Trump Yeni Zelanda Saldırısına Sert Tepki Gösterdi

Donald Trump Yeni Zelanda cami saldırısından sonra çok sert açıklamalar yaptı.

Trump Yeni Zelanda Saldırısına Sert Tepki Gösterdi

Donald Trump Yeni Zelanda cami saldırısından sonra çok sert açıklamalar yaptı.

Trump Yeni Zelanda Saldırısına Sert Tepki Gösterdi
Editor: Serhat KARAMAN
15 Mart 2019 - 20:00

Yeni Zelanda'daki cami saldırısına Donald Trump çok sert tepki gösterdi. Beyaz saray'dan yapılan açıklamaya göre ABD'nin Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen terör örgütünün şiddetle kınadığı açıklandı. ABD Başkanı Donald Trump ve Beyaz Saray yeni Zelanda’daki 2 Camiiye yapılan saldırı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Beyaz sarayın yapmış olduğu açıklamaya göre Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınadığı açıklandı yapılan açıklamada ise Cami saldırısının nefret eylemi olarak nitelendirdiği duyuruldu camilere yönelik saldırı sonrasında Yeni Zelanda halkına en samimi duygularımla selamlıyorum diyen Trump 49 masum insanın şuursuzca öldürülmesi birçok insanın yaralanması konusunda ABD her zaman Yeni Zelanda'nın yanındadır. Onlara destek olma konusunda her zaman hazırız. Tanrı hepinizi korusun açıklamalarında bulundu.

Donald Trump camileri yönelik yapılan saldırı sonrası bu saldırıyı kınadı. Yeni Zelanda halkının her zaman yanında olduklarını söyleyen Trump 49 masum insanın öldürülmesini şuursuzca olduğunu söyledi. Yeni Zelanda'da 2 cami saldırısında teröristler Facebook üzerinden canlı yayında bu saldırıyı yayınlamıştı.

Yapılan hain Cami saldırısından önce saldırganların Manifesto yayınladığı ve işlerinde Türkiye'nin de olduğu birçok ülkeyi tehdit ettiği açıklandı. 49 masum vatandaşın hayatını kaybettiği cami faciasında birçok da yaralı var saldırganlar cami içerisinde otomatik silahlarla rastgele ateş ederek birçok insanın hayatını kaybetmesine neden oldular.

YORUMLAR

  • 0 Yorum