DOLAR

15,6610

1.14%
EURO

16,3546

1.43%
ALTIN(gr)

907,18

0,61%
BİST 100

%
CEPTETEB Hesap Nasıl Açılır? CEPTETEB Şifre Sıfırlama

CEPTETEB Hesap Nasıl Açılır? CEPTETEB Şifre Sıfırlama

CEPTETEB ile ilgili aklınıza gelip gelebilecek her sorunun yanıtını alabilecek olduğunuz kapsamlı rehber.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:57
CEPTETEB Hesap Nasıl Açılır? CEPTETEB Şifre Sıfırlama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CEPTETEB olarak bilinen ve aslında Türk Ekonomi Bankası’na ait olan dijital bankacılık hizmeti birçok insan tarafından faiz oranlarının daha düşük olması ve diğer bazı etkenler dolayısı ile daha fazla ilgi görmeye başladı. Dijital bankacılık olması ve daha fazla ilgi görmesinin ötesinde kullanıcılar kendilerinin yapacak oldukları ve yaptıkları işlemlerde daha kolay ve şubeye gitmeye gerek olmadan tek bir dijital uygulama üzerinde ve müşteri temsilcisi aracılığı ile destek alabilmelerinden ötürü bu konuda dijital bankaları tercih ettiler, ediyorlar.

Yatırımlarını CEPTETEB hesabında daha yüksek mevduat faizi oranı ile değerlendiren yatırımcılar, diğer şubesi bulunan bankalara göre daha yüksek faiz aldıklarını, bu faiz oranlarının dışında kendilerine daha fazla kar getirisinden dolayı CEPTETEB’i tercih edebildiklerini ifade edebiliyorlar.

Bazı CEPTETEB’i seçen müşteriler ise kredi ve banka kartının kampanyaları dolayısı ile CEPTETEB’i tercih ettiklerini, online alışverişlerde daha kolay ve daha fazla kampanya yapılabildiği için bu teklifi değerlendirebildiklerini belirtiyorlar.

CEPTETEB Hesap Sahibi Olmak Ücretli Mi?

CEPTETEB banka ve kredi kartı sahibi olmak belirli oranda bir yıl içerisinde kredi kartı aidatı ödemeniz ve banka kartı hesap işletim ücreti ödemeniz gerekebilir. Kredi kartı için yıllık belirlenen ödeme oranı CEPTETEB kredi kartı aidatı 83 TL olarak belirlenmiş ve bu rakam değişebilir.

CEPTETEB kredi kartı aidatı otomatik bir şekilde hesabınızdan bakiye olsun veya olmasın kendiliğinden kesilmektedir. Eğer kredi kartınızda 0 TL bakiye varsa kredi kartı aidatı kesilecek ve eksi bakiye olarak bir sonraki ekstrenize tek slip olarak yansıtılacaktır.

CEPTETEB Kredi Kartı Aidatı Geri Alınabilir Mi?

Hayır, CEPTETEB kredi kartı aidatı veya diğer bankaların kredi kartı aidatları yasaların değişmesi ve bu yönde bankaların kredi kartı aidatı alacak olduğunu kredi kartını teslim alarak onaylamış sayıldığınız için hiçbir şekilde geri ödeme veya yasal yollardan kredi kartı aidatını geri almak mümkün olmamaktadır. Bazı durumlarda banka ile yapılan görüşmelerde CEPTETEB kredi kartı aidatı tutarından biraz daha az oranda hesabınıza Bonus Puan tanımlanabilir.

CEPTETEB Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Eğer bir sorun oldu ve CEPTETEB online işlemlere ulaşamıyor iseniz yapmanız gereken oldukça basit bir işlem olacaktır. Yapılması gereken sadece CEPTETEB online bankacılık uygulaması veya cepteteb.com.tr internet sitesine giriş yaparak ‘’parolamı unuttum’’ kısmından size yapmanızı istediği kendinize ait bilgileri girerek CEPTETEB şifrenizi sıfırlayabilir ve yerine yeni şifre alarak tekrar hesaplarınıza ve kredi kartı bilgilerinize kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Dikkatli olmanız gereken nokta cep telefonunuza bir SMS onay kodu gönderilecek ve bu kodu sizden onaylamanız istenecek, bu kodu onaylamaz ise bilgileriniz sıfırlanmayacaktır.

CEPTETEB Güvenilir Mi?

Dijital banka olmasından dolayı CEPTETEB ile ilgili olarak güvenilir olup olmadığı konusunda soru işaretleri mevcut olabilir. TEB bankası bünyesi altında ayrı bir şekilde hizmet veren TEB bankasına bağlı olan CEPTETEB, bir TEB kuruluşu olduğundan ve TEB bankası güvenilir olduğundan CEPTETEB bir o kadar güvenilir ve güvenlidir.

Burada asıl önemli olan sizin hesaplarınızı nasıl korumanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmanız ve olası siber saldırılardan ve başkalarının size ait banka hesaplarına ve CEPTETEB mobil uygulamasını kullanmasını engellemek yönünde olmalıdır. Eğer ki başkaları sizin hesabınıza girer ise bu durumda geri dönüşü olmayan kayıplar olabilir ve bu kayıtlar kolay kolay kapanabilecek olan kayıplar olmayacaktır.

Banka Kartı ve Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir bankaya ait banka kartı veya kredi kartı kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken öneriler ile kendinizi güvenceye alabilirsiniz;

  • Asla başkalarına banka kartı veya kredi kartı şifresini vermeyin ve ortalık bir yerde kredi kartınıza ait olan şifreniz ile ilgili bilgiler paylaşmayın.
  • Başkalarına ait bilgisayarlar ve mobil cihazlarda bankacılık uygulamasına giriş yapmayın, eğer giriş yaparsanız mutlaka o uygulamayı cihazdan silin ve tekrar yüklemek zorunda kalsın, çok zor durumda olmadıkça kendinize ait cihazlar dışında başkalarının cihazlarından bankacılık işlemleri yapmayın.
  • Banka kartı ve kredi kartı şifrenizi birbirinden tamamen farklı şifreler olarak belirleyin, bu sayede olası kayıp ve çalıntı durumlarında daha rahat olabilir ve daha kısa süre içerisinde hareket edebilirsiniz.
  • Kredi kartınız ile veya banka kartınız ile internetten alışveriş yapacak olursanız kredi kartını tercih etmeniz durumunda kredi kartı numaranızı girmek yerine sanal kart kullanın. Sanal kart olası dolandırıcılık olaylarını önlemek konusunda oldukça etkili bir kart türü olmakla birlikte tek kullanımlık bir sanal kart aktif etmek tamamen ücretsiz olacaktır*.
  • Bankanıza ait uygulamalar ve bankanıza ait siteler dışında hiçbir siteden bankacılık işlemi yapmayın.
  • Bankanızın sitesine girdiğiniz zaman sol üst tarayıcı çubuğunda yeşil bir kilit işareti (SSL) yandığından emin olun ve daha sonrasında hesabınıza giriş yapın.
  • Kredi kartınız veya banka kartınızın bir POS cihazında kullanmadan önce o POS cihazının üzerine iyice bakın ve satıcının tek bir POS cihazı kullandığını ve ekranda yazan tutarın alacak olduğunuz hizmet tutarı ile aynı olduğundan emin olduktan sonra şifrenizi kimsenin göremeyecek olduğu şekilde giriş yapın.

*Bilgiler değişebilir, öneri değildir ve sorumluluk kendinize aittir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP