DOLAR

20,1004

0.66%
EURO

21,6291

0.96%
ALTIN(gr)

1.257,79

0,64%
BİST 100

%
GSS Prim Borcu Olanların Gecikme Cezaları Silinecek

GSS Prim Borcu Olanların Gecikme Cezaları Silinecek

Çalışma Bakanı Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile GSS prim borcu olan vatandaşların yıl sonuna kadar ödemeleri halinde ceza borçlarının silineceğini açıkladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:28
GSS Prim Borcu Olanların Gecikme Cezaları Silinecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, GSS prim borçlarına dair yazılı bir açıklamada bulundu. Bakan Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2018 yılının sonuna kadar GSS borcu olan vatandaşların borçlarını ödemeleri durumunda gecikme cezalarının silineceğini açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yayımlanan yazılı açıklama metnini sizlerle paylaşıyoruz.

GSS PRİM BORCU YAZILI AÇIKLAMASI

“Sağlık hizmetlerine erişemeyen hiçbir vatandaşın kalmaması hedefi ile başlatılan zorunlu genel sağlık sigortası uygulaması 1 Ocak 2012 yılında hayata geçirilmiş olup bu tarihten itibaren herhangi bir sağlık güvencesi bulunmayan kişiler genel sağlık sigortası kapsamına alınmıştır.

Bugün ülkemizin yüzde 99,1’i genel sağlık sigortalısı olarak sağlık hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bununla birlikte, birikmiş genel sağlık sigortası prim borçları olan vatandaşlarımız için de faizsiz ödeme imkanı getirilmiştir.

31 Aralık Son Gün

Bu kapsamda birikmiş genel sağlık sigortası prim borçlarını 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödeyen vatandaşlarımızın 2018 yılı Nisan ayı ve öncesine ait ödenmemiş prim borçlarının gecikme cezası ve gecikme zammı silinecektir.

Ancak 31 Aralık 2018 tarihine kadar söz konusu prim borçlarının ödenmemesi halinde bu borçlara geçmişe yönelik gecikme cezası ve gecikme zammı ekleneceği için vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimde sağlanan bu imkanı kaçırmamasını tavsiye ediyorum.”

Ekonomi Haberlerinden anında haberdar olmak için.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Finans365.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP