Torku'dan İflas Açıklaması ! Torku İflas Etti mi ?

Torku'nun iflas ettiği yönde çıkan haberlere Torku'dan yanıt geldi. Peki, Torku iflas etti mi?Torku kimin? İşte detaylar.

Torku'dan İflas Açıklaması ! Torku İflas Etti mi ?

Torku'nun iflas ettiği yönde çıkan haberlere Torku'dan yanıt geldi. Peki, Torku iflas etti mi?Torku kimin? İşte detaylar.

Torku'dan İflas Açıklaması ! Torku İflas Etti mi ?
23 Ağustos 2019 - 12:18

Ürün yelpazesini günden güne güçlendiren, birçok alanda yapmış olduğu yatırımlar ile dikkatleri üzerine çeken Torku, çıkan haberler üzerine açıklama gereği duydu. Yapılan açıklamanın detayları haberimizin devamındadır.

Yerli marka Torku'nun iflas ettiği iddiaları sosyal medya da gündem oldu. Yakın zamanda iflasını ilan edeceği söylenen marka ortaya atılan iddiaları yalanladı.

'BİR KISIM TORKU MARKASINI HAZMEDEMİYOR'


Sosyal medyada dolaşan, Torku markasının iflas ettiği ve iflasını da 23 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra açıklayacağı haberlerine Torku'dan açıklama geldi.Torku'nun resmi Twitter hesabından söz konusu iddialara ilgili yapılan duyuruda:

"Siz değerli Torku tüketicilerinin bize olan güvenini sarsmaya yönelik kasıtlı olarak çıkarılan asparagas haberlerin sonuncusu, Torku'nun iflas açıklayacağına dair yapılan sistematik yayınlardır. Ne bir hat durdu ne de bir kişi işinden oldu. İSO 500'de 1 fabrikamız varken şimdi 4 fabrikamız oldu. Bir kısım ısrarla çiftçinin 45 tesisi ve Torku gibi markası olmasını hazmedemiyor. Tüketicilerimizden ricamız dedikodulara prim vermeyiniz." ifadeleri yer alıyor.

TORKU KİMİN?

Anadolu Birlik Holding'in sahibi olduğu Konya Şeker Fabrikası tarafında üretilen ürünler ile biliniyor. Torku markası, bir üretici kooperatifi olan Konya Şeker'in girişimleriyle 2007 yılında ortaya çıktı. Konya Şeker fabrikasının temeli 13 Eylül 1953'de atıldı. Fabrikanın makine ve tesisleri Alman ARGE firmasına ihale edilmiş, Eylül 1954 tarihinde üretime başlanmıştır. Üretimini Konya'nın merkez ilçelerinden Meram'da sürdürüyor. Konya Şeker San. ve Tic. A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı ise Recep Konuk'tur.

Yerli üretim olması sebebiyle vatandaşlar tarafından talep gören marka ürün gamını sürekli genişletiyor.

YORUMLAR

 • 25 Yorum
 • Mustafa tekeli
  1 hafta önce
  Güvenin ve kalitenin adı torku
 • SB
  1 hafta önce
  Ver mehteri )) ver Nutella yerken torkuda buldum kendimi
 • Diri darı
  2 hafta önce
  Torku ve Eti kardestir , ayrim yapan kallestir... İri olalim , diri olalim... Haydi buyuk turkiye ve helal gida icin birlige...
 • Cemkaplan
  2 hafta önce
  Yerli marka isim yapınca rakipler ve karalamalar cıkar unutma yalım yerli herzaman yerli millidir
 • HACI emmim
  2 hafta önce
  Torku hazımsızlığada iyi gelir.
 • ömer dal
  2 hafta önce
  yerli üretimi sonuna kadar desteklememiz gerekir profesyonel kadrolar ile dahada genişletip hem istihdam açısından hemde sermayenin dışarıya gitmemesi açısından pozitif etkisi olur umarım geçmişte yimpaşta yapılan hatalar yapılmaz evde torku işte torku hayatımızda torku yolunuz açık olsun
 • sezai yavuz
  2 hafta önce
  Torku depoda çalıştım..kaliteli marka fakat üretim sistemi ve özellikle depolama ve sevkiyat sistemi berbat.. bir ürünü markette bugün buluyorsun sonra 1 ay yok. bir ürün bu markette başka bir ürün başka bir markette satılıyor.. yani her markette her istediğin ürünü bulamıyorsun.. depolama gıda depolama kriterlerine uygun değil...
 • Mehmet güç
  3 hafta önce
  Ne olursa olsun torku dondurma çıkmalı eğer çıkarsa tutacak. Inanıyorum efsane tadı olur.
 • güneş
  3 hafta önce
  Torku adı toplumda güven oluşturdu, malum rakip firmalar asılsız haberlerle bunu yıkmaya çalışıyorlar, kötü niyetleri aşikar.
 • Tt
  3 hafta önce
  Yok ya. Torku ürünlerini alıpta ne yapacaksınız ki. Hem 5 para etmez. Piyasada içinde ne olduğu bilinmez ithal ürünleri alalım. Boşverin kaliteli olmasına rağmen kendi ayağımıza sıkalım. Zaten en mükemmel bir şekilde bir olup ülkeyi bu hale hep beraber getirdik. Bir arada yapabildiğimiz en güzel şey. Sonra fiyatlar uçarken herşey ithal olurken biz yerliye sahip çıkmazken ülkece ekonomik uçurumdayken bizi dışarıdan kimse almaz yanına. Hoş biz toplum olarak ya ölür ya kalırızcı olduğumuz için sığınmacı olamayız.
 • Harun KOÇAK
  3 hafta önce
  Hazımsızlık var bunlarda. Kabullenemiyorlar yerli ve milli olma çabalarını. Sürekli algı peşindeler.
 • Hüseyin Atay
  3 hafta önce
  Çikolata ürünlerinde hala hurma yani palm yağı kullanıyor ucuza mal etmek için.Bu kalitesiz ve trans bir yağ besin değeri yok zararı var yumuşak kivsm veriyor ad sözde.Endonezya Malezya ormanları yok edilerek vahşice üretilen bu yağları bırakmalı Torku.Sarelle ve Nuga gibi ayçiçek pamuk hindistancevizi veya fındık yağı kullanmalı özellikle cokokremde.
 • Torku candır
  3 hafta önce
  Torku şeker pancarından şekerini üretiyor. Digerleri gibi yabancı ortaklarıyla yurtdışından ucuza şeker kamışı alıp şeker hastalığına davetiye çıkartmıyor
 • Hatice kubra
  3 hafta önce
  Bence herkes torku tuketmeli nedenmi bu yıl konyaya gittiğimde yollara agaclandirma yapmış hayran kaldım en azından ülkemiz güzelleşsin diye bir şeyler yapiyir
 • Sırrı incekara
  4 hafta önce
  Başarılarınızın devamını dilemekle beraber, bazı çeşitlerdeki jelatin kullanımını hepten kaldırsanız çok çok mükemmel olacak.sonuçta sıkıntılı ve şaibeye açık bir ürün, hammadde temini açısından
 • Kanı ağalar
  4 hafta önce
  Torku herzaman milli markamızla seninleyiz yanındayız
 • Mustafa Memiş
  4 hafta önce
  Ayçiçek yağı ve süt ürünlerini severek tüketiyoruz. Yoğurt ve süzme peyniri mükemmel.
 • Gulhan
  4 hafta önce
  Yerli firmalar, yerli mali kazansin, bizim bu urunleri alirken harcadigimiz para da ulke icinde donsun ekonomimiz ayakta kalsin istiyoruz. Bunun yaninda daha saglikli urunler istiyoruz. Sayin Torku yetkilileri evet tercihimiz sizden yana ancak cocuklarimiz icin sekerden uzak katki maddelerinden koruyuculardan kivam arttiricilardan vs uzak urunler istiyoruz. Uzun sureli kullanimlarda cocuklarda olumsuz etki yaratacak maddeleri butun gidalarinizdan lutfen tamamen cikartin. Dedigim gibi sizi destekliyoruz urunlerinizi kullaniyoruz ... Tesekkurler...
 • Ramazan eker
  4 hafta önce
  ve eti fabrikalarına rakip olmasaydı ŞİMDİ ATIŞTIMALIK BÜSKİYİ CİLOTOYU. PEYNİRİ BU FİYATLARIN 2 KATINA VEGİLİKOZLU ÜRENLERİ YERDİK. BÜYÜK FİRMALARLA REKABET ETMESİ HAZMEDEMİYORLAR
 • Mehmet
  4 hafta önce
  Van ilinde yaşamaktayım torku ürünlerini ilk çıktığı günden itibaren ailecek severek güvenle tüketiyoruz.Aldığınız ürünlerin içindekiler kısmını okumanızı tavsiye ederim. Bilinçli bir tüketiciyseniz zaten tercihiniz torku olucaktır. Bizim tek sorunumuz van ilinde torku ürün çeşitlerinin marketlerde yeterli miktarda bulunmamasıdır. Torku yetkililerinin bu konuya hassasiyet göstereceklerine nanıyorum.
 • Mustafa Derin
  4 hafta önce
  Torku markadır.Tek gecerim tatlandırıcı kullanmıyor katkı maddelerine güveniyorum.
 • Avsarogli
  4 hafta önce
  Alcaklarin inadına (Daha da büyümek temennisiyle)
 • Tülay Çiçek
  4 hafta önce
  Torku Türkün gururudur TORKU Arkandayız. Yerli ve kaliteli ürünleri var gönül rahatlığıyla aliyoruz Seni seviyoruz TORKU.
 • Dogan Yasar
  4 hafta önce
  Çekemeyen batlasin torku dünya markası çakemeyen patlasin
 • Karaman
  4 hafta önce
  Torku'yu tercih ediyorum Ürün yelpazenizi biraz daha genişletebilirsiniz