TC Nüfus Cüzdanı Olan Herkese Maddi Yardım! Emekli, Çalışan, İşsiz, Esnaf, Ev Kadını

Devlet korona sebebiyle ekonomik gücünü yitiren birçok vatandaşa maddi yardım imkanı sunuyor. Sosyal devlet anlayışı kendisini göstermeye devam ediyor. Devlet başvuruda bulunan vatandaşa karşılıksız yardım ediyor. Yardıma muhtaç kişilere yapılan yardımlar evde bakım maaşı ve engelli maaşının yanında farklı yardım çeşitleri de bulunuyor. Peki devletten nasıl maddi yardım alınır? İşte cevabı.

TC Nüfus Cüzdanı Olan Herkese Maddi Yardım! Emekli, Çalışan, İşsiz, Esnaf, Ev Kadını

Devlet korona sebebiyle ekonomik gücünü yitiren birçok vatandaşa maddi yardım imkanı sunuyor. Sosyal devlet anlayışı kendisini göstermeye devam ediyor. Devlet başvuruda bulunan vatandaşa karşılıksız yardım ediyor. Yardıma muhtaç kişilere yapılan yardımlar evde bakım maaşı ve engelli maaşının yanında farklı yardım çeşitleri de bulunuyor. Peki devletten nasıl maddi yardım alınır? İşte cevabı.

TC Nüfus Cüzdanı Olan Herkese Maddi Yardım! Emekli, Çalışan, İşsiz, Esnaf, Ev Kadını
08 Eylül 2020 - 00:42 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 00:42

Devlet korona sebebiyle ekonomik gücünü yitiren birçok vatandaşa maddi yardım imkanı sunuyor. Sosyal devlet anlayışı kendisini göstermeye devam ediyor. Devlet başvuruda bulunan vatandaşa karşılıksız yardım ediyor. Yardıma muhtaç kişilere yapılan yardımlar evde bakım maaşı ve engelli maaşının yanında farklı yardım çeşitleri de bulunuyor. Peki devletten nasıl maddi yardım alınır?

Toplumun her kesimine başvurulması halinde yardım etmeyi amaçlayan programlarda vatandaş ihtiyaç duyduğu devlet yardımını alabiliyor. Vatandaşın en çok merak ettiği ve araştırma yaptığı konu devletten maddi yardım nasıl alınır sorusu oldu. Devlet bir çok programda maddi yardımlarda bulunuyor. Yardımları alabilmek için başvuruda bulunmanız yeterli.

Muhtaç ailelere ve bireylere verilen yardımlar oldukça rağbet görüyor. Muhtaç ve engelli aylığı alan kişilerin sayısı 5 milyon olduğu biliniyor. Bunun yanında yaşlılık aylığı da devlet tarafından verilen yardımlar arasında.
Vatandaşın en çok merak ettiği konu evde bakım maaşı nasıl alınır sorusu oluyor. Peki evde bakım maaşı nasıl alınır? Evde bakım maaşı başvuruları nasıl yapılır?Evde Bakım aylığı alabilmek için Gelir kriteri, bakıma muhtaç olunması ve ağır engelli olduğuna dair sağlık raporunun bulunması gerekir.

Bu şartlar haiz olan kişiler evde bakım aylığı alabilmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Sigortalar Bakanlığı’nın en yakın birimlerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Fakir ailelerin devlet yardımı alabilmesi için devlet tarafından uygulanan birtakım prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi sonrasında eğer başvuru sahibi gerekli şartları taşıyorsa devlet yardımından yararlanmaktadır. Devlet fakir ailelerin yardım taleplerini il valilikleri ya da ilçe kaymakamlıkları aracılığı ile almaktadır. Ayrıca yine fakir ailelere yardımda bulunmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri ve Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıfları devlet yardımlarının dağıtılmasında etkin bir rol oynamaktadır.

Geliri Olmayanlara Yapılan Devlet Yardımları Nelerdir?
Devlet geliri olmayan vatandaşlara birçok kalemde yardım seçeneği sunmaktadır. Bu yardımlardan bazıları, nerelere başvuru yapılacağı ve yararlanma şartları şu şekildedir:

Öğrenci yardım parası; Sed başvurusu olarak bilinmektedir. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bu bursu almak için ailenin fakir ve ihtiyaç sahibi olması şartı aranmaktadır. Her aileden bir öğrenci bu bursu alabilir. Bu destek sürekli devam eden bir destek değildir. Kişinin ailesinin durumunun 6 aylık zaman diliminde denetlenmesi sonucunda bursun devam edip etmeyeceğine bakanlık görevlileri karar vermektedir. Şu an da en düşük öğrenci yardımı 450 TL’dir.

Yakacak ve Gıda Yardımı; Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen bu yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere senelik 500 kilogram kömür yardımı ve temel ihtiyaç malzemelerini içeren gıda paketlerinin dağıtılmasıdır. Bu yardımdan yararlanmak için kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurulması gerekmektedir. Geliri olmayan fakir aileler bu yardımlardan ilgili kurumların incelemeleri sonrasında yararlanmaktadır. Bu yardımı alabilmek için gelir sahibi olunmaması, herhangi taşınır taşınmaz bir mala sahip olunmaması gerekmektedir.

Fakirlik Maaşı; kişilerinin herhangi bir gelirlerinin olmaması sebebiyle bağlanan maaştır. Kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat ederek fakirlik dosyası açtırılır. Bu maaşı alabilmek için herhangi bir sosyal güvencenin olmaması, herhangi bir maaşının bulunmaması gerekmekle birlikte taşınmaz gelirinin muhtaçlık maaşından az olması gerekmektedir. Şu an ki fakirlik maaşı 500 TL civarındadır ve bu maaş PTT ve Ziraat Bankası şubelerinden çekilebilmektedir.

KORONA YARDIMI BAŞVURUSU YAPMA

AÇIK KAPI BAŞVURU VE SORGULAMA EKRANI


Yardım Kalemleri
 • Barınma için duruma göre aylık 317 TL, 
 • Çocuk için sağlık yardımı her çocuk için ayrı ayrı 30 TL, 
 • Yakacak için 500 kilo kömür, bazı bölgelerde 500 kilo daha fazla verilebiliyor veya duruma göre daha fazla verilmesi uygun görülebilmektedir, eğer soba kullanıyorsanız ve gelir düzeyiniz düşük ise en yakın kaymakamlığa lütfen başvuruda bulunun ve hakkınızdan yararlanın,
 • Eşi vefat etmiş kadınlar için aylık eğer dul maaşı alıyorsa bu para verilmez 250 TL,
 • Engelli raporu olan vatandaşlara 2022 aylık yardımı ve engelli raporunda ağır engelli görünüyor ise aylık 1.305 TL bakım maaşı, 
 • Evde 65 yaş üstü olanlara aylık 601 TL,
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yaşlı ve engelilere özel olarak bazı beldelerde temizlik ve haftalık yemek yardımı,
 • Üniversite öğrencileri için burs
 • Yeni evleneceklere çeyiz parası olarak 15 bin TL ödeme (belirli durumlarda)

Devletten Kira Yardımı Nasıl Alınır?
Dar gelirliye kira yardımı adı altında maddi durumu belli bir gelirin altında olan ya da hiç geliri olmayan kimselere devlet tarafından yardımda bulunulmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için iki yol izlenebilir. Birincisi kaymakamlıklar aracılığı ile müracaattır. Diğeri ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı il müdürlüklerine yapılan müracaatlardır. Bu başvurularda şu belgeler istenir:
 • Kimlik belgesi ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Geliri olmadığına dair gelir testi
 • Kira yardımı istendiğine dair başvuru dilekçesi
Kira yardımından yararlanabilmek için başvuru sahibinin şu şartları bir arada bulundurması gerekmektedir:
 • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak gerekmektedir.
 • Emekli maaşı ve anne babadan kalan maaş da dahil olmak üzere herhangi bir maaş sahibi olmamak gerekir.
 • Gayrimenkul ya da menkul cinsinden herhangi bir mal sahibi olmamak gerekir.
 • Başvuran kimsenin yoksul olması gerekir.
Kaymakamlık ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerine yapılacak kira yardımı müracaatlarının cevabı en geç 15 gün içinde başvuru sahibine iletilmektedir. Değerlendirilen her vatandaş için ilgili kurumlar inceleme başlatmakta ve bu inceleme sonucunda olumlu ve olumsuz olarak başvuru sahibine cevap verilmektedir. Eğer başvuru olumlu ise kira yardımı bağlanmakta ve aylık olarak bu yardım PTT aracılığı ile yardıma muhtaç kimseye verilmektedir. Kira yardımları bulunulan ile göre değişmekle birlikte en düşük kira yardımı 550 TL’dir.
 
65 Yaş Maaşı Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir?

Yaşlılık aylığı almak isteyen vatandaşlar bağlı bulundukları kaymakamlıkların ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurarak 65 yaş aylığı almak istediklerini belirtmelidir. Başvuru formunun teslim edilmesinin ardından mal müdürlükleri ve Defterdarlık tarafında belirli evraklar isteniyor. Bu evrakların tamamlanmasının ardından SGK’ya yapılacak başvurular sonrası yaşlılık aylığı alınıp alınmayacağı belli oluyor.

65 yaş aylığı herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan ve geliri olmayan kişilere veriliyor.
Devletin yardımları sosyla güvenliği olmayan vatandaşlara yönelik değildir. Evde bakım yardımı bakaca kimsesi olamyan kişilere evde bakım personeli yardımı da sağlamaktadır.

Tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için;

Bizi Twitter'da Takip Edin => Finans 365

Bizi Facebook'ta Takip Edin => Finans 365

Android Uygulamamız => Finans 365

YORUMLAR

 • 612 Yorum
 • Nurgül üçel
  3 hafta önce
  Merhaba ben 4çocuğum var çalışmıyorum çünkü en küçüğüm 2 yaşında kocam çalışmıyor bırakıp gidiyor çok zordur dayım numaram 0546621933 bekliyorum yardımınızı
 • abdulhekim
  1 ay önce
  ben ablamgilin evinde kalıyorum .yeni cezaevinden çıktım hiçbir gelirim yoktur ..bari devletimiz bu yardım lardan banada versin ama nerdeeeeee....
 • Adel Awadh Mubkarak Alenezl
  9 ay önce
  Hızlı kredi, hız ve rahatlık için oluşturulmuş kısa vadeli bir kişisel kredi türüdür. Hızlı kredi ürünleri, nakit acil durumlarına hızlı çözümler sunmak için tasarlanmıştır. Bu tür teminatsız finansman, kredi tutarları oldukça küçük ve kredi süreleri kısa olduğundan, genellikle kredisi nispeten zayıf olanlar için uygundur. Eposta: adelalnezi511@gmail.com WhatsApp: 1 (920) 385-6507 Bay Adel Awadh Mubkarak Alenezl Teşekkür ederim,
 • Davis
  9 ay önce
  Herkese merhaba. Halihazırda saf kalp kredilerinden kredi almış kişilerden gelen yorumları gördüm ve onların tavsiyeleri doğrultusunda başvurmaya karar verdim ve sadece birkaç saat önce kendi kişisel banka hesabımda talep ettiğim toplam tutarı 100.000 € onayladım. Bu gerçekten harika bir haber ve gerçek krediye ihtiyacı olan herkese e-postaları (elenanino0007@gmail.com) aracılığıyla başvurmalarını tavsiye ediyorum. Şimdi talep ettiğim krediyi aldığım için mutluyum.
 • Davis
  9 ay önce
  Herkese merhaba. Halihazırda saf kalp kredilerinden kredi almış kişilerden gelen yorumları gördüm ve onların tavsiyeleri doğrultusunda başvurmaya karar verdim ve sadece birkaç saat önce kendi kişisel banka hesabımda talep ettiğim toplam tutarı 100.000 € onayladım. Bu gerçekten harika bir haber ve gerçek krediye ihtiyacı olan herkese e-postaları (elenanino0007@gmail.com) aracılığıyla başvurmalarını tavsiye ediyorum. Şimdi talep ettiğim krediyi aldığım için mutluyum.
 • Murat Acar
  9 ay önce
  Merhaba Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye mi ihtiyacınız var? 5.000,00 TL ile 10.000.000,00 TL arasında değişen krediler sunuyoruz. % 100 Garantili, Güvenilir, Verimli, Hızlı ve Dinamikiz Euro, Pound ve Dolar cinsinden krediler de veriyoruz. Tüm Krediler için geçerli olan faiz oranı% 2'dir, eğer ilgileniyorsanız bize geri dönün. E-posta: (muratacarfinancialservice@gmail.com) Teşekkürler.
 • berivankayan
  9 ay önce
  05379264404 4 çocuk annesiyim çalışmıyorum lütfen bize de yardım edin
 • 05340398115
  10 ay önce
  cünyet imrak engeliyim ityahcım war nakide
 • Mustafa Çetinkaya
  10 ay önce
  İş kazası gecirdim calışamıyorum evim kira form yok adresyok nasıl bilgi alacagız saygılar 0536 628 3250
 • Zehra yıldız 05445209987
  10 ay önce
  Bana yardım edin 3 tane kız çocuğum var madi durumumda yok geçimimi yapamıyorum ağrı patnosta oturuyorum mahallemin adı serhat mahalesi kapı no no yetmiş 70
 • Emine yılmaz
  1 yıl önce
  2 çocugum var evim kira eşim hasta çalışamıyor ev kiramı ödeyemiyorum eve erzak almakta zorlanıyorum para yardımı almak istiyorum
 • İbrahim avcu
  1 yıl önce
  Hiç bir yardım alamıyorum hiç gelirim yok sosyal yapılan başvuruların hasır altı oluyor ve keşif yapılmadan araştırmadan red geliyor sokak hayvanlarına verilen değer bize verilmiyor açız evimizde kırana virüsü yüzünden evlere haps olduk sokağa çıkma ceza bu ne ya 8 nüfus evde aç kaldık Hatay Antakya sosyal yardımlaşma müdürü ayüş ayuka yüzotuzbir yardımlarını kesti şerefsiz
 • Erkan aydın
  1 yıl önce
  Lütfen benimde işim yok kiram var gelirim yok kiradayım yardım nakit bekliyorum
 • Zübeyde tıngır
  1 yıl önce
  Yardima ihtiyacim vr kirami ödeyemiyorum eşim çalışmıyor bizede yardim edermisiniz
 • Zübeyde tıngır
  1 yıl önce
  Yardima ihtiyacim vr kirami ödeyemiyorum eşim çalışmıyor bizede yardim edermisiniz
 • Zübeyde tıngır
  1 yıl önce
  Yardima ihtiyacim vr kirami ödeyemiyorum eşim çalışmıyor bizede yardim edermisiniz
 • Murat
  1 yıl önce
  Vurusten dolayı issiz kaldim kirami bile veremiyorum napicami şaşırdım
 • Mehmet emin PASAHAN
  1 yıl önce
  MERHABA BEN ADANA DA YAŞIYORUM EVLIYIM EVIM KIRA SIZDEN YARDIM BEKLIYORUM 4 AYDIR AYAĞIMI KIRDIM ÇALIŞAMIYORUM LÜTFEN YARDIM EDIN 0545 884 01 44
 • Mehmet emin PASAHAN
  1 yıl önce
  MERHABA BEN ADANA DA YAŞIYORUM EVLIYIM EVIM KIRA SIZDEN YARDIM BEKLIYORUM 34 yaşındayim 4 AYDIR AYAĞIMI KIRDIM ÇALIŞAMIYORUM LÜTFEN YARDIM EDIN
 • Fikriye gözey
  1 yıl önce
  Yardım istiyorum
 • Bayram bayar
  1 yıl önce
  işsizim kiradayim 4 çocuğum var hic gelirim yok kira yardımı istiyorum erzak yardimi istiyurum
 • Denizhan baysal
  1 yıl önce
  Eşim 1 yıl oldu çalışmıyor evim kira ödeyemiyoz 3 çocuk annesi olarak sizlerden bizlere yardımda bulunmanız rica ediyorum nerye başvuru yapsak ordan sonuç elde edemiyoz bu yapılan yardimlari cogunlukla durumu iyi olanlar aliyor bunlarida sizlere bildirmekten takipcisi olmanizi allahtan niyaz ederimki bunların cogu yardimi hak etmeyenler haksizlikvkarsisinda kalmayalim ihtiyaci olan insanlar cok
 • Mehmet Yılmaz Çakılkaya
  1 yıl önce
  ben çalışmıyorum. eşim çalışmıyor evimiz kira hiç. bir yardım alamıyorum ilginize arz ederim
 • Svetlana
  1 yıl önce
  0535 797-30-87. Yardım İSTİYORUM.
 • ramazan çakır
  1 yıl önce
  mahkumdum yeni ceza evinden çıktım..ve iki evladım var ..maddi yardım sıkıntısı çekiyorum..05452565075 ramazan çakır
 • Hüseyin T.
  1 yıl önce
  Merhaba lar ben emekliyi 14 aydır sigortali bir işyerinde çalışıyordum 30.03.2020de isten çıkarıldı m iş yerini kapatıyoruz diye ben burda sgk.dan bir yardım alabilirmiyim saygilar
 • Hüseyin T.
  1 yıl önce
  Merhaba lar ben emekliyi 14 aydır sigortali bir işyerinde çalışıyordum 30.03.2020de isten çıkarıldı m iş yerini kapatıyoruz diye ben burda sgk.dan bir yardım alabilirmiyim saygilar
 • Aysun.ugur
  1 yıl önce
  Aysun.ugur.kirami.odeyemiyorum.hic.bir. Gelirim.yokesimden.fayda.yok.tiberkiloz.astim.tansiyon.hastasiyim.allah.rizasi.icin. Yardım.istiyorum
 • Mehmet Refik Okumuş
  1 yıl önce
  Merhaba, Kredi mi arıyorsunuz? Banka tarafından kredi reddedildiniz mi? Bu, krediye ihtiyaç duyan arkadaşlarıma, size çok düşük bir faiz oranıyla ihtiyacınız olan her türlü krediyi sunabilecek tek bir meşru kredi verenin olduğunu bildirmek için bu şirketten 53.000,00 dolar aldım ve bu e-posta adresiyle bu şirketle iletişim kurabilirsiniz. şimdi kredi almak için. % 100 meşru kredi veren şirket, işte şirketin e-posta adresi: (johnmathewloanlender@gmail.com)
 • Rahşme yeşil
  1 yıl önce
  Benim oğlum ceza evinde çalışanım yok kirada
 • Canan Koç
  1 yıl önce
  Eşim işsiz çalışmıyor 2 tane küçük çocuğumuz var çok zor durumdayız bize yardımcı olun lütfen
 • Suphiye Avci
  1 yıl önce
  Ben de kiradayim eşim çalişmiyor inşaat islerinde yevmeyle bazen çalisiyordu sigorta yok 4 çocuk hepside ögrenci ben şeker hastasiyim benim kucuk oğlumda kronik hastası devamli ilaç kulaniyoruz hastaneye gidiyoruz madi zorluklar çekiyoruz gereken yardımın yapılmasını rica ediyorum iyi günler Lutfen
 • Remziye Yalçın
  1 yıl önce
  Bende yardim istiyorum nakdi yardimi cok ihtiyacımız var eşim çalışmıyor oğlum küçük kira borcumuz var allah rızası için yardımcı olun bize
 • Evren
  1 yıl önce
  Mrb lar özellikle rabbimin hepimiz yüzünden yine hepimize verdiği bu covid 19 belası yüzünden birçoğumuz gibi bende çok mağdur oldum gereken her yere başvurdum ömrümde ilk ama ilk defa yardım etsi.n diye devletime değerli buyuklarime gerek dilekçe gerek sözlerime talebde bulunmama rağmen inşallah 2 çocuk 1 eş 1 baba vebali yaşanmadan yetiştirerek söz verilen yardımı daraldım yazdım okuyor oldugunuz son destanı bir sözümde gerçek hayır sever buyuklerime lütfen iyi niyetini zi suistimal ettirmeyin devletimiz kandırıyorlar siz kanmayın hayr inizi doğru kişi doğru yermi takip edin lütfen bana da mümkünse daha geç olmadan sizinde gözünüzden hak ediyorsam ki öyle lütfen yardim edin. 0530 037 26 37 efe
 • Ümit akdağ
  1 yıl önce
  Sosyal devlet yardımı istiyorum günlük çalışanın maaşı yok mağdurum kiram oduyemedi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
 • Emin celik
  1 yıl önce
  Merhaba ceza evinden dün çıktım eşim ve cocugumla maddi desteğe ihtiyacımız var şimdiden teşekkür ederim 05050604742
 • Nimet esim
  1 yıl önce
  Selam benim durumu çok kötü artık soframıza ekmek koyamıyoruz yardım ypacaksanız bizi yalvartmayın ya allah aşkına durum çok kötü artık farkına varın 05324602404
 • Nergiz hanim
  1 yıl önce
  Benimde eşim çalişmiyor eli sakat diye işe almiyorlar rapor çikartmak için paran olmasi gerek hastane için evim kira 3 tane küçük çocugum var her yere baş vurdum bakmiyorlar şimdiki durumda çoh kötü durumdayis Allah rizasi için bizede bir el uzatinlar kirami faturalarimizi bile Ödeyemiyorus
 • Demet uysal
  1 yıl önce
  Ben demet uysal şuan eşiminişi yok çok zor durumdayız Allah rızası için yardımcı olur musunuz elektrik su doğalgaz kira faturalarımı hiçbirini ödeyemiyorum bu virüs nedeniyle evden çıkamıyoruz iki tane çocuğum hissettiklerini alamıyorum acilen yardıma ihtiyacım var lütfen dönüşlerinizi bekliyorum
 • Emine duran
  1 yıl önce
  Iyi aksamlar ben iki çocuk annesiyim durumum iyi değil eşim calismiyo çocuk lar ima ekmek almakta zorlaniyom lütfen bana da yardım edin bende yardımlardan faydalanmak istiyorum
 • Ahyan
  1 yıl önce
  Bizim İlçedeki görevliler keyfî hareket ediyor keyfine göre istediğine veriyor keyfî istemedigine ise vermiyor yada fakirin hakkı. fakirin hakkını zengine veriyorlar Devlerimizin malını fakirlerden koruyorlar
 • Zeynep can
  1 yıl önce
  Eşim berber ama şuanda dükkanı kapalı olduğu için çalışamıyor 3tane çocuğumuz var evimiz kira dükkan kira yardımınızı bekliyorum
 • Nazire/Kurak
  1 yıl önce
  Para yardımı istiyoruz eşim çalışmıyor 3 tane çocuğum var.
 • Ömer
  1 yıl önce
  Avucumuzu yalayalim lafta hersey kredi istiyorsan gelirin olucak ne anladim o zaman yardimdan yalan haber sadece halk duysun ama icraat yok anliyorsunuz dimi algı yönetimi cok yazik cokkk
 • Büşra Aygün
  1 yıl önce
  Yardım istiyorum
 • Melek öztürk
  1 yıl önce
  Bende yardim bekliyorm hic bi gelirimiz yok evimiz Kira ne yapacagimizi bilmiyoruz
 • Filiz özkök
  1 yıl önce
  Ende kaymakamlıkdan yardım alıyordum ama rett gelmıs oglum hapis esımın ısı yok SSK dan ucyuz eli TL maası var ama bize yardım edilmiyor zor durumdayız duyun bızıde yardım ısdıyorum
 • Şirin kaya
  1 yıl önce
  Çalışmıyorum kiracıyım 3çocuğum var hicbir yardım gelmedi
 • Ali riza
  1 yıl önce
  Hep yalan 2 yildir isizim her yere bas vurdum yesil kartliyim
 • Özlem ibili
  1 yıl önce
  Ben meme.kanseriyim astım tansiyon var 2tane çocuğum bu vüŕüsten dolayı eşim fabrikada çalışıyordu kapandı ev kira borcum var çok sıkın tı dayım sigorta vardiye kimse yardım etmiyor simdik sigortada yarım yatacak ginede kimse yardım etmiyor benim sigorta karnımı doyurmuyor çocuklarım var çaresisin bukadar sıkımtımıvardigiyorum sigorta varsayıyorlar ya sikorta benim karnımı doyurmuyor azda işçileri düşünün fabrika kapanmış elde yok avuçta yok rica ediyorum gözden gecirin
 • Aydın çetinbaş
  1 yıl önce
  Buyle yardım nasıl olur kimse ilgilenmiyor hiç biyere ulaşamıyoruz zordayiz
 • Goshgar Jabrayilov
  1 yıl önce
  Selam aleyküm ben Azerbaycan vatandaşı olarak İstanbul Kağıthane yeşilce Mahallesi dolunay sokak45 kirada oturuyorum şimdi iş yeri kapandı özüm 3 çocuk babasıyam Corona virüsü ile iş yeri ev kirasını sahibi parasını isteyir vere bilmiyorum bize yardımcı olabilirsiniz sevinirim teşekkürler
 • Gönül korkmaz
  1 yıl önce
  Benim eşim engelli çalışmıyor iki küçük çocuğum var hiç bir yardım alamıyoruz hiç birşeyimiz yok bize yardım edin
 • ahmet yildirim
  1 yıl önce
  Yeymiiyeli calisiyordum vurus yuzunden kapandi calisamiyorum 1bucuk aydir osum yarfiminiz bekliyorum
 • Nahide besalti
  1 yıl önce
  Yardım istiyorum lütfen bana yardımcı olun uç tane çocuğum var bez şut gıda giyim lütfen gerçekten ihtiyacı var eşim cezaevinde ben ne yapayım bilmiyorum
 • Yıldız atmaca altun
  1 yıl önce
  Ben bugüne kadar hiç yardım almadım eşim ve ben işten ayrıldık ev kira 1 bebek var borç gırtlakta herşey güzel giderken mahvoldu millet durum ortada yardımcı olursanız sevinirim saygılar
 • Volkan deran
  1 yıl önce
  Merhaba Ben volkan deran calismiyorum gelirim yok yesilkartliyim hicbir sekilde Bir gelirim yok ban yardimci olmanizi istiyorum saygilarimla
 • Şefik Koçoğlu
  1 yıl önce
  Sanki bu gıda ve para yardımı farklı yerlere yani gitti gibi evet çalışmıyorum ama hiç bir ücret almadan sigortam yatıyordu bir arkadaşa ricada bulundum emekli olabilmek için sigorta mı yatiriyordu ama bedelsiz çünkü çalışmıyorum yevmiyeciyi olarak sezonluk çalışıyordum ama 2 aydır bir gün dahi çalışmadım 2 üniversitesi son sınıfta okuyan ve birde üniversiteye hazırlık yapan çocuğum var herhangi Bir devlet bursu da alamıyorlar nedeni de 2013 te adıma şahsi bir şirket kudum ama bir yıl faaliyet gosterdik yapamadım yurutemedim şuan faliyetleri 2 veya 3 yıl oldu dondurdum yevmiyeci olarak yaz sezonları çalışıyorum fakat bu sene malum oda yok yani anlayacağınız çok zor durumdayız devletimizden yardım bekliyorum
 • Şefik Koçoğlu
  1 yıl önce
  Sanki bu gıda ve para yardımı farklı yerlere yani gitti gibi evet çalışmıyorum ama hiç bir ücret almadan sigortam yatıyordu bir arkadaşa ricada bulundum emekli olabilmek için sigorta mı yatiriyordu ama bedelsiz çünkü çalışmıyorum yevmiyeciyi olarak sezonluk çalışıyordum ama 2 aydır bir gün dahi çalışmadım 2 üniversitesi son sınıfta okuyan ve birde üniversiteye hazırlık yapan çocuğum var herhangi Bir devlet bursu da alamıyorlar nedeni de 2013 te adıma şahsi bir şirket kudum ama bir yıl faaliyet gosterdik yapamadım yurutemedim şuan faliyetleri 2 veya 3 yıl oldu dondurdum yevmiyeci olarak yaz sezonları çalışıyorum fakat bu sene malum oda yok yani anlayacağınız çok zor durumdayız devletimizden yardım bekliyorum
 • Feridedemir
  1 yıl önce
  Feride Bende yardım istiyorum İhtiyacım var çocuklarım ufak
 • Mustafa Turkmen
  1 yıl önce
  Hardım Bekliyorum
 • b
  1 yıl önce
  esim kahvehane calistiriyordu kapatildi 3 co ukla ne yapacagimizi bilmiyoruz sakaryada oturuyoruz paramiz bitti kendimiz bugune kadar idare ettik ama ihtiyaclarimiz var kime gidecez n3 yapacaz bilmiyorum
 • b
  1 yıl önce
  esim kahvehane calistiriyordu kapatildi 3 co ukla ne yapacagimizi bilmiyoruz sakaryada oturuyoruz paramiz bitti kendimiz bugune kadar idare ettik ama ihtiyaclarimiz var kime gidecez n3 yapacaz bilmiyorum
 • Pudra
  1 yıl önce
  Arkadaslar acik kapiya ve bulundugunuz ilcenin belediyesine basvurun mutlaka yardim gelecektir Allah hepinizin yardimcisi olsun
 • Deryaerbek
  1 yıl önce
  Benimde yardima ihciyacim var esim alismiyor is kazasi gecirdi bi gozu gormuyor bide bi cocugum var cok zor durumdayiz
 • Belgin akbulut
  1 yıl önce
  Benı de hıc durumum yok esım kalp hastası bende yuksek tansiyon hastasıyım benımdeiktıyacım var
 • ryt5y
  1 yıl önce
  devlet dedınız adalet yok 3 katlı olan kısı kıra yardımı alıyor her turlu yardım yabılıyor..5 cocuguna ekmek alamayan kısıde sadece ogle alsam ekmek nıyetıne makarna pırınc yedırır ve kıracı oldugu halde hala yardım edılmez o nedenle devleten umıdumu kestım adalet olsaydı gorurlerdı ALLAH rızası dıe bısey kalmadı..akıl var mantık var 1000 tl korona yardımı alan kısı 2 cocugu anne baba 4 kısı eder 1000 tl alır..8 cocugu olan 1000 tl alır sımdı bu adaletmıdır...3 maske 11 gundur suleyman naynal adına basvuru yapıldıgı halde gelmedı sonra devlet dıyosunuz allah devleten razı olmasın..gozunu ac saga sola bak bakım evı olana kıra yardımı alır ama kıracı oldugunuzz halde yardım verılmez daha cok seey var sayılacakta malesef hıcbır devlet memuru rast gelmedı gelse bıle bır hayvanmıssın gıbı senınle ılgılenmıyor ustelık azarlıyorlar
 • SELÇUK GEZER
  1 yıl önce
  3 tane çocuğum var aldiğım maaşı yetiştiremiyorum
 • Gurbet dakak
  1 yıl önce
  Bende istiyorum lutfen banada yardim edın 4 tane cocgum var bir guz odada yasiyorum hibir gelirim yok kocam işsız
 • Ramazan aktekin
  1 yıl önce
  Ben işiz güc süzüm kiradayım yaklaşık bir yıldır kiralarım duruyor 4 cocuğum var üst başları hep yırtık bırtıktır onlarda miletin verdiyi capullardır piskolojim bozuk coğu zaman belediyenin bize verdiyi 3 ekmekle geciniyoruz evimizde doğru dürüst bir şey yoktur evimizi temizleyecek bir temizlik ürünlerimiz yoktur gıdalarımız yoktur cocuklarıma üst baş almak isterdim ama yok vallahi yok acıtasyon deyil vallahi gercektir cocuklarıma bu sene millet kendi cocukların eski ayakkabıları giydirdiler cok zor durumdayız inan masanız geli durumuma bakın yok yok düşünün belediye ekmek veriyor bize yardımlarınızı bekliyoruz
 • Gülseren akgün
  1 yıl önce
  Bunlar kendi yandaşlarına verir çünkü sosyal hizmetlere bağlandm ama bin lira desteği alamadım apartta kalıyorum şimdi ordan da atıldım şimdi sokakta kaldım bana birşey yapamayiz dediler ama hakkımı kim yiyosa haram zıkkım olsun
 • Aysun Turan
  1 yıl önce
  Yetim maşı alıyorum babamdan kredi ve kredi kartı borcum var kardeşimin evinde oturuyorum faturalarımı zor ödüyorum bayram ikramiyesi aldım faturaları ödeyecegim lk önce faizsiz kredi çekip borçlarını tek bir bankada top.istiyorum banada yardım ederseniz sevinirim maaş aldığım için yardımlara başvuramıyoruz ne yapacağız Cumhurbaskanimiz ne dedi.Kim isterse vereceğiz dedi.bende istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim
 • Tolgay Şiyve
  1 yıl önce
  Daha yaşlı maaşları yatmadı bu konu hakkında ne diyecek devlet yetkilileri her ayın 8 inde yatan maaş 9 oldu halen yatmamış başak gelirde güvencesinde yok kadının ne olacak böğle
 • Ismail isci
  1 yıl önce
  Adim ismail duzcede yasıyorum virüsten dolayı işyeri kapattı issiz kaldım hiç biryerden yardım alamıyorum 3 çocuğum var gelirim yok gider çok ufak bebeğinde var bana Allah rızası için bi yardımcı olurmusunuz 0532172125. elimden tutun nolur çocuklarım için
 • Murat yildiz
  1 yıl önce
  Ben mahkumu eşim çocuklarım para yardımı almıyor söylentiler sadece durumu iyi olanlara veriliyor benim çocuklarım yardım almıyor ben 5 yıldır ceza evindeydim suan denetim görüyorum maddi ve manevi yardım için başvuru formu diyor ama giremiyorum telefon numaram bu yardım bekliyorum 0544667677.:işsizim
 • Nuray çomak
  1 yıl önce
  Ben Burdur ağlasun Mamak köyünde ablam gildeyim nasıl yardım parası alırım aslen denizli liyim
 • yakup şimşek
  1 yıl önce
  bendar gelirli biriyim iki aydır calìşmıyorum iki çocuk babasıyım kiramı ödiyemiyorum yardım edetseniz sefinirim adana seyhan dağlıoğu mahalesi 1404sokano72
 • Kazım karagöz
  1 yıl önce
  Arkadaşlar benim durum kötü 1000 milar borcum var calışamıyorum nasıl ödicem
 • Muhammed KÖSE
  1 yıl önce
  Ya niye kimse bir el uzatmiyor garibanlara gercekden durum çok vahim 4 gücuk çocuk bir hanım ve ben üç aydır çalışmıyorum işte adresim burun gelin görün gözünüzle Konya Karatay yediler mahallesi bugdur sokak no A 1 tüm hayır seveeri bekliyorum hayat paylaşmaktır görelim birbirimizi
 • mustafa delihacıoğlu
  1 yıl önce
  Selamun aleyküm ben 4 çocuk babasıyım 1yildir işizim hiçbir gelirim yok mağdur durumdayım çok zor günler geçiriyorum burdan baskanimiza sesleniyorum Allah rızası için sesimizi duyun
 • Necati durdu
  1 yıl önce
  Nasıl nereye basvurulaca
 • Filiz
  1 yıl önce
  Ben hiç yardım parası almadım görme engelli yım ama bana niye yardım parası vermediler
 • Filiz Akçay
  1 yıl önce
  Iyi aksamlar maddi durumum yok filiz akcay ablamda kaliyorum evim yok kiraya çıkışmadım numaram 0535567693. maddi yardim istiyorum
 • Adem turk
  1 yıl önce
  Merabalar. Ben gemilere yovmelik gidiyordum.virusten dolayi o isimden den oldum. Biri bebek olmak kaydiyla 3 evladim var. Suan hicbir gelirim yok.devlete basvurdum,dah bir sonuc cikmadi. İnsallah burdan sesimizi duyan bir hayirsever cikar bana yardim eli uzatir. En azindan maddiyetten ziyada bebegimin ve evlatlarimin ihtiyaclarini karsilamama el atar.ins.onlarin ve benim hayir duami alir 541408621.
 • ayhan özel
  1 yıl önce
  Ben birbuçuk senedir rahatsızım kimse yardımcı olmuyor işsiz kaldim
 • Muhammed KÖSE
  1 yıl önce
  Öncelik le selam aleyküm benim sesimi duyan bütün yardım sevenler bunu böyle yazmak istemezdim ama lakin muhtaçlık insana hersyi goze aldırıyor ben Konya Karatay da yediler mahallesi de yaşayan bir ayleyim kimim kimsem yok aykent Ayakkabıclar çalışıyordum lakin korona yüzün den bir aydır çalışmıyorum sigortam da olmadığı için hiç bir yere başvuru yapamıyorum üç gücuk çocuğum var hanımda hamile gerçekten sesimi duyan bir el uzatsın yokluk çok kötü birsey kınadım için istemiyorum bu mesajımı bütün yetkililer görsün gelsin evime baksın yalanım yok allahın izniyle iyi akşamlar adresim Konya yediler mahallesi bugdur sokak no A 1 Muhammed KÖSE
 • Selda okur
  1 yıl önce
  Benimde iki çocuğum ve hasta bir annem var babamdan maaş alıyorum 500 tl kuaförde çalışıyodum iyi kötü geçiniyordum ama şu an çok kötu durumdayız yardımlarınızı bekliyorum bizleride görün lutfen
 • Mehmet Akkurt
  1 yıl önce
  Asgari ücretle çalışıyorum maaşımda haciz var 1700 TL maaş alıyorum 4 çocuk var eşim çalışmıyor çocuk larım lise öğrencisi orta okul öğrencisi ilk okul öğrenci öğrencisi en küçük çocuk 5 yaşında bana yardım yok sigorta lı çalışan mışım ALLAH DEVLETİMİZE zeval vermesin bugünüme çok şükür diyorum
 • Alidinke
  1 yıl önce
  Ptt kuryeleri 1000tl yardımı halagetirmedi
 • Yılmaz gündeki
  1 yıl önce
  Merhaba 3aydır işsizim bide bu virüs geldi ne yapacağız bilmiyorum ev kira iki çocuk bakıyom bundan sonra ne olcak bilmiyorum Allah herkesin yardımcı olsun yardımlarınızı bekliyoruz saygılar
 • Aysel Bozdemir
  1 yıl önce
  Daha önce calisiyordum kapı kapı urun satarak gecimimi saymıyordum virüsten dolayı isten çıkarımdım riskli olduğu için her yere başvurdum halen bir sonuç çıkcak eşimden ayriyim evim kira kızımla yaşıyorum gelirim sıfır geçimsizlik çekiyorum ama bir türlü sesimi duyuramadım malarım bilmiyorum
 • Saadet Altunhan
  1 yıl önce
  Şu an hiç bir gelirim yok kiramıda veremiyorum koah hastasıyım yatsım lütfen
 • Bılge
  1 yıl önce
  Bu vurus kerkezı vurdu oglum bır yıldır ıssız bizde sıkıntıdayız durumu olanlar ıyı yardım alıyor hesablarında paraları var ama sıkortaları yokdıye yesıl kart cıkarıyorlar neykı fakırızdıye gosterıyorlar hıcde fakır deyimler onlar ıyı yardım alıyorlar bizlerde SSK emeklisiyım diye yardım alamayıyoruz bızdemı SSK emekliliğini iptal edip yesıl kartımı cıkarta yardım almak ıcın vallahi yesıl kart altında ıyı yardım alıyorlar ama bizden ıyı durumları bence TC yle insanları sorgulasınlar bankada paraları var tarlaları var ıcar paraları alıyorlar ama onlar fakir gozukuyorlar bence yardım verirken ıyı aras tırsınlar bakanlar saygılar
 • ibrahim
  1 yıl önce
  Kimsenin yardım ettiği yok ben her yere baş vurdum hayvancılıkla uğraşıyordum 2016 yılında krediyle 300 baş koyun aldım kredisi bitmedi kılimityadan dolayı telef oldu sigortalıydı sigorta kapsamına girmedi sigorta niçin vardır ben borç batağındayım alacaklılar Evimin kapısını kırdı eşimi darp etti çocuğumu kaçırmaya kalktı mağdurum ahırıma kredi çekip borcu zamana yaymak istedim ahırıma orman şer koymuş Evimi satmaya kalktım belediye yeşil alan yapmış başkana gittim kamulaştır parasını istedim belediyenin parası yokmuş nebu şakamı yardım etmiyorsanız köstekte olmayın ben çalışıp bocumu ödemek istiyorum benim elektiriğim kesik suyu taksitlendirdim ödeyemedim 0537 947 61 7.
 • Birol Titiz
  1 yıl önce
  W engelliyim ve aynı zamanda emekliyim (1400₺) maaşım var ..Engelli aylığı alabilirmiyim
 • Volkan inam
  1 yıl önce
  Benim e devlet şifrem yok lütfen banada yardımcı olurmusunuz 0541904770.
 • Nurşen sevimli
  1 yıl önce
  Ben devletten şikayetçiyim ama kime şikayet edecem bilmiyorum herkeze yardım ediliyor ama ben başvurunca bana verilmiyor adresim başka yerde ama gittiğimde bana kaynanamla birlikte oturduğumu söylüyor ama ben onlarla oturmuyorum gelin evime bakın diyorum ayrı ama gelmiyorlar devletten açıkçası şikayetçiyim ben hastayım kızım hasta ve eşim bizim için dışarı çıkamıyor allahindan bulsun lar
 • Hilal deniz
  1 yıl önce
  Memurların maaşlarından kesiyorlar evde oturanlara veriyorlar . Bu nasıl bir adaletsizlik anlamak imkansız. Tam ayarlıyoruz bu ay ki maaşımızı da alırız borcumuza harcimiza verip kapatırız ama bir mesaj maaşınız tam yatmayacak dalga geçer gibi . Yardım gücün yok ise verme bol keseden . Yok bayram ikramiyesi yok bilmem ne . Sonra verilecekmiş zamanın da ver hakkımızı bile tam alamıyoruz. Millet oturduğu yerden bir sürü para kazanıyor . Yazıklar olsun
 • hakan a.
  1 yıl önce
  54 yaşındayım, işlerim bozuldu, eşim beni terketti,iş bulamadım. Akrabalarıma ait bir tarladaki elektrik suyu olmayan bir barınakta yaşamaya çalışıyorum, sosyal yardım için başvurdum ama yardım alamadım. sosyal güvencem de yok, ölmem mi gerekiyor.
 • Güngör
  1 yıl önce
  Vicdanlı mal sahipleri çoğalsın artık vergisini ödemek dahi büyük yardim yetim hakkı Allah büyük sabur versin
 • SERDAR YILDIRIM
  1 yıl önce
  Çok zorunda yim lütfen yardım edin
 • SERDAR YILDIRIM
  1 yıl önce
  Çok zorunda yim lütfen yardım edin
 • Nur kara
  1 yıl önce
  Merhaba şimdi anlayamadığım şu yetim maaşı alan kişi zaten maaşın yarısını yada dörtte birini alıyor bu insan başka işte çalışamıyor kirada oturuyor aldığı maaş kirasina bile yetmiyor bu insan nasıl fakir sayılmıyor da yardım alamıyor zaten malum sebepten dolayı calisilmiyor bu insanlar taş mı yiyecek kirasını nasıl ödeyecek yetkililerin bu duruma bir çare bulması lazım
 • Emine
  1 yıl önce
  Kızımın düğünü var ama hiç birşeyini alamadım evim kira sobalı dört aylık kiram oldu suyumu ödiyemiyorum eşim askari ücretle çalışıyor iki yıl önce oğlumun düğününü yaptım her yere borcum var ödeyemedik alacaklılar günlük arıyorlar ne yapcamızı bilmiyoruz allah rızası için bize yardımcı olun
 • Keziban korkmaz
  1 yıl önce
  Aksarayda oturan abimin dort cocugu var esi bulasik yikordu isten cikti abim mevsimlik isci nasil yardim alabilir
 • Olcay tetik
  1 yıl önce
  Issizim 4 aydir 1 oglum var esimden ayriyim oglumla yasiyom ama hiç bir gelirim yok yardim ederseniz sevinirim
 • Serap türkay
  1 yıl önce
  ÇARESİZ ve ÇIKMAZDAYIM19 yıldır dul bir bayanım üniversite sınavına girecek bir kızım var sadece gelir olarak 2000tl emekli maaşım var dersane elek,su,yemeye artık yetişmiyorum çok zor durumdayım piskolojim bozuk bir delilik yapmaktan korkuyorum artık gücüm kalmadı gerek devletimde gerek müslüman yardım severlerden maddi manevi yardım bekliyorumALLAH RIZASI İÇİN
 • Nesibe baysal
  1 yıl önce
  Gerçekten ben bu devleti anlamıyorum herkese yardim diyip ondan sonra madde koyuyorlar 652 lira yetim maaşı alıyorum ve suan calismiyorum ev kirasi elektirik su vs eee nasıl gecinmemizi bekliyorsunuz o zaman herkese yardim demeyin insanlari umutlandirmayin ben ozaman hic bir yardimdan yararlanamayacam6 652 lirayla ev kirasi elektirik yiyecek alırım
 • DERYA Tunc
  1 yıl önce
  BEN DERya calılmıyorum yetim maaşı alıyom 500tl ev kira tek başımayım devletten yardım bekliyorum
 • Şaban Temel
  1 yıl önce
  Işten çıkarıldım iki çocuğun velayeti bende Eşimden ayrıldım Ayağım kırık zor durumdayım yardım ederseniz sevinirim Teşekkür ederim
 • Esra gümüş
  1 yıl önce
  Kimse yetimleri düşünmemiş mi?
 • Hediye karagöz
  1 yıl önce
  Mrb ben evli be bir covuk sahibiyim calismiyorim eşim günlük çalıyordu isten çıkartıldı bir aydır evdeyiz kiredi borcumda var ama evde 1 lira bile yok herkese yardim edildi ama bana bir kuruş gelmedi ben acliga dayanirim peki çocuğum ne yapsin. Defalarca 153, 144, 163 aradim ama yok yok
 • M.SALİH EREK
  1 yıl önce
  SAYİN YETKILILER LÜTFEN HİÇBİRGELİRİMYOKTURGEÇİMSIKINTIMÇOK ZOR GEÇİNEMİYORUM 2 ÇOCUĞUM VAR 6 AYDIR İŞSİZİM LÜTFEN YARDIM EDIN
 • Zehra
  1 yıl önce
  Herkese vermıyor kızımla yasıyorum ucrersız ızın ardından ısten atıldım muracat ettım kaymakamlıga vermedıler kıradayız bız napalım bılemedım bız bu zor gunde yardım alamasak kımden isteyelım
 • Yorgancıoğlu
  1 yıl önce
  Murat fidan numarani yazarmisin yorgancıoğlu ben
 • Hayat çok acımasız
  1 yıl önce
  Bizde işsiziz 1 yıldır babam işsiz evi de yok kira verecek parası bile yok şuanda gelinin evinde oda yarın öbür gün kabul etmemektedir evimde kalama dinek esnasında bir iş imkanı verin ki geçimini yapsınlar burda hepsini yazamiyorum eğerki o insanın durumunu bilseydiniz altinizdaki döşeyi bile ona verideniz Size yalvariyorum yorumuma cvp gelsin
 • Eminebarak
  1 yıl önce
  Slm ben aydından yazıyorum evim kira eşim inşaatlarda çalışıyor ev kira olunca elektirik şu 1 oğlum var 1 senedir bir çorap bile almadım allah rızası banada yardım edin 0546880100.
 • Meryem taze
  1 yıl önce
  Nakit paraya ihtiyacım var yardım edin lutfen
 • murat05437873505
  1 yıl önce
  Devledimizden allarizi olsun benadim murat kapratzizimkoronit ratsizim benbuyuklerden yardim istiyorum ben valilik ve politikalar kira oduyor ben bugnbelediye gittim gida icinsenin adin yokdiye beni cikardilar valilik dilekce yazdimoda 2aftadacikar benzizde yardim istiyorum dortcocuk babasiyimbunu okuyan buyuklerden allarizasi icin yardim istiyoru
 • m.kaya çelikel
  1 yıl önce
  65 yaşındayım sokağa çıkmam yasak nasıl başvuracağım
 • Musa Atabey
  1 yıl önce
  İşşizim 5 aydan beri kiram 3ay geçti devleten yardım bekliyorum
 • Hülya Yıldız
  1 yıl önce
  Sadece yardımın adı var, kendisi yok. Müracat edecek bir yer yok. E devlettede böyle bir sayfa yok. Milletimi kandırıyorlar anlamadım
 • Kenan UG99
  1 yıl önce
  İşsizleri düşünen var mı acaba herkeze hapır şupur işsize yrk
 • Elife koşar
  1 yıl önce
  Ben emekliyim ikibindoksaniki tl alıyorum kiredim var kendim göğüs kanseriyim burokil zepze ve meyve alıp yiyemiyorum cumhurbaşkanım çalışıyordum çocuk bakıyordum şu anda zor durumdayım virüs den dolayı evdeyim elimden tut yardımcı olursanız sevinirim cumhurbaşkanım allah yardimiz olsun inşallah
 • Arzu toksöz
  1 yıl önce
  Bengeçinemiyorum ev kiramı ödeyemiyorum ve çalışmıyorum ne yapıcamı bilmiyorum lütven yardım bekliyorum
 • MURAT FİDAN
  1 yıl önce
  Öncelikle ALLAH herkese yardım etsin.bende iki aydır işsizim üç tane çocuğum var.Şimdiye kadar devletten hiç bir yardım talebim olmadı.Ancak okadar zor günlerden geçiyorumki.iki aylık bebeğime hiç bişey alamıyorum.Yardım yapılıyor ama kime biz nereye başvursak olımsuz ekmek alacak paramız kalmadı.kendimden utanıyorum çocuklarıma bakmaya mecalim kalmadı.Tek umudum YARADANIM...
 • Dilara A.
  1 yıl önce
  Nerede yaşıyorsunuz
 • SUZAN YIL
  1 yıl önce
  MURAT BEY BELEDİYELERE BAŞVURDUNUZ MU BİDE YARDIM YAPICAK YERLERİN BUROSU OLABİLİR ORALRI ARAŞTIRSANIZ
 • beyza kaya
  1 yıl önce
  zaten bu devletten sosyal yardım parası alabılmek ıcın ne yapabılmek gerekıyor onu anlayabılsem,,,yahu hiç bir gelirim yok işsizlerin sucu ne ya . iş olsa calısacam o da yok, nereye gıdersen red ,
 • Havva çiftçi
  1 yıl önce
  Ben iki çocuk annesiyim eşim işsiz hiç bir gelirimiz yok iş bulamıyoruz çocukların ihtiyaçlarını karşılıyamıyoruz lütfen sesimi duyun hiç bir kuruma ulaşamıyoruz vürüsten dolayı çok mağduruz
 • güler öztürk
  1 yıl önce
  selamun alekum... adım güler öztürk uzde 73 engelliyim . maddi manevi destege ihtiyacım var sesimizi duyun artık bizlerede yardım etmeniz için suriyelimi olmamız gerekiyor
 • Aysel Bozdemir
  1 yıl önce
  Yalandan dolandan baska bisey değil bosanmis biri olarak isten cikarildim muhtarliga form doldurdum kaymakliga vermemis fakirlik belgesi aldim kaymakamliga gittim sizlere yardim yok dediler bize devlet yardim etmicekse kim etcek maddi dururumum sifir evim kira sosyal guvencim yok neden bizleri duymuyorsun burda herkese yardim nerde 15 gundur evdeyim cikmayin demekle olmuyor care olun herturlu bizde cikmiyalim
 • Cemal ickilli
  1 yıl önce
  Vuruş nedeniyle bir aydır çalışmıyorum ramazan bayramına kadar işyeri kapandı 5 kişiyim 2 Aylık kiram var maddi açıdan çok zor durumdayız yardım bekliyorum
 • Mesut cakir
  1 yıl önce
  Issizim devletten yardim bekliyorum 2 senedir issizim yer bozuyuk bilecik devletten yardim bekliyorum tessekurler adres 2 etap
 • Mesut cakir
  1 yıl önce
  Issizim devletten yardim bekliyorum 2 senedir issizim yer bozuyuk bilecik devletten yardim bekliyorum tessekurler adres 2 etap
 • Selma
  1 yıl önce
  Bende isden cikarildim vurusden dolayi hic bir sekilde yardim alamiyorum iki cocugum var niye bizim ve bizimgilerin sesini duyan yok cok zor durumda olmasak yardim isdemeyiz lutfen yardim edin bizide gorun
 • Defne su kayaalti
  1 yıl önce
  Değerli yetgililer ben ev kiramı odiyamiyorum lütfen yardamci olurmusinz 0534271909.
 • Pinar atun
  1 yıl önce
  Benpinar altun 3 cocuk annesiyim zor şatlar altinda cocuklarima bakmaya urşiyorum ramazan ve bayram geldi ben ocouklarima neyapacam bilmiyorum neolur 1000 telikyardimdanfydalanmak cocuklarimi sevindirmek istiyorum yardimlarinizi bekliyorum
 • Nurcan albayrak
  1 yıl önce
  Ben nurcan albayrak 3 cocumvar ešimden ayrildim madur durumdayim cocuklarila birlikte yardimci olursaniz sevinirim
 • Fırat tekin
  1 yıl önce
  Benim yeni çocuğum oldu çalışamıyorum hiç bir yardımda yararlanamıyor um çocuğumun masrafını karşilamiyorum
 • Salih Bağcı
  1 yıl önce
  Ben bir senedir işsizim artı benim çocuğum asker annelere asker parası veriyor oda Red gerçekten iyice araştırma yapsalar çoğu ihtiyaçı olana vermiyor neymiş üzerine araç var o aracı versem bile vergi borcuna yetmiyor ayrıca bu kadar çok ihtiyacım var benim eşim şeker tansiyon artı kemo terafi gürlüyor ayıreten işkura başvuru yaptım İŞKUR olusuz benim işkura kaydım var bir senedir kaydımı yaptırdım hiç bir şey çıkmadı ben bodrum da muğlaya gidiyoruz kemo terapiye hep araç kiraliyorum her gittiğim de borç ediyorum artık hiç kimse bana borçda vermiyor benim eşim kanser hastası yüzde yetmişbir engelli raporu aldı halada bekliyorum hiçbir yerde ses seda çıkmadı dört ay oldu evde yatalak ben bakıyorum hiçbir yere gitmiyorum Bodrum vakfına da gittim 150hatıda aradım cimeri aradım 144 de aradım mallesef hiç kimse den ses seda çıkmadı artık daha gidecek hiç bir yerim kalmadı bilmiyorum belkide biri sesimizi duyar gelir bagvsalih4@gmail.com benim eposta adresim inşallah bir yere varır banka lar
 • MURAT GÜDER
  1 yıl önce
  BEN İŞ KAZASINDAN EMEKLİYİM SOSYAL YARDIM ALABİLİYORMUYUM 3 ÇOCUK OKUTUYORUM EVİM KİRA
 • At
  1 yıl önce
  Benim kanser hastası oğlum var ve ben babamdan yetim aylığı alıyorum 680 ev kira ve bin tele para için başvuru yaptım oğlumun raporuyla ve para alamadım benden daha muhtaç varmı acaba burdan sayın bakanımıza söylemek istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Vedat bulut
  1 yıl önce
  Bu yardımlar kime gidiyor çok merak ediyorum herkes kendi adamına veriyor
 • Deniz yavuz
  1 yıl önce
  Yardim istiyorum maddi zor durumdayim kirada yaşıyorum borçlarim çok kimsem yok destek vs olabilecek çok zordayim yoksa canıma kıycam dayanamıyorum artik maddi olarak. allah rızasi için yardim edin
 • Rasim kaya
  1 yıl önce
  Bu işte de torpille şahit oldum yuh Allah'tan korkun.
 • ali ograş
  1 yıl önce
  bize ne yardım nede bişey 5adır işsizim 3 çocuk babasıyım evde otorun diyorlar ama neyiyecen sormuyorlar hatay antakya
 • Nuray çomak
  1 yıl önce
  Ben Burdur ağlasun Mamak köyünde ablam gildeyim nasıl yardım parası alırım
 • Mehriban Özdemir
  1 yıl önce
  Benim iki kızım zihinzel görme engeli evde bakım paydası alıyorum bize de yardım parası var mı
 • Seyfullah
  1 yıl önce
  Eski hükümlüyum iş bulamıyorum devletten yardım istedim bana borç faturası göndermiş Allah sizin belanızı versin
 • Hatice demir
  1 yıl önce
  Evet ben eşimden ayriyim sadece babamın maaşı alıyorum 600 tl bunu alıyorum diye devlet hiç bir yardımda bulunmuyor bana.ben bu 600 ile ne yapabilirim allah aşkına kiram 750 olmuş ya.daha doğalgaz ve elektirik şu.yeme icmeyide katmıyorum içine.ben bu çocuklarıma nasıl bakacam milletide işten çıkardınız.yardimlar bile torbili dağıtılıyor rabbim sizin belanızı versin inşallah.devletin kârı olmazsa devlet herşeye el koymazdı.benim bildiğim bu sadece.
 • Harun Öztürk
  1 yıl önce
  Allah aşkına bizde 3 aydır bütün yardım kapılarına gitdik sifr hiç bir sekile gelirimiz evimiz kira geçen seneden kalan faturalarimiz var odeyemiyoruz hiç kimse sonuç vermiyor evimizde gelip baktılar komşularımız Allah razı olsun ancak onlar amma nereye kadar amma yok hep televizyonda gösteriş yaptılar hiç kimse aç kalmaz diye durumum iyi olsa asla hiç kimsenin rizkinda gözüm olmaz amma yok çoluk çocuk bakamaz hale geldik bide çocuk çoğalsın diyorlar
 • Nurcan kaynar
  1 yıl önce
  Neden kiz imin raporu var işitme kaybi yardim etmiyorlar
 • Nezahat erdeğer
  1 yıl önce
  Evde kalan bir aile var aç bil aç bir lira gelir yok dışarı çıkamıyorlar baş vurdukları birimler kaleye bile almıyor bir insan kaç gün ac kalabilir korku bi yandan devlet bin lira dağıtıyo dediler kaydı olan kişilere verildi olmayan sefil o kadar insan varki baş vuruşları dikkate tez vakitte almaları lazım günah bence bize kapandık eve çaresiz ama ne yiycek insanlar valiye kayıt vemek gerekiyormus ama nasıl çıksın millet sokağa bunu telefonla kayıt yapılsa ha birde telefonlara bakmıyorlar kesinlikle açmıyorlar sosyal dayanışma vakıfları oraya gidince de insanları olmadık azar küçük düşürmeler var bunlara bir düzen lütfen hepimiz eşit insaniz oradaki görevliler bu insanların hükümdarı deyil yaradan hiç deyil vakıflardan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın saygilar
 • humeyra taşdelen
  1 yıl önce
  yardım edinnnnnnnnnn
 • humeyra taşdelen
  1 yıl önce
  korona virüs benim psikolojimi bozdu temizliğede gidemiyorum cinnet derecesine ramak kaldı iki çocuğum var eşim umursuz boşuna gelmiş sanki dünyaya bizde öyle bir aile daha geçim sikintisindan yok olucak bende insanım sabır sabır nereye kadar taşi aş ediyorum resmen bişe beğendiremiyorum kimseye intiharı bile düşündüm de çocuklarıma kıyamadım ya hepimiz ölcez ya hiç borç harç bezdim
 • hasret dursun
  1 yıl önce
  Yardim istiyorum acil lutfen gonlu guzel elinde olan varsa duaciniz olurum .
 • ÖMER Genç
  1 yıl önce
  Yetkilere duyrulum suanda isizim kiram gelmis verecek durumum yok lutfen yarfim edin okadar yere basvurdum hic biri ilgilenmedi lutfen yardimci olun
 • Sultan yapıskan
  1 yıl önce
  Akciger kronik rahatsizlıgim var esimden ayriyim gelirim yok madur durumdayım cocuklarimla birlikte yasiyorum
 • Razıye başara
  1 yıl önce
  Kayseri de razıye başara benim bu yardıma ihtiyaç var1000
 • Zübeyde
  1 yıl önce
  5 bin kredi veriyorum 6 ay ertelemeli diyen banka bile başvurumu bile reddetti banka şu an ihtiyacım çok 2 yaşında kızım var yardım almadım hayatım boyunca şimdi yardım ihtiyacım var ama nerde
 • Murat karacar
  1 yıl önce
  Ceza evinden yeni çıktım 3 yaşında kızım var iş güç yok napıcamı bilmiyorum
 • Mikail Tutal
  1 yıl önce
  Ben kiracıya ve işten 3 ay ücretsiz izne ayirdilar baş vurdum ama olumsuz diye msj geldi karşımdaki bir aile 4 kat binaları olmasına rağmen muhtar onlara yardım getirdi ben sordum bana belediyeye git dediler buradaki muhtar sadece kendi tanidikalrina yardım veriyor durumu iyi olmayana vermiyor
 • Sabri coskun
  1 yıl önce
  Bende yardım istiyorum sosyal yardım para yok acım ac kartiar sısfı yok
 • asuman sevim
  1 yıl önce
  BEn cocuk parassi aliyodum konya cihanbeylide oturuyorum ben sosyal yardimlasmadan sikayetciyim egitim parasi aliyodum bide sartli saglik yardimi aliyodum ama bu ay aldim red aldim ben napicam 1000tl yardimi bile alamadim bu hakmi adaletmi benim evim yok arabam yok yatim yok katim yok iki aylik 40 tl veriyolardi onuda elimden aldilar yaziklar olsun bu devlete bide kardesiz diyolar virus bize gelmemis gibi disari cikmayin diyolar evde tasmi yicez ne bunlara inat cikacan zenginlere veriyolar ekipler ben burdan sesleniyorum bizede el uzatin 3 cocugum var is yok napicaz allah askina beni duyun
 • Çadir
  1 yıl önce
  30 tl çocuk yardımı mı ? Güldürmeyin insanı yani günlüğü 1 tl . Hah hah hah
 • Fatma Atalay
  1 yıl önce
  Evet biz işsiz kaldık, hiç bir gelirim yok, evim kira bize nasıl yardım edilir, nereye baş vursam, olmuyor, ya biz ne olucaz, engellilere, az geliri olanlara var, bizim hiç gelirimiz yok, ama yardım da yok...
 • murat koç
  1 yıl önce
  anlaşılan o ki yine işsiz olanlar aç kalacak ne anladım bu yardımdan sizin harbiden yatacak yeriniz yok yazıklar olsun
 • Tuğçe durakoğlu
  1 yıl önce
  Kızım 23 yaşında evlilik yaptı ve boşandı babasından mahaş ala bilmek için baş vurdu iki aydır beklior ala birşey yok babası vefat etti ssk dan mahaş balanırmı cvp
 • S yıldirim
  1 yıl önce
  Şu anda her kes yardıma muhtaç her kese yardim edilmesi lazim
 • Nurcan bal
  1 yıl önce
  Avrupada 3 aylık esnafa 9 bin euro verilmiş devlet tarafından evde otur iyide dükkan kirası vergisini kim karşılayacak devlet kendine düşeni bile almamazlik yaparken kime neye yardım bağış isteniyor halktan devlet bu durumda halkına kolaylık sağlamazken kime yardım
 • Zeynep Taşdemir
  1 yıl önce
  Oğlum asker diğerleri İstanbul da yaşıyor ve bir gelirim yok ne yapmam gerekiyor
 • Şerife kocsan
  1 yıl önce
  Ben çalışıyorum benide ücretsiz izine çıkardılar dulum üç tane çocuklarim var tek başıma kıt kanaat geçinip gidiyordum devletimiz garibanın yanındayız diyor diye bende kaymakamlığa gittim yardım için onlar dediki evine bakmaya geleceğiz dediler geldiler evime baktılar essalarim var diye yardım vermediler birde neymiş calisiyormusum ben calismasam benim evime çocuklarıma acaba onları bakacaklar onu anlamıyorum bumu adalet soylermisin kardeşlerim hani garibanın yanindalarmis şimdi olsunlar bakalım yanimizdalarmi yanımızda değillerdi görelim iki tane kredilerin var odeyemiyorum çok zor durumda yardım severleri sen yardım isdiyorum Allah rızası için duyun bizleri benim gibi zor durumda olan kardeşlerimize yardım elinizi uzatın
 • Remziye eken
  1 yıl önce
  Hayırlı günler ben eşimden ayrıldım bir kızımla ailemle yaşıyorum 13 yıldan beri onlara yük olmamak için bebek bakıcılığı yapiyodum ama şimdi tatil olunca kimse çocuğuna baktirmiyor evden dışarı çıkamıyoruz ben yardim istiyorum ilgililerden rica ediyorum banda bir destek kiliste yasıyorum
 • ayşegül
  1 yıl önce
  bende yardım alamadım herkese var bize yok benim yardımım kesilmiş evde sigorta var diyorlar oğlanın var benle yaşamıyor ben ne yapayım dört çocuk açız kiram faturalarım kaldı yardım elini uzat türkiye
 • Emrah karatas
  1 yıl önce
  Yardımlar belli kişilere yapılıyor devlet araştırsa bu ülkenin yarışı ac bunların ihtiyacı yokmu devlet herkese yardım etmeli buda devlettin görevi suanki durum hıfsı sıkıya bunu bilenler kanunda böyle bir maddenin olduğu yazılı sosyal yardim
 • Onur çakmak
  1 yıl önce
  İşten çıkarıldım bana da yardım edermisiniz
 • fatma gültekin
  1 yıl önce
  Ésimin kronik hastaligi var engelli ayligi aliyo 4 cocugumuz var yetmiyo yömiye isine gidiyodu virüsten iptal oldu zor durumdayiz.kúcük bebegimin bez ue mama almakta zorlaniyorm yardim istyrm
 • aysel şeker
  1 yıl önce
  yardım yapmaları çok güzel iyi bir şey.dayanışma var .emeklilere öğrencilere yardım ediyorlar ben lise mezunuyum universite sınavına çalışıyorum .hic bir gelirim yok kitaplarımi bile başkaları verdi maasim yok is ariyordum ise de almiyorlardi en son pes ettim ümidini kestim .yardım dağıtırken biz lise mezunu is bulamayan öğrencileri de görüp yardim etseler umudumuz bitmez .
 • Aysel şeker
  1 yıl önce
  sayın cumhur bakanımızin yardımları cok güzel ama unuttuğunuz birşey var herkese yardim yapıyorsunuz öğrencidir emeklidir fln lise mezunu ogrenciyim is arıyorum ise almiyorlar bu yüzden cevrem sen issisin diyor dalga geçiyor üniversite sınavına hazirlaniyorum kitap alacak daha param yok hep başkalarından aldım kitapları lise mezunu olan öğrencilerimize bize de harçlık verseniz yardımcı olsanız sevinirim is arıyorum almiyorlar her yere de basvurdum umarim görürsünüz sosyal hizmetler bakanım hic bir gelirim yok ne bir evim maasim .
 • Birgül Işık
  1 yıl önce
  Ben yetim maaşı alıyorum 1300 tl başka gelirim yok onada kredim var aylık elimde 80 tl kaliyo benim 5 çocuğum var yanımda sadece bir oğlum var onun yüzde 18 raporu var askerlik bile yapmadı çürük çıkardılar geçinmem cok zor 59 yaşındayım bende yararlana bilirmiyim evim kira
 • Erol Doğan
  1 yıl önce
  Yardıma ihtiyacım var
 • Ayfer koc
  1 yıl önce
  Bende calismiyorum kira yaryimi istiyorum
 • Şükriye
  1 yıl önce
  Bende kiraciyim eşim üç aydır çalışıyor ev kiram 6.000tl borcum var sadece ibb kartim var ayda 100tl yatıyor iki çocuğum var çocuğuma bez bile alamıyorum bin tl yardim dediler k0sa kosa pttye gittim yatmadi dediler pttdeki memur çok üzüldüm evde yiyecek doğru düzgün bişeyim yok 100tlye sadece un yağ şeker çay alıyorum fazlası yok eşim aldığı maaşı borçlarına veriyor alo 144u ariyirum yardim isticem hep meşgul soylermisiniz yetkililer ne yapmam lazım belediyeyi aradım hasta ve yaşlı olmak gerekiyo yardim almak için ya ben mağdurum durumum yok açımızdan mı ölelim yoksa ne yapalım niye ibbye kayıtlı olanlar yardim alamıyor ne olur yardim edin çok zor durumdayım kimse sesimi duyuyo bari burdan duyun numaram 053030798..
 • Yahya altunboga
  1 yıl önce
  Ben askerden geldim ikisenedir is bulamiyoz ne yardim aliyom ne bisey yas 23 oldu hic biyardim alamiyorum nekakadar forum verdim faprikalara dahada yok haber bile gelmedi verdigim forumlardan
 • Filiz şeki
  1 yıl önce
  Mrb kardeşim şok markete müracat et personel alımı var iş yok diye bi durum yok var iş sen çalışmak işte sadece devletten herşeyi beklemek yanlış muhtaç olanlar alsın bence
 • Selma Coşkun
  1 yıl önce
  54 yasindayim babamdan yetim ayligi alıyorum 620 tl. Ayrica calisiyordum gecimimi saglamak icin .1100 tl kiram var.kronik raporlu hastayim ayricada.zor durumdayim artik.ne kira ne gida bu gelirle hic birsey yapamiyorum.bizim durumumuz gibi olanlara yardim edilsin.
 • Mustafa dumlupınar
  1 yıl önce
  Ben 2016 da emekli oldum aldığım maaş 1600 lira evim kira koah hastasıyım çalışamıyorum eşim çalışmasa aç kalacağız benim isteğim yardımda değil sadakada değil tv ye çıkıp suriyelilere 40 milyar dolar harcadık deyip kendi emeklisinin maaşını çerez parası gibi vermelerine kızgınlığın en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması lazım emeklisin diye hiçbir sosyal yardım alamıyoruz ya bu maaşları düzenleyin yada suriyeliye harcanan parayı marifet gibi söyleyip milletin moralini bozmayın saygılar
 • HATİCE CAN
  1 yıl önce
  Ben EŞİMDEN maaş alıyorum ama 1690 TL KREDİ ÖDUYORUM bir evim yok damadım ve kızımla kalıyorum Baska hiç bir gelirim yok ve ben verelecek maddi destegi sosyal yardımlaşmadan ve kaymakamlıktan ALABİLİRMİYİM yardımcı olurmusunuz
 • Mustafa Taşkıran
  1 yıl önce
  2 ayıdır çalışmıyorum devlet'ten çocuk ve öğreci parası alıyordum bununda kestiler şuan 4çocuğa bakıyorum sosyal yardımlaşma vakfı kapalı telefonlar hep meşgul kimse bizi görmüyor yardıma muhtaçım evimde yiyecek yok devlet ten yardım elini bekliyorum
 • Gerçekler
  1 yıl önce
  İnsanlara evde kalın diyorlar iş güç yok para yok yevmiye yok ne yiyip içeceksin düşünmüyorlar evde kalıyoruz tamam sağlığımız için söylüyorlar bizde o bilinçteyiz evde kalıp izoleyi sağlamaya çalışıyoruz mecburi dışarı çıktığımız dakikalarda ise sosyal mesafeyi koruyoruz ama iş lazım gündelikçi insanız ülkenin çoğunluğu anladı evdeyiz tamam sizde bir katkıda bulunun para yok ve herkeste kredi kartı yok onlar ne yapacak bide fırsatçı bankalara para sattırıyorlar millet tam mağdur olacak yardım yapıyorlar peki türkiye 2000 ve aile bireyleri ile beraber 8000 bini bulan yardım verilen kişiden mi ibaret hayır değil okuyan kişi sende bende bunu biliyoruz hem yardım ne aşağılayıcı bir devlet üslubudur sosyal devlet 85 milyona eğilmeli red eden durumum iyi istemiyorum diyen almaz tamam ama bu günlerde insan sınırlaması yapılmaz öncelikle alt ve orta dereceli insanları tespit edecek olsanız çalışmazsa aç kalacak 36 milyonu geçen insan var bu olay 2000 8000 kişiyle çözüme ulaşmaz
 • Zübeyde önay
  1 yıl önce
  Benimde o kadar ihtiyacım varmı evim kira iki çocuk var hiç bir gelirim yok
 • Recep Güler
  1 yıl önce
  Kaymakam,Muhtarlık,Git müracaat et kardeşim!
 • Ayşe özarslan
  1 yıl önce
  Maddi durumum yok Benimde iki oğlum var biri 6 aydır işsiz iş bulamadı. Diğeri yurt dışında okumakta parktaym çalışarak geçimini sağlıyordu maalesef işler durduğu için zor durumda bu geçici dönem için ona destek olabilirsiniz duaciniz oluruz.
 • Ayse aksungur
  1 yıl önce
  Bende magdurum ve yardım hıc bıyerden alamıyorum
 • Sema erman
  1 yıl önce
  Demek ki neymiş ihtiyacı olan herkese değil şartları uyan kişilere uygun görülürse veriliyormuş...
 • M cihan
  1 yıl önce
  Allah'a şükür bugüne kadar devletten zerre kadar yardım almadım inşallah almamda. Asgari ücretli çalışanım ve devlet sağolsun ondan vergi alıyor alsın ihtiyacı olanlara versin . Şükür evim var isim var sağlığım yerinde benden daha kötü durumda olanlara kesinlikle yardım yapılsın .
 • Türkan DANIŞMAZ
  1 yıl önce
  Eşim özel sektörde çalışıyor ve patronu kapatmiycagini soylemis ücretli izine çıkmasını istiyorum 3 küçük çocuğum var cok korkuyorum eşim korkudan cocuklara yaklasamiyor lutfen lutfen duyun sesimizi
 • Murat gùrs
  1 yıl önce
  5.aydır işsizim iki çocugum var gelir yok lūtfen yardım istiyoruz.
 • Güldane
  1 yıl önce
  Ya bizide gorsunler durumum cok kotu ariyom telede bakmiyo ne yiyecehiz bilmiyom
 • Veysel dirikan
  1 yıl önce
  Slm öncelikle bir an önce inşallah şu virüsten kurtuluruz ben bu her kese 1000 yardım konusunda haksızlık olduğuna inanıyorum sebebi ben emekliyim 1530 tl maaş alıyorum kira elektrik su mutfat yiyecek içecek derken maaş alırken daha bitiyor iş yok bu yardım neden ben ve benim gibi ihtiyacı olanlar alamıyor inaninki durumu benden iyi olanlar alıyordur ama ne yazıkki bizler alamıyoruz bunu ya herkes alsın yada kimse alamasın bu virüs sadece bu alanlarımı etkiliyor ama yukarıda allah var allaha havel ediyorum bizede yaradanım yardım eder inşallah
 • Derya Özden
  1 yıl önce
  Ben derya özden benim iki çocuğum var biri evi terk etti ben merdiven yıkıyarak geçim sağlıyordum ama bu salğından dolayı işten çıkardılar ben şimdi ne yapacam diğer oğlum sivasta okuyor onun kirası herşey üzerime kaldı siz sürekli öğrencisi olanlara ve engellisi olanlara veriliyor onlarda çalışa bilirler akşama kadar oturuyorla verilecekse hepimize verilmiycekse kimseye ben eßinden ayrılalı 17 oldu ben şimdi ne yapacam bu salgın onlara varda bize yokmu ben adalet istiyorum beni araştırsınlar neyim var adıma neyim var sizden ricam bana yardım edin
 • Vedat Kurtuldu
  1 yıl önce
  Ben kahvede çalışıyordum. Kahveler kapatıldı. Sabah çıkıp poğaça satıyorum 30 TL alıyorum 3 kişiyiz günlük 30 TL ye ihtiyaçların küçük bir kısmını alıyorum kredi kartlarını ertelemiyorlar keşke bizlerinde ihtiyaçlarını düşünseniz benim durumumda olan insan o kadar cokki
 • Aziz
  1 yıl önce
  Çoğu insanın aldığı özürlü maaşları neden kesildi bilen varmı? İnsanlar mağdurlar. Biran önce bu insanların mağduriyetleri giderilir diye umut ediyorum.
 • Elife su
  1 yıl önce
  Verilmiyo yaptıysam red geldi ben ailemle yaşıyorum diye ablam çaresiz oğlu asker işten çıkartıldı tek başına kirasını elektiri oduyemiyo onada yok dendi eşlerimizden ayrıyız ama faydalanamiyoz
 • Ferhat
  1 yıl önce
  2 çocuğum var evliyim evim kira gırtlağıma kadar borçtayım kaç aydır işsizim parasızım, başvurmadığım yer kalmadı hep red geldi. Açık kapı dan heryerden başvurdum yokk yok...
 • Ayse
  1 yıl önce
  Merhabalar emekliyim işten çıkarıldı kirada oturuyorum kredileri var oğlum İtalya'da her yere muracaat etmeye çalıştım ama kimlik NO yanlış parola yanlış hepsini denedim hiç bir yere ulasamadim
 • Gülnur eke
  1 yıl önce
  Kusura bakmasınlar zengin fakir muhtaç diye bir anlayış olurmu ŞU ANDA HERKES MUHTAÇ E WKLI MAASI OLSADA KIRADAYIZ AÇIZ NORMAL YAPTIĞINIZ YARDIMI ARAYA KOYUP BIZI NIYE DIŞLIYORSUNUZ YA HERKESE AYIRMADAN YADA KIMSEYE VERMEYİN BIRI YER BİRİ BAKAR KIYAMET ONDAN KOPAR ACIL BIZDEEEE
 • Abdurrahim özdemir
  1 yıl önce
  Engelli kadrosunda kronik böbrek hastalığı nedeniyle çalışamıyorum engelli maaş alıyorum bana yetmiyor devletin bu konuda talebi değerlendirilmesini rica ederim
 • Neriman dogan
  1 yıl önce
  Ben Neriman Eşim Ağır Koah hastasi ben bakıyorum emekli basvurdum vermediler benim adıma hicbir şey yok Ayrıca 3makinasi var sürekli çalışıyor elekrik yardımı için basvurdum öyle bisey yok dediler 100/92 lik raporlu bende yardim istiyorum lütfen
 • Gulsum
  1 yıl önce
  Burda yaziyor fakat yardım yok...
 • Gülnur gök
  1 yıl önce
  Bende yardim istiyorum lütfen bana da yardim edin bende çok zor durumdayom
 • Fatos
  1 yıl önce
  Benimde yardima ihtiyacim var
 • ahmet bosan
  1 yıl önce
  basvuran herkeze diye yazmış sınız. emekli calısan esnaf işsiz diye adlandırmış sıniz. emekli , calışan nasil aliyor bi aciklarmısıniz.
 • Kadriye Yüksel
  1 yıl önce
  Abim 1 aya yakındır işsiz epilepsi hastası bir oğlu toplam iki çocuğu var madem yardıma muhtaç olanlara yardım ediliyor neden onun gibilerini devlet görmezden geliyor o da muhtaç bir vatandaş devlet virüs yüzünden evde kalın diyebiliyor o zaman iyi arastirsinlar sadece sistemlerinde olan kişileri değil sonradan muhtaç duruma düşen kişileri de görsünler
 • Kader Yıldırım
  1 yıl önce
  Erzurum dan yazıyorum eşim ceza evinden ikitane çocuğum var durumum iyi deyil yardıma ihtiyacım evim kira küçük oğlum bir yaşında büyük oğlum sekiz yaşında lütfen bizede yardim etmemizi bekliyoruz
 • Deniz
  1 yıl önce
  Bende 4a emeklisiyim ayda 240 arıyorum ve çalışmıyorum beni kapsiyormu bilgisi olan varmi
 • Satilmamiş
  1 yıl önce
  Kredi verirken kıçımızdaki don varmı yokmu bilen devlet benim ihtiyacım varmı yokmu bilmiyormu hiç merak etmiyor mu bu insanlar ne yer ne içer.bagkur.ssk yok acaba bu şahıs issizmi yada çalışıyor ödeyemiyor mu?
 • Ahmet Bakıcı
  1 yıl önce
  15 temmuz sigarta m yok
 • aymür yeşilay
  1 yıl önce
  Emekliyim 1500oldü ama kredim 10.000kiram 800 kredi karti askarisi 1400 elektirik sü çikim işim içimdem
 • Murat aydemir
  1 yıl önce
  Banaa vermiyolar Ben zenginmisim diyolar isak sivasli emelisi var cocuk var heyer porc icerinde bende calismiyorum
 • Kenza nassiri
  1 yıl önce
  Yardım formu nasıl doldurulur yardım 2 çocuk var baba vafat etti ama davlete bir yardım lütfen
 • Faruk kiris
  1 yıl önce
  ALLAH devletimize zeval vermesin bunca yapılan yardımlara insanlar hala şükürsüzlük etmekte her şey yaradanın nezninde olup gitmektedir bu sikintili gunlerde cebimizi ve nefsimizi düşündüğümüz kadar Allah.a dua etmeliyiz maddi ve manevi yardım ancak Allah.tandir sadece sebep olanlar vesiledir kimse yanlış anlamasın bende asgari ücretle çalışan biriyim selamaleykum
 • Hatice derel
  1 yıl önce
  Asgari ücretle çalışan nasıl başvuru yapicak e devletten
 • Gökhan akkoyun
  1 yıl önce
  Banada yardim edin virüs nedeniyle işyerleri tatil 054228943.. benim numaram.
 • Hüseyin koç
  1 yıl önce
  Selamlar ismim Hüseyin benim büyüğüm abim rahmi koç hiçbir sosyal güvencesi yok 63 yaşında köyde tek başına yaşıyor bizler ayrıyız kendimize anca zar zor yetiyoruz bu kişiye bir yardım alabilirmiyiz lütfen bize yardımcı olun
 • Olcay dagci edirne
  1 yıl önce
  Olcay dagci iyi gunler calismiyorum kirada oturuyorum arkadasimin yaninda kaliyom hic bir gelirim yok nasil yardim parasi alabilirim bilgi verirmisiniz
 • Ben
  1 yıl önce
  Yardim etmiyolar bende esimi kanserden kaybettim bi oglum var yardim eden yok okadar soyluyorlar yardim diye ama ben alamiyorum yardim etmiyo okadar aradim gittim ama yok
 • Ayşe Sevim Kayma
  1 yıl önce
  Ben babamdan aylık alıyorum 3 çocuğum var binyediyüz gelirim var kiram elektrik su yanlız binbeşyüz kızım çalışıyordu ücretsiz izne ayırdılar ne yiyip ne içecek nereye baş vuracak cevap verin l
 • Nihal karaçaban
  1 yıl önce
  Allah aşkına güldürmeyin iki evi olanda yardım alıyor gıda yardımı banada aynısı çıktı farklı bi yardım vermiyolar gıda yardımı yani ve hakdan bahsedito üç çocuğum var ikisi okumayı bıraktı yetmiyo çünki suriyeliler bizden iyi yaşıyo ben istemiyorum onlardan bu toprağın altında hesap çetin gözümün önünde arabalar üst üste çıkıyo kapısının önünde yardım aldı neden çünki hiçbiri üzerine değil bi dikili ağacım yok tekim üç çpcuğum var alamıyorum ölen ölsün kalan sağlar bizimdir diyo ve kronik astım bronşit hasdasıyım imamoğlunu bırak kim gelirse gelsin kazanır çünki gariban kesim aynı ve onlar bıktı artık bu haksızlıklardan
 • Ayşe Sevim Kayma
  1 yıl önce
  Ben babamdan aylık alıyorum 3 çocuğum var binyediyüz gelirim var kiram elektrik su yanlız binbeşyüz kızım çalışıyordu ücretsiz izne ayırdılar nereye baş vurmanız gerekiyor
 • Berati ilter
  1 yıl önce
  Bizim arabamız var diye yardım çıkmıyor korona dan dolayı eşim çalışamıyor virüsten önce de doğru çalışamadı inşaat larda is yok her yeri kapattılar iki çocuğum var ben para istemiyim gıda verin ne olacak böyle ihtiyacı olmayan adamını buluyor sadelikle yardımı alıyor biz yalanı konuşamayız diye bize bir şey yok ama allah var büyük bu dünya adamın varsa işlerini yürütüyor yazık bizim gibilerde parasızlıktan huzuru bozulup evlilikleri bitiyor işsiz nere kadar allah yar ve yardımcımız olsun
 • Erkantopal
  1 yıl önce
  Bende callsamlyorum bu virüs dolasıyla bankalara borcum var ödeyemiyorum bu virüs geçene kadar bana yardımcı olun
 • Hatice celik
  1 yıl önce
  bende kiraciyim iki çocuğum var okuyo durumum çok kötü esyam yok hiç bir gelirim yok çok zor durum dayım gün bulup gün yiyenlerdenim birde virüs geldi virüsten deyil açlıktan öleceğiz lutfe bizim sesimizi de duyun
 • Erol ton
  1 yıl önce
  Erol ton üstume araba var yarısı borç şuan da çalışamıyorum eşim ve dört cocuk besliyorum üstüme araba olduğundan yardım alamadım enaz şuan yardım almak istiyorum
 • Ayşen Arısoy
  1 yıl önce
  esimden ayriyim 645tl babamdan yetim ayligi aliyorum evim 1100 tl kirasi elektirik su dogal gaz yiyecek icecek vs vs simdi 645tl aliyorum diye ben zengin sinifina mi giriyorum
 • Sahure yanik
  1 yıl önce
  Yaşlılık aylığı için gittiğimde almadılar telefon numarası verildi ancak sürekli meşgul ulaşmak mümkün değil
 • Necati yuksel
  1 yıl önce
  Bu ulkenin bir batandasiyim hasta annemle yasiyorum ve akpye uyeyim gunu birlik calisan biriyim ve bir aydir calismiyorum ve ic birturlu bizim gibi insanlara yardim edilmiyor valilikte ilgilenmiyor evde kal diyorsunuz lutfen bizleride dusunun
 • Hatice duran
  1 yıl önce
  Ben sosyal yardımlaşmaya başvurdum.3oglumla beraber yaşıyorum eşimden ayarıyım önce çalışıyordum şimdi rahatsızlığından dolayı çalışamıyorum.bana cevap ne olde kocanın nafaka verilip verilmediği seze soruyorum verse istermiyim gerekli yerlere gittim ama cevap alamadım lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Havva kol
  1 yıl önce
  Emekliyim insan deşünemiyor böyle bir gün gelir diye senetli borcum var zor durumdayım çok sürese yandık demektir
 • Handan Yagmur
  1 yıl önce
  emekli parasiyla gecinilmiyor kira verip cocuk okutuyom bosanma asamasindayim bende destek istiyorum
 • Osman
  1 yıl önce
  Bu devlet İcin 31 sene hizmet verdim 9450 gunum var eyt ye butceyok dıynuz ona buna yagdırıyonuz simdi yasım 50 calısmıyorum gelırım yok nerede hizmet evde tencere kanamıyoryardımda gelmıyo bızbudevletın vatandaşı degılmıyız
 • Levent yıldız
  1 yıl önce
  30 sene çalışmış vergi ödemiş prim yatırmış bizler devletin hiçbir şeyinden istifade edemiyoruz adamlar 1 gün bile çalışmadan devletten yiyorlar haram zıkkım olsun.sebep olanlarında allah belasını versin. O yardım alanlar öğlene kadar yatıp çıkıp gezmelerdeyken biz kerizmiyiz sabahın 6 sında kalkıp yollara düşüp akşama kadar alın teri döktük. Haklısın osman abi. Bu yazdıklarımızın aynısını Allah rızası için cimere de yazın ne olur. Bende yazıcam..sosyal yardımları gerçekten ihtiyacı olan kişilere versinler.
 • Sevinc guler
  1 yıl önce
  Oglum yuzde 90 engelli devletden maas aliyo yalniz evi kiraydi kira odeyemedi kardesi eve aldi adresi eski adresinde simdi nasil yardim parasi alir gecici olrak kardesinin yaninda ikameti eski evinde nasil yadim parasini alacak
 • Tuğçe aydın
  1 yıl önce
  Cimere yazdım belediyeye gittim 144 aradım iş bulamadım evliyim kiracıyim 8 ve 3 yaşında küçük kızım var asla yardım etmediler
 • Ramazan ulas
  1 yıl önce
  Kardeşim belediyenin yazı işleri müdürlüğü ne dilekçe vermen gerek birde bu durumunuzu isbatlamaniz gerek Rabbim yar ve yardımcınız olsun
 • imran
  1 yıl önce
  para istemiyorum lütfen gıda yardımı verin corana cirisünden dısarıda cıkamıyorum kronik rahatsızlıgım var lütfen yazdıklarımı dikkate alın
 • Ömer Taçyıldız
  1 yıl önce
  Koronavirüs nedeniyle ilgili işimi kaybettin enazından bu süreç geçinceye kadar 4 kişilik bir ayleyiz devletin her türlü yardımına ihtiyacım var
 • nebahat bilge
  1 yıl önce
  ben ev hanimiyim esim calismio ve benim kucuk bebegim var bana yardimci olirmusuniz
 • Seme
  1 yıl önce
  Nereden başvuru yapılıyor
 • Emrah mermi
  1 yıl önce
  Başvuruyu nereden yapılıyor yapalım
 • Adem bulut
  1 yıl önce
  Benim 4 cocugum var issizim 3 cu okuyor ama 6.7bin keridi borcuvar devlet benim cocuk parami bile kestiler gererge ben akp oy vermemisi CHP oy vermisim CHPVersin diyorlar bu nasil inanc nende bilmiyorum bu nasil Muslumanlik bende bilmiyorum arkadaslar
 • Rabia vural
  1 yıl önce
  Benimde iki cocugum var esim calismiyor madde bagimlisi ve kucuk oglum bobrek hastasi cok zor geciniyorum yardimlarinizi bekliyorum....
 • Soner
  1 yıl önce
  Allah yardım etsin eşınede allah şifa versin
 • Nebahat
  1 yıl önce
  İki cocugum var ve tek basima askeri ucretle calisip gecinmeye calisiyorum kira dayim ve uc haftadir salgindan dolayi is yok diye isten atildim . Ben ne yapicam simdi bilmiyorum pskoljim altüst. Yardima ihtiyacim var ne olur duyun sesimi.
 • emin kurt
  1 yıl önce
  60 yaşındayım 100 de 50 li engellıyim gecinemiyorum 400 kira elektrik gelirim ayda 550 engelli parası yardım istiyorum 053623397..
 • Ugur asan
  1 yıl önce
  Benim ismim ugur. İzmitte yaşıyorum. İki evladım var biri hasta 12 ay hastanede yattı, 3 ay yogun bakımda. Agız yolu ile beslenemiyordu. Şuana kadar. İşim yok. Param yok. Eve iki ekmek ogluma süt alıcak param yok. Devamlı hastaneye gittiğimiz için Doğru dürüst bir yerde calışamadım. Ve günlük işlerde calışabildim. Corono denilen hastalık fakiri on defa vururken zenginin sadece yanından geciyor. Biz hastanede sıra beklerken sonradan gelen suriyeli ilk sırayı alıyor. Devlet paket hazırlarken zengini düşünüyor. Biz yol parası vermemek için 50 kilometre yol yürüyoruz Devletimizin sunduğu imkan Ucak biletinde indirim. Ya Allah aşkına Fakirsek, hastamız varsa ölek mi?? Dedem anlatırdı bir toplum Anca eşitse aynı deyerleri ve aynı kıraterleri taşıyorsa o Devlet o Millet yıkılmaz diyordu. Biz bireyler olarak bize yazık Başta Olan insanları iyi secememişiz. Bize yazık ismini bilmediğimiz topraklarda askerlerimiz şehit oldu. Bize yazık.......
 • Hüdai ışık
  1 yıl önce
  işsiz ve yeşilkartlıyım iş ararken birde korona çıktı gelir yok ,ben karşılıksız yardım istemiyorum en azından iş bulana kadar kıredi gibi geri ödemeli destek olsun ama bu durmu atlatalım yeter çaresiziz
 • Sürmeli artuk
  1 yıl önce
  ARKADAŞ BEN GITTIN VALILIĞE PARA ISTEdim SENIN BIR ÇOCUĞUN ÇALIŞIYOR YA BIR BABA COCUGUNDAN PARA NASIL ISTER YA 4 AYDIR CALIŞMIYORUM 5 NUFUS BAKIYORUM YOK YOK YOK YOK BEN NE YAPAYIM BILMIYORUM
 • İrfan tutal
  1 yıl önce
  İşsizim 2 çocuğum var biri okula gidiyor Kirada oturuyorum 26 bin TL kredi burcum var Bu yardımdan yaralanabilirmiyim
 • Sinan Gültekin
  1 yıl önce
  Virüsden değil açlıktan ölecek iş de yok
 • Sultan ağören
  1 yıl önce
  Bende yardim almak istiyorum koronadan dolayı çok mağdur olduk benim eşim ayaklarından rahatsız o halde çalışıyordu ama şimdi virüs nedeniyle sıkıntı oldu ben daha önce vakıflara yardım alıyordum ama eşim sigortalı ise girince kesildi ama bence kesilmemesi gerek çünkü sigorta karın doyurmuyor vallahi üç ay kira ödeyemediğim oldu çöp toplayıp yemek yaptığım günler oldu ne olur küçük çocuklarım var bende yardım almak istiyorum en azından bana bi faydası olur kotamı veririm
 • Muhammet uzun
  1 yıl önce
  Nereye basvuru yapıozacaba
 • Selma poker
  1 yıl önce
  Sayın cumhur başkanım nolursun sesimi duy çok madurum yıllar önce eşimden gördügüm siddetlerden dolayı defalarca aldatıldım ve dayanamadım ayrıldım ve babamdan maasa bağlandın yetim maası 5 senedir kestiler anlaşmalı boşanma dediler şahitlerim dinlendi belki 10 tane araştırıldım hep ben haklıyım soruşturmalarda ama mahkeme red kararı verdi maaşım bağlanmadı yeniden dava açmışlar evim kira devletten gıda yardımı alıyorum çalısamıyorum astım hastasıyım çok madurum sağlıkdanda yararlanamıyorum nolursunuz Allah rızası için bana bir çare bir sürü borçlarım var bana bir çare
 • Bahar yurtsu
  1 yıl önce
  Ben temizlik işinde çalışıyorum ev temizliği sigortam yok bu zamana kadar devletten hicbir yardımda bulunmadım kendim çalışıp iyi kötü idare ediyorum fakat şimdi virüs nedeniyle işten ayrıldım devletin verdiği yardımdan bende yararlana bilirmiyim en azından bu süreci bizde rahat geçirebilmek için iki çocuğum var ikiside okuyor
 • Kemal sönmez
  1 yıl önce
  Daha yeni 1000 tl işsizlik parası almaya başlıyorum kredi borcum var ayda 1500tl yardim istiyorum
 • Kadriye
  1 yıl önce
  Ben kanser hastasıyım kız okutuyorum bende yardım istiyorum sevgiker
 • Ismail içòz
  1 yıl önce
  Burdan ihbar ediyorum kìrsehirde adam honda civice biniyor ev saray ev baskasinin ustune araba baskasinin ustune nasil halletiyseler engelli maasida baglatti kizina yeme bedava icme bedava hatir evi belediye yardimi adam hergun 150 tl yovmiye calisiyor altin zengini lutfen birisi sikayet etsin ben ettim sonuc yok Halim yilmaz ve nurgul yilmaz kirsehirde bahceli evlerde oturuyorlar aksama kadar kadin gelene gidene kufrediyor yiyor iciyor mahkeme polis basedemiyoruz bu sahtekarlar ve digerleri yetimin hakkini yiyorlar
 • Sanem demir
  1 yıl önce
  Salgın hastalık yoksul fakir insan ülke tanımıyor bu durumda eşitiz karnınıza doyuracak kadar olsun fazla paranın şu anda kıymeti yok sağlık olmayanca sağlık çalışanlarımıza allahtan sağlık moral güç kuvvet versin minnettarız
 • Sanem demir
  1 yıl önce
  Salgın hastalık yoksul fakir insan ülke tanımıyor bu durumda eşitiz karnınıza doyuracak kadar olsun fazla paranın şu anda kıymeti yok sağlık olmayanca sağlık çalışanlarımıza allahtan sağlık moral güç kuvvet versin minnettarız
 • Yer Sen Yemedi
  1 yıl önce
  akp teşkilatlarından referans almadan oluyor mu acaba diye merak ettiğim ama sonra olacak iş mi diye de düşündüğüm haber...
 • Fatma yilmaz
  1 yıl önce
  Her seyleri yalan ekmek alacak paramiz yok baş vurdum kayin valdemde kaliyorum 3 cocugum var 1 i 1inci sinifa gidiyor kocam garson gunluk 50 tl calisiyor defalarca muracat ettik kayindemin babasindan aldigi 800 tl icin vermiyorlar. Sokakta cadirdami kalalim komsular yardim ediyor ev kira elektirik su hani devlet nerede hepsi yalan simdide virüs cikti aciz ac
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Binlerce sahte rapora yüzbinlerce lira ödeniyor. Ötvsiz 300 bin liralık araç alan engelliye bskım parası ödeniyor. Muhtaç mı bu lüksle yaşayanlar. Oy kaygısıyla para dağıtılıyor
 • Se be
  1 yıl önce
  Ben 35 sene calistim emekli oldum 1500 hakmi sskadan
 • S. Kılıç
  1 yıl önce
  Emeklinin 2000 öncesi KATSAYI ya çeksin milleti muhtaç eden hükümet HAK edenin hakkını gaspediyor.
 • Merve yalın
  1 yıl önce
  İnsanları artık saf yerine koymayın lütven ondan insanlar işsizlikten Parasızlıktan intihar ediyor
 • Macit ayekin
  1 yıl önce
  İşsiz üniversite gençleri sağlığı her ay GSS ya para yatırıp muayene oluyorsa hasta olmasa bile her ay bu parayı yatıracaksın diyen idareciler suriyeli olunca bedava sen bana burda adalet varmı onu anlat gerisi hikaye.
 • Gulten özgul
  1 yıl önce
  Oglum asker sigortam yok evim kira babamdan yetim maasi aliyorum 600 tl sadece sirf bunun icin yardim vermiyolar napak acliktan surunmemizmi lazim almak icin
 • KKTC
  1 yıl önce
  Yazık ALLAH adamı çarpar nankör olmayın
 • Misafir
  1 yıl önce
  Benim akrabam var. Zihinsel engelli kızı var. Bez parası, bakıcı maaşı, çocuk için ayrı para. Toplam 2.300 civarı maddi destek alıyor. Baba CHP üyesi ve akşam -sabah RTE ye küfreder. Demem o ki yanlış yorumlarla ihtiyaç sahibi kişilerin umutlarıyla oynamayın.
 • Razıye başara
  1 yıl önce
  Kayseri de razıye Başar benim engelliyim durumun 64 oranım bu ama maşı alamıyorum ben özgürlük kısıtladılar yalım almak istiyorum
 • Deniz Allefbaşı
  1 yıl önce
  Tabiki cumhurbaşkanı nı sevmiyor olabilir ama küfretmesinide uygun bulmadım... Ama sizde sanki aldığı parayı uygun bulmuyorsunuz... Arkadaşım o parayı ona devlet veriyor... devlet o parayı milletten alıyor. Cumhurbaşkanına küfretmesi bu yardımı almasına engel değilki... Ayrıca bu millet Cumhurbaşkanına asla küfretmez. Zira o herkesin Cumhurbaşkanıdır. Siyasi lidere küfredebilir buda gayet doğaldır... Herkez aynı görüşte değilki
 • Janet
  1 yıl önce
  Christy Walton Finans'tan nasıl kredi aldım, dolandırıcılıkların eline geçene kadar 30.000 dolarlık bir kredi veren bu sadık borçlu ile tanışınca hala gerçek çevrimiçi kredi vericileri olduğuna inanıyorum, işte e-posta (christywalton355 @ gmail.com) ödünç verenin herhangi bir finansal yardıma ihtiyacı varsa yardım için onunla iletişime geçebilirsiniz: christywalton355@gmail.com
 • ahmet ceylan
  1 yıl önce
  ben 10.ooo almak istıyorum 0541847...
 • Janet
  1 yıl önce
  Christy Walton Finans'tan nasıl kredi aldım, dolandırıcılıkların eline geçene kadar 30.000 dolarlık bir kredi veren bu sadık borçlu ile tanışınca hala gerçek çevrimiçi kredi vericileri olduğuna inanıyorum, işte e-posta (christywalton355 @ gmail.com) ödünç verenin herhangi bir finansal yardıma ihtiyacı varsa yardım için onunla iletişime geçebilirsiniz: christywalton355@gmail.com
 • Davut ünal
  1 yıl önce
  Yüzde 71 engelliyor 2 sefer ret cevabı geldi malülen emekliliğe yardım yok bunlar kendilerine faydası var bizlere yo engelliymiş sakatmis bakan yok işine gelene veriyorlar beni bu hale ümraniye devlet Hastanesi getirdi hakem kurulu yüzde 71 engel verdi emekliliğe müracat yaptım ret cevabı aldım 2 sefer bu yapılan yardımlar göz boyama cumhur başkanlığa defalarca halimi arzeddim bir fayda görmedim boşlaflara karnım tok
 • Mahmut Çakmak
  1 yıl önce
  Merhaba benim adım Mahmut Çakmak kaza geçirdim maddi durumum kötü şuanda benim ailemin hiç bir geliri yok lütfen destek olun bizlere
 • happy day
  1 yıl önce
  Herkese merhaba, burada uygun bir kredi geliyor. Benim adım Mrs. Clancy Dexter. ABD Florida'da yaşıyorum ve bugün mutlu bir kadın mıyım? Kendi kendime herhangi bir kredinin değişebileceğini düşündüm. Bana ve aileme mutluluk verdiler. Üç çocuklu bir dul kadın olarak hayatımı yeniden başlatmak için 250.000,00 dolarlık bir krediye ihtiyacım vardı. Bu şirkete gittim ve 250.000,00 $ kredi aldım. . Dolar, aslında Tanrı'nın korkusu, saygın bir kredi şirketi ile çalışıyorlar. Bir krediye ihtiyacınız varsa ve geri ödemenin% 100'ünden eminseniz, lütfen onlarla iletişime geçin ve Clency'nin size havale ettiğini bildirin. E-posta ile iletişim: I happyday99loanfirm@gmail.co
 • Adem Kaya
  1 yıl önce
  Ben Adem Kaya annem 69 yaşında ama yaşlılık maaşı alamıyor hiçbir varlığı yok
 • Mirhak mirocan
  1 yıl önce
  İnsanları Kendine muhtaç edecek kadar fakirleştirmek yerine milletin istikrarlı çalışabilmesi için kolaylık sağlayın ülkeyi darboğaza sürüklemek için kurduğunuz birimleri kapatın halka nefes aldırın halkın zenginliği devletin zenginliğidir devlet zenğin halk fakirse bir ülkede a-delet yoksunu bir sistem güdülüyor kanımca yardım diye adlandırdığımız sistem dilenciliğin sistematik ismi olarak belirlenmiş devlet anlayışı tarafından bana muhtaç bir millet yerine ayakları üzerinde dimdik duran bir millet lazımdır ne devletsiz millet var olabilir nede milletsiz devlet var olabilir bir olmak için sıkmayın yeter bana muhtaç dilenci bir halk yerine eli gögsün de onuruyla dimdik ayakta duran bir ülke gerçeği lazım beni utandıran değil ama haklısınız aç halk koyun sürüsü gibi peşinizden gelmek zorunda ya buda bir taktik netice itibariyle yazık çok yazık
 • Filiz
  1 yıl önce
  100 TL için evde bakım aylığı alamıyorum 15 senedir anneme bakıyorum evlenmedim isimi de bıraktım sosyalliktende uzak kaldım bana babasız çocuk dogurmam karşılığı evde bakım maaşını bağlıyorlar siz yorumlayın annem vefat ettiğinde ne bir yuvam ne bir isim olmayacak halbuki simdi bu maaşı 100 TL için sorun etmeselerdi birikim yapabilrdim
 • İbrahim Erciyes
  1 yıl önce
  Yardımmı guldurmeyın devlet suriye ye bakar bize degil Suriyeliler yaşıyo siz neden basediyonuz
 • Ali alli
  1 yıl önce
  Yalan haber benimE engelli raporum var müracaat ettim Red geldi yandaş olmadıgımızdan galiba
 • Fatih koç
  1 yıl önce
  Benim adıma hiç bir şey yok evliyim 2 çocuğum var evim Kira Bana vermiyolar normalmi sizce
 • Ayşe
  1 yıl önce
  Hepsi dalavera seçim zamanı geldi ya insanları kandıracaklar devlet ancak oğlunu damadını doyursunn
 • Kerim kaplan
  1 yıl önce
  Slm benimde bankalarda biri takibe girmis biride icraya dusmus 2 kredim var devlet banada geri odemeli 35binlira verebilirmi
 • Tevfik Albağlar
  1 yıl önce
  Habeeinbaslığı herkese devlet desteği her başvurana diyor sonrada sadece ağır özürlü raporu olanlara 65yaş üstüne ve fakir ailelere yardım deniyor zaten haberin başlığı kasıtlı böyle söylüyorlarki herkes habere tıklasın diye herkes üç kağıtçı olmuş dürüst nerdeyse kalmamış
 • Harbi delikanlı
  1 yıl önce
  Önüne gelen calismasina engel bir durum olmayan herkes yardim istiyor utanmaz bir millet olduk suriyelilere kiziyoruz ama elin adami gelmis is ayirt etmeden haril haril calisiyor bizimkilerde kahvede oturup yardim dileniyor birakin ihtiyac sahipleri alsin
 • isa bozdemir
  1 yıl önce
  slm.4.cocuk babasıyım.3.cocuğum okuyor.durumum yok işim yok allah rızası için bana yardımcı olursanız sevinirim bankalara borcum var açıl ödenmesi gerekiyor bana yardım edecek kişi geri ödeme şartıyla eşimle ayrılma durumuna geldik herşeyi mi araştırsınlar açıl paraya ihtiyacım var. yuvam bozulacak çocuklarımın ihtiyaçlarını artık karşılayamıyorum.yeter artık cumhurbaşkanım dayanaçak güçüm kalmadı bittim dayanamıyorum.artık duy sesimi allah rızası için ya bir kere arayın ne olur 05437349600
 • Kamil Teltik
  1 yıl önce
  Hükümet yandaşı açıklaması, tam Türkiye'ye göre bir haber, tüm cabilleri günlerce keşkül eder
 • Bahattin Tanış
  1 yıl önce
  Neredeymiş bu yoğurdun bolluğu. Bizde bilelim. Çalışana, emekliye düşük zam vermek için enflasyonu düşürüyorlar. Yakında cebimizdekini de alacaklar bu gidişle.
 • Kartal sahin
  1 yıl önce
  Borcu olupta kreşe crkemeyenlere destek verse güzel olacak gider gelirlerine bakıp kredi verilebilir. Buda vatandaşı rahatlatır.
 • Cüneyt yön
  1 yıl önce
  Adamlar 5.. 6 bin lira maaş alıyor kömürleri kapılarına dökülüyor. bizim 1000 TL emekli maaşı alıyoruz borç dert sıkıntı içindeki vatandaşa sizin emekli maaşınız var size kömür yardımı yok diyorlar nasıl olacak.
 • Ferit bagci
  1 yıl önce
  Ben sordum suriyeliye var turklere didim onlara 3/1 var didiler siz akp ye oy verin daha iy gunler bunlar
 • Cevat Kelle
  1 yıl önce
  Başlıkta başvuran herkese diyor, iktidar masası yancıları, insanları sosyal devlet diye kandırmayın, ancak soksal devlet olur , hak ettiğimizi alamıyoruz birde soksal devlet yardımmı yapacak, hadi verseye banada yardım, iki çocuğumu okutmakta zorlanıyorum, doğalgazım kesik, çocuğumun akbilini bile doldurmakta zorlanıyorum, dolabım bomboş, kışlık ayakkabıları yok, fatura korkusundan doğalgazı yakmıyorum, soba kurdum o sizin sosyal devletinize yakacak yardım talebinde bulundum evinde doğalgaz var dediler vermediler, ulan yakmıyorum işte yakamıyorum, ayakkabı pantolon eski ne varsa yakıyorum
 • Cevat Kelle
  1 yıl önce
  Başlıkta başvuran herkese diyor, iktidar masası yancıları, insanları sosyal devlet diye kandırmayın, ancak soksal devlet olur , hak ettiğimizi alamıyoruz birde soksal devlet yardımmı yapacak, hadi verseye banada yardım, iki çocuğumu okutmakta zorlanıyorum, doğalgazım kesik, çocuğumun akbilini bile doldurmakta zorlanıyorum, dolabım bomboş, kışlık ayakkabıları yok, fatura korkusundan doğalgazı yakmıyorum, soba kurdum o sizin sosyal devletinize yakacak yardım talebinde bulundum evinde doğalgaz var dediler vermediler, ulan yakmıyorum işte yakamıyorum, ayakkabı pantolon eski ne varsa yakıyorum
 • Hayat
  1 yıl önce
  Altı çizilmiş millet yardıma muhtaç aile diye iyi okuyun herkese değil ve eviniz arabanıza köyde küçücük hiç gitmediğini hatta bilmediğiniz bir arsanız dahi olabilir ki TC sağolsun hepsini çıkarıyor devlete atıp tutmadan önce böyle bir durumunuz var mı sorgulatın sonra birde bankaya yapılan borçlar hususi borç sayıldığından ödenmez ve yardıö edilmez mesela ben kredi ile ev alayım devlet ödesin mantığı size nasıl geliyor bilmem ama bana saçma geliyor o zaman herkes öyle yapardı ve şuan devletten yardıö almayan bir Allah'ın kulu kalmasın mantığı değil gerçek madur alsın diyorum yandaşlık denmiş bu da ne kadar saçma olduğunu gözümle yardıö Alan kişileri bildiğimden inanmıyorum tabiki alanlar durumunu belirtir ve TC ile incelenir he ama Türk milletinin tabi şöyle de yapanlar var boşanmış bayan ama eşi eve gelip gidiyor birler mahkeme de ayrılır yardımşilardan yararlanmak amaç kirasına çocuklarına kırtasiye yardımı dulluk maaşı vs yani devlete kendini farklı gösteren var yazıklar olsun
 • Nigar ozturk
  1 yıl önce
  Yüzde 80 engelliyim hiçbişi alamiyom yalan hep
 • Behrima
  1 yıl önce
  Bası farklı sonu farklı yalan haber
 • Şenel Güdük
  1 yıl önce
  Emekliyim engelli cocugum icin 1 tl dahi görmrdik. Kaldiki memur emeklisine Gelince aile yardimi icin Taklalar atlatiriyor. Cok zorluklat icinde yasamaya calisiyoruz.
 • F.k
  1 yıl önce
  Bunların hepsi yalan insanlarla dalga geçiyorlar medya dahil sanki zam yapıyorlarmış gibi müjde emekliye 3 zam geliyor 0/0 5 zamma müjde diyorlar verme zam yaptığın zamları geri al zamda yapmayın ayıp artık sorgusuz sualsiz kendilerine gelince 0/040 yapmasını biliyorlar ayıp halkla dalga geçmeyi bırakın artık
 • Serkan dursun
  1 yıl önce
  Bakin engel durumu nedir bilmiyorum ama oyle yatalak degil cocuk yuruyor hatta adamlar devletten yiyor iciyor adam honda civic aldi 80 milyara aksama kadar butun mahalleyle ugrasiyorlar kari koca okadar dertsiz kedersizlerki gelen gecene komsularina kufur ediyor herturlu pisligi yapiyorlar halim yilmaz nurgul yilmaz kirsehir bahceli evlerde oturuyorlar bakin arabalari var ustlerine degil evleri keza gene oyle adam 8 9 ay sigortasiz calisiyor 150 lira yovmiyeden altin zengini kiloyu geckin altini var ama kilifina uyduruyorlar bir suc duyurusudur kadinin sicili var mahkemelik olduk 5yil suc islememe cezasi aldi ve2 binlira ceza odedi mahkemenin bittigi gun gene kufurler pislikler yapti kufredecegim paramla kufrediyorum diyor rahatliga bak var kardesim devletten yiyen cok var
 • Marif Keskin
  1 yıl önce
  Hükümet değil yandaşlarına veren..O kurumda çalışan,amir, memur,bilmem ne diye geçinen vatan millet düşmanı alçaklar veriyor..Haksız yere para alanları ihbar ediyoruz,ordaki memurlar verdikleri paranın yarısını alıyor,artı bir kaç dakikalık zevkleri karşılığında bunları yaptıklarını da biz çok iyi biliyoruz..
 • DADAŞ
  1 yıl önce
  Aldığımız bi kömür yardımı vardı onuda kestiler Suriyelilere veriyorlar hakimiz zehir zıkkım olsun
 • Abdul cabbar uzunatlar
  1 yıl önce
  Gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmalıyız asıl mesele bu yandaşları değil yazıktır günahtır ayıptır
 • Halilsenfirat
  1 yıl önce
  Hakedene mesela eyt ye verin
 • Gùl
  1 yıl önce
  Kùllùyen yalan bana vermediler
 • Yasemın altan
  1 yıl önce
  Hadı len yardımmıs 3 kızımla yanlışım rahatsızşaddım calısamadım evim kıra 5 kurus görmedik basvuru neden onaylanmıyor binada oturuyormusum neden konuda degil ulan 3 kızı bu devirde ha vermısm 800 ha 1000 güvenlik acısından daıre
 • Pınar avcı
  1 yıl önce
  Daha önce öğrenci yardımı aliyordum onuda kestiler yine bașvuru yaptim eve geldiler neymiș sigorta yüksek yatiyor biz size yardim veremeyiz diyorlar ama evi arabasi olanlara veriyorlar cok haksızlık ediliyor
 • Sinan Akkaya
  1 yıl önce
  Devlet emekli olanı 1200tl maşa bağlıyor bununla geçinemeyeçenide biliyor önce Türkiye’de bir asgari ücret varsa bunun altında maş vermesin ozaman kimseninde bir ihtiyacı olmaz en azından karnı doyar
 • Güler
  1 yıl önce
  25 senedir aldığım 1 derece fakid maşı olan 3 kuruşu kesti Ispartadaki vakıf müdürü 5 yıldır dulökce yazmaktan ben yoruldum vakıf.müdürü yorulmadı reü çıkarmaktan sebebide babamdan aldığım yetim maşı olan 500 tl imiş ne yardımı vereçek daha olanı alıyor
 • John Lisa
  1 yıl önce
  İşletmeniz için hemen nakit akışına ihtiyacınız var !! 5.000 tl ila 100.000 tl arasında değişen miktarlarda işletmenize kadar sizin için acil nakit akışı sağlamanıza yardımcı olabiliriz. Acil nakit akışı seçeneklerinin yalnızca ABN kaynaklı işletmeler için olduğunu lütfen unutmayın. Ticari krediler, ticari krediler, kişisel krediler, varlık finansmanı, smsf ve konut kredileri konusunda da yardımcı oluyoruz. WhatsApp İletişim: 254707952247 Şirket İletişim: johnlisaloncompany2003@gmail.com
 • https://www.finans365.com/emekli-calisan-issiz-ayrimi-olmadan-devlet-basvuran-herkese-maddi-yardim-v
  1 yıl önce
  Bu, kamuoyuna şu an için% 3'lük düşük bir faiz oranıyla maddi yardıma ihtiyacı olan kişilere borç verdiğimizi bildirmektir. Kredi başvurusu yapmakla ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bize ulaşın: kateloansss@hotmail.com
 • Vedat beşli
  1 yıl önce
  Türk olmayan herkese verilir
 • Saide polat
  1 yıl önce
  Adanın ceyan ilcesinde oturuyorum bizim burdaki sosyal yardımlaşmada büyük ayrım var annem yok babam bırakıp gitmiş nerde oldu beli değil ablamın yanında kalıyorum bir kömür alıyordum onu bile ibtal etmişler ablam emekli maduren bide kalo hastası aylın çogu ilaca gidiyor 1 lira ile geçinemiyonuzmu diyor memur kendisi 5 milyar ile geçinemiyor bize diyo idare edin evet yakınlarına nasıl yardım da bulunuyorlar ama
 • haha
  1 yıl önce
  üç kagıtçılar yalan haberden başka haberiniz yok allah belanızı versin adam gibi dogru haber yapın
 • zulfu guzel
  1 yıl önce
  aman istemez bugüne kadar devletin yardımını gurmedik çok şükür bundan sonrada istemez siz gidin Suriyeli lere verin biz deyil onlar sizin vadandasiniz
 • Serdar akalın
  1 yıl önce
  Benim dıger bankalarda kredim var ben bunları bır yere toplamak istiyorum odeme de sıkıntım olmaz
 • tuba
  1 yıl önce
  yalan vaatler bunlar benim engelli yenim 100 de 100 40 tl araç aldilar takside tasimak cok zor tekerlekki sandelyasi ile bu yuzden maaşıni kesti devlet tek calisan evin babasi lisede okuyon bir cocuklaridaha var aylik geliri kisi başina bölüp cok buldular asgari ücretle calisan birinin geliri nekadar yüksek olabilir kirada oturuyor ama kira giderden sayilmiyor kirediyle araç aldi diye maası kesiliyo adamin varsa elin kolun uzunsa alirsin devletten engeli olmanada gerek kalmiyo bir kilif uyduruyorlar etrefa bakiyorum aylik evine 7.8 bin maas giriyo sitede oturuyo cocunun engelli raporuyla 150bine arac aliyo ama onlara kesinti olmuyor bu nasıl adalet nasil denetimli devlet serçe parmağimdahi varsa yararlanirsin herşeyden
 • Ozgur
  1 yıl önce
  Sizin yalanınızın amq itler sizi başlığa bak içeriğe bak
 • Engin Irak
  1 yıl önce
  Kesinlikle yalan
 • Barış çelebi
  1 yıl önce
  Yardımı boşver elektrik doğalgaz öte beri şeylere zam yapmasın yardımı lazım değil d.bakir büyükşehir belediyesin şoför olarak çalışıyoruz ne yazlık ne kışlık elbise verilmedi ve diğer şehirlere nazaran maaşlarımız çok düşük eczane gidiyoruz hasta katılım. Payı diye soyuyorlar suriyeli elini kolunu sallaya sallaya ilaç alıp çıkıyor yani anlaayacağınız öz yurdunda garipsin kendileri en güzel hayatı yaşarlar hayat onlara güzel
 • Yücel zaza
  1 yıl önce
  Bizleri maddi durumda yerin dibine soktular devlet yardım edecekseniz. Bizi bu duruma getirmecektiniz. Ve başvuru yapıpta yardımdan yararlanacağımızada inanmıyorum
 • Ali sever
  1 yıl önce
  Arkadaşlar burda hep devleti suçlamaya ne gerek var bak ne diyo hadise şerif hatasız dost arayan dostu olmaz hatalı devlet arayan devletsiz kalır vallahi 39 yaşındayım bacağımda 100/30 özürlü ve kulağım 100/60 özürlü bir insanım ayrıca inşaattan düşdüm belimde sıkıntili hiç bir maaşım ve gelirim yok vallahi ama biz dua edelim hem kendimize hem devletimize herşey daha güzel olacak inşallah saygılar sevgiler
 • Derya b.
  1 yıl önce
  Otuz altı yaşında kardeşim engelli maaş için basvurdumuzda raporun yüzde yetmiş üzeri olması gerek dediler eskinden yüzde kırk rapor bir anda artmış inanmıyorum bu yardımlara sizde inanmayın
 • Alper yıldırım
  1 yıl önce
  86 yaşında özürlü bakıma muhtaç halam var bakım aylığını kestiler kuyu boş yalanla kuyu dolmaz utanmadan bakım aylığı veriyoruz diyorlar 65 yaş üstü aylığı veriyoruz diyorlar nerde veriyorlar bunlarda yalan MAŞALLAH kepçeyle cok
 • Alper yıldırım
  1 yıl önce
  8 aydır işsizim nerde yardım kaşıkla veriyor kepçeyle alıyor yok efendim bakım aylığı 65 üstü aylığı geçsin bunları meydan geniş sallıyor işsizlere iş asgarı ücrede iyi zam versin calışmayanlara zor durumda olanlara yardım etsin
 • Alper yılďırım
  1 yıl önce
  Ona buna yardımı bıraksında benim hak ettiğim emekliliğini versin sanki deve veriyor bakım aylıgı yok bilmem ne yardımı
 • Kenan kacer
  1 yıl önce
  Haber basligi ile haberin içeriği uyuşmuyor. Birdaha haberlerinizi okumayacagim
 • Osnan sargun
  1 yıl önce
  Slm ben aetvinden osman sargun Ben soyaseti kinanaya karakamaya deyil gercek yaşadigim kendimi acikkamak isdiyorum . Ben 2bin yilindan buyana kanserim kanser hasdaligimi çevre ve jaymakam belediye desdeklerle tedavimi oldum 2015de tekrar ameliyat oldum bogazimdan delik açilip surekli kanul ciyazla yaşama mahruz kaldim mağlulen emekliyim tek gelirim bu 81dogumlu bekarim Maddi durumum iy olmadigindan bi kaçkez artvinin bundan bi anceki sayin valim kanulumu alnak icin yardimda bulundu sağolsun kimi kendi imkanlarla kimi vatandaş yardimlarla yaşama mucadele ederken 3aydir tekrar acil ameluyat olmam gerekdi isdambulda ameliyat oldum ameliyat olmadan biryildir artvindeki şimdiki valilikda vakifa beşsefer maddi yardim isdedim beşseferde dilekce olumsuz geldi neymiş babamin maasi geliri el verişli deyilmis babam bana ilgilenip ilgilenmediyini soran yok Peki bu bi onceki valimizin yardimci olmasimi yanlis şimdiki valinin olmamasimi bu devletdenmi kaynakli
 • Misafir
  1 yıl önce
  80 yaşındaki teyzemizin yaşlılık aylığı kesildi. merdiven siliyor bu yaşta. gerekçesi ise oğlu varmış. halbuki kendisini yıllardır görmüyor. hadi diyelim birşeyler gönderiyor. acil bi ihtiyacı olsa bakanı edeni yok yazık değil mi. bir de marifetmiş gibi paylasiyorsunuz. verdikleri de 500 600 lira mı ne zaten.
 • Kaptan 67
  1 yıl önce
  Milleti böyle boş haberler okutarak kandırmayın lütfen çünkü bu millet çaresizlikten herşeyi yaptı
 • Zeynel
  1 yıl önce
  Benim babam belinden amaliyat oldu ve beli düzelmedi çalışamıyor hiç yardim yapilmiyo
 • Ademoglu
  1 yıl önce
  Kanı bozuk ecnebi artıkları nankörler kim şartları uyuyorda alamadı bak denizden. Hac çıkartan ekrem zamları döşüyor su bulamıyor ama tatil yakışıyor herşey ne güzel
 • ferhat öncül
  1 yıl önce
  Benim evimde esyam yok cebimde param yok sosyal guvencem yok bir oglum birde esim var ben copten hurda topluyorum copten cikardigim esyalari esime cocuguma giydiriyorum bazen evde yiyecek alacak para da olmadiginda copte buldugumuz ekmegi evime goturuyorum kim nerde nasil yasiyor bilmiyorum ama ben bu sekilde yasiyorum eskiden durumum vardi muhtac ve ihtiyaci olan insanlara yardim ederdim simdi ben onlar gibi oldum yardim ettigime hic pisman degilim en azindan o insanlarin neler yasadigini daha iyi biliyorum bazen mal varliginizdan vaz gecin insanlarin icine girin derdi olan derdim var diye yanmasin baskasinin derdi daha buyuk olabilir biz turk insani olarak müsrif insanlariz kalan ekmegimizi yemegimizi cope atariz ihtiyac sahibi birisi varmidir bakmayiz hadi insanlara bakmiyorsunuz o disarda duran hayvanlara bile eziyet ediyoruz bir lokma yemegi bile cok goruyoruz onlara
 • AYHAN UÇUCU
  1 yıl önce
  Doğru Devletimiz her türlü yardımı yapıyor.Ancak görevlilerin sanki canï çıkıyor sanki kendi cebinden veriyo bunu anlamak çok zor cebinden çıksa belki böyle yapmaz
 • Hakkı hakki
  1 yıl önce
  Kendi engellisinin maaşını keser Suriyelilere bakarlar suriyelimi vergi veriyor bu devlete ucuz maaşla çalışıyorlar ssk siz ustunede maaş alıyorlar ohh garibim engellinin de maaşını kessinler sandık geliyor nasilsa
 • Cilem
  1 yıl önce
  Yalan suriyeliler yardim ediyorlar
 • Feyyaz durmus
  1 yıl önce
  Yine birilerinin cebini dolduracaklar istediğiniz kadar başvurun cikmaz.birilerin cikari olmasa kanunu cikarmazlardi kimbilir nereye vurdu piyango
 • Selçuk
  1 yıl önce
  Millete gelince her geçen gün dahada sıkıyorlar ama yandaşa peşkeş dedin mi milyonlar havada uçuyor iktidarın elindeki belediyeler hizmet ayağına gırtlağa kadar borca gömüldü yıllardır belediye iştiraki taşınmazlar aylık 100-200tl gibi rakamlara kiralandığını zaten görüyoruz sürekli zam üstüne zam 5 vereceğiz deyip vermeden 10 alıyorlar benim alın terimden kesip işverene teşvik bütçe dışı kalemlere el altından fon sağlıyorar hangi devlet kardeşim yıllardır yasaları görmezden gelip kendi işlerine geldiği gibi yönetiyorlar anayasa yazılı bir kağıt parçası onlar için sadece devletin satmadık soymadık yerini bırakmadılar özelleştirdiler sattılar hep bi kılıf uydurdular seçim zamanı milyarları savur sonra git tank palet fabrikasını kırala ulan memleketinde koca hastaneler var içinde techizat yok doktor yok gidip muayene olamıyorsun ama allah'ın suriyesinede tam teşekküllü hastane hizmeti veriyorsun sokaklar dilenciden geçilmiyor üç kuruş için adam kesiyorlar dolandırıcılarn haddi hesabı yok
 • Turgut çevik
  1 yıl önce
  Ne vermesi vereceklerine verirler daha birde elimizdekini alıyorlar.bu milletin sırtına bindikleri sömürdükleride yeter yalanlarla avutmayın insanları, EYTne oldu diye soran arkadaşlar söyleyim:ne zaman ortalık karışmaya başlasa askerimiz suriyeye gönderiliyor bu iki oldu bir sferindede sözde kandil yok edilecekti buda üç.gündem değiştirme takdiği iyi takip edin.ama o seçimde gelecek....
 • İsimsiz
  1 yıl önce
  İnanmayın kardeşlerim devlet Kaşık ile verir kepçe ile alır devleti mız batıyor ONU alsın suriyeliler e versin
 • Bayram aydınlık
  1 yıl önce
  Vatandaşına sahip çıkamayan .devlet yöneticileri.benim yönetemez .meçlisteki 600 milletvekiline .hakkımı helal etmiyorum .haram olsun .onlara .
 • Salihbağış
  1 yıl önce
  Slm adım Salih 3 çocuğum var tek çalışanım eşim ev hanımı ev kira işteende çıktım devletimden bi yardım istiyorum
 • Fatih Ozer
  1 yıl önce
  Ben 19 yıldır asgari ücretle çalışiyom, bu sene, ve şuanda yüzde 50 engelliyim, kirada ve 3 çocukluğum, nedır? ben sigorta kıyım diye bu sene benim kömür yardımı mı kestiler.... sırf sigortaliyim diye, ve alacağım maaşda 2. 320 tl....hade belde bu maaşla geçimini sağla...
 • Semih
  1 yıl önce
  Çok şerefsiz hain var bu ülkede.Yüzünüze gözünüze dursun verirse iyi vermezse kötü kim bilir ne boklar yedinizde alamıyorlar avantayı. Sonra devlet kötü...
 • Remi@kiri
  1 yıl önce
  Bu kadar vatandaş derdini soluyor sen makarnaya devam
 • serkan köksal
  1 yıl önce
  kardeşim işim yok gittiğim yer referans belge diploma istiyor lise ter bnim diplomam yok ilkokul diye geçiyor yardım alamıyorum 3 çocuğum var kömür alamıyorum kafayı yiycem kirayı veremiyorum suriyeliler kömürü bana parasıyla satmayı teklif ediyolar 20 tl den bnm alamadığım kömürü o alıp bana satmaya çalışıyor artık çarem yok ya kötü şey yapıcam yada allah için birileri yardım etsin yardımı alanın çoğu ihtiyacı olmayan kişiler gerçekten yardım alması gereken alamıyor
 • Zafer Amirhan
  1 yıl önce
  Yalanınız batsın, ulan neredeyse nefes almaya vergi koyacaklar.
 • Osman
  1 yıl önce
  Babamın hiç bir geliri yok ayrı yaşıyoruz ve durduğu yer harabe kendileride gördükleri halde yinede vermiyolar
 • Müge usts
  1 yıl önce
  Hiç yardim etmiolar akrabası olsan kesin ederler onlardan biri olman lazim yalan
 • Necmi
  1 yıl önce
  Hepsi yalan bunların annemin üzerinde hiçbir gayrimenkul olmadığı halde hiçbir zaman sgk sı olmadığı halde başvurduk bağlamadılar Bnlar diyorki sokakta yaşayacaksın hayatı yalan bu AKP nin herşeyi yalan Bıçunlar sadece Suriyelileri besliyor her türlü ispatlarım
 • Cevdet AYDIN
  1 yıl önce
  Ya bırakın ALLAH'ınızı severseniz. İnsanlara boş boş şeyler anlatıp, boş yere umutlar vermeyin. Söz konusu olan yardım paralarını 3 ihtiyaç sahibi ne kırkı kırk yardırarak, zengine ise çay, kahve ısmarlayarak veren bir hükümet var.
 • Emre
  1 yıl önce
  Yani sizin bunu haber bile yapmanıza gerek yok bu ödemeler yıllardır yapılıyor ekstra bişey yok haber gereksiz olmuş
 • Kimene
  1 yıl önce
  Bu kadar yalanda olmaz. Yakında ülkeyi başımıza yıkınca 1 TL 1 TL dağıtırlar.
 • Ramazan Türkay
  1 yıl önce
  Neden yapılan haber yapıyorsunuz yalan haber yaparak ne elde edeceksiniz 50 bin borcum var askeri ücüretle çalışıyorum bir lira daha odüyemedim yardım için baş vurdum ama kimse ilgilenmedi yalan haber yapmayın
 • Naime konuşuk
  1 yıl önce
  Bende annem için 65 aylığı İçin baş vurdum bir güvencesi yok bir evi var kiraya doğru dürüst veremiyor ihtiyacı var gelip evine baktılar orada çalışan terbiyesiz memur annemi azarlamış evini ucuza ver sana neden yardım edilsin demiş evi kiraya kaç ay veremiyor biz aramızda idare ediyoruz çok güzel ev değil kiraya verilsene kiracı doğru düzğün kira ödemiyor durumu iyi çok insanda yaşlılık aylığı bağlı olduğunu gördüm adam kaydırılıyor biz bu vatan evladı değilmiyiz
 • Yavuz kamil
  1 yıl önce
  Devletten yardım alabilmek için açlıktan ölmek üzere olmak gerekir.. Evinizde TV varsa bile çok görüyor bunu devletimiz.. Verdiği yardım ise sadece o günü kurtaracak şekilde 50 veya 100 lira.. Yardım kurumları fazla ödeme gösterip cukka yapıyorsa onu da bilemem
 • Bu
  1 yıl önce
  Bu devlet fakire vermez tam tersi fakirden alır
 • Emre
  1 yıl önce
  Külliyen yalan çok durumdayım ıssizim kiramı ödeyemiyorum yardim başvurusun da bulundum yeni evli olduğum için eşyalar yeni göründü gözlerine red kararı cıktı eşyaları satayim sokağa düştüğümde yuvam dağıldığında devlet yardim edecek iki üç gün besler herhaldr
 • Halil
  1 yıl önce
  Ben yanlışım şu anda bana da 1 lira 1 kuruş yardım alamadım
 • METİN YILMAZ diyarbakır ergani de oturuyorum
  1 yıl önce
  Ben METİN YILMAZ diyarbakır ergani de oturuyorum devletten bahsetmişken konuşalım dedik bu ilçede bir yığınla işsiz var burda neler oluyor biliyormusunuz 2500 tl varsa seni işkur üzerinden işe yerleştiriyorlar 2500 cebine koyuyorlar ve seni işe yerleştiriyorlar ama diyer taraftanda iş bekliyenler git yarın gel lafları bu nasıl bir devlettir bunun bana bir açıklamısını yaparmısınız
 • Mehmet baştaş
  1 yıl önce
  BENİM abimin gayın peter 87yaşında yüzde 84 engelli rapor veriyor kurul amma ağır engelli değil diyor bakım parası almak için ağır engelli rapor lazım adam 45 yıllık kızını tanıyamıyor lafa geldimi yaşlı bakım parası veriyoz
 • Sy
  1 yıl önce
  Bu yardım yalanlarını bırakın sosyal yardımlaşma tamamen kendi yanlıları hariç yardım etmez
 • Yılmaz
  1 yıl önce
  Teyzem 80 yasında kızının yanında kalıyor. Kızı ve damadı çalışıyor. Teyzenin geliri ve mal varlığı olmadığı için devlet yaşlılık aylığı bağladı. Not: teyzem AK Partiyi sevmez ama AK Parti teyzeme tıkır tıkır ödeme yapıyor. Ayrıca sağlık sorunlarıyla ilgili de hiç bir ödeme yapmıyor. Ambulans evden alıyor tedavisini yapıp tekrar eve getiriyor. Sosyal devlet budur.
 • efe
  1 yıl önce
  hele bi 250 şehidün ailelerine milletten 3 sene önce topladıkları 309 milyonu versinde, hele bi beşiktaşta 50 şehite toplanan 50 milyonu versinde ozaman belki inanırız bu yalanlara
 • Adsız adsız
  1 yıl önce
  Bende kıracıyım ve ınsaata calısıyor um ama iş yok durum yok eve ekmek goturemıyorum gecim derdine dusmusuz en ufak bir bunalımda cocugumu ailemi herkesi vuracak duruma gelmısem hep ıcıme atıyorum
 • K. Ols
  1 yıl önce
  Muhtaç fakirlik yardımı alıyorum ama yaptıkları bir yardım yok hiçbirşeyi karşılamıyor eskiden 3 ayda bir 200 lira veriyorlardı şimdi 5 ay yaptılar daha ne diyeyim
 • Nur
  1 yıl önce
  3 cocuğum.var eşim işsiz kaç defa başvuruda bulundum ama bişey yok
 • Fatih özer
  1 yıl önce
  At yalanı sikeyim inananı...
 • Sistem Mağduru
  1 yıl önce
  Hepsi Yalan ! Felçli Yatalak Babaannem için 4 yıldır engelli Maaşı Almaya Çalışıyoruz Kadın kimlikte 98 yaşında Ana yaşı ise 100 Üzeri .. Sırtımla İndiriyorum 2 ci kattan aşağı Arabaya ve Sedyeye Kaldır indir Kimsemiz yok .. Lanet olsun sistemlerine ! Devletin DR ları Heyet muayenelerinde Köpekmişiz Gibi Muamele edip Yine mi siz bakışları Atıyor .. Kolaylık sunuyirlarmış ta Falan mışta Filanmış ...
 • Mehmet Bgs
  1 yıl önce
  Eşi 1000 tl emekli maşı alıyor diye yaşlılık maaşını kesen devletli yardim edecek bırakın bunları milleti kandırmasınlar
 • hizir yetiş
  1 yıl önce
  çok yalancisiniz ve siz bu ulkeye ait degilsiniz siz hainsiniz.tamam devlette hata yok.devketin icine sizin gibi sizmis insanlar var ve devleti ve toplumu karsi karşiya getirip nasil yikariz hesaplari allah sizi yok etsin.
 • taner dogan
  1 yıl önce
  arkadaslar bunlar sosyal medya sahtekarlari bi baslik atiyolar insanlar sitelerine girsin diye.biraz delikanli iseniz bu yorumu yayainalrsiniz
 • Bahtsız
  1 yıl önce
  Ben senelerdir başvuruda bulunurum ama hep red edilir.
 • Erhan yaman
  1 yıl önce
  Ben vakıfta çalışan biriyim adamın dairesi evi adam her ay maaş alıyor nerde insana garibsna yardim heee geçmiş su var bu var yeterince yalanlarinizdan bıktık
 • Şinda
  1 yıl önce
  Bence verilmez
 • Meltem G
  1 yıl önce
  Şu yorumlsrı okuyun da doğrudunu haber yapın;gerçek hiç de dediğiniz gibi değil.Hiç kimse alamamış,Partiye yakın olursan alırsın,herkese yok yardım etmek...
 • Asli kirazli
  1 yıl önce
  Benim anneanemin 4 oğlu 1 kızı var 10 daire oğullarının üzerine kıza hiç bişey yok tabi anneannem 65 üstü maaş aliyor ama oğlu yiyor beş kuruş vermiyorlar kadına bodrum katta yaşıyor devlet bunu arastirmiyor
 • Saadet Sun
  1 yıl önce
  Yalan.. O kadar başvurdum, çalışamıyorum hastayım Kızım ve annem var bakmak zorunda olduğum diye hiç vermediler. Sebep babamdan kalan arsa var satılamayan yıllardır. Allah’tan korkmazlar satılsa 20 yıldır niye sıkıntı çekeyim. Allahtan bulun inşallah
 • Vatansever
  1 yıl önce
  İlan ne kadar sahkekarsiniz.calisanim ben sigortaliyim!!bir cok seyikarsilamazken,baskasina makarna simitveriyor.hak hukuk bumu adaletbumu,sosyaldevletbumu???
 • Menderese kaya
  1 yıl önce
  Ben menderese kaya benim made durumum iye değil ⁵ tane üşendim okutiyom kiradayım doğru dü azgın çalışmıyorum itiyomki devlet el aysın bana
 • Emre
  1 yıl önce
  Aglıyanlar iş başına geçmiş karalama politikası yapıyor ulan buralara cevap yazıyosunuz akıllı telefon kullandığınız anlaşılıyor.Yok işsizim yok fakirim falan cebindeki telefon kendinden zengin ve akıllı ...
 • Hamza kaya
  1 yıl önce
  Çoğu insan yardım alamıyor alan bir veya iki kişi oda seçim zamanı gösteriş için para verirler
 • fatma
  1 yıl önce
  Ben boşanan bir kadinim hepsi yalan bir yardim görmüyorum 49 yasindaym halı dokuyorum yalakalik yapamıyorum muhtacım
 • Kader Utansın.
  1 yıl önce
  82 yaşında çorap örerek geçinen bir teyzeye hiç bir şekilde yardım yapamayaklarını söyleyen bir devlete sahibiz.Bu teyzeyle kaymakamlığa giderken tanımıştım ve yürümesi için yardım etmiştim.Yeyzeyi birde bir aşağılamarı vardı.Sanki kendi kasalarından para verecekler.Hep kendi yandaşlarına paralarımız gidiyor.Yazıklar olsun bu gidişe ve gidişata...
 • Zynp pdk
  1 yıl önce
  Hepsi koca bir yalan, alzamr olan anneme sağlık raporunda bağımsız dediler. Bakıma muhtaç kişiyi sağlam gösteriyorlar. Ne yaşadığımızı doktorlar iki görmeyle anlıyorlarsa bir hafta annem onlarda misafir olsun da görelim. Sağlammı değil mi. Bunların hepsi reklam.
 • Tarık
  1 yıl önce
  Neden yalan söylüyorsunuz benim şuanda 4 tane çocuğum okuyor ben çalışıyorum diye hiç bir yardım talebimiz kabul olmadı neden bilmiyorum sanki çalışınca ben para basıyorum kimse yalan söylemesin
 • mehmet
  1 yıl önce
  İki çocuğu çalışıyor tarlası var evi var ne yazıkki karı koca ikiside 65 lik maaş aliyor
 • Mehtap tok
  1 yıl önce
  He ya hee! Sosyal devlet evet.yersen!
 • fikretcelik@hotmail.com
  1 yıl önce
  Ne kadar aydınlatıcı bir haber utanmiyormusu nuz menfaat için yalan haber yapmaya gerçi hep böyleydiniz devlet yardım yapıyormuş muş hem devleti aşağılıyorsunuz hemde halkı bu suçtur yardım denen tutar nereden çıkıyor kimin parası
 • Ümit özgün
  1 yıl önce
  Bende sakatim omirilik kollarim piletin sosyal yadimlasma yilda birsever 300 tl veriyor verirse onada yilda nerede bu sosyal devlet hic birseyim yok calisamiyorum onada cocuklarim okuyor
 • Mehmetözel
  1 yıl önce
  Boş laf ile vatandaşın beynini yormayın daha önceki yollar da ben başvurdum hiç birşey gelmedi çünkü torpil yok tek sahibim yüce ALLAH 'dır.
 • Mustafa ŞABANOĞLU
  1 yıl önce
  Ben babamin bankaya olan borçlarindan dolayi 2 yıl once ateşli silahla hayatina son vermiştir. Ben toplamdaki 200 bin liralik borç kaldi bana çalmadiğim devlet kapisi kalmadi cumhur başkani makamina bile aradim oradan kaymakamliğa havale ettiler komur makarna başka bişe isteme dediler bilmiyorum bunlari herkes okusun ayagini yorganina gore uzat sin diye yazdim düşenin allahi bile yok. Deyılki devleti veya partisi sakin inanmayin.
 • Mustafa ŞABANOĞLU
  1 yıl önce
  Ben babamin bankaya olan borçlarindan dolayi 2 yıl once ateşli silahla hayatina son vermiştir. Ben toplamdaki 200 bin liralik borç kaldi bana çalmadiğim devlet kapisi kalmadi cumhur başkani makamina bile aradim oradan kaymakamliğa havale ettiler komur makarna başka bişe isteme dediler bilmiyorum bunlari herkes okusun ayagini yorganina gore uzat sin diye yazdim düşenin allahi bile yok. Deyılki devleti veya partisi sakin inanmayin.
 • Halil sarılar
  1 yıl önce
  Allah buyuk hepsinden alıp muhtac olanlara vericek insallah dua edin kardeslerim
 • Hami
  1 yıl önce
  Yalan yazmaktan yada söylemekten utanmıyormusunuz insanlıktan nasipsizler
 • Vatandaş.
  1 yıl önce
  Yardım alan kişi sayısı 5 milyon ,vay arkadaş,millet nasılda kalkınmış,nasılda refah payı artmış,kişi başı gayrımilli hasıla nasılda yükselmiş,Helâl olsun.
 • seher
  1 yıl önce
  annemden maas alıyordum maasimi kestileryüzde ellibyedi raporum var kanser hastasiyim 500 tl maaş veriyirlor borclarimi ödeyemdim heryerden icralığım oglum 2milyar maas alıyor onun yanında kalıyorum ev kira 3 cocuk okula gidiyor okul parasi istediknkayıt için gittik sigorta var diye vermiyorlar sigortami karın doyuruyor okuyan coxuklara yardim ediyoruz diyoarlar hic yardim gormiyozb
 • Muhammet
  1 yıl önce
  Yardımı valilik veriyor yandaşina değil adamın varsa işin görülür yoksa boşa gidip gelirsin
 • Bilal gundak
  1 yıl önce
  Devlet gerçek muhtaç sahibini tamamen araştırmaktır.teftis müfetdisleri hep yatışda.belediyeler kömür dağıtıyor ve bu kömürü sözde ihtiyaç sahipleri para karşılığında satıyorlar.yazik bu insanlara yazık o kadar insan can veriyor madenlerde.vel hasılı kelam dayın varsa işte bulursun maasta alırsın.bunuda kanitlarim
 • Kadir
  1 yıl önce
  Yalan haber 7 aydan beri işsizim 3 çocuğum var devlet nerde..? faturalar gıda 2 çocuğum okul masrafları bebek masrafları vs nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum
 • Aziz
  1 yıl önce
  Bunları zaten biliyoruz kardeşim. Yeni birşey söyleyin. İnsanların duyguları ile oynamayın. Yaptıgınız habercilik degil.
 • Aaa
  1 yıl önce
  Devlete teşekkür ederim.. bursa şehir hastanesindeyim öyle hizmet varki tüm ilgili ve emeği bulunanlara teşekkür ederim.. Parayla yaptıramayacağım tahlillere 5 kuruş ödemedim.. Yorumlara bakıyorumda devlet bu hainlere para versede bunlar söver küfreder.. Bunlara chp lazım..
 • Murat efeoğlu
  1 yıl önce
  Eyt nin hakki vermek sosyal sorumluluktur
 • Ebru ebru
  1 yıl önce
  Ya allah aşkına bu ülkede kanser hastaları özür grubuna girmiyorken bu devlet ne anlatmaya çalışıyor.kim inanır bu zırvalıklara
 • Ayhan
  1 yıl önce
  Sosyal devlet dediğiniz devletin emeklileri sürünüyor bırakın bu palavraları
 • Derya Diler
  1 yıl önce
  Buradan yazılanları dikkate alıyorsanız yetkililere sesleniyorum işsizim eyt mağduruyum tek isteğim eyt yasası çıksın alabileceğiniz yardımlar onlara kalsın, eyt çıkarsa Türkiye çöker deniliyor böyle birşey yok ozaman ülken dışındakilere yardımı kesip kendi vatandaşını düşüneceksin
 • Hasan Doğan
  1 yıl önce
 • Abarting Lisbon
  1 yıl önce
  Geçin siz dalganızı. Manşete bak hele
 • Efecan06
  1 yıl önce
  Bu yorumcularin hepside yalan konusuyor amaclari partizancilik yapmak chp ye gidin onlar tum sorunlarinizi giderir
 • Hüseyin GÖKMEN
  1 yıl önce
  Bu doğru degil. Benim 86 yaşında ve kendine bakamıyor. Ne yaptıysak bakıcı maaşını şanlıurfa saglık müdürlüğünce rapor alıp baglatamadık. Şanlıurfa saglık raşorları usulsuzce alındıgı için gerçek magdur h kimsesiz hak sahipleri rapor alamıyor dolayısıyla belirtilen yardımdan yararlanamjyor
 • Amedamed
  1 yıl önce
  Hahaha cok komik
 • ERDEN ORDU
  1 yıl önce
  dul kadınlar evlensin emekliler çalışsın her şeyi devletten beklemeyin çalışana ekmek çok bende emekliyim çalışıyorum bide oy verirken iyi düşünün kadınlara maaşı kesin evlensinler
 • Ysfakc
  1 yıl önce
  Devleti yönetenler Önce emeğiyle primlerimiyle devlete katkı sağlamış #eyt li vatandasinin hakkını versin, #emeklilikteyaşatakilanlarin hakkını gasp edip, bir kuruş devlete katkı saglamamis insanlara dağıtması.
 • Hüsniye çamlıca
  1 yıl önce
  Ben esinde ayrıldım yardım almıyorum niye çocuğun sigortalı bir evde kac kişi çalışıyor sigortalı onlar para gıda yardımı alıyorlar bize yok böyle adalet olmaz zehir zikkim olsun ayırımcılık yapıyorsunuz ayol
 • Kobra nejat
  1 yıl önce
  Prosüdüre uyan herkez hakkı olan bir ödeme varsa kesin alır bir tanıdığım hem çocuğuna özürlü mağaşı hemde bakım ücreti alıyor etrafımda işten çıkan birççok kişi var işsizlik msğaşı alıyor bir arkadaşım yeşil kartlı ful bakılıyor hemde çalışıyor bu nasıl zihniyet herkez devletten bedava birşeyler istiyor
 • Mustafa bostanci
  1 yıl önce
  Sosyal yardımlara amenna ama diğer yardımların yerine lş verse milleti böyle saçmalikara alistirmasalar herkes çalışsın bir şeyler uretsin özelleştirmeye gidilmesin bence çoook yanlış ben mükellef sem herkes mükellef ben hakkımı helal etmem
 • Ali
  1 yıl önce
  Palavra palavra palavra palavra palavraaaaaaaaa
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Yorumlara bakınca herkes şikayetçi ama iş seçime gelince H oy alıyor nasıl bir iş anlamadım.
 • Ahmet gök
  1 yıl önce
  Her yerde iş var ve devletin yardımları var kendi istediği gibi iş arayanlar başka dünya bulmaları gerekiyor bu ülkede çalışana işte var herkes yatap para kazanmanın peşinde
 • Birisi
  1 yıl önce
  Khk lira yapilan zulmu hiçbir yerde goremezsiniz biz burda mal gibi calişiyoruz ve bizi kole gibi caliştiriyotlar adam yerine koyup muhatap bile olmuyorlar biraz sesimiz cikca koltuktakiler fes ederiz bu yetki bizde var diyorlar eyyy yukatdakiler sesimizi duyun
 • He he
  1 yıl önce
  Aylar önce yayınladıkları haberleri ısıtıp ısıtıp tekrar yuvarlamanın ne anlamı var? Haberde ne haber!
 • Mitat
  1 yıl önce
  Devlet herkese veriyor 9 bin gün prim ödeyen ve yaş bekleyen emekliye bin TL emekli maaşı veriyor
 • gariban
  1 yıl önce
  Bende baş vurdum vermedililer geri bildirim bile vermediler milleti kandırmayın herkez alıyor diyor palavra ilaki engellimi olmamız lyazim buysa bunuda böyle yazın
 • Abdul Tatar
  1 yıl önce
  Yalan inanmayın sağlam adama veriyolar sakat bakıma ihtiyacı olana vermiyolar ben kendim babam için çok baş vurdum
 • Arifbülbül
  1 yıl önce
  Erdoğan'a oy vermeye devam edin arkadaşlar adam yedi bitirdi bizi engelli çoxugun maaşını kesmek ne demek ülke ne hallere geldi çalışan işciden bile vergi kesiyorlar bizim hatamız sessizkaldıgımız için bunlar
 • yaşar ucar
  1 yıl önce
  babamın 40 yıl önceki bagkur maasini hatırlıyorum 5 lt yağ peynir zeytin çay şeker aldım birazda meyve eve gelene kadar bitti sözleri kulağımda şimdi 1700 tl alıyor bu millet cahil bu millet unutkan bu millet apdal evet bütün engelliler para alıyor ben engelliyim her 65 yaşını dolduran maaş alıyor cevremde bisürü yaşlı var ihtiyacı olan insanlara iş kuruluyor anadoluda çok yardim alan iş kuran insan taniyorum
 • Baki yazici
  1 yıl önce
  Sosyal yardımlaşma deyil sosalyandaslik bunun başındakiler hep yakınlarına birde Suriye'den irakdan gelenlere veriyorlar.Hukumeti kötülemek için yapıyorlar oy kaybı için hepsinin değişmedi daha adil olanlar gelsin
 • Baki yazici
  1 yıl önce
  Sosyal yardımlaşma deyil sosalyandaslik bunun başındakiler hep yakınlarına birde Suriye'den irakdan gelenlere veriyorlar.Hukumeti kötülemek için yapıyorlar oy kaybı için hepsinin değişmedi daha adil olanlar gelsin
 • HAMZA ÖZDEMİR
  1 yıl önce
  YALAN SÖYLÜYORLAR ARKADAŞLAR HEPSİ AYNI BUNLARIN KİME OY ATSAK İNSANLARI SÖMÜRÜP KENDİ CEBİNİ DOLDURUYOR. BU DEVİRDE MİLLET VEKİLİNİN VEYA BAKANIN VEYA BELDEİYE BAŞKANI YA DA İL VE İLÇE BAŞKANI VEYA DA BUMLARIN YARDIMCILARINDAN HERHANGİ BİRİNDE DAYINIZ(TORPİLİNİZ) OLMASSA SİZE İŞ BİLE VERMİYORLAR
 • Şerife çelik
  1 yıl önce
  Ha olsaydı devlet baş tacı olmayınca kötü yorum öylemi devletimiz gerekeni yapıyor nankör olmayın sayın Recep Tayyip Erdoğan dan önce kadına çocuğa söz hakkı saygı bile yoktu hastane köşelerinde surunuyordu herkes siz ne diyosunuz ya devletimiz yaşlı ana babasına muhtaç olana maaş dahi veriyor yapıyor biliyorum boş konuşmayın insan gibi yaşamayı ogrendik biz Allah başımızdan eksik etmesin sayın cumhurbaskanimizi şükredin birazzzz
 • Atmaca
  1 yıl önce
  Işleri güçleri yalan dolan
 • Tuncay
  1 yıl önce
  SSK lı çalışan asla yardım alamıyor asgari ücretten vergi kesintisinden sonra elime geçen 1900 tl üç çocukla yetmiyor yardım başvurusu ssklı olduğum için reddedildi. Hikaye yardım filan
 • Erkan okur
  1 yıl önce
  BİR İŞCİ EMEKLİSİ NEDEN BİR ASKERİ ÜCRET ALAMIYOR BU NASIL ADALET ANLAYIŞI BEN ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM LÜTFEN GÖRÜNÜZ BİRİ 1000LİRA DİĞERİ İSE 6000LİRA OLAN BU FARK UÇURUM NEREDE ADALET
 • Recep
  1 yıl önce
  İhtiyacı olana değil. Aksine ihtiyacı olmayana yardim ediyorlar. Misal birini biliyorum adam inşaatlarda aylık en az 10 bin kazanıyor. Hatta fazlasını bile. Ama neymiş. Çocukları okuyormuş eğitim yardımı, kirada oturuyormuş yakacak ve gıda yardımı alıyorlar allah'a havale ediyorum bu durumdaki yardim alanında verenide. Ben 2000 lira emekli maaşı ile geçinmeye çalışırken senin maaşın var diyecekler. Diğer yanda ayda 10, 15 bin para kazanacak ama üzerinde malı yok. Sigortasız işsiz diye birde her tür yardımdan faydalanacak. Zehir zıkkım olsun öylelerine de.
 • Selim
  1 yıl önce
  Sosyal yardımlaşma müdürlüğüne müracaat ettim elektirik yardımı için burda yapılmıyor dedi ama tanıdığım kişilere soruyorum ama fon müdürlüğünde yapılıyormuş hediye götürürsen yaparmış dediler ama ben rüşvet vermeyi hiç sevmem dedim ve gitmedim yani anlayacağınız herkes biryerden vuruyor hep hırsız olmuşlar uzun lafın kısası dayın varsa her kapı açık
 • Mete şanlı
  1 yıl önce
  Kayınvaldem yanlız yaşıyor kayınpedereden bakım parası alıyordu şimdi dul kaldı hiç bir geliri sgk yok sadece 65 yaş aylığı alıyor başka ne yardımı alabilir
 • Abdullah Erdoğdu
  1 yıl önce
  Benim annem yüzde doksan yedi ağır engelli raporu var ben sosyal hizmetlere beş altı sefer başvuru yapmama rağmen hep olumsuz yanıt aldım nasıl sosyal devlet sosyalliği yandaşlarına var ben bakım maaşına bağlattiramadim her kesime eşitlik ilkesi yok
 • Elif ceran
  1 yıl önce
  Anneme evde bakım maaşı bağlanmıştı engelli raporu yüksek olduğu halde maalesef kestiler verdikleri maaşı fazlasıyla devlet geri aldı ve yeğnim trafik kazasında kolu engelli kaldı sınavdan 85 aldığı halde üç senedir atama yapılmıyor yazıklar olsun
 • Mustada Topar
  1 yıl önce
  Bu yorumlari yazanlar hepsi kiskurtici Ben yuzlerce gordugum insan var ne parti nede dayusi var gidiyor gerekli yerlere kurallari yerine getiriyor ve Maasini almaya devam esiyir . Bir dilekçeyle iş olmuyor biraz kosturacsksiniz Her seyi Devletten beklemeyin ayiotir
 • Hüseyin Altıntaş
  1 yıl önce
  Yalan yazmayın be kardeşim. Bu kadar mı utanmadan sıkılmadan yalan söylüyorsunuz. Kim kime veriyor bu yardımı. Kim almış sizin yazdığınız gibi. Kendiniz bir gidin başvurun bakalım.
 • Hüseyin Filik
  1 yıl önce
  Finans bazen abartılı yayın yapıyorsun.ne 2007den beri bu sosyal yardımlar var.daha yeniymiş gibi gösteriyorsun.finans365negatif
 • Veli yıldız
  1 yıl önce
  Biede derler sigorta birleşti diye kadının kocası ölüyor bagkurlu babası ölüyor bagkulu emekli ikiside iki maaş alamıyor ikiside sigortalı oldumu alıyor nerde bunun adaleti?
 • Selim baba
  1 yıl önce
  Ananem yüzde 83 engelli başvurdu ama vermediler sen ayaga kalkabilecek durumdasın dediler bende dedimki dalgamı geçiyorsunuz yatalak kadına para verseniz neye yarar dedim sonuç olarak bağlamadılar
 • Fikret pişkin
  1 yıl önce
  Annem 2 felci geçirdi yardım alamıyorum annemin üstüne 2 ev ve emekli maşı var olmuyor bana yardım edecek arkadaş varmı bakıcı 2 bin tl alıyor şu an ki evde 1 biz diyeri kira Kiradan 1000 tl aliyoruz emekli maasi 1600 kira ve maaş tan kalan 600 tl kalıyor buda yetmiyor gene şükürler olsun var gidior ama herkes yardım alıyor ben alamıyorum ve AKP liyim telefonu. 05376730524 bağcilar
 • Recai korkmaz
  1 yıl önce
  Yahu anlamadim bi türlü okuru kandirmanin yolu gazetecilik olmuş atilan başliğa bak yazinin içerigine bak. Diyosunuzki devlet herkese yardim ediyor yazinin içeriğinde şu şu şartlar var diyorsunuz. Şu mazlum milletle nolur dalga geçmeyin biraz seviye ve doğru haber lütfen! Gerçi işinize gelmedimi benim yazimi yayinlamazsiniz ama neyse!
 • Can Ferudun
  1 yıl önce
  Yandaş muhtarlar işi bitiriyor. Muhtarlar toplantısı her ay boşuna mı? Hacca gittiler bedava..Dünya gezileri.. Vatandaş kira faturalari odedikten sonra kalan 600 tl ile ay sonunu getirebilir ise getiriyor..Neyse seçimlere az kaldı..Halk Şamarı vuracak.
 • Mehmet Sarı
  1 yıl önce
  Haber başlığı ile haber içeriği çok farklı. Bu haberi yapan ilkokul mezunu olabilir mi acaba
 • Ramo41
  1 yıl önce
  Kesinlikle yalan.Benim iki yanımda Akp kadın kollarında yardım eden kadının herşeyi olmasına rağmen bütün yardımlardan faydalanıyor.Normal vatandaş intihar eşiğine gelmiş umrunda değil.yandaşlara yardım diye başlık atılsa daha iyi olurdu..
 • Erkan saydm
  1 yıl önce
  Ben ış sızım bn kımse yardım etmıyo burdan buyuklere seslenıyorum
 • M,Sinan YILDIZ
  1 yıl önce
  1,yıl önce askeri ücretten emekli oldum 1,050.TL, maaş bağlandı, devletin kendi insanına Adaletli dağılım yaptığına inanmıyorum. Askeri ücret açlık sınırı emekli olduğunda Bin Lira bağlıyo ister geçin ister geçineme geber Devletin umurunda değilsin. Ama bir gerçek var İLAHİ ADALET. ALLAH HERAN GÖZETLEMEDE. İNŞAALLAH AHİRET kebusları olur.
 • Memo
  1 yıl önce
  Aynı saddam gibi yapıyorlar ırakta fakirlere yemek giyim yardımları 3. Dünya ülkesi olduk bu onun belirtileri
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandasi
  1 yıl önce
  hukumetin kendi vatandasi dedigi suriyelilerdir, onlara yaparlar yardimi, haram zıkkım olsun inşallah
 • Doğru
  1 yıl önce
  Siz başka ülkeyi tarif etmişsiniz verdikleri beşyüz TL kestiler çok şükür Allaha elhamdülillah Rabbimiz onlar degil
 • Baki yazici
  1 yıl önce
  Yalan söylüyorlar benim demin yazdigim yorum niye gozukmuyor.soayal yardım fonları yandaş fonu oldu.
 • Baki yazici
  1 yıl önce
  Yorumlayan emekli memur Baki yazıcı yalan soyleyenin Allah'ım belasını versin.Bugun gittim üç defa müracaat için Ankara Elmadağ sosyal yardımlaşma müdürü denen sahtekar kormu borclanmasaydiniz bize güveniniz diye kapıyı gosderdi.Yandaslarina ve Suriyeli iranlilara maddi durumları iyi olsa dahi veriyorlar hiç maaş alamayan yaşlı bayana yandaşı olmadığı için vermedi.Bunlar akpartiyi kaybettirmez için yapılan oyunlar çok oy kaybeddiriyorlar. Bir yerde yirmi sene bir goervliyi tutarsan bazı yanlışlar yapar bunları degisdirsin artık.
 • Atarlı.
  1 yıl önce
  Yalaniniz,boynunuza kravat olsun.
 • Muammer
  1 yıl önce
  Benim iki aya gim kirik kolumda bilatin var ve acik baypas ameliyati oldum avurt damarima kopru yapildi 5 yil sonra tekrar kalp kirizi gecirdim ve sitent taktilar gizli şeker tansiyon ve kolosturol var evim yok calisamiyorum okuyan oglum var hicbir malim mulkum yok ve emekli dahi olamiyorum ne yapmam lazim
 • Lutfi can
  1 yıl önce
  Yandaş San her imkan var değilsen tü kaka öyle mi Yazıklar olsun sosyal devletin gereklerini yerine getirin sosyal adalet yönündeki acziyetin farkına varın artık kuvvetler ayrılığı ülkesindeki yerinize bir bakın hangi adalet bu hükümeti anlatıyor kubaya imreniyorum komünizmi benimsemedigim halde
 • Halil ibrahim
  1 yıl önce
  Benim esimin 100 de 92 raporu var bakım aylığı vermiyoolar kimi kandryoolar
 • AYHAN UÇUCU
  1 yıl önce
  Aynen yazılan çizilen hep hayal ūrūnū İlçede bulunan sosyal yardımlaşma Vakfındaki Memurlar devletimizi hep fakir fukaradan koruyorlar.Keyfi muamele yapıyorlar.Zengine keyfi isteyene veriyorlar keyfi istemeyen fakir kimselerede vermiyorlar
 • m.salih haydaroğlu
  1 yıl önce
  insanlar aşırı yolsuzluk yapıyorlar.birsürü mal mülk sahibi birilerinin adına kadetmişler maaş alıyolar.aşırı haksızlıklar oluyor bu konuda.insanlar çalışmaz hale geldiler.ana maaşı baba maaşı bakıcı maaşı özürlü maaşı.bu vatandaş niye çalışsınlar.bizde bağkur primi ayda 750 lira yatırmak için it gibi çalışıyoruz.adaletmi bu.bu haksızlığa dur diyen yokmu.memur adamı olan maaş sahibi oldu
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Nice fakirleri zengin ettiler birde utanmadan bu zenginler bütün yardımları alıyorlar kaç tanesine şahit olduk yazık yazık bu devlete
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Bu hükümet fakiri parasız kişiyi sevmiyor geçim o kadar zorlastiki ne yapacağımızı bilmez olduk maaş yükseleceğine birde dusuyor vergi diye bu dünyanın öbür dünyasında var kuruş hakkımı helal etmiyorum hiç birine
 • Umudu kırık
  1 yıl önce
  Benim eşim bay passli mide kanaması geçirdi astım koah uyku abnesi solunum cihazı kullanıyor prostat psikoloji tedavi görüyor kalp yetmezliği kalp kası daralması olduğu halde 1800 den fazla günü olduğu halde maluliyet emeklisi olamadı.red geldi.sesimi kimseye duyuramadım.tum hekimlere soruyorum cumhurbaşkanımaysa soruyorum bir baypassli ameliyatı olan kişinin bu kadar stresli bir ortamda yaşama süresi kac yıldır.esim mezardami emekli olacak.ve hiç kimseden de yardım bakıcı parası almadık.cumhurbaskanima sesleniyorum.bizide duyun.magduruz.hakkimizi alamıyoruz.adalet bumu.Turk vatandaşı olarak hakkımızı elde edemiyoruz.doktorlarda böylemi yemin ederler.bizi bu hale getireni Allaha havale ediyorum.ne diyeyim çaresizlik içinde hepsini vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum.Allah yarına bırakır da yanına birakmaz.Ankara saglik kuruluna özellikle sesleniyorum.kul hakkıyla nasıl son nefesinizi vereceksiniz.yazik yazik
 • Ertuğrul kayabaşı
  1 yıl önce
  Yalancının ALLAH belasını versinki
 • Şeref inan
  1 yıl önce
  Yalan H ortapedik engelliyim anneme babamdan kalma ekmekli maaşı için red etiler yalan yandaş olmasan hakkin olsa dahi vermiyorlar
 • Bozyelll
  1 yıl önce
  Reklamlar elbet bir gün acı bitecek Ama şunuda unutmamalı elbet bir gün hak yerini bulur
 • Mehmet Aydos
  1 yıl önce
 • Mehmet emmioglu
  1 yıl önce
  Başlığı bakınca sosyal devlet filan diyor içeriği okuyunca herşey yalan.
 • He
  1 yıl önce
  Benim sosyal yardımlar baştan başvurun var hiç biri kabul edilmedi neymiş eşin sigortalı çalışiyormus o yüzde veremeyiz
 • Kivanc
  1 yıl önce
  Benim oglum yuzde 96 engelli bana 5 6 yil bakim parasi verdiler iki sene önce geri hepsini toptan aldilar neymiş bizim gelirimiz yüksekmiş bunu önceden görmüyormusun sen araştırmıyor musun bunu hep ala vere
 • Serdal cay
  1 yıl önce
  Yalan yüzde 98 kpekayinderim engelli şeker ve böbrek hastası telfon açtık ilgilenmediler bile yüzde 98 engelli raporu vr odyo bizim işimiz,dgl öteki dyp bizim dgl sen niye ordasın diyorum cevap yok
 • Mesut sadic
  1 yıl önce
  Hiçbir geliri olmayan teyzemi bizzat başvurusunu yaptım. Yaşlı link maaşı çıkmadı çünkü CHP li. Ama otobüs lerini tarlalarını oğullarının üzerine verenlere maaş bağlandı.
 • Naz
  1 yıl önce
  Milleti kandirmayin dumenciler
 • Alaattin çalışkan
  1 yıl önce
  Hep yalan bana vermediler,ekmek alacak param yoktu kimse gözünün yaşına bakmıyor,hâlâ muhtaçtım verirler ise hemen alalım
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Epilils hastasyim 2 defa heyete girdim engeli rapru almadim sağ kolumda ameliyet oldum vermdiler bu nasil devlet
 • Jajshdjkf
  1 yıl önce
  Haber basliginiza sokayım. Başvuran herkese diyor. 82 milyon basvursa 82 milyona verecek yani öylemi? Beyin fukaralari
 • Aynur gürdrama
  1 yıl önce
  Benim ogum engelli 18 doldurdu uvey babanın elindeyiz ve bu çocuğumun maaş hakkı var eşim emekli ve hiç gelirimiz yok üç çocuğum var eşimin annesinden kalan depo gözüküyor ve virane bir yer böyle bir yasa yok neymiş depo gözüküyor Muş adamın aylesinden kalan miras onunda çocuğu var benim oğlum bir birey adam benim oğlum için deposunu satarmi onunda çocuğu var torpil oldumu veriyorlar yalan hesi
 • Bucalı
  1 yıl önce
  Yalan ben işsizdim ne yesılkart nede engelli parası verdiler aile bakanlığına gittim emeklin var veremeyiz dediler
 • Sel
  1 yıl önce
  Sigorta primleri yüksek onu indirsinler, gerçek gündem bu.bu kadar yüksek değildi.
 • Savaş Biten
  1 yıl önce
  Bugüne kadar hiç yardım alamadim
 • Fadime
  1 yıl önce
  Benim eşimin perde yorgan dükkanı vardı yıktılar iki senedir yapmadılar iki senedir işsiz kaymakamlıga başvurdum belediyeye yardım edilmedi yalan haber bunlar
 • Ayşe Gülmez
  1 yıl önce
  Doğru. Çok süper yardımlar yapılıyor ama zengine ve torpillilere. Özellikle Elazığ da eğer palulu değilseniz asla hiçbir yerde deyeriniz yok...
 • Kemal bilir
  1 yıl önce
  Kardeşim P zihinsel engelli 3 ayda Bi maaş alıyordu babamın üstüne mal görünüyor bahanesiyle maaşı iptal ettiler bedava paramı verecekler vatandaşa onlar ancak yandaşlarını beslerler
 • Zeynep
  1 yıl önce
  Benim annemin hiç geliri yok 60 yaşında kadın kaç kere başvurdu hep olumsuz nerde yardım illaki zenginmi olmak lazım alabilmek için
 • Sertac
  1 yıl önce
  Devlet içerde dışarda bu kadar hainle mucadele ederken vatandaşın özgürlüğünü elinden almak için uğraşan ìc hainler dururken burda hala devlete dil uzatanlar hainleri biliyoruz ama onlara kananlar siz eski türkiyeyi ya görmediniz yada görmek istemiyorsunuz devlet şu an kıskaç altında bizim tam destek olmamız lazım para yine gelir bulunur ama vatan namus özgürlük bir kere giderse geri gelmez devlet bütün imkanlarını ülkeyi hainlerden korumak için seferber etti akıllı olun bindiğiniz dalı kesmeyin
 • Kadri kaplan
  1 yıl önce
  Bu devlet kadar yalanci yok herkez inaniyor biz evde 3 kisiyiz 480 engeli maasi veriyor kiram 500 lira elektrik su 250 veriyorum yemek yok
 • SEBİHA DİRMENCİ
  1 yıl önce
  Ben engelli yım yüzde elli ve engelli maaşı için baş vurdum eşimin bir araba var taka köyde dededen kalma ikibin sekiz yüz metre kare bunuda kaynım el koymuş ekipdikiyor bize ne bir icat ne bir kilo un veriyor bunlar yüzünden engelli maaşı verilmiyor pekala eşimin kazancı yetmiyor kirada oturan bir insanım ben kime ne anlatayım sayın başkan çıkıp atıp tutuyor bunlar epsi yalan beni muhtaç bırakıyor lar çöp ten ekmek alıp yiyor vatandaşlar yazık evdigim oylarım aramolsun
 • Gürkan
  1 yıl önce
  Devletten maaş yardım destek almak kolay mı daha yaşa takılan emekli leri emekli edemiyorlar milletin kafasını karıştırıyorlar . hiç bir malı mülkü geliri olmayan insanlarada verdikleri paraylada bir ay nasıl geçinir.
 • Murat polat
  1 yıl önce
  Evde bakım parasi var rapor olması lazım
 • Zeynep Kaya
  1 yıl önce
  Engelliyim emekli olmak için vergi indirimi yazısı almam lazım ki emekli olabileyim. 8 ayı geçti hala bekliyorum. Primlerimi ödedim ve hak ettiğim emeklilik için hala bekliyorum. Benden ve benim gibilerden kesip başkalarına veriyorlarsa hakkımı da helal etmiyorum.
 • Süleyman ışık
  1 yıl önce
  Bu hulumet hep yalancı surıyeden kacsb köpeklerine yaptığı yardımı kendi insanına yapmıyor hepsı yalan
 • Murat olan
  1 yıl önce
  Şartlar uysrsa alınır devletimizi kötülemeyin allah hükümetimize zeval vermesin
 • Sabriye er
  1 yıl önce
  Asla inanmayın ben rahmetli babam felçliydi bir sene yattı bakım parası alamadım çünki emekli maaşı 689 TL geçince bakım parası vermiyorlar yani devlet bakım parası hikaye
 • Alaayyin
  1 yıl önce
  Yalan yandaşa ve kendi adamlarına yardım ederler.ben kaç sefer baş vurdum bana hiç vermediler
 • İnci
  1 yıl önce
  Bende baş vurdum hiç eşyam yok dedim yeni doğmuş çocuğum var dedim ama elime 300 tl verdiler madurduk hiç oralı olmadılar hiç yardım ediyoruz demesin devlet
 • Hakab
  1 yıl önce
  La gardaş komsu annesine bakiyo diye maas aliyo nasil almiyo
 • Davut Karataş
  1 yıl önce
  Öğrenci bursları artırılsın...Kayıt dışı kontrol edilsin... üretim ekonomisi ile düzeliriz başka çıkar yol var mı ..
 • Adil yargıç
  1 yıl önce
  Böyle diyenlere imkan verdiğinde en çok haksızlığı kendileri yapıyor bir algı oluşturulmuş herkez böyle diyor ama aç kalan açıkta kalan yok
 • Meltem G
  1 yıl önce
  Kesinlikle doğru söylüyorsunuz;bu yardımları alabilenler “işini bilenler”;gerçek ihtiyaç sahipleri dururken becerikli yakınlara bağlıyorlar bu yardımları;bütün hasta bakım hizmetleri de yine işini bilenlere;nereye başvursak derdimizle kalakaldık.Evde vakım demek,bana hastane masrafı olma,gözüme gözükme de ne olursan ol demek...Sosyal Devlet nerede hani?
 • Emine soylu
  1 yıl önce
  Katılıyorum bende gıda yardımı icin başvurdum ama 1milyar annem aldlgl icin vermediler acaba o parayla nasll geçinilir sormak lazlm he bide esyalarlmlz varmls yazlk
 • Efecan06
  1 yıl önce
  burdaki yorumcularin hepside yalan konusuyo cok tanidiklarim var onlar aliyo tum yorumcular chp li olduklari belli ey insaf ya
 • eren baba
  1 yıl önce
  ya devlet hele bu hükümet bedelsiz para verir mi ya az akıllı olun.. Kendi yandaşlarına veriyor
 • Vicdan
  1 yıl önce
  Size yazıklar olsun ak Parti'nin yaptığı hersey haram zıkkım olsun
 • Erkan arıkten
  1 yıl önce
  İnsan olan purosudurleri yerine getiren herkes alabiliyor
 • Faysal mağat
  1 yıl önce
  Dediginiz doğru değil yigidi öldür hakkını yeme devlet tarihinde vatandaşabu kadar sosyal yardım Almamıstir
 • Polat yuce
  1 yıl önce
  Yalandır inanmayın önce yardımı yapıp sonrada borçlanabilecek duruma getirecekler sakin inanmayin
 • Mehmet Aydos
  1 yıl önce
  Yüzde 90 engelli 18 yaşının geçkin olan otistikli kardeşimin maaşını annesi babası emekli diye kestiler nerde 5 milyon kişi maaş alıyormuş yalan zaten evde bakım parası diye birşey de yok çünkü onuda veremiyorlar
 • Aytekin Aksu
  1 yıl önce
  Aynen öğle bu hükümet muhtac olanlara deyıl durumu iyi olanlara maaş bağliyor kocaman yalaaan devlet herkese yardım ediyor dıye ancak surıyelilere yardım yapıyor hemde ne olursa olsun kesintisiz olarak yapıyoru
 • Ali
  1 yıl önce
 • Hakkı söyleyen
  1 yıl önce
  Çevremde hükümet karşıtı engelli insanlar var ve devletten yardım alıyorlar aynı zamanda da babası emekli olanda var siz bu ön yargıyı bırakın adalet cumhuriyet dönemi boyunca hiç bukadar bağımsız olmamıştı
 • Kenan
  1 yıl önce
  Kardeş emekli oöuş ne güzel ama eve giren gelire bakarak engelli ve baskıcı maaşı veriliyor. Bunu biliyorsundur inşallah
 • İbrahim Türkoğlu
  1 yıl önce
  Benim 5 yaşında engelli çocugum var hem maaş hemde bakım parası veriliyor
 • Necihan
  1 yıl önce
  Zenginler valilikte adami olan bak8m maaşında alıyor sahte raporlarla son model arabasinida altina çekiyor şahitlerim var isparta ederim şikayette ettim formalite iki ay maaşını kestiler sonra dayı dedikleri devleti somurenler yine menfaatine kil8fina uydurdu devleti yıllardır sömüren zenginlere b7na sebep olan her kimse olanlara hak8mi haram ediyorum o maaşi burundan gelsin tezden bindigi araba ona mezar olsun....
 • Önder
  1 yıl önce
  Gerekli şartlar oluşması durumunda bu yardımlar yapılıyor ben hem engelli maaşı alıyorum hemde evde bakım parası şartları yerine getirirsen niye vermesin eskiden bu yardımların efsanesi okunmazdı bu durumda sende bir eksiklik varki yararlanamıyorsun.
 • Hasan Durna
  1 yıl önce
  Evde Bakım aylığı alabilmek için Gelir kriteri, bakıma muhtaç olunması ve ağır engelli olduğuna dair sağlık raporunun bulunması gerekir. Mehmet bey anne ve baba emekli ise demekki gelir kriterleri uymuyor. Gelir kriteri engelli kişinin yaşadığı hanede kişi başı gelirin toplamının net asgari ücretin üçte birinden düşük olması gerekiyor. Bu ise kişi başı gelirin Ocak 2019 itibariyle 1219 TL'nin altında olması gerekir.
 • ibrahim kucuk
  1 yıl önce
  Hokumet sacmalamaya basladi kimsenin suzinle alavete dalaveresi yok emekliye vermemek icin secim tarihi kacirma yine vermemek icin enflasyonu kacirma yine emeklilik yasini orta hallice eyt hallet asgari ucreliye vercegini isverene verme insanlari mal yerine koyma yoksa sanada bir alip uc koyan olur. demedi deme veremezsin biliyoruzda yine de sen bilin.
 • Asd
  1 yıl önce
  Kardeş git önce Türkçe yazmasını öğren. Ondan sonra milleti eleştieç Beyniniz var, fikriniz yok..
 • Kerem Doruk
  1 yıl önce
  Bu adam bildigin türkçeyi katletmiş nasil yayinladiniz bunu ?? Bi de 80 kisi begenmis ne anladiniz ki adami anlamak icin bildigin sifre kırıcı şartt..........
 • Feridun Öksüzgülmez
  1 yıl önce
  Palavra. 3 kere müracaat ettim Hepsi ret oldu. Devletten yardim almak için akp li olacaksın veya o camiada olacaksın. Yoksa zırnık vermezler başkasına.
 • tevhid nedir
  1 yıl önce
  size az bile. Allah ın düşmanı olan sistemleri desteklerseniz bunlar dünyadaki zilletiniz. bide ahiretteki zilleti düşünün. Allah tan korkunda dininizi öğreninde Rabbinize şirk koşmayın
 • Kenan
  1 yıl önce
  Gerçek ihtiyacı olan başvursa bunların hiçbiri olmaz.Adamın ihtiyacı yok,biraz sıkışınca devlet bana para versin diyor.Zevk sefa içinde yaşamaya çok alıştık.Neredeyse herkesin elinde fiyatı 1000 TL nin üzerinde olan telefon var.Gidip 15000 vermek içln iPhone kuyruğunda bekleyen ***lar,şu telefonunun 2000 TL lik olanını alında,etrafınızdaki fakir fukaraya dağıtın.Ama biz herşeyi devletten beklemeye alışmış bir milletiz.Bu memmlekete öyle aileler varki ,evlerine 20 000 TL maaş girip hala yetişmiyor diyen zavallıcıkllar var.
 • alihaydar
  1 yıl önce
  Durum hiçde öyle değil haber gerçeği yansıtmıyor.
 • Ali uzun
  1 yıl önce
  Anasına babasına engelli çocuğuna bakan köylüler devletten maaş alıyor ekip dikip üretmiyor köy yeri neyine yetmiyor 1200 TL maaş ondan sonra patates soğan vb gibi köylünün ürettiği ürünler ateş pahası pahalı bumu sosyal devlet milleti hazıra alıştırdi herkes annesine babasına engelli çocuğuna kendisi bakacak nerde kaldı Bizim aile geleneklerimiz hepimiz devlet baksın demeye basladik. Gerçek ihtiyaç sahiplerine devlet yardım etsin insanlara annesine babasına engelli çocuğuna bakıyor diye yardım etmesin
 • Turna
  1 yıl önce
  Bu yardımlardan faydalanmanız için en garanti koşulların başında; hükümete yakın bir cemaatin mensubu olmanız yeterlidir. Bu koşula sahipseniz devletin tüm imkanları size açıktır. Atatürkçü düşünceye sahipseniz hiç uğraşmayın alamazsınız. Tarafsız görünürseniz de gözünüzün üzerindeki kaşınızın mükemmel görünmesi lazım. Eskaza yardım bağlanırsa da her an tetikte olmalısınız ki aylar sonra "yanlışlık olmuş" deyip faiziyle geri alabilirler. Çevremdeki gerçeklere ve yaşanmışlıklar göre yazdım. Allah ın bildiğini kullarından mı saklayın.
 • Salman
  1 yıl önce
  Bu orosbu çocukları yalan haber yapıyor akp nin yalakasi bu şerefsizler kimse inanmasın
 • hak ....
  1 yıl önce
  BENCE COK MAGDUR VAR HERKESİN YARDİMLARİNİ KESTİLER CUNKU TEK TEK GEZEMİYORLARDİ .SUAN KİM İHTİYACİ VARSA BASVURSUN ARKADASLAR MAAS BAGLİYORLAR ARTİK KORKMAYİN GELİP BAKİYOR MAGDURİYETİ ERKENDEN HALLEDERLER İNSALLAH.HAKSİZ YERE COK ALAN VARDİ ONDAN KESTİLER YENİDEN BAGLANİYOR .GERİ ODEME BENCE İYİ ARASTİRİLMALİ YAZİK MİLLET NERDEN BULSUN OLSA ZATEN BASTA BASVURMAZDİ BENCE.
 • Yeliz
  1 yıl önce
  İç işleri bakanı terör diye kafayı yedi. Gelsin kendi polis teşkilatını denwtlesin. Polisin h alka nasıl davrandığın görsün. Kadını savunan erkeği dışlayan ve aile mefhumu u yok eden bir karakol zihniyeti akabinde karı koca olayları işte bunun müsebbibi devlettir. İyi yönetimin olmamasıdır. Eğitim çökmüştür. Bütün kurumlara sirayet etmiştir. Nezaket yapucılık kavramları yoktur. Suçlama tutuklama uzaklaştırma ve içeri atma kültürü vardır. Kurumlar bitmiştir. Basit karı koca olaylarını karakola taşıyarak aile yi bitirmektir. Bu karakollar insan huzuru nu bozmakradır. Ben kocamı şikayet ettim karakola götürdüler başına neler geldi kızdım tartıştık karakola haber verdim işte olan oldu ben pişman oldum. Utandım onlar ytanmadılar. Bi anlık kuzgınlığımız başımıza ne geldi. Yav bizi Bi yatıştırır bu aileyi yok etmeyin yazık günahtır. Hemen araba karakol zindan daktilo bir sürü soru bu ne yav adamı kestik devletimi soyduk. Bu ne rezillik bu ne kepaze normal insanı bile bunlar bitirirler.
 • Mahsun
  1 yıl önce
  Karakoldaki polislerde yapıcılık barış birleştirme iyi niyet kültürü sıfır. Eğitim verilmese böyle olur polis teşkilatında nezaket saygı sevgi kültürü yoktur. Tedip amaçlı yani yola getirme bir kültür sıfır bu polis teşkilatına bir çekidüzen verilmesi gerekir. Bir aile kavga etmiş darp yok ölüm yok. Efendim hakkınızda şikayet var tamam e barıştır. Karakola hadi nezaket yok. İncelik sıfır. Kadın haklıdır. Tövbe Allahım hisleriyle diyor. Erkek bakıyor donup kalıyor. Ondan sonra uzaklaştırma aileyi bitiriyor. Ondan sonra kocası karısını dövdü bilmem ne oldu. İşte basit şeylerden bunlar olur. Bu eğitimdizlikten cehaletten ve devlet adabından yanlış yönetimlerden kaynaklanıyor. Karakollarda nefret ediyorum. O camiadakilerin hepsi bozuk tedavi görmeleri ve eğitilmelwri zaruridşr. Acildir. Devlet karakollar kaldırsın. İnsanlar ırdan geçtiğin psikolojisi bozuluyor. Hepsi psikopat TIR. Polis teşkilatı bitiktir. Her yerde karakol kaldırın. Polis devleti kurulursa kimin neyi kimin neresinde ols
 • Selim
  1 yıl önce
  Aile sosyal politikalar bakanlığı kaymakamlığı talimat versin. Bir program yapsın. Boşanan bir emekli sokakta yatıyor. Maaşından 600 TL. Kalıyor. Kredi borcu var bunlar kayıtlarda yok. Kaymakamlık güvencem var maaşın var. Hemen sistemden bakıyor. Git diyor sana Bi bok yok. Sen nasıl yaşıyorsun açmışsın nerede kalıyon soran yok. O zaman geniş kapsamlı bir sistem kurun adamın bütün ödemeri taksitlerini gösteren. Bir program yapın. Bu nasıl resmiyet seçenekleri ekleyin her insan gidip kaymakamlıkran ayda 300500tl.faydalansın adam emekli kredisi var banka kesiyor. Cepte para yoksunları sisteme koyun banka kayıtlarını sisteme dahil edin. Eşinden evinden huzursuz sokskta kalanlar var. Kadın polise şikayet ediyor. Şikayetçiyim. Diyor. Adamı 1 ay uzaklaştırma tamam o anlık tartışma olmuş ev halidir. Darp varmı yok ölüm varmı yok. Polis geliyor. Tamam abi vallahi Bi şey yok tartıştık o ben eşimi çok seviyorum. O anlık oldu olabilir. Karakollarda hiç eğitim yok kadın haklıdır. Olabilir.
 • Selim
  1 yıl önce
  Emekli memurum boşandım evin borçlarını ödedim kredi çektim ayda 600 TL elime geçiyor. Sokakta yatıyorum. Bu kış günü ne yapacak. Bize kira yardımı ve yakacak yardımı verilsin. Adam benim sosyal güvencem bakıyor. Varsa yardım yok. Yav Bi sor maaş anlıyormusun. Şu kadar kredi çekmişsin. Bu kedin bitene kadar sana yardım edeyim yok. Çünkü devlet sisteminde böyle bir kayıt yok. Borcun var. Boşanmışsın karıya vermişsin paranı tazminatını evin borçlarını ödemişssin Bu hale düşmüşsün bunları soran yok bunlarında kayıtları var. Deki bu adam parası nereye gitti. Eşine vermiş çağır eşini inkarı edecek hayır. Bunlar iyiniyet tir. Çocuklarımın geçimi için verdim param kalmadı bu kayıtları devlet alsın. Sgk da güvence var sigorta gözüküyor. Maaşın var sana yardım yok. Git. Başımdan bu nasıl bir sistem. Bu nasıl bir devlet anlayışı adam parası yok dışarıda yatıyor. Senin sigorta var çalışmıyor bir işe girmiş çıkmış sigortası gözüküyor. Bankada kredi vermiyor. Aile sosyal pol. Bakanlığı geniş kapsam
 • Bülent
  1 yıl önce
  Eyt noldu eyt. Secim zamanı secim yatırımı mı yapacaksınız. İnsanlar işsiz evine ekmek götüremeyen eyt liler var. Biz ne bu günleri nede secimde sizi unuturuz
 • EYT
  1 yıl önce
  Bizde sen ve senin gibileri unutmayız merak etme
 • Oktay pınar
  1 yıl önce
  Eyt diye bir sorun yok eyt uyanıkları var devleti düdüklemenin hesabını yapıyor bu eyt liler....
 • hasan huseyin
  1 yıl önce
  yalaka olacan ki bu devlete sana yardim yapsin onalarin isdedigi kisi olmadiginzaman kurus yardim yapmazlar he yandassan zenginde olsan sana yardim yapiyorlar
 • Ramzuna2011
  1 yıl önce
  Sende yalakalık yap parayı kap
 • Deniz
  1 yıl önce
  Benim bankalara borcum var kradi çekemiyorum 22 yıllık kamu kuruluşunda calışıyor devlet bana geri ödemeli 30 bin 33 ay ödemeli yardım edermi
 • Bakamayan albayrak
  1 yıl önce
  Hemen .erdogan da seni bekliyor:)
 • DENİZ AKER
  1 yıl önce
  Ailemin tek çocuğuyum evlendim boşandım ne annem kaldı hayatımda ne de babam Sgk emekliyim bunun dışında hiç bir gelirim yok kız evlat ve boşanmış olmamama rağmen Sgk emeklisi babamdan maaş alamıyorum maaş devlete kaldı evim kira akraba yardımıyla geçinmeye çalışıyorum nerede devlet size soruyorum ne devlet yardımı kim demiş bunu ben babamdan hakkım olan maaşı bile devlet alırken benim gibi yardıma muhtaçlara mı yardım edecek hepsi yalan
 • durmuş tuncel
  1 yıl önce
  slm.iyi günler tanışa bilir miyiz yazar mısın cevap. nerelisin yaşın kaç
 • Recep demir
  1 yıl önce
  Kardeşim alabilirsin kanunen hakkın var kimse engelleyemez.4 yıl önce vefat birinin maaşını boşanmıs olan kizı alıyor
 • Begüm tolun
  1 yıl önce
  Senin gene maaşın varmış.Bu para icerisinde yaşayan çok kişi var.Çok ta yardıma muhtaç sayılmazsın.
 • Fatma kavam
  1 yıl önce
  Bi hata vardir ssk emeklisiyse alirisin kesin kes git bidaha arastir ustune dus almayan kimseyok daha
 • Arzu yahşi
  1 yıl önce
  Nasıl alamıyorsunuz benim 2 teyzem annesinin ve babasının yıllardır emekli maaşını alıyor. Mutlaka bir yerde bir eksiklik vardır bu sizin hakkınız böyle birşey mümkün değil. Büyük teyzem 2 kere boşandı aldı hala daha alıyor. Bence sgk ya gidin ve Ankaraya dilekçe filan yazdırıyor öyle hatırlıyorum. Hatta yıllardır onların hatası yüzünden alamadığınızı ve mağdur olduğunuzu da söyleyin geriye dönük toplu bile alırsınız
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Sosyal güvenlik il müdürlüğü gidip dilekçe ver babanın maasinida ala bilirsin bu senin yasal hakkin çünkü Yargıtay'dan emsal karar olarak bu çıkmıştı ve komsularimi yakın süre icin maaşları bağlandı sana tavsiyem git başvur alırsın usteliceksin oradaki çalışanlar kafadan sağma yapıyorlar işlerini çoğu oyuzden üste üstüne git 1 ay içinde de babanın maasinida alirsin
 • Doğruyu söyleyen
  1 yıl önce
  Akıllı telefon kullanıp internetinizle buraya yorum yapabilecek kadar durumunuz var demekki
 • Resit ekici
  1 yıl önce
  Aynen dogru katiloyorum size deniz hanim
 • Ahmet KOCAAĞA
  1 yıl önce
  Maalesef bu düzeni kuranın Allah belasını versin
 • Rukiye gülgeç
  1 yıl önce
  Hem eşinden hem babasından ölünce maaş alan insanlar var onlar nasıl alıyor bence siz hakkınızı arayın sgk yı arayıp ögrenin bence vardır bu hakkınız
 • Güz Can
  1 yıl önce
  Artık 2 maaş verilebiliyor diye duydum ama emin değilim.bi araştırın isterseniz
 • Deniz cetinkaya
  1 yıl önce
  Deniz adim deniz ankaradayim seni tanima sansim varmi sen babanın emekli maaşını alma şansın var bu konuda yardim edebilirim umarım dönüş yaparsan tabi deniz11-36@hot
 • Kurtuluş tezcan
  1 yıl önce
  Deniz babanin emekli parasini alirsin senin doğal hakkin peşini birakma bu anda evli deyil sen babanin ayliğini alirsin biraz uğraşirsin
 • Nebahat sarıkaya
  1 yıl önce
  Benim banamdan aldığım maaşımı kesti devlet köyü indamlar yüzünden şikayet etmişler eski eşimin memleketinden görüşüyolar geliyor diyo benim 3 çocuğum var tabi görüşücem düşmanmı olsaydım Sonra beni sokaklarda öldürsemiydi Ben şimdiki hğkğmeye oy atmak için eski kocamın adresini gösterdim diye maaşımı kestiler benden 4 yılda aldığım maaşı faiziyle geri istiyolar 59 milyon başımı sokacak bir evim Var onuda elimden almak istiyor devlet sosyal güvencem yok devlet onuda alsın ben sokaklarda dileneyimmi 65 yaş için üstünde hiç bir mal olmayacak Eve gelip bakıyolar eşyaların düzgünse evin iyiyse bağlamıyolar kötü rutübetli pis bir evde yaşarsan üstünde hiç bir mal varlığın yoksa bağlanıyor milleti kandırmasınlar
 • Ali uzun
  1 yıl önce
  Babadan kalan maaşı alacam diye kocadan ayrıl birlikte yaşa oh ne ala memleket
 • Zehra akarcay
  1 yıl önce
  Kime yardim ediliyo suriyeliyemi benim hukumetim bana yardim etmek yerine suriyeliye yardim ediyo
 • Medine A
  1 yıl önce
  Yalanın önde gideni benim 3 çocugum var yetim engelli aylıgı alıyorum sadece evde daha önce oturan sigortalı tesbit edilmiş ondan egitim yardımını bile kesti devlet neymiş hanede sigortalı görünüyor ikamet te kalmış degiştirdi ler fakat ne yardım ne destek biz türküz aç ölelim kimsenin umurunda dil suriyeliler üretsin çogalsın yeter li
 • Ali dal
  1 yıl önce
  Eski koca ha git ozaman ondan al adresi ora verirsen demek birii var ha
 • esma arslan
  1 yıl önce
  devletten bugüne kadar hiç yardım görmedim çok süründüm hep kendi ayaklarımın üstünde durmaya çalıştım hepsi yalan devlet işine gelene veriyor işine gelmeyene sırtını dönüyor
 • Kimene
  1 yıl önce
  Benim kızımın evde bakım maaşını kestiler yetmedi 16 000 tl borölu çıkardılar vw ben iş arıyorum bunu ödemek için
 • süleyman
  1 yıl önce
  kriter belli açık onu anladık.ama fakir okula giden kirası olan ercekten hiç bir geliri olmayan beş kuruş yardım alamıyor bende baş vurdum aynı zamanda sur mağduruyum hiç bir gelir yok her ay 1120 tl tokiye veriyoruz yani 10 yıl boyunca 1 yıldır 3 farklı bankadan kredi cekerek ödeme ysptım bu ay ödeyemedim bu kes banka arıyor huzurum kalmadı intiharın eşiğine geldik.devlet öyle her fakire ihtiyacı olana yardım etmiyor köre sakata yani engeliye engeliye bakana ben öyle devleten maaş alan engelli biliyorumki 10 tane memur eder dükanı arabası var adam özürlü maaş alıyo.ya sakat kör olacaksın yada 65 yaş olacaksın ihtiyacı varmış fakirmiş kimseyi ilgilendirmiyor 5 para vermezler 58 ysındayım 6.sınıfa giden oğluma 2 tl veremiyorum ekmeğimi fırından borc alıyorum bu adaletmı işkurdan bile gecici iş vermiyor isim listesi veriliyor işkura çok ayıp 18 yıl oy verdim zehir olsun.işkur bile yani 6 aylık iş bile torpil yazık çok yszık gerçek ihtiyacı olan ne yapsın Hz ömeri arıyorum.
 • Musa
  1 yıl önce
  Hakimiz olan emekliliğimizi versin başka yardim istemiyoruz
 • Murat Ersal
  1 yıl önce
  Türkiye'nin yüzde onu olan yerler yardımların yüzde yetmiş beşini alıyor. Neticede bu da bir sanat işini bilen alıyor.
 • Nihat cakamk
  1 yıl önce
  Annem bakim ayligi aliyor zannederim sizde sorun var
 • Nihat cakamk
  1 yıl önce
  Annem bakim ayligi aliyor zannederim sizde sorun var
 • N.y.
  1 yıl önce
  Kardeşim maaş alamiyorsan demekki adamın yok
 • Sukru arslan
  1 yıl önce
  Benımde adamım yok ama heray duzenlı engelli maası alıyorum
 • Şenel Güdük
  1 yıl önce
  Ben emekliyim memurdum aldığım aile yardımını kestiler. Sadece bunu verseler biraz Rahatlardik ben başka yardim bilmem aile ve cocuk Yardimi istiyorum devletimiz buyuktur.
 • Mevlüt tokmak
  1 yıl önce
  Emekliyim hem nafaka ödüyorum kredi de ödüyorum bunlara care bulunsun hangi kurum muş yardım eden bizim bilmiyoruz
 • suri gulugulu
  1 yıl önce
  bu yardımları alabilmeniz için bir şart var oda suriye li olmanız eğer türkiye cumhuriyeti vatandaşı iseniz kesinlikle alamazsınız ancak verirsiniz
 • Nurcan
  1 yıl önce
  Suriyeli olursan doğru nerdeeee her başvurana...
 • Emir.ozkara
  1 yıl önce
  Veren el alan elden daha hayırlıdır
 • S.sessiz
  1 yıl önce
  Suriyeliye.ev.türk.vatandâsina.ceremesi
 • tekin
  1 yıl önce
  suruyeli seni....
 • Yoksul Ali
  1 yıl önce
  Aynen öyle hep laaaaaaaafffff
 • leyla
  1 yıl önce
  İhtiyacı olanlara yardım vemiyorlarki emekliye siğortalıya etsinler kaç defa başvuru aptık kabul etmediler kaymakamlıga sosyal yardımlaşmaya kabul etmiyorlar devlet memurları yapmıyorlar sanki kndi ceplerinden çıkyor devlet veriyorda masa başında oturanlar işlerini düzgün yapmıyorlar
 • Salih0618
  1 yıl önce
  Bende aynen başvuru yaptim olmadi
 • Salih0618
  1 yıl önce
  Eşim 100de 61 engelli ben asgari ucretle çalışan biriyim ev kira 700 tl elektrik su gaz derken elde pata kalmiyor iki kez basvuru yaptik neymiş kişi başı 525 tlyi gecmeyecek aylik geliriniz diyor .adaletlice davranin kiminin arabadi evi var onlar nasil aliyor.anlamiş degilim.
 • ALİ koz
  1 yıl önce
  Bende başvuru yaptım ama verilmedi 95engeli var babamın hiç umursamiyorlar birde ağır engelli olacak diyorlar bu nasıl bir hizmet anlayışı
 • Boş işler
  1 yıl önce
  Söz konusu bu yardımlar her başvuran verilmiyor.Bir çok kriteri var.
 • Fulya B.
  1 yıl önce
  Şu anda V engelli ama engelli aylığı 5 yıl önce kesilen ölen anne ve babasından da devlet tarafından hiç bir şekilde maaş almayan sıfır gelirli bir akrabamız var Hani nerede yardım .Defalarca başvurduk hiç bir şekilde maaş bağlanmıyor.Bu insan 56 yaşında yürüme engelli hiç bir yerde iş yok devlet ne iş veriyor ne maaş bir bildiğiniz varsa lütfen bilgilerinizi paylaşın .
 • Ozi
  1 yıl önce
  Engelli raporu varsa sosyal yardimlasmaya kesin bas vurun bence maaş baglanir
 • İnanma sen
  1 yıl önce
  Cebindeki parayı nasıl alabilirim derdinde verme değil, bende baş vuruda bulundum babam zengin miş yararlanamıyormuşum!
 • mira
  1 yıl önce
  banada geldiler maalesef sen fakir degilsin dediler kumlucafaki sosyal yardımlaşma eeee sayın cumhur başkanım bunları niye görmüyor onlara para var bizlere yok ölmemiz lazım para vermeleri için gelsinde kumlucanın halini görfsün yürekler acısı offfff
 • Ahmet Çelik
  1 yıl önce
  Ben emekliyim ve kredi borcum var halada maaşımdan kesilmek şartıyla ödüyorum ben bu durumdayken tekrar acil durumdaki borçları ödemek için devletten yardım alabikurmiyim nereye baş vurmam gerekiyor
 • Zübeyde Köken
  1 yıl önce
  Ben de inanmıyorum @ engelli oğlum var fakat aşvurduğumda Kaymakamlığa senin SSK mı var dediler İşten çıktığım halde Neymiş işten çıkınca 3 ay daha hala sigortalı gözüküyor muşum cimer aradım ve hiçbir sonuç almadım ancak Varsa yoksa Suriyeliler Ama ne mutlu Türküm diyene hiçbir şey de görmedim yardımda görmedim Evim kira bir sürü borcum var Eşim 154 engelli oğlum @ engelli fakat hiç hiçbir yardım görmedim inanmıyorum bunlara
 • Rd
  1 yıl önce
  Çok komik ,başvurduk heyet inceledi tüm şartlar tamam ama eviniz olduğu için veremiyoruz dediler. Böylece evin yenilen birşey olduğunu öğrenmiş olduk. Yukarıda adamın varsa alırsın yardımı, düzen böyle kurulmuş böyle gider, kimse değiştiremez
 • Mustafa Eski
  1 yıl önce
  Ben engelliyim,devletimiz ilaç masrafımı ödüyor,yeşil reçeteli olduğu için,ancak afyon bayat ilçe sosyal yardımlaşma 2 oldu ret verdi,yani devletimiz ödüyor, ancak afyon bayat ilçe sosyal yardımlaşma vakfı ödemiyor,2 oldu yeşil reçeteli ilaç parasına ret verildi,devletimizi parti kurumuna çevirdiler,adamına göre muamele yapıyorlar,
 • Ali ÇALIŞKAN
  1 yıl önce
  Her şey hikaye ben emekliyim tokiye sekiz defa müracaat ettim evim yok diye bana çıkmadı meğer toki evi olanlar için geçerlimiş ben bu hükümetin neyine güveneyim
 • Salih
  1 yıl önce
  Kesinlikle inanmıyorum yok öyle bir şey
 • selme
  1 yıl önce
  ya benim eşim ceza evinde 3 çocuğa bakıyorum kirada oturuyorum sosyal hizmetlerine gittim masa başındaki memur sanki babasının cebinden gidiyor beni azarladı bir sürü evrak istedi götürmüştüm ama yapmamak için yenisini getir dior ozaman devlet onlara bi yazı gunderin niye mahdur vatandaşa insan muamelesi yapmiyorlar
 • Nevzat Aloğlu
  1 yıl önce
  Muhtar yandaşıysan bu akp partisinden her türlü faydalanırsın.Ama rakip tarafta isen Türk vatandaşı olman bile nafile.Kul hakkı yiyenlerin Allah belalarını versin.
 • Ali ozturk
  1 yıl önce
  Ben emekliyim 1230 tl maaş alıyorum 870 tl ziraat bankası kesiyor kredi ile emekli olmuştum ve engelliyim engelli maaş ım da emekli oldum diye kesildi ve ben iflas ettim her ay 500 tl ssk 400 tl vergi dairesi ne 7143 sayili yapilandirma borcu oduyorum ev kira lisede kiz okutuyorum bana vermiyorlar ama gercekten vatandasla iyi dalga geciyorlar cok ayip ayip gercekten
 • Sorma geç!
  1 yıl önce
  Kim söylüyor onu. Yirmi kez başvurdum, sadece laf salatası,
 • Mehmet Çalışkan
  1 yıl önce
  Kaymakama çıkın direk, zorluk çıkarıyorlars
 • Ekrem
  1 yıl önce
  Yirmi kere bas vurdun yirmi kere red edildiysen sende bunu hak etmiyorsun demekki vermediler.
 • Has
  1 yıl önce
  Ben başvuru yaptım ama sosyal yardımlaşmadan ihtiyacim olmasına rağmen reddedildi hiçbir gelirimde yok bu tür yardımlara pek inanmiyorum
 • Abdullah
  1 yıl önce
  Calismiyorum esim dogumunda sut parasi alirsin dediler gittim basvuru yapmaya sen sigortali calismiyorsun sana veremeyiz dediler .sok oldum ustune bir bardak su ictim.
 • Aynur başkan
  1 yıl önce
  Aynen hep oyun düzenbazlık kendi akrabaları olsa bak manavgat kaymakamlığı 5 para etmez
 • Te
  1 yıl önce
  Biz hiç görmüyoruz bu yardımlardan işsiz muhtaç olmamıza ve başvurmamiza rağmen
 • ferhat
  1 yıl önce
  suriyeli olsaydık alırdık ama ne mutluki türk oğlu türküz