DOLAR

32,8248

0.04%
EURO

35,2439

-0.18%
ALTIN(gr)

2.451,13

-1,53%
BİST 100

%
Bankacılık Devi Citigroup  Ceo’sundan Çarpıcı Açıklamalar: Bankalar, Kripto Para Ticaretine Başlayacak!   
  • Finans 365
  • Kripto Paralar
  • Bankacılık Devi Citigroup  Ceo’sundan Çarpıcı Açıklamalar: Bankalar, Kripto Para Ticaretine Başlayacak!  

Bankacılık Devi Citigroup  Ceo’sundan Çarpıcı Açıklamalar: Bankalar, Kripto Para Ticaretine Başlayacak!  

Citigroup eski patronu Vikram Pandit, parasal kuruluşların genelinin, kripto varlıkların gelişim göstermesine artık daha fazla kayıtsız kalamayacağını dile getirdi. Pandit, Singapur Fintech Festivali etkinliğinde dünyanın en önde gelen ekonomi yayın organlarından Bloomberg’e yapmış olduğu açıklamada; parasal kurumların en geç 3 sene içerisinde kripto para ticaretine başlayacağını söyledi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:52
Bankacılık Devi Citigroup  Ceo’sundan Çarpıcı Açıklamalar: Bankalar, Kripto Para Ticaretine Başlayacak!   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vikram Pandit, Bloomberg’e Verdiği Demeçte Şunları Söyledi:

 “1 ila 3 yıl içerisinde, her büyük banka ya da menkul Kıymet firması aktif bir şekilde kripto para ticaretine başlayacak. “

 Diğer taraftan, merkezi bulunmayan Coinbase Inc. İle Alchemy Insights Inc. Kripto para borsalarına yatırım yapan Pandit , CBDC’lerin adeta yatırımcılara umut verdiğini dile getirerek, bunun çok önemli bir adım olduğunu söyledi. Ekonomiler, Web3’e adım atmak amacıyla hazırlık içerisinde olurken, dünyanın dört bir tarafındaki merkez bankalarının, herhangi bir merkeze bağlı olmayan kripto değilse dahi CBDC’leri kabul etmesi  gerektiğini dile getirdi.

 Ayrıca Pandit:

“Benim en büyük umudum, dünyanın dört bir tarafındaki merkez bankalarının, dijital paraların ne kadar değerli olduğunu anlamaları ve onları benimsemeye çalışmaları. ” Dedi

Sınır ötesi iş ve işlemlerin geleneksel fiyat bankacılık uygulamasını modernize etme çalışmalarının artık geride kaldığını ve önemli ölçüde ‘ağırlık’ finansal meydana getirdiğini düşündüğünü ifade etti.

 Merkez Bankaları, Kripto Paralar Yerine CBDC’leri Tercih Ediyor

Pandit yapmış olduğu açıklamada, hem herhangi bir merkezi bulunmayan kripto para birimlerine hem de CBDC’leri desteklediğini açıklamıştı. Küresel merkez bankaları ise yalnızca CBDC’leri yönelmiş gibi duruyor ancak kısa süre önce Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, kendi ülkesinde Bitcoin kripto para biriminin yasal para olarak kabul edildiğini açıklamıştı. Son olarak da yapmış olduğu açıklamalar da Bitcoin alımlarından elde edilen kar ile Salvador’da 1 bir hastane, 20 okula sponsor olacağını ilan etti. Diğer taraftan, otoriter Çin hükümeti, her ne kadar da kendi ülkesinde kripto para alım satımını yasakladıysa daha bütün bu yasaklara rağmen, dijital Yuanı tanıtmayı sürdürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP