DOLAR

16,3517

-0.1%
EURO

17,5662

0.33%
ALTIN(gr)

974,15

-0,04%
BİST 100

%
Çalışma Bakanı Selçuk: GSS ve Vergi Prim Borcu Ödeme Süreci Uzatıldı
  • Finans 365
  • Finans
  • Çalışma Bakanı Selçuk: GSS ve Vergi Prim Borcu Ödeme Süreci Uzatıldı

Çalışma Bakanı Selçuk: GSS ve Vergi Prim Borcu Ödeme Süreci Uzatıldı

Vergi prim borcu ile GSS borçlarının ödeme süreçlerine ilişkin Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan açıklama geldi. Bakan Selçuk borç ödeme sürecinin uzatıldığını açıkladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:13
Çalışma Bakanı Selçuk: GSS ve Vergi Prim Borcu Ödeme Süreci Uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile vergi prim borcu ile Genel Sağlık Sigortası borçlarının ödeme süreçlerine dair alınan son kararları açıkladı.

Bakan Selçuk’un açıklamalarının detayları ve vergi ve GSS prim borcu ödemelerine ilişkin son tarih bilgilerini sizlere aktarıyoruz.

GSS VE VERGİ PRİM BORÇ ÖDEME SÜRECİ UZATILDI

Vergi prim borçlarının uzatılmasına ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada; 7143 sayılı Kanuna göre SGK’ya olan sigorta prim borçlarını yapılandırmak için müracaat ettiği halde peşin ödeme veya borç taksitlerini süresinde ödeyemeyen ve bu nedenle yapılandırmaları bozulanlara, 28 Şubat’a kadar ödeme yapmaları halinde yapılandırma haklarının devam edeceğini bildirdi.

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarına ilişkin yapılan açıklamada da 2018/Aralık ve 2019/Ocak aylarında ödenecek taksitler ile 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenmesi gereken GSS prim borçlarının da gecikme zammı ve cezası veya geç ödeme zammı uygulanmaksızın Şubat sonuna ödenebileceği belirtildi.

BORCU YOKTUR BELGESİ ALAN TEŞVİKLERDEN YARARLANABİLECEK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin açıklamalarının devamında ayrıca yapılandırma sürecinden yararlanan işverenler için borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacağını açıkladı. Bu kapsamda teşvik konusuna değinen Bakan Selçuk şu ifadeleri kullandı. “Yapılandırma haklarını devam ettiren işverenlerimiz, ‘Borcu yoktur’ belgesi alabilecek, istihdam teşviklerinden yararlanabilecekler.”

Ekonomi Haberlerinden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Finans365.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP