DOLAR

17,8932

-0.35%
EURO

18,2945

-0.1%
ALTIN(gr)

1.032,69

0,15%
BİST 100

%
Devletten Bu Ailelere Rekor Ödenek! Ödeneklerden Kimler Faydalanabilecek?
  • Finans 365
  • Finans
  • Devletten Bu Ailelere Rekor Ödenek! Ödeneklerden Kimler Faydalanabilecek?

Devletten Bu Ailelere Rekor Ödenek! Ödeneklerden Kimler Faydalanabilecek?

Açıklamaya göre devlet bazı destek ödemeleri için rekor bir ödenek ayırdı. Ayrılan ödenekle beraber ihtiyaçlar karşılanmış olacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:22
Devletten Bu Ailelere Rekor Ödenek! Ödeneklerden Kimler Faydalanabilecek?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet desteklerine her gün yeni bir düzenleme gelirken barınma destekleri için de çalışmalar devam ediyor. Gıda ve giyim eksenli çalışan devlet son dönemde barınma destekleri için de ivme artmış durumda. Özellikle pandemi dönemiyle beraber sokağa çıkma kısıtlamalarının artması evsiz vatandaşlar için sıkıntılı bir durum olaya başladı. Evi olup da oturulmayacak gibi olanların da sayısı azımsanmayacak kadar fazla. İşler sadece evin yapısı ile sınırlı kalmıyor. Evinde eşyası olmayan ve zor şartlarda yaşayan ailelerin de sayısında inanılmaz bir artış var. Talepler bu denli güçlü olunca devlet barınma konusunda ciddi yapılanamaya gitmeye arar verdi. İlk çalışma ise evsiz ya da evi oturulmayacak kadar sıkıntılı olan vatandaşlara yönelik olacak. Evi olmayan vatandaşlar için 20 bin TL’den başlayan barınma istekleri verilecek ve vatandaşlar yeni eve çıkartılacak. Bu sayede evsiz vatandaşın sayısında azalmaların olması bekleniyor.

Kurban Bayramı Sonrası Borsada Ralli Bekleniyor

Keskin Değişimler Var

Öte yandan evi oturulmayacak gibi olan vatandaşların evini inceleme üzere bir komisyon oluşturulduğu bildiriliyor. Oluşturulan Komisyon ilen beraber ev incelenecek ve gerekli tamiratlar yapılacak. Tamiratların sonuç vermemesi halinde bu vatandaşlar devletten destek gelecek. Evi olmayan vatandaşlara aynı ödemeyi alacak olan vatandaşların da artık yeni bir evi olacak. Ev işleri halledildikten sonra evin içine eşya alınması gerekiyorsa hiçbir başvuru yapılmadan re ’sen verilecek bir karar ile eşya destek ödemesi de sunulmuş olacak. Sadece eşya ihtiyacı olan vatandaşların ise başvuru yapması şart.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP