DOLAR

32,5038

0.08%
EURO

34,7826

-0.12%
ALTIN(gr)

2.496,26

0,50%
BİST 100

%
Ekonomi Bakanı Albayrak: “Türkiye İçin Varız”

Ekonomi Bakanı Albayrak: “Türkiye İçin Varız”

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşın ekonomisi olumsuz yönde etkilendi bu nedenle devlet maddi destekleri arttırdı, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak son 200 günde devreye alınmış olan ekonomik desteklerle ilgili paylaşımda bulundu, işte o paylaşım. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 21:34
Ekonomi Bakanı Albayrak: “Türkiye İçin Varız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni tip Koronavirüs salgını ülkemiz vatandaşının ekonomisini ve sağlığını tehdit etmeye devam ediyor, vatandaş zor durumda kalmasın diye maddi destekleri arttıran devlet vatandaşa el uzattı. Son 200 gün içinde devreye alınan yeni ekonomik desteklerle ilgili beklenen açıklama Bakan Albayrak’tan yaptığı paylaşım ile geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak “200 günde devreye aldığımız paketler; istikrar kalkanı paketi, esnaf destek paketi, iş’e devam desteği, kısa çalışma ödeneği, temel ihtiyaç desteği. Sağladığımız imkanlarla istikrarın sürmesi için milletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” ifadesinde bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı paylaşıma ekonomik destek paketleri ile ilgili bir videoya da yer verdi ayrıca paylaşımında “Türkiye için varız!” ifadesini kullandı. Videoda verilen bilgiler arasında parakendeden tiyatroya kadar birçok sektöre vergi ödemesi sağlandığı belirtildi. Taksit, faiz ve anapara ödemeleri ertelendi, mevcut kredilere yapılandırma imkanı sağlandı. Firmalara destek için üç aylık personel gideri kadar limit tanındı, bu paketler sayesinde paket kapsamındakilere yatırım desteği sağlamdı. Esnaf ve sanatkar vatandaşların kredi borçları üç ay ertelendi, birçok sektörde KDV indirimleri yapıldı. Bu zorlu dönem içerisinde İstanbul borsası 13 gün kesintisiz olarak artışa geçti.

2020’nin En Yüksek Seviyesi

Haziran ayında konut satışlarında yüzde 209.7 artış görüldü, sanayi üretim endeksi yüzde 17.6 artışa geçerek Avrupa sıralamasında ilk sırada yer almayı başardı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP