DOLAR

16,1124

0.2%
EURO

17,3199

-0.18%
ALTIN(gr)

964,09

-0,21%
BİST 100

%
Facebook 122 Milyar Dolar Kaybetti

Facebook 122 Milyar Dolar Kaybetti

Facebook %20 oranında kayış yaşarken, 122 milyar dolarlık kaybın nasıl geri alınacak olduğu üzerinde çalışmalarını sürdürmeye başladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 20:58
Facebook 122 Milyar Dolar Kaybetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyada en fazla kullanıcının aktif olarak kullandığı ve sürekli olarak gelişen sosyal medya sitelerinden Facebook, bugünlerde zor günler yaşıyor.

Platform sürekli olarak yaşanan kritik sayıda kullanıcısını kaybederken ABD’li ve Rus kullanıcılar ile İngiliz kullanıcılar güvenlik ve gizlilik dolayısı ile hesaplarını kapattıklarının ve bir daha asla Facebook kullanmayacak olduklarını belirtiyorlar.

Durum bu şekilde olunca Facebook kullanıcılarının sayısı azalmayı sürdürdükçe daha fazla kayıp yaşanıyor ve bu kayıp bugün itibari ile %10 oranına ulaşmış ve tam 122 milyar dolar seviyesine kadar fırlamış durumda.

122 milyar dolarlık kayıp ile ilgili Facebook bünyesinden açıklama yapılmazken, platformun yaptığı açıklamada 122 milyar dolarlık kayıp üzerinde çalıştıkları ve hissedarlar açısından problem yaşanmaması adına her türlü adımı atmayı sürdürecek oldukları bilgisi paylaşıldı.

Hissedarlar Ayrılıyor

Facebook hissedarları ise hisse satışı yaparak Apple, Amazon ve diğer şirketlerin hisselerine yatırım yapmayı tercih ediyor.

Apple hisseleri ile Amazon hisseleri Facebook hisselerine oranla daha güvenli ve daha güvenilir görülüyor.

Apple ve Amazon hisselerine yatırım yapmayan yatırımcılar ise dijital olmayan platformların hisselerine yatırım yapmaktan yana tercihlerini kullanıyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP