İşini Kuracaklara Müjde! KOSGEB Desteği Yolda

İşini Kuracaklara Müjde! KOSGEB Desteği Yolda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğinde 2 milyona yakın vatandaş is sahibi oldu. Kendi işini kuracak vatandaşlara ise yeni bir KOSGEB desteği sağlanacak.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:10
İşini Kuracaklara Müjde! KOSGEB Desteği Yolda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdamın sağlanması yönünde seferberlik başlatması vatandaşın iş ihtiyacını karşıladı. İstihdam seferberlği sayesinde 2 milyon akdar vatandaşımız iş bulurken kendi işini kuracaklara ise KOSGEB desteğinin sağlanacağı açıklandı. İşini kurmak veya işini daha çok büyütmek isteyenlere büyük imkan sağlanacağı belirtilirken KOSGEB’in sayesinde en büyük amacın yerli üretimde cari açığı kapatmak olduğu ifade edildi.

15 FARKLI KONUDA 470 BİN TÜRK LİRASI DESTEK VERİLECEK

Proje hazırlama kapasitesinin düşük olduğu KOBİ’lere kaliteli ve verimli hizmet üretimlerinin sağlanacağı, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve düzeylerinin amaçlarıyla genel işletme faaliyetlerinin teşvik edilmesi, KOBİ’lerin yurtiçi ve yurtdışı pazar paylarında büyük oranda artış istenildiği için 15 farklı konuda 470 bin Türk Lirası kadar destek ödemesinin yapılması gündemde. Bu proğram sayesinde ekonomik kalkınam sorunları ve istihdam çaresizliğinin desteklenmesi, yaygınlaştırılması planlanıyor. Kendi işinin patronu olmak isteyen vatandaşlarımıza 50 bin liraya kadar geri ödemesiz olarak, 100 bin liraya kadar geri ödemeli olmak üzere 150 bin Türk Lirası kadar destek ödenecek.

Kredi desteklerininn karşılanmaması ve sorunlar yaşayan KOBİ’lere bu sayede 300 bin Türk Lirasına kadar faiz desteği sunulacak. Bu sayede finansal sorunların ortadan kaldırılması planıyor. KOBİ gelişim destek proğramında ise en fazla 300 bin Türk Lirası hibe, 700 bin Türk Lirası sıfır faizli kıredi verileceği ifade ediliyor. Türk ekonomisi ve uluslar arası ekonomide payların güçlü olması amaçlanıyor.

Finans365.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP