Kredi kartı aidatı geri alınır mı?

Kredi kartı aidatı geri alınır mı?

Kredi kartı aidatı geri alınır mı, kredi kartı iptali ile kredi kartı aidatı geri alma.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:34
Kredi kartı aidatı geri alınır mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kredi kartı kullananlar belirli bir limit tanımlandıktan sonra kredi kartlarını teslim alıyorlar ve faizi ile kredi kartını kullanıyorlar. Bankalar paraların bankada yatması yerine faiz kazanmak için kredi kartını tüketicilere ısrarla sunuyor.

BDDK’nın belirli bir limite kadar kredi kartı verme konusunda yaptığı açıklamalar ve yasal kararlar sonrasında kredi kartı sahipleri limitlerini artık sadece belirli bir sınıra kadar yükseltebiliyorlar ve daha fazla yükseltmeleri mümkün olmuyor.

Kredi kartı sahiplerinin kredi kartlarına yıllık olarak 2 kez veya 1 kez aidat ödemesi gerekiyor.

Kredi kartı sözleşmesinde bu açık bir şekilde küçük harfler ile yazılı duruyor ve imzayı attığınız an bunu ödemeyi taahhüt etmiş oluyorsunuz.

Kredi kartının aidat ödemesi 6 ayda bir kez olabildiği gibi 1 yılda 1 kez olabiliyor.

Kredi kartı aidatını eskiden geri almak mümkündü ancak artık bankalar kredi kartı aidatını para olarak geri yatırmıyor. Bonus olarak veya para yerine geçen puan olarak kredi kartına puan tanımlıyorlar.

Her müşteri kredi kartı aidatını geri alamıyor, bunun nedeni ise kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılıyor oluşu, kredi kartının ne kadar süredir kullanıldığı ve mevcut limite göre değişkenlik gösteriyor.

Kredi kartı iptal edeceğinizi belirttiğinizde kredi kartınızdan alınan aidat geri verilmeyebilir. Bu herkes için geçerli olabilecek bir şey değildir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP