DOLAR

16,8230

0.4%
EURO

17,6034

0.67%
ALTIN(gr)

977,62

0,18%
BİST 100

%
Shiba Coin Nedir, Kurucusu Kimdir, Projesi Nedir, Nasıl Alınır? Dolaşımda kaç SHIBA INU Coin Var?
  • Finans 365
  • Kripto Paralar
  • Shiba Coin Nedir, Kurucusu Kimdir, Projesi Nedir, Nasıl Alınır? Dolaşımda kaç SHIBA INU Coin Var?

Shiba Coin Nedir, Kurucusu Kimdir, Projesi Nedir, Nasıl Alınır? Dolaşımda kaç SHIBA INU Coin Var?

Son zamanlarda kripto paralar ile ilgili çeşitlilik hız kazandı. Bunlardan biri de SHİBA İNU olarak karşımıza çıkar. Shib coin, hisse tespitine geçiş gerçekleştiren bir iş kanıtı blok zinciri olan Ethereum  kripto para birimine dayanır. Shiba Coin Nedir, Kurucusu Kimdir, Projesi Nedir, Nasıl Alınır? Dolaşımda kaç SHIBA INU Coin Var? Tüm bu soruların yanıtları makalemizde.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:49
Shiba Coin Nedir, Kurucusu Kimdir, Projesi Nedir, Nasıl Alınır? Dolaşımda kaç SHIBA INU Coin Var?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda kripto paralar ile ilgili çeşitlilik hız kazandı. Bunlardan biri de SHİBA İNU olarak karşımıza çıkar. Shib coin, hisse tespitine geçiş gerçekleştiren bir iş kanıtı blok zinciri olan Ethereum  kripto para birimine dayanır.

Bütün kripto para birimlerinde olduğu gibi bu alt coin de bir şekilde yükseliyor ve düşüyor. Peki Shib coin nedir? Yanıtı haberimizde.

Bugünkü fiyatı 0,000332 TRT, 24 saatlik zaman dilimi içerisinde işlem hacmi 150. 032.014.652

Bu para birimi son 24 saat içerisinde artış gösterdi. Anlık coinmarketcap sıralaması 20 ve piyasa değeri ise 88.673.954.421

Bu alt coin ile işlem gerçekleştiren en büyük borsalar binance, OKEx, FTX, Huobi Global

‘Doge Killer’ olarak da isimlendirilen bu alt coin, Doge coinden sonra piyasaya sunulmuştur ve 2021 senesinin haziran ayından itibaren 28 milyar doların üzerinde bir piyasa hacmine sahip olmuştur.

Eski zamanlarda oldukça bilinen meşhur bir köpek varmış ve bu köpek, bir Shiba inu’ydu. Dünya genelinde milyonlarca insan, üzerinde köpek resmi bulunan jetonlara para yatırmaları açısından ilham verdi.

Kripto para piyasası ile ilgili yayınlama yapan bazı web sitelerine göre SHIBA INU ‘DOGECOIN KILLER’ dir. Ve aynı zamanda Merkezi bulunmayan bir borsa olan kendi ShibaSwap’larında listelenecektir.

SHIBA INU’nun Kurucuları Kimlerdir?

2020 senesinin Ağustos ayında ‘Ryoshi’ olarak da tanınan anonim bir şahıs tarafından geliştirilen ve merkezi bulunmayan bir kripto para birimidir.

SHİBA INU WoofPaper’in, elemanlarının Shiba’yı geliştirmelerinin üç temel sebebi vardır.

  1. Shiba Inu köpeklerinin sevilmesi

  2. Shib’in arkasındaki motive edici ve parlak beyinler daha önce hiç bir işbirliği içinde yer almamıştı. 

  3. Sıfırdan başlanmış olunması

SHIBA INU Neden Diğer Alt Coinlere Benzemez?

Haberin başında da anlatıldığı gibi bu kripto para birimi, dünyanın hemen her tarafında köpeklere karşı ilham duyan sanatçılar başta olmak üzere spor ve sanat dünyasının pek çok isimlerini getirirken ‘sanatsal shiba hareketi’ oluşumuna davet eder.

Dolaşımda kaç SHIBA INU Coin Var?

Bu Kripto para biriminin kripto para dünyasındaki toplam tokken arzının %50’sini kilitledi kendini ve aynı zamanda ‘anahtarları da çöp kutusunu atıklarını’ açıkladı. Geriye kalan %50′ si ise ‘vitalik  buterin’ e yıkıldı.

SHİBA UNI Güvenli Mi?

Web sitesinde yer alan 22 sayfalık güvenlik tedbirlerine göre, bu altcoin şu anda tespit  ya da kanıt aşamasına geçiş yapan bir iş kanıtı blok zinciri olan Ethereum kripto para birimine dayanır.

SHIBA UNI Nereden Ve Nasıl Satın Alınabilir?

Diğer Kripto para borsaları yanı sıra aynı zamanda binance, Gate. İo, Unıswap, OKEx.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP