Kredi Alacaklar Yaşadı Kararlar Vatandaşı Sevinçte Havalara Uçurdu
  • Finans 365
  • Kredi
  • Kredi Alacaklar Yaşadı Kararlar Vatandaşı Sevinçte Havalara Uçurdu

Kredi Alacaklar Yaşadı Kararlar Vatandaşı Sevinçte Havalara Uçurdu

Devlet bankalarla masaya oturarak vatandaşlar için olumu kararlar çıkartmaya çalışıyor. Devlet zaman zaman kendisi destek kredileri verirken kimi zaman bu işlemi bankalar vasıtasıyla yapıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:53
Kredi Alacaklar Yaşadı Kararlar Vatandaşı Sevinçte Havalara Uçurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan açıklamalara göre devlet bu defa TEB ve Aktif Bank ile yapacak. İki bankadan yapılan açıklamaya göre faiz oranlarını gayet düşük olması ve kara listeye bakılmaması konuşulan konular arasında. Pandemi dolaysıyla vatandaşları yoran ve kredi almasını engelleyen iki önemli nokta olarak karımıza çıkıyor. Vatandaşlar pandemi dolayısıyla zor günler geçirirken kata listeye girip girmediklerini kontörle edemiyor. Nakit ihtiyacı vatandaşları bankalar ve kredilere itiyor. Ancak u durum bankaları pek ırgalamıyor. Bu durum bankalardan kredi alınma sayısını oldukça düşürdü. Yaşanan bu gelişme hem bankaların hem devleti harekete geçirdi. Ve ortak toplantılar yapılarak vatandaş için sıkıntı olan alanlar ortadan kaldırıldı. Buna göre TEB’den veya Aktif banktan kredi alacak olan vatandaşlar kara listede m değil mi bakılamayacak. Ve faiz oranları %0.57 olacak şekilde dizayn edilecek.

Özel Bir Hat Vatandaşlara Ayrıldı

Vade seçenekleri ve başvuru koşulları da açılandı buna göre 48 aya varan vade seçenekleri oluşturuldu. Kredi lirimi ise 25 bin TL olarak belirlendi. Dosya masrafları konusunda da mutabık kalan banklalar vatandaştan sembolik olacak şekilde 5 TL dosya masrafın alacak. Verilen bu dosya masrafı sayesinde vatandaşlar bankalardan destek alabilecek. Online başvuru yapacak olan vatandaşlar sanal asistan aracılığıyla destek alabilecek. Yine de bankalardan danışmalık almak zor olamayacak. ALO Kredi Destek Hattı vatandaşların devamlı ulaşabileceği bir hat olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP