Yaz Meyvesi Erik Satılmaya Başlandı

Yaz aylarında en çok tüketilen meyvelerden olan erik kilosuyla şok etti.

Yaz Meyvesi Erik Satılmaya Başlandı

Yaz aylarında en çok tüketilen meyvelerden olan erik kilosuyla şok etti.

Yaz Meyvesi Erik Satılmaya Başlandı
Editor: Serhat KARAMAN
12 Mart 2019 - 22:12

Yaz aylarını henüz girmesek de erik tezgahlardaki yerini almaya başladı. 500 liradan yerini alan erik fiyatı ile dudak uçuklatıyor. Erik satışları şu an için gram olarak alım yapılıyor.

 Bir kilo erik ile 100 kilo domates 100 adet marul 500 demet maydanoz ve 14 kilo kuşbaşı et alınabilir bahar aylarının vazgeçilmezi olan erikler tezgahlardaki yerini almaya başladı.

Badem çağlası 70, nektari çağla da 50 TL olarak satılıyor. Erikler Antalya ve Mersin çevresinde bodur ağaçlarda yetişiyor. Eriğin şuanda kilosu 500 TL olarak satılıyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir de yeni eriğin alıcısı çok fazla. Erik 100’er gramlık paketler şeklinde satılıyor. 100 gramı 50 TL’den tezgahlara konularak satılıyor. Erik çeyrek altından daha pahalı 1 kilo erik ile 100 kilo domates 100 adet marul 500 demet maydanoz ve 14 kilo kuşbaşı et alınıyor. Satıcılar her şeye rağmen eriğe talebin yoğun olduğunu söyledi.

Fiyatların yüksek olduğunu söyleyen satıcılar havaların ısınmasıyla beraber erik fiyatlarının da düşeceğini söyledi. 1 kilo erik 500 TL çeyrek altın 350 TL yeni mahsul erik ise çok daha pahalı, satıcılar her şeye rağmen talebin yoğun olduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum