DOLAR

16,1076

0.17%
EURO

17,3037

-0.16%
ALTIN(gr)

964,43

-0,17%
BİST 100

%
Twitter 7 Milyar Dolar Kaybetti

Twitter 7 Milyar Dolar Kaybetti

Twitter toplam 7 milyar dolarlık değer kaybı ile Facebook ile en fazla değer kaybeden şirketler arasına girdi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:56
Twitter 7 Milyar Dolar Kaybetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Başkanı Donald Trump sayesinde ayakta durduğu ve iflas etmediği iddia edilen Twitter ile ilgili ortaya çarpıcı veriler çıktı.

Bir süre önce Facebook’un milyarlarca dolarlık zarar ettiği ve 122 milyar dolarlık zararın nasıl geri kazanılabilecek olduğuna dair hiçbir bilgi olmadığı paylaşılırken bugünde Twitter ile ilgili 7 milyar dolarlık düşüşün şirketi zor durumda bıraktığı açıklandı.

1 Milyon Azaldı

Twitter’ın kullanıcı sayısı da geçen yıla oranla 1 milyon azalarak 335 milyona geriledi.

Sahte hesapları ardı ardına kapatması ve sık sık kullanıcılarına yeni yasalar hazırlamasından dolayı tepki çeken, bazen ise Başkan Donald Trump benzeri isimleri yakından takip etmek için açılan hesapların bir süre sonra kapatılması dolayısı ile 1 milyon kullanıcının azaldığı düşünülmekte.

Platformun net kar oranları geçen seneye oranla bu yılın aynı döneminde 100 milyon dolar artarken, 7 milyar dolara yakın zararın çıkarılması ve geri kazanılması için ne yapılacak olduğu bilinemiyor.

İddialar Twitter’ın satışının yapılabilecek olduğu ve büyük şirketlerin Twitter’ı satın alabilecek olduğu yönünde. ABD Başkanı Donald Trump’ın tweet’lerinin ise platforma olan ilgiyi arttığı düşünülüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP