2019 KOSGEB Destekleri ve Yeni Vizyon Detayları Açıklandı

2019 KOSGEB Destekleri ve Yeni Vizyon Detayları Açıklandı

Sanayi Bakanı Mustafa Varank, 2019 yılı KOSGEB desteklerinin detaylarını açıkladı. KOBİ'lere yönelik destekler kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Bakan Varank'ın konuşması haberimizde.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:10
2019 KOSGEB Destekleri ve Yeni Vizyon Detayları Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) 2019 yılı destek detayları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıklandı. Mustafa Varank konuşmasında KOBİ’lere yönelik 3 destek programı hakkında bilgi verdi.

2019 KOSGEB DESTEKLERİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank KOSGEB desteklerine ilişkin açıklamasında teknoloji düzeyi yüksek KOBİ’lerin büyük işletmelerle işbirliği yapmaları halinde 10 milyon TL destekleneceğini duyurdu. Bu alanda yeni girişimcilere ise 360 bin TL’ye kadar destek sağlanacak. Bu kapsamda 2019 desteklerinden faydalanmak isteyenler, desteğin başlangıç tarihinden itibaren üç ay içerisinde başvuranlar, erken ödemeden yaralanabilecek.

“Yeni girişimci programımızla, hem geleneksel girişimcileri destekleyecek hem de imalat sektöründe faaliyet gösteren ileri teknoloji girişimcilerin yanında olacağız. Yani Girişimciliği Geliştirme Destek Programını yüksek teknolojiye uyarladık. Eğitimini almış, işletmesini kurmuş ve yüksek teknoloji seviyesinde faaliyet gösterecek cesur girişimcilere 360 bin TL’ye kadar destek sağlayacağız. Girişimcilerimizi çağrısı açık olan bu programa başvurmaya davet ediyorum”

Başvurular Kolaylaştırıldı

KOSGEB desteklerinden faydalanmak için talep edilen onlarca evrak getir uygulamasının bir kısmı dijitalleşti. Birçok evrak artık e-Devlet aracılığıyla işleme konabilecek.

“KOSGEB’e başvuru süreçlerini basitleştirerek dijital dönüşüme tabi tuttuk. Daha önce KOBİ’lerimizden yaklaşık 400 evrak istiyorduk. Artık bunlar e-Devlet’e taşındı. KOSGEB, 88 hizmeti e-Devlet üzerinden vermeye başladı”

Finans365.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP