Annesi Ölünce Onun Kılığına Girip 2 Yıl Emekli Maaşını Çeken Adam Konuştu!

Ölen annesinin kılığına büründü. Tüm çevresine annesi gibi davranarak herkesi inandırdı. 2 yıl boyunca bankaya gidip annesinin emekli maaşını çekti. İbretlik olayın ayrıntılarını yıllar sonra böyle anlattı. Öz abisini bile annesi olduğuna inandırmış. İşte detaylar.

Annesi Ölünce Onun Kılığına Girip 2 Yıl Emekli Maaşını Çeken Adam Konuştu!

Ölen annesinin kılığına büründü. Tüm çevresine annesi gibi davranarak herkesi inandırdı. 2 yıl boyunca bankaya gidip annesinin emekli maaşını çekti. İbretlik olayın ayrıntılarını yıllar sonra böyle anlattı. Öz abisini bile annesi olduğuna inandırmış. İşte detaylar.

Annesi Ölünce Onun Kılığına Girip 2 Yıl Emekli Maaşını Çeken Adam Konuştu!
03 Mayıs 2020 - 20:11 - Güncelleme: 03 Mayıs 2020 - 20:11

Toplumda şöyle bir laf vardır ya; "onun aklına gelen şeytanın aklına gelmez" tam da bu türden bir olay. İnandırıcı olabilmek için günlerce prova yaptı. Öz ağabeyini bile kandırdı.

İşte Yok Artık Dedirtecek Cinsten Olayın Ayrıntılar

Şerafettin Nine lakaplı Şeraffettin Gencel, annesini kılığına girerek 2 yıl boyunca annesinin emekli maaşını çekti. "Her kılığa girerim" diyen Gencel, “Annemin kıyafetleriyle 1 hafta ayna karşısında prova yaptım. Taklitle abimi bile kandırdım” dedi.


Ölen annesini evin bodrumuna gömüp onun kıyafetleriyle 2 yıl maaşını çeken ve ardından suçüstü yakalanan ‘Şerafettin Nine’ lakaplı Şerafettin Gencel yaşadıklarını Habertürk'ten Mehmet İnmez'e anlattı. 
Türkiye onu, 11 yıl önce banka sırasında çekilen unutulmaz fotoğraf karesiyle tanıdı. Elinde baston, gözünde kalın gözlükler ve başında eşarbıyla 2 yıl boyunca ölen annesinin emekli maaşını çeken Şerafettin Gencel, 14 ay cezaevinde yattıktan sonra şimdi sakin bir hayat yaşıyor. Balıkesir’in Sakarya Mahallesi’nde aşçılık yapan Gencel, 10 yıldır beraber yaşadığı 78 yaşındaki annesi Ümmühan Gencel’i 10 Mart 2003’te yatağında ölmüş halde buldu. Kalp yetmezliği çeken annesini iki gün boyunca hiç yataktan oynatmayan ve akrabalarına da haber vermeyen Şerafettin Gencel, annesini evin bodrumuna gömdü. Maddi sıkıntı nedeniyle annesinin üç aylık maaşını çekmek için plan yaptı. Annesinin yıllardır kullandığı kalın camlı gözlükleri, uzun mantosu, başörtüsü, siyah eldiveni ve bastonuyla yaşlı kadının kılığına girdi ve bankaya gitti. Annesinin yürüyüş ve konuşmasını taklit ederek 2 yıl boyunca görevlileri şüphelendirmeden parayı çekti. Ancak bu durum 2005’te bir akrabasının ihbarına kadar sürdü. Polisin banka şubesinde suçüstü yakaladığı Gencel, ‘dolandırıcılık ve izinsiz defin’ suçlarından 14 ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye oldu.“1 hafta prova yaptım”
 
Cezaevinden çıktıktan sonra ‘Şerafettin Nine’ lakabıyla anılan 57 yaşındaki Gencel, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Annemin maaşını nasıl çekeceğimi düşünürken izlediğim bir film aklıma geldi; Suikastçı, travesti kılığına girmiş, generali öldürmüştü. Küçükken makara olsun diye çok kadın kılığına girmiştim. Anneme de benzediğim için kılık değiştirip maaşını çekmeye karar verdim. Kıyafetlerini giyip 1 hafta prova yaptım. Sesimi benzetmek ve onun gibi yürümek için saatlerce aynaya bakarak konuştum... 2 yılda 8 defa böyle para çektim.
 
“Saatlerce güldüm”
 
"Almanya’daki ağabeyim Türkiye’ye gelip, annemi görmek istediğini söyledi. ‘Eyvah, ona yutturamam, tanır dedim. Israr edince, aynı oyunu oynamaya karar verdim. Ona, ‘Annem evde yalnız, 5 dakikadan fazla seni görmek istemiyor. Elini öp, çık git’ dedim. Kıyafetlerimi giyip, elimde baston koltukta otururken, ağabeyim geldi. ‘Anne elini öpeyim’ dedi. Elimi uzattım ve sesimi kısarak ‘Hadi git görmek istemiyorum’ seni dedim. ‘Anne yapma’ dedi. Elimle git işareti yaptım. Gittikten sonra da saatlerce güldüm..."
 
”‘Kızım ayaklarım çok ağrıyor...’”
 
‘Şerafettin Nine’ lakaplı Gencel, banka çalışanlarıyla yaşadığı kısa diyaloğu ise gülerek şöyle anlattı: “Ayakkabı numara 43 olmasına rağmen 40 numara kadın ayakkabısı giyiyor, çok iyi bir sakal tıraşı olup fondöten sürüyordum. Maaş günü geldiğinde ise eve gelen taksiyle bankaya gidiyordum. Görevliye, ‘Kızım ayaklarım çok ağrıyor, hemen bana maaşımı ver’ diye nüfus cüzdanını uzatıp parayı alıyordum.”
 
“Paraları ödeyemedim”
 
Devlet, annesi kılığında çektiği paraları daha sonra Şerafettin Gencel’den tahsil etmek istemiş. Ancak o günlerde cezaevinde olduğu için borcu ödeyemeyen Gencel, daha sonraki durumu ise “Hiçbir mal varlığım ve gelirim olmadığı için ödeyemedim” sözleriyle anlattı. Herhangi bir iş yapmayan Gencel, imam nikâhlı olarak yaşadığı eşinin engelli maaşı ile geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını anlatıp ekledi: “Yaşadıklarımı televizyon ve tiyatro sahnelerinde sergilemek istiyorum. Senaristler ve yapımcılar tarafından keşfedilmek, içimdeki Şerafettin Nine’yi ortaya çıkarmak istiyorum."

Devlet yetkilileri bu tür olayların bir daha yaşanmaması için ek önlemler almaya başladı.

YORUMLAR

 • 14 Yorum
 • Gülşan demir
  1 yıl önce
  Şeytanın aklına bile gelmez böyle birşey ama bu devirde yaparlar geçim zor hayat zor
 • Erkan ozyurek
  1 yıl önce
  Vay ANASINI
 • Eheh
  1 yıl önce
  Bu şey değil mi ya adanalıdaki pınaarr yavrum tütüttütütü
 • Ela
  1 yıl önce
  Senaristlere ve yapımcılara seslenmeyede utanmıyor pişkinliğin bu kadarınada pes
 • GÜL ÖZEL
  1 yıl önce
  Allah cezanı versin yediğin kul hakları sana haram olsun cehennemde yanasın inşaallah
 • Misafir
  1 yıl önce
  Yokluk çekmek çok zor ama aklı cesareti kurnazlığı ve cinfikirliği kötü kullanmanın sonucu taraji komik.
 • Berhudar
  1 yıl önce
  Adamda utanma yok Allah korkusu yok kadın annesı olur eşle dostla topeağa vermemiş. Birde sırıtıyor oda yetmemiş tiyatroda oynayacakmış örnek insan ya...vAllahi ben acı cekiyorum senin yerine. Bence özur dile
 • yeter
  1 yıl önce
  zan zandan kacininiz
 • kemal demir
  1 yıl önce
  tam bir ismilli
 • Yorumcu
  1 yıl önce
  Millet ADANALI dizisinde ki lezize nine yi saçma bulmuştu ama gerçekmiş
 • Kerem Tok
  1 yıl önce
  Adam doğuştan tembel. Annesinin maaşı, yok engelli eşinin maaşı. Bir de iyi iş yapmış gibi senaristlere pas atıyor.
 • Nuri
  1 yıl önce
  Yüssüz ya birde devlet elimden tutsun diyo
 • Ekrem
  1 yıl önce
  Bence biraz emege saygi. Kiyafet özgurlugu yokmu? Adam annesinin kiyafetlerini giymis ve millet de inanmiş demek iyi de rol yapmis ceza degil odul verilmeliydi.
 • Ömer çelik
  1 yıl önce
  Ne yapsin adam ac devlet bakmas adem oglu her şey