2 çocuk var çalışmıyorum evim kira çocuklarımın ihtiyacını karsilayamiyorum
 • ilhan.cömert
  4 ay önce
  selamın aleyküm sayın Devlet büyüklerimiz değerli ve kıymetli devletimiz çok zor durumdayım eve alacak ekmeğim yok dışarı çıkamıyorum kârım hamile yiyecek ekmeğimiz yok bi yardım eli uzatın
 • Betül üruç
  4 ay önce
  Benimde üç çocuğum var biri beş buçuk biri iki buçuk biride sekiz aylık eşim çalışıyo acil yardım istiyorum kağıthanede oturuyorum
 • ercanbahadir
  4 ay önce
  Esim 65 yas ustu bakima muhtac bakacak kimse yok mecburen ben bakiyorum baktigim icinde calisamiyorum yardim bek liyorum
 • Ercan dalkıran
  4 ay önce
  2101652379. tc ismim ercan dalkıran biz bi evde 12 kişi kalioruz evde kalin diorlarda calişmasak gelirimiz yok nasil yapalim lütfen yardimci olurmusunuz tşkler 535645435.
 • Suna topal
  4 ay önce
  Suna topal Eskişehir emek mahallesi esnafın çok zor durumdayım kredilerimi odeyemiyorum esnaf yardımı bekliyorum üç çocuk biri askere gidecek nişanın 24 yardım bekliyorum 507193195.
 • Suna topal
  4 ay önce
  Ben üç çocuk annesiyim esnafım Eskişehir'de dükkanım kapalı yardım bekliyorum
 • Hürmüz bugahan
  4 ay önce
  Allah rızas için esimin korona nedeninlenle isine son verildi maddi yardim istiyorum kiradayim dort cocugim var 0530084713.
 • cemil yildiz
  4 ay önce
  yanımda 2 çocuğum var biri henüz 3 aylık delik damak yırtık dudak annesini ememiyor şuanda tedavisi yarim kaldı hastalıktan dolayı her tarafa baş vurdugum halde ne doğum parası nede sut bez parası alamadım evim kira bu çocuğun aylık masrafıysa yaklaşık 1600 tl sizin bana verdiğiniz aylık 1500 tl aylık .alıyorsun diye hiç bir yardımdan faydalanamıyorum bugüne kadar neyse allah yar ve yardımcımız olsun saygilar
 • sercan demirel
  4 ay önce
  30 yaşındayım psıkıyatrı hastasıyım 7 yıldır raporum var maasım yok gelirim hiç yok bende yararlanıyormuyum yeni yardımdan lütfen bilgi yazarmısın hocam
 • Faruk karasu
  4 ay önce
  Ben günlük yomiye olarak çalışıyordum şimdi calisamiyorum 2 çocuk ev kira faturalar ödenmedi daha bende yardım bekliyorum
 • burçinçorlu
  4 ay önce
  Numaramıda yazayım 0552383797. lutfen haber verin sıze cok dua edecegız bızı bu sıkıntıdan kurtarın lutfen bızı ciddiye alın
 • adem önder
  4 ay önce
  Sevgi deyer vanimız hiç durumum iy deyil uç cocuğum var eşimde engeli bir gelirimde yok evci köyünde yaşiyorum
 • Gamze tekindemir
  4 ay önce
  Allah rizasi icin bizede destek istiyorum cocuklarim icin dort cocugum var evim kira bankalar borc napacami sasirdim virusten dolayi issiz kaldim nolursunuz yardiminiza ihtiyacim var
 • mehmet karafak
  4 ay önce
  Ben mehmet karafak antalyada yaşıyorum KOAH TANSİYON VE ŞEKER HASTASIYIM devlet hastanesnde raporlarım var yeşil kartım var işşizim 4 aylık ev kiramm ve su elektrik ve doğalgaz faturalarım var ödeyemiyorum çok zor durumdayım çok acil nakti ve gıda yardımına ihtiyacım var ilgilenirseniz memnun olurum teşşekürler mehmet karafak hurma mah hurma cad no108 kat 2 no 12 antalya tlf 0530039261.
 • Halime bulut
  4 ay önce
  Benim eşim çalışmıyor abisi yatalak ona bakıyor ve abisininde 5 tane çocuğu var bizimde 4 tane geçine geçinemiyoruz yardımlarınızı bklyz
 • huseyin bey
  4 ay önce
  Bugün sosyal yardımlaşma bana yardim etmedi burda kimsem yok Türk vatandaşıyım bende
 • Burçin çorlu
  4 ay önce
  Benimde cok ihtiyacım var 3 cocugum var esimin işlere virusten dolayı cok kotu yerı gelıyo cocuguma sut alamıyorum lutfen yardım edin cok zor durumdayım ev kıra dükkan kıra işin içinden cıkamıyozz bıyardım eli uzatın artık
 • Ersin ayaz
  4 ay önce
  Durumum vahim kiramı ödeyemedim ne olacak
 • Senem gürbüz
  4 ay önce
  Benimde 3cocugum var esimden ayrıyim zordayım ekmek alamıyorum evime baka bilirsiniz işten çıkarıldim yardım istiyorum
 • Kader
  4 ay önce
  Ben de çocuk var kendini ilik kanseri belirtileri var de ler ama para aldı ama yetmiyor ki borç var onular ver bana kal para 10tl kaldi
 • Mürüvet demirtay
  4 ay önce
  Mürüvet Demirtay 3 çocuk annesiyim eşimyögmiye ile çalışıyor iş bazen oluyor bazan haftalarca olmuyor .hüseyin gazi gece konduda oturuyorum.ankara büyükşehir belediyesinden sadece kömür yardımı aldım.2 kızım ilkokul ögrencisi .her türlü yardıma ihtiyacım var servis parası olur .ögrenci parası olur.Gıda olur.corona parası olur.lütfen yardımcı olun durumum hiç iyi değil elimizden tutun saygılar
 • Mürüvet demirtay
  4 ay önce
  Mürüvet demirtay 3 çocukannesiyim hüseyin gazi başak mah.gece konduda oturuyorum maddi durumun sıfır .2 kızım ilkokul öğrencisi .eşim yögmiye ile çalışıyor iş 2 gün olsa bir hafta olmuyor çok magdurum.her türlü yardıma ihtiyacım var.çocuk parasına.servis parasına .okul ögrenci parasına .corana lütfen banada el uzatın sadece ankara büyükşehir belediyesi den kömür yardımı aldım okadar gelip görebilirsiniz evimi .531616159
 • RAMAZAN ÜNAL
  4 ay önce
  Ramazan ÜNAL BEN 11 ,11 2011 YILINDA İŞTEN ÇIKARILDIM 6 ay işsizlik maaşı aldım *2007 yılında adana çukurova kalkınma ajansında makam şöförü olarak işe başladım 14.. 15 ay çalıştıktan sonra valilik il özel idaresine aldılar** çalıştığım kurum ise adana valiliği il özel idaresinde ,il genel meclis başkanlığında makam şöförüydüm 2007 ,,2011 yıllarına kadar burada şöförlük yaptım hiç izin kullamadım dayımızın olmaması dolayısıyla ,11,2011 yılında işten çıkarıldım bu zamandan beri sağolsun devlet büyüklerimizden ne arayan nede soran oldu * bende sineme çektim ** 5 sefefer kalp krizi geçirdim 3 sefer çalışırken geçirdim**şu an işsizim maddi durumum yetersiz iki tane çocuk okutuyorum** hep şunu söylüyorum ALLAHIM DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN BU GÜNLERDE EVDEN DIŞARI ÇIKMAMAMI SÖYLÜYORLAR ŞU AN EVDEYİM ALLAHIMA ŞÜKÜRLER OLSUN DEVLETİMİZ MİLLETİMİZE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM RABBİM YADIMCIMIZ OLSUN * TC BİZ BİZE YETERİZ
 • Nursen baysak
  4 ay önce
  Akciger kanseriyim 4 evdiryataga bagliyim koronik astimimda var ikiciyaza bagliyim evde isim calismiyor benle bakla meskus kiraciyim cok zor n0 053405710.. ulasinsart altida yasiyom acil bana bir ev saginacak yer
 • Mustafa Taşkıran
  4 ay önce
  Yardım bekliyorum maddi manevi evimde yiyecek yok 4çocuğa bakıyorum ığdır da işim yok geceleri aç yatıyorum gelin görün 053926197..
 • Yurda
  4 ay önce
  Sigortalimolanlara niye.birsey yok.bizim.ulkede gerçekten bu.kadar sigortasız insanmi.var ya.bizim.sucumu.ne.asgari ücretle.kirada oturyoruz.zorda.olmasak.yardim.istemeriz ama.insanlar.yardim.aliyorum.diye çalışmıyor.haksizlik.baska.hicbirsey değil
 • ELMAS DOKUR
  4 ay önce
  Ben 45 yaşındayim ikura gittim yaşim yüzünden işe giremedim hepatit B taşıyıcısıyım iş bulamiyorum 7 ve 3 yaşinda 2 kızım var ben onlara nasil bakayım virüs yardımı diyorlar muhtara söyledim durumumu şuan bişey yapamam dedi araşdirin varsa gelirim vermeyin lütfen duyun artık sesimi