DOLAR

16,8242

-0.15%
EURO

17,5722

0%
ALTIN(gr)

976,27

-0,14%
BİST 100

%
Elon Musk Hisselerini Satıyor Mu?    

Elon Musk Hisselerini Satıyor Mu?   

Amerika Birleşik Devletleri senatosunda demokratların gündeme getirdikleri 'milyarderler vergisi' yasa tasarısı gündeme geldikten hemen sonra ünlü milyarder Elon Musk: 

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:52
Elon Musk Hisselerini Satıyor Mu?    
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Gerçekleşmemiş kazancın vergi kaçırmak olduğuna dair tartışmalar devam ederken sahip olduğum Tesla hisselerinin %10’unu satayım mı?”

Şeklinde bir tweet mesajı paylaştı. Ünlü milyarderin bu mesajı paylaşmasının sebebi ise ABD senatosunda milyarderler vergisi ile ilgili gündeme getirilen yasa tasarısına karşı çıkmaktı. 

Sokaktan geçen herhangi bir vatandaşa: Dünyanın en zenginleri kimler? diye bir  soru sorulduğunda alınacak 3 cevaptan 1’i muhakkak Elon Musk olacaktır. 1971 doğumlu mühendis  Elon Musk, içinde bulunduğumuz bu dakikalar içinde dahi para kazanmaya devam ediyor.

  Elon Musk‘un sosyal medya hesabı Twitter’da 62.5 milyon takipçisi var ve Elon Musk, böylelikle Twitter hesabından yeni bir anket başlatmış oldu.

 Ankette ‘Evet’ ile ‘Hayır’ seçenekleri bulunuyor. Sadece 11 saat içerisinde 2 milyon 490 bin cevap geldi. Ankete katılanların %56’sı, ünlü milyarderin hisselerimi satmasını istedi. Eğer ki Elon Musk, Tesla hisselerinin sadece %10’unu satışa çıkarıp da satarsa 21 milyar dolar elde edecek.

Analistler, ‘milyarderler vergisi’ nden muaf tutulmak amacıyla Reuters haber ajansı’na konuştu ve ünlü milyarder Elon Musk’un belirli sayıda hisselerini elden çıkarılması gerektiğini dile getirdi. Musk, daha önce de vergileri şöyle bir tweet mesajı ile eleştirmişti:

 

“Ben nakit para, maaş ya da ikramiye almıyorum. Sadece hissem var ve dolayısıyla böyle bir vergiyi ödemek için de hisse satmam gerekiyor”

 Son dönemlerde kripto paralara yatırım yapan ünlü milyarderin şu anda elinde 300 milyar değerinde kripto para olduğu biliniyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP